Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

Jos nesto - ovo za pse i stare ljude nisam komentarisao prvi ni drugi put kada je neko okacio, ali sad hocu.

 

To je toliko gnusna relativizacija koje se ne bi postideo Dragan J. Vucicevic licno.

 

Prosto mi je neshvatljivo da iko moze da kaze tako nesto i smatram da ovo objasnjenje koje ce uslediti bi bilo mozda primereno petogodisnjem detetu, a ne odrasloj osobi, toliko me je licno sramota sto cu napisati nesto sto bi po prirodi stvari svako morao da zna i da razume.

 

Prvo, pas mora da sere. Ne mozete ga nauciti da to obavi u wc solji kao covek, a ne mozes mu postaviti ni nesto drugo u kuci, kao pesak za macke, ko to predlaze sigurno niti ima niti je ikada iole usao u to kako psi funkcionisu.

 

Znaci psa moras da izvodis da obavi svoje. Drugo, kupovina penzionera od 4 ujutru je isto toliko besmislena i izivljavanje kao nad vlasnicima pasa, koji moraju da se dovijaju i smisljaju kako ce najbezbolnije da podnesu menjanje rasporeda zivotinji, kojoj ne mozes da objasnis zasto danas mora da izadje u 8 i 6 popodne, a sutra u 10 i 11 uvece, jer kako god je izvodio, napravices vikendom veci razmak.

 

Pa ce pas biti nervozan, neki i potpuno razdrazeni, neki ce dobiti i proliv, pa ces morati da ga vodis i kod veterinara i tako dalje i tako blize.

 

Dakle, to nikakve veze nema sa ljudskim pravima, ima veze sa fizioloskim potrebama.

 

A ako cemo o pravima i da teramo mak na konac, vlasnici pasa koji dodatno imaju i porodicu i punu kucu, su mnogo ugrozeniji od penzionera koji zive sa nekim i ko moze sve njihove poslove da obavlja umesto njih.

 

Nemam nista protiv, ja cu cekati objasnjenje da ovo nije tacno ili od tebe ili od urosa ili od nekog treceg.

 

Upravo si dao detaljnu analizu razlika između penzionera i pasa, čak i da ne ulazim u to koliko je ponižavajuće za jedne ili za "druge" :classic_rolleyes: samo si potvrdio reči direktorke iz Nemačke.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Nema ni jednog.

 

 

Brate, postoje ljudi (verovao ili ne) koji rade da bi živeli a ne žive da bi radili. 

 

Ova prva grupa duboko saoseća s tobom.

bravo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko hoće da se uveri koliko Luk Montanje nije normalan, koliko je priča oko man-made virusa maloumnost, koliko je homeopatija budalaština a vakcina majka, neka pogleda Nestorovića na B92 od 16:40. Pa pred kraj emisije ima deo gde počinje priča oko Montanjea i homeopatije a završava se sa pričom, takođe Montanjea, da će virus sam od sebe da nestane i sam sebe uništi. 

 

I Nestorović koji potvrđuje sve to, redom. Od homeopatije, preko man-made virusa i zavera do toga da će virus sam sebe da uništi. 

 

Ko obeća hapšenje ovog imbecila i javno bičevanje na Terazijama, ima moj glas. 

 

EDIT...ne ne..ja ću odlepiti...jebo me pas kud sam ovo premotao da gledam..update: kloniranje ljudi izvršeno ali kraće žive, nato pakt, kule bliznakinje, zavere, rat protiv čovečanstva

 

bukvalno ću razvaliti televizor

 

Frustration Frustrated GIF - Frustration Frustrated HeadBang ...

Edited by NMX
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Zna li neko hoće li se moći ući u ovaj najavljeni javni prevoz (od 8.maja) sa nepersonalizovanim bus-plus karticama. Ovo pitam, jer šalteri za izdavanje personalizovanih kartica još uvek ne rade. Da li će biti dovoljno samo rešenje o zaposlenima kao i službena legitimacija?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NMX said:

EDIT...ne ne..ja ću odlepiti...jebo me pas kud sam ovo premotao da gledam..update: kloniranje ljudi izvršeno ali kraće žive, nato pakt, kule bliznakinje, zavere, rat protiv čovečanstva

 

bukvalno ću razvaliti televizor

 

Frustration Frustrated GIF - Frustration Frustrated HeadBang ...

