Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ne vidim ja neko posebno loženje barem do danas oko reprezentacije Srbije i njenog učešća na SP, uglavnom se sve svodi na to da bi bili zadovoljni prolaskom grupe i dobrim igrom reprezentacije u te prve tri utakmice, naravno ako krene dobro ima i apetiti i želje da porastu ali tako je kod svih učesnika na SP. Dobro je što će biti kratke ( nikad kraće) pripreme i što neće ekipa biti na pripremama negde po Srbiji na duži period zato što ovdašnji novinari, fudbalski radnici imaju taj negativan pristup fudbalu i pokvarili bi ekipu vrlo brzo. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Presing sinoć me je podsetio na presing protiv Irske u Dablinu. Isto i tamo smo bili na lopti non stop ali stvarno ekipa mi deluje uigranije sada nego tada pa smo stvorili i više šansi sinoć i na kraju krajeva postigli i gol više nego protiv Iraca.

Od prve utakmice sam primetio kvalitetan presing i nemam dilemu da ćemo u 90% utakmica koje budemo igrali pod Piksijem izgledati tako. Jbg nekada možda neće biti dan ili nešto će krenuti po zlu, ali uglavnom presing ovakav ćemo puno puta gledati. 

 

Ne verujem da je to samo zato što se igrači više zalažu. Ok slažem se da je stvorena odlična grupa, odlična atmosfera i da se igra vrlo takmičarski, ali sve ovo brate mili mora neko da zna da objasni igračima kako i šta. Uvek se setim kada je Matić pričao kako trči manje u Čelsiju (tada) nego u reprezentaciji a naša publika prvenstveno zamera na zalaganju. Džabe je zalaganje i maksimalna spremnost ako trener jednostavno ne zna da radi sa onim što ima. Ako on ne zna da objasni kako se kretati bez lopte i sprovede svoje zamisli na teren džabe je sve. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

Dobar je Japanac sigurno ali ipak je i do igrača koji ne dolaze zapušteni na utakmice reprezentacije što i ne čudi pošto igraju u ozbiljnim klubovima gde mora da se radi. Ne bi ni Japanac puno pomogao u 5-6 dana da oni dolaze poluspremni. Pomoćnici imaju dostao zadataka kod Piksija, uglavnom rade na terenu sa igračima razne uigrane kombinacije i postavku igre u odbrani na primer Đorović pravi plan kako se brane prekidi i koliko štoperi mogu visoko da izađu. Naravno glavni strateg je Piksi ali nisu ni Drulović ni Živković tamo samo zbog slikanja, odrađuju oni to što Piksi zacrta od prve do poslednje stavke. 

 

То може доста помоћних тренера да испоштује шефа.

Да није тако имали би досад, са оволико година, већ неку тренерску каријеру.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

...

 

 

Živković je igrač poteza, na većini utakmica ćemo od njega dobiti neki vrhunski pas, centaršut, dribling ili gol. Ali to je redovno praćeno i sa dosta grešaka, izgubljenih duela, pogrešnih dodavanja. Osim toga, kao što je već rečeno, on nije igrač kojem možeš da šalješ pas u prostor, već mora lopta do noge, pa da je on u 90% sličajeva prebaci na levu pa da onda uradi nešto s njom. Lazović je na toj poziciji dosta korisniji u toku igre, ima bolji pas i bolje se otvara, ali mu je završni pas/centaršut vrlo loš. Bila je skoro neka utakmica u Bg, možda baš protiv Norveške, kada je preko 10 puta probio po desnoj strani i svaki centaršut ili povratna su mu završili kod protivničkih igrača. Radonjić je igrač za promenu ritma i blickrig. 

 

...

 

Tačno. Ja neznam šta se desilo sa tim njegovim centaršutem u zaadnjih par godina, pošto ta utakmica protiv Norveške nije osamljen slučaj. A dobro se sječam da je nekad bilo milina gledati njegov centaršut.

 

Sigurno je da on ima više smisla za ta utrčavanja, i da bi to na papiru funkcionisalo fantastično sa genijalcem kao što je Tadić (+osttak tima, koji se trenutno čini voljan za građenje te kombinatorike kroz dodavanje na prvu, trčanje bez lopte, itd.). Ali sa tom završnicom stvarno mnogo toga pada u vodu.

