Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ja Lazarevića vidim kao 4 u budućnosti. Pri čemu u odbrani može da maltretira sve od 2-4.

Za Đorđevića ok, on bi tu bio 5. visoki i igrao bi po potrebi na obe centarske pozicije

 

Mislim da mu ipak treba jos kilograma za guranje pod kos, a to bi onda bila steta jer je bas pokretljiv, u odbrani je odlican, popravio je malo i sut. On je meni u perspektivi neki hibrid Dobrica i Lazica. Kad bi to postao to bi nam bio pravi pogodak. Steta da se goji i gura na 4 in my opinion. Ali ko zna...

 

Ako ga menjamo, guramo pod kos, ne mozemo da ga menjamo u Zvezdi, a u FMPu jednostavno to ne igra, mozda u nekoj small ball varijanti. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Laki21 said:

Bi li radije imao u timu Perija ili Hola?

Hall-a ako govoris o back up pleju.U COl-u je Perry prvi plej (maltene i jedini), u Zvezdi to ne bi mpgao za zivota.Mesamo babe i zabe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Peri u EL je neki Filip bez brade nivo.

Ovo je toliko netacno. Naspram Hala on je bar level iznad. Covek sa 183cm ima fiziku neverovatnu, zakucava, ide na protivnickog centra telom i u velikom procentu zavrsava na obrucu, a sve to ima odlican ratio asistencija-greske i ne da nije minus igrac u odbran vec je kvalitetan defanzivac posebno na lopti, teziste ces mu malo teze pomeriti i na low postu. Idealan za kontranapad, veoma pametan plej koga je sjebala povreda kad je dosao u Pariz sad bi mozda igrao i u dosta boljem klubu, pretpostavljam u Asvelu.

 

To koliko je dobar za EL nivo videces kad budemo igrali protiv njih. Prosle sezone nam je ubacio 31p, doduse u Megi..underate igrac...a ima bar 3-4 sezone dobre kosarke ispred sebe. Porediti ga sa Filipom u EL je blago receno smesno.

Edited by LosmiSK
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Perry je za nivo EL potpuno irelevantan igrač, kao i Hall, s tim što su nama Hallovi defanzivni kvaliteti i racionalnost bili potrebniji za EL. Ja zaista nisam video tu Perryevu defanzivu, pošto COL igra uglavnom na koš više, verovatno ima dozvolu da se kocka na liniji dodavanja. Glupo je uostalom porediti njih dvojicu jer su u pitanju vrlo različiti igrači, a usage rate im je neuporediv. Ne bih ja baš EC statistiku uzimao kao naročito relevantnu kada evaluiramo igrača koji bi trebalo da ima bitnu ulogu u evroligašu, Jaka Blažič izgleda kao Kobe u evrokupu. Igrač poput Perrya bi mogao da dođe u razmatranje samo uz nekog jačeg startnog pleja drugačijeg profila, poput Jovića npr.

 

Ja inače priželjkujem da se sastanemo sa COL, iako dobro vođena od strane Golemca to je mekana i fizički inferiorna ekipa koju bismo lagano očukali na snagu, intenzitet i rotaciju, kao i obično što se dešava. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Kad se vec krenulo sa oftopicarenjem (postovi u vezi prelaznog roka kad mu vreme nije), da uletim i ja na brzinu... 

Lider ukrajinske lige Kyiv basket, igrac Bogdan Bliznyuk. 25 godina, 198cm, 98kg, pokriva pozicije od 1 do 3, ali je primarno swingman. Skolovan (i kosarkaski) u USA - od srednje skole Todd Beamer Titans do Eastern Washington univerziteta. Nije draftovan. 

Slucajno sam naleteo na utakmicu Kyiv basketa pre mesec-dva i bukvalno se sokirao kvalitetom ovog igraca, za koga ranije nikad nisam ni cuo. Iz minuta u minut odusevljenje je raslo, classy moves su se redjali kao na traci. Levi roling, leva ruka zavrsava, flouter, up and under, cross over, no look pass, trojka... U pet poseda decko je pokazao vise kosarke nego 70% EL igraca koje pratim godinama. Ok, pomislih, vrv je rupa u odbrani. Ali nije. Lagano ispraca nogama sve od 1 do 4, odbrana u stavu skolska, ruke pored tela, a kod odbrane suta pravilno podignute. Odlicno koristi svoj dobar frame na obe strane terena, hussle igrac kad zatreba, a tehnika sjajna. Ima mozak, ima pas, ne siluje, uvek trazi najbolje resenje. Pravi igrac za determinisan sistem kakav forsira Radonja. Pogledao sam jos dva njegova meca i utisak nije izbledeo. Onda sam, iskreno, zaboravio na njega usled presinga svakodnevnice, sve do ovih postova o rosteru za sledecu sezonu. Vidim da su mu brojke sa koledza ( u poslednje dve godine imao 21 ppg, 4 apg, 6.6 rpg) znacajno bolje nego u Kyiv basketu, zaista se preko njegove statistike u ukrajinskom timu ne moze reci da dominira (10,5 ppg, 3 apg, 5 rpg). Medjutim, na tom malom uzorku gde sam ga gledao, bilo je ocigledno da ga je trener Bagatskis potpuno podredio timu, sto ovaj bezpogovorno ispunjava, iako je i preko eye testa potpuno jasno da Bliznyuk moze lagano da natrpa svakome 20+.

