Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

2 hours ago, berti said:

A gluposti sa povlacenjem broja 11... Pa mnogo vecih klubova je imalo vece legende, pa nikome to na pamet nije palo. Čisto šlihtanje bandi sa severa, a i matorom kao extra sujetnom liku sve to godi.

Sutra u muzej da metneno Terzinu fotelju i voštanog Drkelu, kad vec nema Lukiceve hoklice.

Cirkus Medrano u punom zamahu...

Milan je penzinisao dres broj 3 zbog Maldinija.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Švedski mediji doneli su informaciju da bi prvi pomoćnik Milošu Milojeviću u Crvenoj zvezdi trebalo da postane šesf struke Mjalbija Andreas Brenstrem.

Postoji, međutim, kočnica koja bi mogla da se aktivira ukoliko navijači Crvene zvezde budu insistirali da trener koji je radio u Hajduku iz Splita kao pomoćnik zemljaku Gustafsonu ne bude u klubu sa Marakane.

Poznato je da se glas Delija u takvim situacijama poštuje i nikome od odgovornih u klubu nije u interesu da na taj način donosi njihovo nezadovoljstvo.

Quote

:classic_blink:

Ovo je otislo predaleko..i jako je bolesno. A najgore od svega je sto mediji prenose ovakve smecarske stvari bez ikakve osude..Muta fazon bukvalno: "Sve je to normalno"..a ovo je skoro otvoreni fasizam.
 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da je ovo istina. Delije imaju problem sa određenim nacijama - Hrvatima, Albancima, Bošnjacima, kao i sa onima koji su igrali za njihove reprezentacije. Sa druge strane Ibanjez je prošao i ako je igrao za Dinamo. I ono što je najbitnije, čisto sumnjam da je iko ikada od njih čuo za ovog čoveka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Perkos2 said:

Zbog zašto?  Neki argument da je naš najveći igrač?

Pa mislio sam da je to aksiom, ne vidim potrebu da tu nesto previse raspravljamo.

 

Rekorder po broju utakmica u Zvezdi (590!), Zvezdina zvezda, najbolji i najpopularniji igrac bivse Jugoslavije racunajuci sve republike, predvodnik vicesampionske generacije 1968 (najbolji strelac Eura), polufinale KEŠ sa Zvezdom, jedini fudbaler sa prostora ex YU u idealnom timu svih vremena...

 

Ti ako mislis da je igrao neko bolji reci.

Edited by Venger
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, berti said:

Nisam to znao, mada i dalje tvrdim da je to glupost. Zasto ne Barezijev dres, zasto ne Van Bastenov...

I Barezijev dres je penzionisan 😁.

Nije to toliko često u fudbalu, pošto nije imalo smisla, relativno je novo da se bira broj dresa, ranije je bilo od 1-11 i ćao.

Nema dileme da je Džajić najbolji Zvezdin igrač i ne samo to, on je verovarno najbolji igrač iz vremena SFRJ, i ima logike da se dres povuče.

Vremena su druga, ne treba mešati neke stvari, a što se tiče igračke karijere Džajić je zaslužio i više.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

:classic_blink:

Ovo je otislo predaleko..i jako je bolesno. A najgore od svega je sto mediji prenose ovakve smecarske stvari bez ikakve osude..Muta fazon bukvalno: "Sve je to normalno"..a ovo je skoro otvoreni fasizam.
 

Sumnjam da je ovo istina. Nakon odlaska Stankovica se ponovo osete podele medju Zvezdasima (tj navijackom grupom i ostalim navijacima) a mediji kao mediji koriste svoju sansu da dodatno zakuvaju. Ibanjez je 7 godina igrao za Dinamo, naucio hrvatski, pa nikome ovde nije smetao, cak sta vise bio je ljubimac publike. 

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Don Juan said:

I Barezijev dres je penzionisan 😁.

Nije to toliko često u fudbalu, pošto nije imalo smisla, relativno je novo da se bira broj dresa, ranije je bilo od 1-11 i ćao.