 

Ali kako se sve uklapa u obrazac : Teslijanci - ruska medicina - etar - Rtanj...I onda se nadovezuje sve ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, bez zezanja...ovo što je Nestorović danas ispričao na B92...ovo je za hapšenje, hospitalizaciju i doživotnu zabranu bavljenja bilo kojim poslom a da nije prodaja krompira.

 

Jebem ti život, poludeo sam :frusty:

 

Čovek pola sata sada priča oko remdisivira i Gejtsa. Oko toga zašto se žuri oko vakcina KAD ĆE VIRUS DA NESTANE PA SE MOĆNICIMA ŽURI jer zna se NOVAC JE ČUDO.

 

Edited by NMX
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drgnk said:

Zna li neko hoće li se moći ući u ovaj najavljeni javni prevoz (od 8.maja) sa nepersonalizovanim bus-plus karticama. Ovo pitam, jer šalteri za izdavanje personalizovanih kartica još uvek ne rade. Da li će biti dovoljno samo rešenje o zaposlenima kao i službena legitimacija?

Planirano je da ulaze samo putnici koji imaju personalizovani bus plus. Isključivo ga kupuje firma za svoje zaposlene i uz potvrdu koju ti izdaje firma treba da pokazes kontroloru prilikom ulaska u autobus.Koliko ce se to poštovati videćemo.

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Meni (a verovatno ni mnogim drugim ljudima) ne treba dokaz da znam da orkovi ne postuju mere u najvecoj meri, zato sto znam da su bahata stoka, koja i da nije na polozaju koji moze da koristi da se ponasa kako se ponasa, uvek bi gledala da "hvata krivine". Znam, jer zivim u ovoj zemlji i veliki broj ljudi koji nema veze sa ovom sektom na vlasti se isto tako ponasa. Zato narod = stoka.

 

Ovo je jednostavno suština. I hvatanje krivina nam je ušlo u DNA, možda od doba turske okupacije, a možda i pre toga. Kao i isključivanje glave u svakoj mogućoj pa i nemogućoj prilici. Pučina je stoka grdna važi u suštini za sve narode, nije da mladi Nemci nisu pravili na početku žestoka sranja tipa masovnih rejvova u nekim skrivenim prostorima. Stvar je u tome što nam se elite razlikuju. Kod nas je i narod i elita stoka. Divno smo se uklopili.

 

Da bi nekog okarakterisao kao stoku ne mora da se valja u kaljuzi od piva sa još njih desetak ili više. Za mene je stoka i onaj ko krši propisanu fizičku udaljenost i u situacijama gde ne bi morao da je krši već ga jednostavno zabole ona stvar, ili je isključio mozak, ili mora da tera neki samo njemu znan inat i da nešto dokaže. A takvi predstavljaju u ovoj zemlji jednostavno apsolutnu većinu. Veoma mali procenat ljudi kod nas to ima, i nekako su i vizuelno prepoznatljivi. Bilo po godinama 50+, bilo po tome što su, ajde da kažemo pojednostavljeno, nešto kao predstavnici kruga dvojke (ovo samo kao opisna kategorija, ne bukvalno). Mi jednostavno nemamo kulturu distanciranja.

 

A zašto nekog na prvi pogled "normalnog i pristojnog" građanina/građanku, koji inače ne krše policijski čas, nego, eto, samo imaju problem sa održavanjem fizičke distance tamo gde je moguća, smatram stokom? Zato što krši direktno (ako nesrećnim slučajem susret sa takvima ne mogu da eksiviram) ili indirektno (time što će zaraziti, recimo, isporučioca hrane i bakaluka, koje sam naručio, ili nekog drugog, koji mi je potreban i koga ne mogu nikako eskivirati) moje pravo na neometano zdravlje i život, ne računajući da su upravo zbog ovakvih potrebne baš ovoliko restriktivne mere pa krši moje pravo na minimum normalnog života, recimo da udahnem malo vazduha i vidim malo sunca. U ovom slučaju nema svrhe četvoriti dlaku, šta je starije - kokoška ili jaje, Naravno da je vlast odgovorna za ovu situaciju, naravno da je mogla pametnije da je hendluje a ne da takođe hvata svaku krivinu i zloupotrebljava situaciju u svoju korist na razne načine (besomučna izborna propaganda i krađa na angro), ali stoji i činjenica da se radi sa onim što se ima, a ova vlast a i nesrećna "struka" uz nju imaju ovaj narod, koji moraju da hendluju i pri tome stručno shebani zdravstveni sektor. I u trenutku epidemije ne vredi mnogo filozofiranje o tome da su upravo oni i shebali zdravstvo. Tako je, kako je. Imamo polazne osnove, koje imamo.

