Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

14 minutes ago, Laki21 said:

 

Ne mora da se sklanja, nije ništa više od još jednog malo važnijeg šrafa u timu, no svetlosnim godinama je daleko od kvaliteta igrača kojem se daju ključevi tima u ruke. Niti to može da funkcioniše kod nas, niti u bilo kom drugom timu u koji će otići. Gradi se neka koncepcija oko njega kao centralnog igrača ali to makar na EL nivou jednostavno ne može proći jer on nema kvalitet da to iznese. Čak i ABA, kada krene mesarenje pitanje je da li će moći.

Loyd pre i Loyd posle korone su igraci razliciti za jednu klasu. 

 

Imao je on i sad nekih dobrih partija, kao protiv Bajerna i Zenita, ali je vrlo uocljiva razlika. Sut za 3 mu se bas pokvario (20% posle korone), a moze se videti i po slbodnim bacanjima da nije to to, pa ne bih bas davao olako neke procene jer ono sto je igrao pre zdravstvenih problema je bio bas top EL nivo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Loyd pre i Loyd posle korone su igraci razliciti za jednu klasu. 

 

Imao je on i sad nekih dobrih partija, kao protiv Bajerna i Zenita, ali je vrlo uocljiva razlika. Sut za 3 mu se bas pokvario (20% posle korone), a moze se videti i po slbodnim bacanjima da nije to to, pa ne bih bas davao olako neke procene jer ono sto je igrao pre zdravstvenih problema je bio bas top EL nivo.

 

Ne moze se videti po slobodnim bacanjima. Kako ih je sutirao kroz karijeru, ono sto je sutirao pre korone nije bas bilo realno. Mislim da je imao pre korone 97% sl. bacanja u ovoj sezoni. Sada je ukupno na visokih 91%, sto je osetno vise u odnosu na ono sto je sutirao kroz karijeru.

Link to comment
Share on other sites

Kod Lojda nije samo do forme i hladnih ruku. On sve radi iz srca i na maxu. Ozbiljno ga je raštelovao ovaj naš raspad i prekid naleta u kojem je bio a oseća odgovornost i obavezu da kao prva violina doprinese i vadi iz bule...zato i ovoliko usiljenih šuteva i jalovih prodora. Do pre par nedelja je imao neku meru i kompenzovao...birao sekundarna rešenja...sada je to već klasično šenlučenje i zabadanje u zid. Sa jako lošom energijom i bez ikakvog modžo-a se približavamo nasušnoj nam završnici regionalne...zato bi valjalo da apsolutno dignemo ruke od ovakvih pokušaja da na bilo koji način dobijemo nekog.u EL...već da te tekme iskoristimo da uigramo ili probamo neku smislenu akciju...da zaličimo na klub sa diplomom i opravdamo tu ulogu favorita za osvajanje ABA lige. Šta nam sada znači koliko nam je utrpao Mekisič ...kada Dobrivoje opet markira Kureta a Deda stondiran u odbrani level Pikac...baš smo za negledanje sa ovom taktikom ,,dajte sve od sebe, pa kako bude...''. Od ove Radonjine izjave pred put sam se smorio kao nikad...imao sam utisak da će da pobegne iz kadra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Svaka cast igracima. Tako se bori. Nije sramno izgubiti od Olimpijakosa, pa jos bratskog kluba. Ja sam zadovolja. Kuzmic konacno se izdigo iz prpela. Dobric odigrao vrhunski i sem nekoliko promasenih zicera nema se sta prigovorit. Simonovica i Lazica potpisati i za sledecu sezonu .

Otvaraj temu prelazni rok 2021-22 ... :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vlada_79 said:

 

Ne moze se videti po slobodnim bacanjima. Kako ih je sutirao kroz karijeru, ono sto je sutirao pre korone nije bas bilo realno. Mislim da je imao pre korone 97% sl. bacanja u ovoj sezoni. Sada je ukupno na visokih 91%, sto je osetno vise u odnosu na ono sto je sutirao kroz karijeru.