Nema dileme da je Džajić najbolji Zvezdin igrač i ne samo to, on je verovarno najbolji igrač iz vremena SFRJ, i ima logike da se dres povuče.

Vremena su druga, ne treba mešati neke stvari, a što se tiče igračke karijere Džajić je zaslužio i više.

Eto ti sad, i Barezi je. Ok.

Sad, da li je Dzaja najbolji nas igrac. Mnogi misle da nije, mislim to i ja. Legenda jeste.

Kada bi sutra povlacili desetku, bilo bi to zbog Piksija ili Savicevica... Sreca, pa nema nista od toga jer bi oni mamlazi pre podigli dres Gobeljica nego ove dvojice.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

:classic_blink:

Ovo je otislo predaleko..i jako je bolesno. A najgore od svega je sto mediji prenose ovakve smecarske stvari bez ikakve osude..Muta fazon bukvalno: "Sve je to normalno"..a ovo je skoro otvoreni fasizam.
 

 

Neka neka, zaslužili smo. Treba nas jebati, jako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, berti said:

Eto ti sad, i Barezi je. Ok.

Sad, da li je Dzaja najbolji nas igrac. Mnogi misle da nije, mislim to i ja. Legenda jeste.

Kada bi sutra povlacili desetku, bilo bi to zbog Piksija ili Savicevica... Sreca, pa nema nista od toga jer bi oni mamlazi pre podigli dres Gobeljica nego ove dvojice.

Kao što rekog, Džajič nije samo najbolji igrač Zvezde, nego i najbolji igrač u SFRJ. 

No dobro. 

Što se tiče Savićeviča i Piksija. Slažem se. Da li su bili bolji ne znam, ja ne pamtim Džajićevo vreme, verujem da ne pamtiš ni ti. Mogu samo da merim po osnovu statistike (u klubu i reprezentaciji), i šta su ljudi koji su tada pratili Zvezdu, ali i savremenici i igrači drugih klubova pričali o njemu, kao i na oanovu raznih anketa koje je pravila UEFA gde je Džajić gotovo uvek prezentovan kao jedan od najboljih.

Opet kažem pričamo o igraču Džajiću i ništa ne sme, a niti može, da umanji njegov igrački učinak, a ogroman je.

Tu su naravno i Šeki i Bora i Rajko i Dule Savić i Pižon i Robi i Pančev i Belodedić i Beara, i da ne nabrajam dalje....

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Eraković je veoma stabilan fudbaler i psihički i fizički. Pozicija beka nije njegova prirodna što je ponovo sa neke strane dobro, sa druge nije. Nije dobro zato što je pozicija na kojoj se najbolje snalazi štoperska, sa druge strane polivalentan igrač se ceni u svakoj ekipi i reprezentaciji, tako da mislim da on sam sebi na taj način ostvara mnogo prostora za dalji napredak. Svi znamo koja je njegova primarna pozicija, mislim da nam ne treba novi desni bek, pre svega zato što imamo Gobeljića i mladog Stankovića. Postoje određene rotacije u sistemu gde možemo to da izbegnemo, ako dođe u nekom slučaju do kazni, suspenzije ili u najgorem slučaju povreda, ali moram da kažem da sam zadovoljan imamo 26 igrača u rosteru i nije realno prenagomilavati i imati višak. Svaki trener i zvezdaška javnost uvek hoće bolje i više, ali treba biti realan, razmišljati trezveno i svim tim igračima koji su tu dati fer šansu i za razvoj i za napredak, kao i da daju svoj učinak ekipi", kazao je Milojevć.

 

Do jaja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Venger said:

Pa mislio sam da je to aksiom, ne vidim potrebu da tu nesto previse raspravljamo.

 

Rekorder po broju utakmica u Zvezdi (590!), Zvezdina zvezda, najbolji i najpopularniji igrac bivse Jugoslavije racunajuci sve republike, predvodnik vicesampionske generacije 1968 (najbolji strelac Eura), polufinale KEŠ sa Zvezdom, jedini fudbaler sa prostora ex YU u idealnom timu svih vremena...

 

Ti ako mislis da je igrao neko bolji reci.