 

Da se ne lažemo, ne laje ker sela radi, već sebe radi. Najiskrenije me zabole za sve, koji ne mogu da žive bez očešavanja o druge i bez grupnjaka u oblokavanju. Da je ovo selektivan virus kao HIV pa hvata samo one, koji se ne drže mera profilakse, be my guest. Neka se svi grle i razmenjuju francuske poljupce, neka zaraze svoje najbliže, oni će ih nositi na savesti, ne ja, i neka samo oni snose posledice i sve pet. Nestanak bar dela njih bi svakako bila dobrobit za čovečanstvo. Međutim, što direktno, što indirektno, i pored svih mojih opsesivnih mera, mogu ipak i mene da zakače. Mala šansa, ali dovoljna da non-stop moram da hodam po jajima da bi drugi potpuno mogli da isključe mozak ili da jednostavno budu bezobzirni i bahati. I tu mislim da moje pravo na zdravlje i moralno i zakonski ima ipak neki prioritet nad nečijim pravom da ga zabole za sve. (No možda i grešim, u ovom poremećenom sistemu vrednosti stvari možda stoje i drugačije) Sorry, pandemije menjaju stvari i život neće skoro biti kakav je bio. Moramo se tome svi prilagoditi. Pošto ovde mnogima to teško pada, hence restriktvne mere, koje možda ne bi bile potrebne u toj meri i na taj način.

 

Kad već pišem kilometarski čaršav da dodam par stvari. Po pitanju distance Grci su još gori od nas. Leti na polupraznoj plaži sa mesta koliko god hoćeš, neki Grci zabodu svoju ćebad-čergu na baš ravno pola metra od nas. I imam milion takvih primera, da ne govorim o njihovoj potrebi da nekog pipkaju u razgovoru. Za razliku od severnih naroda oni jednostavno ne poznaju distancu. I, za razliku i od severnih naroda i od nas, veoma cene svoje stare. Malo karikirano, blizu su prvobitnoj zajednici. Svejedno imaju mnogo bolje statistike u ovoj situaciji uz ipak pametnije i manje restriktivne mere. Kod njih maloprodaja radi do 10 uveče, upravo da se ne bi stvarale gužve, i oni nisu izolovali starce. A zdravstveni sistem im nije mnogo bolji od našeg. To znači, između ostalog, nije jedini faktor, da su oni ukapirali neke stvari, recimo da je ovo opaka pandemija. A možda je stvar i baš u tome što oni istinski poštuju i vole svoje stare. Jer kad se pogleda ko se kod nas ističe bilo sa grupnjacima bilo sa nepoštovanjem distance gde bi se ona mogla poštovati, to je grupacija negde od 16 do 35/40. Njima je neko objasnio (big, big mistake) da oni nisu ugroženi a koliko vole svoje bližnje, pokazuju na delu. Hebiga, koliko god me nerviraju mnogi njihovi arhaizmi i primitivizmi, sve više gotivim Grke, pa čak i njihov fazon prvobitne zajednice, jer ima u tome i neki element ljudskosti.

 

Da smo mi narod kako treba i vlast kakva treba postigli bi društveni dogvor da, uz odgovarajuće najave i pripreme, pregrmimo kratki period potpunog karantina i mirna bačka. Ali mi nismo Novozelanđani i nismo izabrali Jacindu već AvAv-a. Now enjoy.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

 

Čovek pola sata sada priča oko remdisivira i Gejtsa. Oko toga zašto se žuri oko vakcina KAD ĆE VIRUS DA NESTANE PA SE MOĆNICIMA ŽURI jer zna se NOVAC JE ČUDO.

 

 

Cekaj zar nisu oni izmislili virus da bi napravili vakcinu? Kako sad im nestaje virus? 