Na kraju če verovatno trenutna forma da odluči ko če dobiti prednost tu. Ja nemam ništa protiv ni jednog ni drugog, samo bi želeo da Radonjić ostane za tu ulogu džoker a sa klupe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Константин said:

 

То може доста помоћних тренера да испоштује шефа.

Да није тако имали би досад, са оволико година, већ неку тренерску каријеру.

Imaš trenere radnike i trenere koji znaju da šefuju, naravno ima i onih koji su pozeri i foliranti. Ni jedan vrhunski trener nije to sam po sebi već zbog dobrog tima koji ima uz sebe. Piksijevi pomoćnici su baš to, pomoćni treneri radnici na terenu a ne po bg kafićima gde pametuju po ceo dan. Ako se neko seća kad je trebalo da bude postavljen Piksi za selektora odmah je odredio Živkovića i Đorovića za pomoćnike, sigurno ne što su lepi i slatkorečivi a Drulović je došao kasnije kad je Saša Ilić krenuo po nagovoru "prijatelja" da gradi ličnu trenersu karijeru.

  

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, berti said:

Samo ne Ukrajina. Sada sve ide kako treba, ne treba nam da vanfudbalske stvari ponovo budu u centru paznje. A debila ima koliko hoces, ne bi propustili zicer da upropaste sve.

 

U pravu si potpuno. Već vidim kako Z-ovci dolaze sa tematskim transparentima, dok deo tribina zviždi njihovoj himni. Oni koriste situaciju i demonstrativno napuštaju stadion, UEFA staje na njihovu stranu, naravno, i registruje utakmicu sa 3:0. U gostima, verovatno bi se igralo u Poljskoj, a tamo kreće napaljena anti-ruska/srpska atmosfera do ludila, pri čemu ih UEFA kažnjava sa najviše novčanom kaznom, ako ih uopšte kazni.

Link to comment
Share on other sites

Apsurdno je da najveće loženje dolazi od onih koji se najviše razumeju u fudbal, a ne zato što postoje objektivne šanse da se nešto uradi, nego zato što konačno pokazujemo obrise nekog ozbiljnog fudbala. U tom smislu, mislim da je loženje prihvatljivo. Naročito jer duhovna sirotinja (odnosno najveći procenat javnosti) već ima spremnu kantu fekalija za koment sekciju posle Brazila. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, drgnk said:

 

U pravu si potpuno. Već vidim kako Z-ovci dolaze sa tematskim transparentima, dok deo tribina zviždi njihovoj himni. Oni koriste situaciju i demonstrativno napuštaju stadion, UEFA staje na njihovu stranu, naravno, i registruje utakmicu sa 3:0. U gostima, verovatno bi se igralo u Poljskoj, a tamo kreće napaljena anti-ruska/srpska atmosfera do ludila, pri čemu ih UEFA kažnjava sa najviše novčanom kaznom, ako ih uopšte kazni.

Na utakmici Makedonija - Bugarska izviždana bugarska himna uz žestoke uvrede na račun Bugara, videćemo kolika će kazna biti za Makednoce

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa jbeš fudbal, reprezentaciju i veliko takmičenje, ako se nećemo ložiti.

Uvek smo se ložili.

Svi se lože.

To je fudbal. To je Mondijal.

 

Ja se ložim da ćemo napokon proći grupu, pa još više da se ložimo. I onda nek bude šta bude.

Nije to previše za očekivati, niti mislim da je ova reprerzentacija dorasla vrhunskim dometima na turnirskom takmičenju.

Fali nam iskustva.

Fali jakih utakmica. Ali baš sa ono vrhunskim reprezentacijama.

 

Zato će nam A grupa Lige nacija dobro doći.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Necu da pisem o Zivkovicu, vec jesam, uglavnom oni koji imaju skepticizam pisu ono sto mislim i sto sam i ranije pisao.

 

Pisao bih malo o Vanji Milinkovic Savicu.

 

Rano otisao u Junajted, poput mnogih, nije se tamo zadrzavao, nije uspeo, a onda je poceo da luta. Ja sam mislio da je izgubljen za ozbiljan fudbal, da ce igrati jos neko vreme po Seriji B/C i onda probati da nadje neki UAE angazman, ali decko se velikim radom probio nazad.

 

Mnogo je tesko probiti se kao golman, pogotovo ako si vazio za talenta a onda to nisi dokazao u ranoj fazi karijere. Takvi obicno prekidaju karijeru dosta brzo, ali ocigledno je on mentalno jako snazan i uspeo je da se izvuce iz te rupe.

