Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

15 hours ago, Laki21 said:

Nisam bio precizan, mislio sam na suđenje protiv ostalih EL i EC timova.

 

Zalili su se Panatinaikos i Fenerbahce na njegovo sudjenje.

 

Desavaju se i u evroligi propusti koji bi u ABA ligi okarakterisani kao skandal od strane nekog kluba. Asvel je pokraden protiv Zalgirisa, Fenerbahce je ostecen za cist faul na De Colou pri sutu za tri poena u poslednjim trenucima meca protiv Panatinaikosa, sudjenje na mecu Fenerbahce - Barselona je bilo veoma lose.

 

@Borca da, zato sto su mocna slovenacka liga i slovenacki kup tako bitni.

 

Jadno je ovo sto rade, imaju toliki budzet, a namerno uzimaju igraca Primorske da bi mogli da kazu da su osvojili duplu krunu u Sloveniji, blamiranje u ABA ligi cemo zaboraviti.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Laki21 said:

U enciklopediji bi kraj pojma "gubitnik" trebalo da stoji Potova slika. 

 

On u završnici = siguran poraz.

 

Ja bas mislim suprotno, da tu treba da stoje momci u narandzastim (ili zelenim) dresovima.

 

Sta su oni bili u stanju da prospu, +14, pa u nekoliko navrata imali +4 i samo zahvaljujuci inferiornosti u odbrani igraca FMP su uspeli da se izvuku.

 

Imas +3 i ne pravis faul? Ostavis samog najboljeg sutera ekipe? Onako organizujes poslednji napad?

 

Ne treba imati pogled u buducnost i videti da ce Zadar lagano da ih dobije u Ljubljani. Dovoljno je samo sto ce mnogo vise zeleti pobedu, mrtva puvala iz Cedevite ce sami da se sklone.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, laki pepe said:

Svi mladi igraci osim Trifunovica su u rupi trenutno. Simanic, Pecarski, Radanov... Ali Miskovic je bas jedna posebna vrsta sline 

 

Zato što Trifunović nikad nije ni bio van rupe.

13 minutes ago, n4l1m said:

stvarno jedu govna sa odlukom oko futura-zvezda.. pa sve vas jeblo, recite vise jel se igra nova utakmica ili ne.

 

Očigledno nemaju muda da preseku pa valjda čekaju da se zaboravi...jebem li ga.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, 12Laki said:

Pot je takav choker da je to neverovatno...

 

Najneatraktivniji igrac za gledanje u ligi. 

 

@laki pepe po cemu to Trifunovic nije u rupi? Iz Mege oteran zbog ozbiljne nediscipline, a u Partizanu uzima minute, ali nista epohalno, pogotovo na spram Radanova, koji jeste usporio malo, ali i dalje je glavni igrac svoje ekipe. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Ima bas neke mane koje ubijaju njegov stil igre. Iznudjuje puno faulova i to radi majstorski, a bacanja izvodi ocajno za beka. Mozda procenti i nisu toliko losi, ali zna upasti u rupu da pogodi 3-4 od 10.

Isto za beka ima slab sut kad je otvoren, ne mozes da se pouzdas u njega. Mislim da su to dvije slabosti koje samo pojacavaju utisak da je neodlucan i mlak (sto i jeste). Pretpostavljam da bi bio dosta opasniji igrac da ima vise vjere u svoj sut.

 

@Markoss

Vec me @Laki John Terry ispravio. Mislio sam vise na nivo igre u odnosu na ranije prikazano, ne na kvalitet uopste. U tom kontekstu stoji moja primjedba. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma nema nista od novog meca, to samo Covic baca udicu da bi se ponadali i pricali o tome.

 

Jeste neozbiljno da se prave ludi, ali i oni dobro znaju da vise od ovoga ne smeju da rade, inace ce im svaki klub praviti probleme samo ako budu hteli i bice ozakonjeno samovoljno nepojavljivanje na mecu.

 

Primorska bez Marinkovica pobedila Megu, tako da sad Mega i Zadar na dnu imaju 4-14, Cibona, Krka i Igokea imaju 6-12.

 

Raspored klubova do kraja:

 

Mega: Cibona (g), Igokea (d), Partizan (g), Mornar (d)

Zadar: Cedevita Ol. (g), FMP (d), Primorska (d), Crvena zvezda (g)

Krka: Igokea (g), Partizan (d), Mornar (g), Cedevita Olimpija (d)

Cibona: Mega (d), Primorska (g), Igokea (g), Partizan (d)

 

Sledece kolo donece nam resenje dileme da li Cibona sigurno izbegava baraz ili ce Mega napraviti korak ka izbegavanju pretposlednjeg mesta.