Pa ako neko pre korone sutira bacanja 97% na ogromnom uzorku onda je to bas relevantan podatak, a posle prelezane bolesti sutira 80%, to je dovoljno da se kaze da ga je sve to poremetilo. Nije on sam od sebe poceo da promasuje jer je usao u slabiju formu, pa da poredimo sa prethodnim sezonama, niti je bio dopingovan prvih 15 utakmica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pa ako neko pre korone sutira bacanja 97% na ogromnom uzorku onda je to bas relevantan podatak, a posle prelezane bolesti sutira 80%, to je dovoljno da se kaze da ga je sve to poremetilo. Nije on sam od sebe poceo da promasuje jer je usao u slabiju formu, pa da poredimo sa prethodnim sezonama, niti je bio dopingovan prvih 15 utakmica.

 

Mislim da ga je malo vise kenjalo pre korone i da se sada brojke polako vracaju u normalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa Dzonijem smo imali kakav takav balans izmedju spoljne i unutrasnje linije, sad opet zivimo od Loyda. 

 

Dodatni plus je sto bismo mogli da igramo bez Kuzmica jer pored JOBa i Nnoka ne bi bilo potrebe da ulazi. 

 

Dal bismo imali neku pobjedu vise sa Dzonijem u EL nebitno, ionako bih najsrecniji bio kad bismo mogli da premotamo sezonu do plej ofa i gasi svjetlo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Laki21 said:

 

Ne mora da se sklanja, nije ništa više od još jednog malo važnijeg šrafa u timu, no svetlosnim godinama je daleko od kvaliteta igrača kojem se daju ključevi tima u ruke. Niti to može da funkcioniše kod nas, niti u bilo kom drugom timu u koji će otići. Gradi se neka koncepcija oko njega kao centralnog igrača ali to makar na EL nivou jednostavno ne može proći jer on nema kvalitet da to iznese. Čak i ABA, kada krene mesarenje pitanje je da li će moći.

ne znam o kakvim kljucevima u ruke se prica ovde kada su isti od pocetka sezone kod loyda?

dzoni je igrao jedva prosecnih 20min, i za to vreme uzimao onih 8 suteva o kojima smo ovde vec pricali

 

i apsolutno se ne radi ovde o samom dzoniju...on je igracki  imao svoje plus strane i minus strane

ali je znacio, pre svega, kao jedan igrac koji ume da ubaci loptu u kos...u ekipu kojoj zestoko manjka takvih

radi se o principu - kako je resenje za ekipu koja oskuduje kvalitetom da se kvalitetan igrac otera? bez zamene?

to mi apsolutno nikada nece biti jasno

on nema kvalitet da bude gamechanger na EL nivou, pa cemo pustiti bivseg igraca kuzmica i nikad igraca stroberija da to pokusaju?

videli smo da ni loyd ne moze vise da nas nosi u EL kao na pocetku sezone...hocemo i njega sutra da oteramo? nije ni on gamechanger?

ko sledeci? volden...realno ne igra nista vec 2 meseca

da oteramo lepo sve zle strance, promovisemo anti-talente iz fmp i kupujmo domace

realno treba nam malo sveze krvi iz filijale, nismo se skoro tako pojacali

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

Sa Dzonijem smo imali kakav takav balans izmedju spoljne i unutrasnje linije, sad opet zivimo od Loyda. 

 

Dodatni plus je sto bismo mogli da igramo bez Kuzmica jer pored JOBa i Nnoka ne bi bilo potrebe da ulazi. 

 

Dal bismo imali neku pobjedu vise sa Dzonijem u EL nebitno, ionako bih najsrecniji bio kad bismo mogli da premotamo sezonu do plej ofa i gasi svjetlo. 

 

Ako gledamo na osnovu današnje utakmice, možda bi bilo bolje da Nnoko ne ulazi. Neverovatno je bilo gledati kako nam se raspao defanzivni skok njegovim ulaskom u igru. 

 

Da je bio on kriv za sve, nije. Da centar igra jako bitnu ulogu u uspostavljanju kontrole defanzivnog skoka, igra...