 

 

p.s. ako hoces da se iznerviras gledaj legendu Dejana Lucica na jutubu ali od nekog marta pa naovamo... promenio je jedno 4 price i teorije kako se menjalo stanje u svetu,  prvo Ameri pravili virus da uniste Kinu, pa onda Kina, pa onda Izrael i Rusi i jos kaze pogledajte u Rusiji nema zarazenih oni i Izrael imaju vakcinu, sad je izmislio nesto peto ne znam vise ne pratim, 

ali ga to ne sprecava da i dalje gostuje po emisijama gde arogantno lupeta i izmislja price. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Cekaj zar nisu oni izmislili virus da bi napravili vakcinu? Kako sad im nestaje virus? 

 

 

p.s. ako hoces da se iznerviras gledaj legendu Dejana Lucica na jutubu ali od nekog marta pa naovamo... promenio je jedno 4 price i teorije kako se menjalo stanje u svetu,  prvo Ameri pravili virus da uniste Kinu, pa onda Kina, pa onda Izrael i Rusi i jos kaze pogledajte u Rusiji nema zarazenih oni i Izrael imaju vakcinu, sad je izmislio nesto peto ne znam vise ne pratim, 

ali ga to ne sprecava da i dalje gostuje po emisijama gde arogantno lupeta i izmislja price. 

 

Dobro, Lucica volim da gledam...to je evergrin ludila :lol_2:

 

Ovako...Nestor kaže da je virus namerno napravljen ali su se zajebali pa će sam sebe da pojede tokom leta i da se sam ugasi i zato se žuri sa vakcinom da se proda što pre. Inače mu google izbacuje samo rezultate sa američkih sajtova pa je zato najviše za ruske lekove i vakcine. Imela i otrov od kobre su dobri lekovi, takođe soda bikarbona. Sad je na teoriji struna, valjda @McLeod ne gleda...malo aure, malo kvantne medicine i lečenja na daljinu....hapšenje plus katran plus perje plus batine. 

 

UJAK OD TRAMPA IMA PAPIRE OD TESLE I SADA ĆE DA IZVUČE TE PAPIRE I SPAIS NAS NAFTNE KRIZE ALI I RUSI IMAJU TE PAPIRE

Edited by NMX
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Javi mi kada stigne do grljenja drveca...

Samo ja i Nole padamo na tu terapiju.....:s_d:

 

Ne brini, Novak je uključen.

 

Ovako, gradiće se Teslin toranj u Beogradu, za lečenje na daljinu. Novak će da plati. 

 

Nestor namirisao lovu, ima da oleši Novaka samo tako.

 

btw...ako neko ima kobru kod kuće, da mi pozajmi na dan-dva, treba mi njen otrov da dobijem nobela i rešim ovo sranje sa virusima. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Cool mozda i mi u Francuskoj dobijemo mogucnost da kupimo maske negde - za sada ih nema nigde ali obecali nam uskoro a svakako do 11 og maja - ako mogu te krojacice malo brze bilo bi dobro :thumbup:

 

Ja sasila sebi i svojima, ali oni nece da ih nose. Kazu blam, niko normalan to ovde ne nosi. Ja samo kad ulazim u metro ili prodavnicu, posle skidam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Dobro, Lucica volim da gledam...to je evergrin ludila :lol_2:

 

Ovako...Nestor kaže da je virus namerno napravljen ali su se zajebali pa će sam sebe da pojede tokom leta i da se sam ugasi i zato se žuri sa vakcinom da se proda što pre. Inače mu google izbacuje samo rezultate sa američkih sajtova pa je zato najviše za ruske lekove i vakcine. Imela i otrov od kobre su dobri lekovi, takođe soda bikarbona. Sad je na teoriji struna, valjda @McLeod ne gleda...malo aure, malo kvantne medicine i lečenja na daljinu....hapšenje plus katran plus perje plus batine. 