Rekoreder po broju utakmica je jedini relevantan podatak, to da je bio najbolji i najpopularniji je mit koji je stvorila tadašnja štampa. Uspesi sa reprezentacojom nemaju veze sa Zvezdom a što se polufinala KEŠ-a tiče to ima mnogo igrača Zvezde a imamo na sreću i osvajače istog takmičenja ali mnoge danas od njih ne možemo videti u Zvezdi, zašto valjda je svima jasno. Idelane timove sveta prave novinari ili bivši igrači pa tako svako gura svog miljenika. 

Link to comment
Share on other sites

A evo sta kazu neutralni

 

LW: Dragan Dzajic 
Dragan Džajić is viewed by some football experts as perhaps one of the most underrated players in European football, partly because he played in Yugoslavia. He is considered one of the greatest left wing in history of the game.  He played most of his career with Red Star Belgrade.  He was capped 85 times for Yugoslavia between 1964 and 1978.  He was voted the best player at Europran Championship in 1968, where Yugoslavia finished second behind Italy.

 

For Serbia’s Dragan Džajić, his country’s greatest ever footballing talent, the most memorable commendation came from none other than Pelé. “Džajić is the Balkan miracle – a real wizard,” said the legendary forward, after the two did battle in 1968, “I’m just sorry he’s not Brazilian because I’ve never seen such a natural footballer.”

 

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Rekoreder po broju utakmica je jedini relevantan podatak, to da je bio najbolji i najpopularniji je mit koji je stvorila tadašnja štampa. Uspesi sa reprezentacojom nemaju veze sa Zvezdom a što se polufinala KEŠ-a tiče to ima mnogo igrača Zvezde a imamo na sreću i osvajače istog takmičenja ali mnoge danas od njih ne možemo videti u Zvezdi, zašto valjda je svima jasno. Idelane timove sveta prave novinari ili bivši igrači pa tako svako gura svog miljenika. 

Jbg, onda mozes da kazes i da je Zlatna lopta nebitna jer je dodeljuju novinari. Ne vidim koji interes imaju novinari Frans fudbala da guraju Dzajica u najbolji tim svih vremena.

 

Dzajic je bio jedini fudbalski superstar u ex yu. Kao Mesi i Ronaldo sto su danas na svetskom nivou, tako je on bio u Jugoslaviji. Opste prihvacen od navijaca svih klubova. Mislim da ces tesko naci cak i Grobara koji ce reci da je recimo Bobek veci igrac od Dzajica. A i spadao je u najbolje evropske igrace tog vremena. I kada gledas intervjue i bivsih i sadasnjih igraca sa ovih prostora gotovo svi izdvajaju Dzajica kao najveceg. 

 

Sad druga je prica sta ko od nas licno preferira. Meni je omiljeni Savicevic, jer Dzajica nisam video, samo sam slusao iz prica. Al opet ako pogledam neke objektivne brojke Dzajic je iznad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gde ste bre vi videli i čuli da je Džajić bio opšte prihvaćen i obožavan od navijača a bogami i igrača svih ostalih klubova? Bio je zvezdina zvezda i njen kapiten mozda i najbolji igrač u to vreme ali da je najbolji ali da je najbolji igrač svih vremena u Zvezdi je totalno preterano reći. Tek o njegovom kasnijem angažovanju u Zvezdi se svašta može napisati ali to zahteva široku raspravu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Perkos2 said:

Gde ste bre vi videli i čuli da je Džajić bio opšte prihvaćen i obožavan od navijača a bogami i igrača svih ostalih klubova? Bio je zvezdina zvezda i njen kapiten mozda i najbolji igrač u to vreme ali da je najbolji ali da je najbolji igrač svih vremena u Zvezdi je totalno preterano reći. Tek o njegovom kasnijem angažovanju u Zvezdi se svašta može napisati ali to zahteva široku raspravu.

Inače, za kog misliš ti da je takav lik na fudbalskoj sceni i Ex Yu i današnjih država bivše nam domovine ? Sve nešto negiraš, ali nikako da isprsiš kandidata :smiley2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...