 

Zadar je u problemu jer ima negativan skor sa svim protivnicima, sto i nije cudo jer su 3/4 pobede ostvarili nad ekipama iz vrha tabele. U slucaju da izgube u Ljubljani, mislim da Cibona i Krka sigurno mogu da odahnu jer izbegavaju poslednje mesto.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, goldberg said:

Ma nema nista od novog meca, to samo Covic baca udicu da bi se ponadali i pricali o tome.

 

Jeste neozbiljno da se prave ludi, ali i oni dobro znaju da vise od ovoga ne smeju da rade, inace ce im svaki klub praviti probleme samo ako budu hteli i bice ozakonjeno samovoljno nepojavljivanje na mecu.

 

Primorska bez Marinkovica pobedila Megu, tako da sad Mega i Zadar na dnu imaju 4-14, Cibona, Krka i Igokea imaju 6-12.

 

Raspored klubova do kraja:

 

Mega: Cibona (g), Igokea (d), Partizan (g), Mornar (d)

Zadar: Cedevita Ol. (g), FMP (d), Primorska (d), Crvena zvezda (g)

Krka: Igokea (g), Partizan (d), Mornar (g), Cedevita Olimpija (d)

Cibona: Mega (d), Primorska (g), Igokea (g), Partizan (d)

 

Sledece kolo donece nam resenje dileme da li Cibona sigurno izbegava baraz ili ce Mega napraviti korak ka izbegavanju pretposlednjeg mesta.

 

Zadar je u problemu jer ima negativan skor sa svim protivnicima, sto i nije cudo jer su 3/4 pobede ostvarili nad ekipama iz vrha tabele. U slucaju da izgube u Ljubljani, mislim da Cibona i Krka sigurno mogu da odahnu jer izbegavaju poslednje mesto.

 

Svakako moraju zvanicno da donesu odluku o utakmici posto i na ABA sajtu u delu za tabelu stoje zvezdice pored Buducnosti i Zvezde i objasnjenje ispod tabele na sta se odnose (Waiting for official registration of match Budućnost VOLI vs Crvena zvezda mts (30.12.2019).)

 

https://www.aba-liga.com/standings.php

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:

 

Najneatraktivniji igrac za gledanje u ligi. 

 

@laki pepe po cemu to Trifunovic nije u rupi? Iz Mege oteran zbog ozbiljne nediscipline, a u Partizanu uzima minute, ali nista epohalno, pogotovo na spram Radanova, koji jeste usporio malo, ali i dalje je glavni igrac svoje ekipe. 

 

3 hours ago, laki pepe said:

Ima bas neke mane koje ubijaju njegov stil igre. Iznudjuje puno faulova i to radi majstorski, a bacanja izvodi ocajno za beka. Mozda procenti i nisu toliko losi, ali zna upasti u rupu da pogodi 3-4 od 10.

Isto za beka ima slab sut kad je otvoren, ne mozes da se pouzdas u njega. Mislim da su to dvije slabosti koje samo pojacavaju utisak da je neodlucan i mlak (sto i jeste). Pretpostavljam da bi bio dosta opasniji igrac da ima vise vjere u svoj sut.

 

@Markoss

Vec me @Laki John Terry ispravio. Mislio sam vise na nivo igre u odnosu na ranije prikazano, ne na kvalitet uopste. U tom kontekstu stoji moja primjedba. 

 

Kao prvo, Trifunović je dve godine mlađi, a kao drugo, glava™ mu deluje kud i kamo bolje, daleko bolje izgleda pod pritiskom. Makar je to moj neki utisak na osnovu do sada viđenog.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Gudura said:

Ivan Marinkovic raskinuo ugovor sa Primorskom i potpisao za CedOli. Prlicno nejasan potez u ovom trenutku, niti ce igrati za Primorsku, niti ce moci za zeleno-narandzaste, sem u Slo prvenstvu

 

Za ABA nelogicno sem u kontekstu da se oslabi tim koji ima isti skor u borbi za plej-of mesto i laksi raspored od njih (Primorska ima najlaksi raspored u zadnja 4 kola kad se pogledaju oni, CedevitaOlimpija, Zvezda i Mornar).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gudura said:

Ivan Marinkovic raskinuo ugovor sa Primorskom i potpisao za CedOli. Prlicno nejasan potez u ovom trenutku, niti ce igrati za Primorsku, niti ce moci za zeleno-narandzaste, sem u Slo prvenstvu

Bzvz odluka s obzirom da ne može da igra u ABA ligi a za to im najviše i treba centar. Bolje da su doveli nekog van ABA lige pošto je prelazni rok do 15.02.2020.

 

Koliko sam video i Budućnost će dovesti centra a šuška se nešto da će Partizan odlučiti posle meča sa Budućnosti da li dovodi beka šutera pošto će se više znati o stanju Redinga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...