 

UJAK OD TRAMPA IMA PAPIRE OD TESLE I SADA ĆE DA IZVUČE TE PAPIRE I SPAIS NAS NAFTNE KRIZE ALI I RUSI IMAJU TE PAPIRE

 

 

pB8INNz.jpg

 

Kod vas to bas zahuktalo. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

vas zemljak i ujedno lokalpatriota me je zaml;io da postavim ovo sto cete videti i nada se da ce bar nislije kojih ima na forumu da procitaju i proslede dalje .pozz.

ps. nismo bas najvicniji kad je prebacivanje sa fb  u pitanju 🙂

 

Quote
 
· 3 h · 
 
 
 
Sada je već očito da je u ovoj pandemiji Covid-19 naš grad Niš prošao najlošije u čitavoj Srbiji kako po broju obolelih tako i po broju umrlih. Plašim se da će, kada se završe sve analize u narednim mesecima, činjenice biti još lošije po naš grad. Niš je po svim parametrima najbolje uporediv sa Novim Sadom pre svega po broju stanovnika ali i po drugim kriterijumima. Prema zvaničnim podacima Novi Sad ima 100 obolelih, Niš gotovo 1200 a Beograd 2100 iako je 7-8 puta veći od Niša. Iako Niš predstavlja 4-4.5% stanovništva Srbije, na Niš otpada, prema zvaničnim podacima, gotovo 30% svih smrtnih slučajeva od Covid-19 infekcije. Disproporcija je više nego evidentna i vrlo zabrinjavajuća. Postoje nekoliko različitih mišljenja koja su predočena javnosti zašto je to tako (mirniji „temperament“ Vojvodjana, dolazak većeg broja naših sugradjana iz inostranstva u Niš gde su privremeno boravili i radili, ulazak virusa u staračke domove itd.) pri čemu, po mom mišljenju, nijedno od ovih predočenih tumačenja ne dotiče suštinu problema.
Suština problema je, po mom misljenju, u nečem drugom:
1) Na samom početku pandemije nedopustivo dugo na niški aerodrom su sletali avioni koji su imali direktan let iz Bergama (koji je centar pandemije u Italiji) što je bio način na koji su importovani slučajevi infekcije u Niš od kojih su neki registrovani ali mnogi svakako da nisu.
2) Organizacija zdravstvenog sistema u Novom Sadu (i Beogradu) je mnogo sofisticiranija i usko specijalizovana da omogući daleko organizovaniju i sveobuhvatniju uslugu za pacijente koji se tamo leče. U Nišu praktično postoje institucije primarnog (Dom zdravlja) i tercijarnog zdravstva (KC), bez postojanja sekundarnog nivoa (bolnica opšteg tipa). Beograd i Novi Sad imaju i brojne Institute i KBC koji omogućavaju najsavremeniji vid zdravstvene zaštite pacijentima i koji su geografski razmešteni u različite delove grada. Niš ima samo jednu ustanovu (KC) koja hospitalizuje sve bolesnike i kardiovaskularne, i onkološke, i nefrološke, i ginekološke, i opšte hirurške, i urološke, ortopedske..... Samim tim svi pacijenti (bez obzira na dijagnozu) su prinudjeni da uslugu traže na jednom mestu te je i rizik od inficiranja i širenja infekcije nesumnjivo veći.
Upravo ova situacija sa pandemijom je pokazala koliko sve ove institucije nedostaju našem gradu.
1) Odluka o prelasku Klinike za plućne bolesti iz Knez Sela u KC Niš se pokazala kao pogrešna. Nema nikakvog opravdanja da se najteži plućni bolesnici prebace iz prirodnog okruženja borove šume u Knez Selu u centar grada Niša, u zgradu koja se nalazi pored jednog od najprometnijih gradskih bulevara, gde je i kvalitet vazduha zbog velikog saobraćaja lošiji. Na žalost, Niš je jedan od gradova sa najvećim problemom zagadjenosti vazduha u Srbiji što je naročito karakteristično za zimske mesece. Knez Selo se nalazi na 10 km od Niša i može se lako videti koju bi komparativnu prednost Niš imao u odnosu i na Novi Sad i Beograd u uslovima pandemije. Pacijenti sa Covid-19 lečili bi se u specijalizovanoj ustanovi u USLOVIMA IZOLACIJE čime bi se prenošenje infekcije dramatično smanjilo ako ne i potpuno sprečilo. Formiranje Instituta za plućne bolesti u Knez Selu (u Novom Sadu takav Institut već postoji), gde bi pored Klinike za plućne bolesti bila i Klinika za grudnu hirurgiju, omogućila bi najbolji i sveobuhvatni način lečenja plućnih bolesnika.
