Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

2 minutes ago, Laki John Terry said:

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=02&dd=07&nav_id=1651713

 

Taman kad pomisli covek da nema vece budale od Nebojse, javi se Bokan.

 

Ceracemo se mi jos.

 

Quote

Čelnici Budućnosti zahtevaju od ABA lige da stupi u kontakt sa nadležnim organima Republike Srbije kako bi sve proteklo kako treba.

 

oni u stvari traže onaj papir koji su poslali oni ABA ligi, kad CZV nije putovala u Podgoricu, a ovde se kritikovala Vanja sekretarica.

Administrativno, birokratski  ubi Budućnost CZV koja se ponaša kao uvredjena mlada bukvalno.

E sad kad CZV pošalje papir da je sve super, prvi upaljač poleti na teren, KK Budućnost izlazi sa terena, 0:20 rezultat.  lebe mekani te lebe mekani...  kao malca te voza Bokan, Nebojša...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ovo je vezano za ovu utakmicu sa Partizanom. Inace, evo, nek posalju iz MUP-a taj papir sat vremena pred utakmicu, kada je vec kasno da ovi podju u Beograd, cisto da se naprave mutavi i blesavi kao i Milovi svedoci.

 

Zvezda se zalila na to da je dobila jasne instrukcije iz BIA da nije bezbedno, da je zvala aba ligu i da je aba liga odgovorila tek kada je vec bilo kasno da se polazi na mec.

 

Od svih budalastina o bocnim udarima, u reziji Nebojse Covica, ovo mi deluje kao najverovatnija istina. Ja zaista ne vidim interes Zvezde da se ta utakmica ne odigra, svejedno je najgore moglo da se desi da izgube. Ono sto deluje tacno je naravno politicko naredjenje iz jebem li ga kog vise razloga, ali te budale vise ne mozes ni da pohvatas.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki John Terry said:

Zvezda se zalila na to da je dobila jasne instrukcije iz BIA da nije bezbedno, da je zvala aba ligu i da je aba liga odgovorila tek kada je vec bilo kasno da se polazi na mec.

 

24 minutes ago, Stoned Laki21 said:

E sad kad CZV  KK Budućnost pošalje papir da je sve super, prvi upaljač poleti na teren, KK Budućnost KK CZV izlazi sa terena, 0:20 rezultat.  lebe mekani te lebe mekani...  kao malca te voza Bokan, Nebojša...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

 

oni u stvari traže onaj papir koji su poslali oni ABA ligi, kad CZV nije putovala u Podgoricu, a ovde se kritikovala Vanja sekretarica.

Administrativno, birokratski  ubi Budućnost CZV koja se ponaša kao uvredjena mlada bukvalno.

E sad kad CZV pošalje papir da je sve super, prvi upaljač poleti na teren, KK Budućnost izlazi sa terena, 0:20 rezultat.  lebe mekani te lebe mekani...  kao malca te voza Bokan, Nebojša...

Znaci tamo ne postoji mogucnost da neko baci upaljac na teren, pa recimo da bude  0: 20 za nas, samo kazem?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tony said:

Pa bice u play offu i to prva utakmica ce da bude u Podgorici...

 

kad bude pričaćemo.  Ovako jbga...  vidiš kako to Bokan pismeno radi.

zasere Čović, a Bokan iskoristi priliku da ga šukne KKP-u tj ne da ga šukne KKP-u nego da zaštiti KK Budućnost i da dobije utakmicu za zelenim stolom na keca, ako neko ubaci upaljač ili kovanicu neku na teren.


 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

kad bude pričaćemo.  Ovako jbga...  vidiš kako to Bokan pismeno radi.

zasere Čović, a Bokan iskoristi priliku da ga šukne KKP-u tj ne da ga šukne KKP-u nego da zaštiti KK Budućnost i da dobije utakmicu za zelenim stolom na keca, ako neko ubaci upaljač ili kovanicu neku na teren.


 

Pa sta znam, nisam bas siguran... Vrlo lako moze i samom sebi jamu da iskopa.

Just now, ivan9 aka Laki said:

Vidim ja da ce se plejof utakmice igrati pred praznim tribinama....preventivno 😄

 

Najbolja varijanta bi bila, prvu utakmicu neko tamo da baci upaljac na teren, dobijemo 20:0 i onda zatvorimo tribine, dobijemo ih drugu nekako pred praznim i cao 😁

Link to comment
Share on other sites

molim te, kad bude bilo pisaćemo... naravno ako ne bude, očekujem da i o tome pišeš, kao što i očekujem sad od tebe da ne ostavljaš upis tipa: ALI biće, videćemo, polako stani  ili nešto treće čime ćeš relatizovati ovu za sada vrlo vrlo uspešan manevar koji KK Budućnost izvodi, a sve na materijal  koju joj je KK CZV obezbedio lagano ne odlaskom u PG pre neki dan...