 

Mentalna stabilnost je mnogo vazna za golmana. Fizicki je kao planina na golu. Pokretni dvometras, plus snazan, videli smo da cak i Haland koji je trenutno najbolji napadac na svetu nije imun na takvu pojavu.

 

Smatram da on treba da bude prvi golman na turniru, i Rajkovic i Dmitrovic ranije su se sasvim solidno pokazali i posle duzeg vremena nemamo problema sa golmanima uopste.

 

Ipak bih voleo da prvi bude Vanja.

 

Bas uliva poverenje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Za Piksijev sistem imamo dovoljno igraca na svakoj poziciji barem do EP u Nemackoj. Steta sto samo na Tadicevoj poziciji nemamo igraca barem pribliznog kvaliteta koji bi ga nasledio u prvoj postavi posle te 2024. Jedino ako Samardzic ne odluci da zaigra za nas, ili cemo SMS da guramo napred.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dzistrou said:

Apsurdno je da najveće loženje dolazi od onih koji se najviše razumeju u fudbal, a ne zato što postoje objektivne šanse da se nešto uradi, nego zato što konačno pokazujemo obrise nekog ozbiljnog fudbala. U tom smislu, mislim da je loženje prihvatljivo. Naročito jer duhovna sirotinja (odnosno najveći procenat javnosti) već ima spremnu kantu fekalija za koment sekciju posle Brazila. 

 

Upravo to, fala k. i Petru Dobrnjcu, napokon igramo ono što se izlizalo kao fraza "moderan fudbal".

Meni je neverovatno zadovoljstvo bilo posmatrati sinoć naš visoki presing, činjenicu da se igrači čitavo vreme meča otvaraju za prijem lopte, da se razmenjuju pasovi, ali najmanje u nazad, da se igra na jedan ili dva dodira 95% vremena i da je trasformacija kada se lopta osvoji (a ostavaja se zbog dobrog presinga na polovini protivnika) munjevita.

 

Ne znam kako je Piksi uspeo da utuvi našima u glavu da ne mora svaka lopta da se opepeli, da može da se trči i bez lopte i da nakon gola ne mora čitav tim da stane glomanu u šesnaesterac. No nije ni važno, bitno je da funkcioniše. Samo da tako ostane.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, vepar said:

stefan mitrovic rupetina, sa njim u 11 nam se ne pise dobro

 

milenkovic pavlovic i veljkovic treba da budu zacementrirani u odbrani

 

dobro je jedino sto se vev sad znaju 23 putnika na prvenstvo

Imamo dva Stefana Mitrovića...doduše samo jedan igra odbranu 😁

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dzistrou said:

Apsurdno je da najveće loženje dolazi od onih koji se najviše razumeju u fudbal, a ne zato što postoje objektivne šanse da se nešto uradi, nego zato što konačno pokazujemo obrise nekog ozbiljnog fudbala. U tom smislu, mislim da je loženje prihvatljivo. Naročito jer duhovna sirotinja (odnosno najveći procenat javnosti) već ima spremnu kantu fekalija za koment sekciju posle Brazila. 

 

Тачно тако. Невјероватно колико се у већем дијелу јавности провлачи прича о фантастичним играчима а заправо су то Митар, Влаховић, Тадић и Костић. Све остало је просјек који се вија по просјечним клубовима. Не кажем да неко од њих неће да се попне у будућности коју степеницу више али сада је то чињеница. Пикси их је направио све бољим играчима кроз систем и став. У томе ће апсурд бити још и већи ако једна просјечна репрезентација изгуби од прејаког Бразила, а када Пискија заспу кантама гована. Међутим тако ће бити, многи чекају као запете пушке који пишу за плаћен бурек од стране разних Терзи и Остоја.

Какав год да буде резултат ја ћу против Бразила уживати ако будемо и даље ово што јесмо, ако изненадимо па нормално је да порасту и апетити...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Meni nije jasan ovako nizak plasman Belgije iskreno.

 

I Spanija je previsoko, mada dobro izgledaju, nema to pojma da ovaj tim moze daleko.

 

Doduse to sam mislio i za kosarkase.

Meni se čini da je Španija igrala tačno onako kako sam ja mislio, 5 drugih reprezentacija je igralo gore 😄 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...