Pa eto, da pitam cenjene forumase koji mnogo vise od mene prate evropske lige, da li ga je neko gledao i ako jeste, kakvo misljenje ima o njemu - vredi li ga razmatrati kao pojacanje, ili sam ja uleteo na jedine 3 tekme gde je pokidao 🙂Po onome sto sam video, on je perfect fit Radonjinom sistemu + ima kvalitet, a ne verujem da je mnogo skup. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, madafaka73 said:

Lider ukrajinske lige Kyiv basket, igrac Bogdan Bliznyuk. 25 godina, 198cm, 98kg, pokriva pozicije od 1 do 3, ali je primarno swingman. Skolovan (i kosarkaski) u USA - od srednje skole Todd Beamer Titans do Eastern Washington univerziteta. Nije draftovan. 

 

Joj, kad se pomene Ukrajina, Zvezda i kosarka meni se nesto preokrene u stomaku... 

 

Spoiler

image.png.85348baa48a26d93c62b0b4cebecf76c.png

 

Link to comment
Share on other sites

@madafaka73 Cesto imam utisak da si ti sad odradio veci skauting nego li Zvezda za sve ove godine. A mislim da bi vise od belog 'leba voleo da tako nekog iz naftalina dovedemo.

 

@Chaos Is Me Brate i Radonja je imao Markusa Williamsa, coveka koji je sa odbranom na vi. Jebiga, mnogi timovi imaju u rosteru i takve igrace kao sto je Perry, koji jeste da su slabi u odbrani ali moze da povuce kada napad stane.

 

Kod nas je bio problem uglavnom taj sto imamo previse "na kalup" igrace, koji su svi sjajne atlete i jako dobri defanzivci, i onda se desi da ili ne krene sut ili sudije sviraju svaki kontakt, pa najebemo. Izvan tog kalupa je samo bio Guduric, decko koji igra na cist talenat. I delimicno Davidovac.

 

Sta hocu reci, da skratim. Zelim reci da ti ne treba deset "istih" igraca u rosteru, par njih bas i treba da bude netipicno, ili u prevodu "gledaju samo kos", jer se dese minuti u utakmici gde ti bas to treba.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Među tim "gledaju samo koš" igračima postoji dosta kategorija, a ja mislim da Perry spada u onu koja ne bi mogla da bude ni blizu efikasna u EL. Nije isto kad te ceo meč jašu evroligaši i ovi evrokup polovnjaci. Intenzitet odbrane u EL je stravičan i nažalost je suviše velika razlika između tog i bilo kog drugog klupskog takmičenja u Evropi. Nemam ništa protiv da imamo nekog skorera više u timu, al ako je moguće makar graničnog evroligaškog kalibra.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

a ja mislim da Perry spada u onu koja ne bi mogla da bude ni blizu efikasna u EL.

 

Nemam nista protiv toga, mozda se cak i slazem, ali samo kazem ozbiljna ekipa ima dve do tri ozbiljne "skoring" varijante.

 

Mi smo to imali u Lojdu i Obrajantu, sa Dzonijem smo se raskantali, sad smo previse linearni, mada kad se vrati Reath bice to opet dobro sto se distance tice. Da ga kazem laicki, treba ti jedno tri-cetiri talentovana igraca a ostali mogu da budu Lazici i Hallovi. 

 

Tu je i Dobric, ali on je nekonstantan.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Obi-Wan said:

Odgledao Lazarevića nakon dugo vremena...nije da mi nije zaigralo srce kakav pure hustle lezi u tom momku. Šut popravljen za ne verovati...

Upravo o tome sam pisao iznad. Ja bih mu pruzio sansu ako mesto oslobodi neko od Laza-DeDa-Dobric trojke...

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Obi-Wan said:

Odgledao Lazarevića nakon dugo vremena...nije da mi nije zaigralo srce kakav pure hustle lezi u tom momku. Šut popravljen za ne verovati...

Najveći kvalitet Lazarevića:

Kad gledam njega vidim Kalinu.

Sve ostalo se da popraviti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pavijan2 said:

Najveći kvalitet Lazarevića:

Kad gledam njega vidim Kalinu.

Sve ostalo se da popraviti.

 

 

Kalina ima veci bbiq i ajde da kazem jednu mangupsku crtu koja mu daje dozu nepredvidljivosti, ali opet nešto najbliže Kalini sigurno. I najvažnije ima Stefan dobru glavu, veliki je plafon njegovih mogućnosti. Na postu je jeziv, snažan je ceo, izbalansiran, spoljni igraci tu nema sta da traže unosi ih kao malu decu. Ali to je bilo i pre...sta je sa šutem? Lepa mehanika, visok luk, ako nastavi da pogadja ja nemam nikakvu dilemu. Pakuj ga Dejo brže bolje. Odbrana top, preuzima sve, podmeće telo, ne plasi se kontakta. Dobro trči. Jbg ne ume s loptom ali da ume zna se gde bi bio...daleko od nas. Jednostavno igrac za Zvezdu, da skače, trči, bije, šutira i daje uvek 100%.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...