Link to comment
Share on other sites

Večeras derbi začelja ABA lige.

 

Možda i poslednja šansa Mege da se uključi u borbu za opstanak , eventualno izbegne i  baraž, iako je propuštena epohalna prilika prošlo kolu u Koperu.

 

Mega u odnosu na prvi duel jača za Perija i Kejna, Cibona za Badžima. 

 

Statistički gledano skoro da ne postoji parametar koji nije na strani Mega Bemaxa. Ipak, glavni problem je odbrana, odbrana i odbrana, naročito reketa. Simonović koji ima sasvim zavidan napadački učinak je non factor u zaštiti obruča, a ne pomaže ni činjenica da je na poziciji 4 glavni igrač Mišković. Simptomatično je da je Mega najbolje periode igre imala kada je na 4 igrao Tanasković, koji ako ništa, bar se trudi da zaštiti reket svoje ekipe.

 

Kejn Peri i Atić (ako se oporavio) bi u principu mogli dobro da čuvaju perimetar, ali protiv Cibone koja je šuterski ispod proseka, i nije neki preteran zadatak. Glavni zadatak bice da se zakljuca reket protiv solidnih Bundovića i Novacica. 

 

Velić treba da dobije titulu za trenera sezone, kakav krš od tima će najverovatnije dovesti do sigurne luke. Milojević sa druge strane, sezona ispod proseka za njegove standarde. Iako je bilo nesrećnih poraza, iako je rutinski dobioskoro sve što je morao, ipak ostaje utisak da ponekad je možda mogao i drugačije da reaguje.

 

Mega individualno jača, ipak osim pobede nad Igokeom, ove sezone nisu uspeli da trijumfuju u gostima. Iako je bilo realnih prilika za to. Cibona uigrana, nezgodna, spor ritam, prljava kosarka, očekujem dosta ofanzivnih skokova Ciboninih visokih. Mega ima potencijal da postigne dosta poena, i ako uspostavi svoj ritam, ne vidim način na koji Cibona može da ih isprati, jednostavno nema oružja za to. 

 

Biće neizvestan meč, šanse 55 : 45 za Megu, po mom bukmejkerskom osecaju.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Partizan_ said:

Onaj ko je igra!

 

A dobro...ja mislio da si vidovit, mislim nastup ti je bio bas onako ubedljiv, kao da si poput Martija Mekflaja upravo dosao iz buducnosti pa nemas vremena da objasnis bilo sta vec samo ispaljujes buduce cinjenice.

 

Nema veze, mislio sam da zaradim malo para na brzinu... nista, vracam se u radionicu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

 

A dobro...ja mislio da si vidovit, mislim nastup ti je bio bas onako ubedljiv, kao da si poput Martija Mekflaja upravo dosao iz buducnosti pa nemas vremena da objasnis bilo sta vec samo ispaljujes buduce cinjenice.

 

Nema veze, mislio sam da zaradim malo para na brzinu... nista, vracam se u radionicu.

Tipican kladionicar 😉

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 12:52 PM, Laki Six said:

Sta mislite, ko ce u EL ako Zvezda osvoji Aba a Partizan EC ? 

Ja sam ubedjen da ce u tom slucaju Partizan biti jedini predstavnik u EL sa ovih prostora.

Barem još ove sezone, verujem da učešće prvaka ABA lige nije pod znakom pitanja ili barem nekog predstavnika iz ABA lige. Partizan će u EL, ukoliko uđe u finale EC (ne verujem da Valensija ili Alba mogu do četvrt finala) , a sa njim i još jedan predstavnik ABA lige. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

kad bude pričaćemo.  Ovako jbga...  vidiš kako to Bokan pismeno radi.

zasere Čović, a Bokan iskoristi priliku da ga šukne KKP-u tj ne da ga šukne KKP-u nego da zaštiti KK Budućnost i da dobije utakmicu za zelenim stolom na keca, ako neko ubaci upaljač ili kovanicu neku na teren.


 

Kao da je iko ikad dobio utakmicu na ovim prostorima zato što je domaća publika ubacila novčić ili upaljač?

Ubaci se npr. kovanica u Podgorici, Zvezda povuče tim sa parketa.

Delegat i sudije procene da postoje uslovi za nastavak utakmice, Zvezda se ne vrati na parket i gubi službenim rezultatom.

Ima primer finala plej-ofa SFRJ 1989. Jugoplastika-Partizan. Druga utakmica finala tridesetak sekundi pre kraja igrač Partizana pogođen u glavu. Vujošević izvodi ekipu sa terena, sudije procenjuju da postoje uslovi da se utakmica nastavi.

Partizan se ne vraća na teren, utakmica se registruje rezultatom u trenutku prekida. Pobeda Jugoplastika, suspenzija Partizana i treća utakmica se registruje službenim rezultatom u korist Jugoplastike. 

3:0 u plej-ofu. Jugoplastika šampion.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...