Link to comment
Share on other sites

BTW, Lojd je debelo precenjen i izhajpovan igrač. Spolja nije čak ni prosečan šuter na žalost. Prava mera Valensija, Baskonija i sl. 
I dođosmo do činjenice da je Saša doveo kao jedinu dvojicu igrača koji mogu da probace loptu kroz obruč, labilne, nekonstantne i jednodimenzionalne igrače, koji ne mogu da iznesu liderske uloge. Užasna osnovna selekcija i još gora doselekcija. Dakle, kamen na kamenu..
A Radonja izgleda došao da utegne malo i pokupi trofeje po ostalim takmičenjima.. Malo bezveze ako je to slučaj. Nisam još siguran jer ga je korona isekla u nezgodnom trenutku kada je malo povezao redove. Ipak, svaka utakmica u EL mora da se ide na pobedu.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mister-no said:

I dođosmo do činjenice da je Saša doveo kao jedinu dvojicu igrača koji mogu da probace loptu kroz obruč, labilne, nekonstantne i jednodimenzionalne igrače, koji ne mogu da iznesu liderske uloge. 

 

Sasa je doveo igrace sa namerom da ih on vodi a ne neko drugi. Taj drugi nije trebao da seda u auto koji ne ume dobro da vozi. 

 

Ne znam samo gde se izgubise sve one pohvale kako je Dobric kod Radonjica proigrao, a Radanov konacno dobio sansu koju zasluzuje? 

Link to comment
Share on other sites

Lojd je naš najbolji igrač i takvu ulogu treba da ima, šta drugo ... problem je što nemamo mogućnost za više takvih igrača na različitim pozicijama.

I naravno, igraće jednu sezonu i doviđenja ... pa onda, ajmo sve ispočetka, i tako iz godine u godinu.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Sasa je doveo igrace sa namerom da ih on vodi a ne neko drugi. Taj drugi nije trebao da seda u auto koji ne ume dobro da vozi. 

 

Ne znam samo gde se izgubise sve one pohvale kako je Dobric kod Radonjica proigrao, a Radanov konacno dobio sansu koju zasluzuje? 

I Sale je pokusao da vozi taj auto ali bezuspesno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Uvek me iznova iznenadi Dejo kako ima nepogresivi instikt da cim neko udje u neki ritam i ima vrucu ruku odmah ode na klupu na hladjenje 🙂

Par zapazanja sa utakmice:

Uskokovic poceo i zavrsio utakmicu. Vidi se da se ima puno poverenja u njega.

Gradjevinska petorka kada se lomi rezultat. Hol, Dobric, Lazic, Kuridza i Kuzmic. Puno cigli, ali zato smo puno i primili koseva, pa je dobar prosek.

Mozda malo previse minuta za Radanova.

Dobric je resio da presece mucenje i da vise ne sutira kada je sam, vec da zakuca cim dobije loptu na liniji za 3.

Simonovic je trebao da odigra i preostala 2 minuta, posto se opet videlo da Simanic ne moze.

Davidovac je resio da sacuva snagu za ABA ligu, pa mu je bilo glupo da baci loptu ka kosu, vec je sa trojke sutnuo ka slobodnim bacanjima. Ovo je bio prvi put da sam tako nesto video, pa sam nesto i naucio.

 

Od drugih zapazanja:

Hol se vratio i bio je pristojan. Nnoko je bio los, ali se tek vraca i bice on jako dobar. Vidi se da nema snage. Jos da se vrati Kolom i pali se masina 🙂

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Svaka cast igracima. Tako se bori. Nije sramno izgubiti od Olimpijakosa, pa jos bratskog kluba. Ja sam zadovolja. Kuzmic konacno se izdigo iz prpela. Dobric odigrao vrhunski i sem nekoliko promasenih zicera nema se sta prigovorit. Simonovica i Lazica potpisati i za sledecu sezonu .

 

4 hours ago, Ulicni basketas said:

Ma šta za sledeću, Simonoviću dati petogodišnji ugovor, da nam ga neko ne ugrabi.

Simonović ima ugovor i za sledeću sezonu a što se tiče Lazića, pa valjda je jasno da je na doživotnom :s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da je više igrao Uskoković i da su minute dobili Simanić i Radanov dobili bi ovu lagano, al' jbg, kada vratismo ovog trenera ziheraša koji uništava našu supertalentovanu decu. Glupo je da ga sada menjamo, al' na leto obavezno neki trener stvaralac koji će im konačno dati šansu, još pridodati par bisera iz FMP-a, poneki povratnik i 2-3 stranca i eto recepta za uspeh.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...