2) Kardiovaskularna oboljenja jesu i biće i dalje glavni uzrok umiranja stanovnika Srbije. Formiranje Instituta za kardiovaskularne bolesti i transplantaciju omogućio bi da na jednom mestu budu grupisane 3 klinike: Klinika za kardiovaskularne bolesti (kardiologija), Klinika za kardiohirurgiju i Klinika za vaskularnu hirurgiju koje su danas razasute po Kliničkom Centru. Formiranjem Instituta i grupisanjem ambulanti ovih klinika na jednom mestu, pacijenti bi dobili vrhunsku uslugu u najkraćem vremenskom roku čime bi se dramatično olakšala i ubrzala dijagnostika i lečenje kardiovaskularnih bolesnika. Umesto što idu u više različitih klinika na preglede, što često traje i danima, pacijenti bi dobili uslugu na jednom mestu u jednom danu. Ovaj vid organizacije postoji na IKVB Dedinje i IKVB Sremska Kamenica. Sigurno da i pacijenti grada Niša i Juga Srbije zaslužuju ovakav vid zdravstvene usluge. Spajanjem zgrada niške kardiohirurgije i zgrade bivših internističkih klinika dobio bi se savršen i idealan prostor za ovaj Institut.
3) Neophodno je i formiranje Instituta za onkologiju koji bi na jednom mestu pružio kompletnu uslugu onkološkim bolesnicima koji spadaju u red najosetljivije populacije kojima treba omogućiti sve vidove zdravstvene zaštite na jednom mestu. Instituti za onkologiju postoje i u Novom Sadu i u Beogradu i predstavljaju apsolutno najbolji vid organizacije zdravstvene usluge za ove bolesnike. Sadašnja zgrada stare hirurgije u KC Niš bila bi idealna za ovu namenu jer ima veliki kapacitet (4 sprata) i veliki broj hirurških sala i naleže na zgradu radiologije koja je neophoda za dijagnostiku onkoloških pacijenata.
4) Formiranje Instituta za majku i dete pokazalo bi brigu za naše najmladje. Ovakvi Instituti već postoje u Novom Sadu i Beogradu i osnov su za najmodernije vidove lečenje mladih. Klinike za dečije bolesti i dečiju hirurgiju ostale bi u sadašnjem prostoru samo bi imali samostalan vid organizacije.
5) Preko je neophodno da se Vojna bolnica u Nišu uključi u zdravstveni sistem grada Niša kao opšta bolnica koja je preko neophodna Nišu. Prevodjenje Vojne bolnice u Gradsku bolnicu došlo bi do značajnog rasterećenja Kliničkog Centra koji sada radi i pruža zdravstvenim osiguranicima i usluge sekundarnog tipa koje bi bez ikakvog problema mogle i trebale da se pružaju u opštoj bolnici.
Otvaranjem ovih Instituta i Opšte bolnice u Nišu omogućilo bi se da i pacijenti grada Niša i Juga Srbije dobiju mogućnost zdravstvene usluge na isti onaj način koji je već dostupan gradjanima Novog Sada, Vojvodine i Beograda. Siguran sam da Nišlije i gradjani Juga Srbije to i zaslužuju i da će i nadležni organi Grada Niša i Republike Srbije ovo prepoznati i podržati kao najbolje i optimalno rešenje za naš Grad.
Veoma važno je i to što bi ovom reorganizacijom, pored izvanredne i najsavremenije usluge koja bi se pružala pacijentima, bilo omogućeno i zapošljenje ZA SVE LEKARE I MEDICINSKE SESTRE KOJI SU SADA NEZAPOŠLJENI jer nove institucije podrazumevaju neophodan novi kadar. Ova situacija nam je pokazala da su nove zgrade i oprema veoma važne, ALI DA SU LJUDI NAJVAŽNIJI! Formiranje svih ovih zdravstvenih ustanova omogućilo bi da nam najbolji mladi ljudi ostanu u Srbiji i da se stave u službu Otadžbini koja ih je i školovala da leče svoj Narod.
Niko nije mogao da očekuju ovakvu pošast koja je zadesila našu otadžbinu i naročito naš Grad. Iz nje moramo izvući ozbiljne pouke kako nas neki budući neželjeni dogadjaji ne bi zatekli nespremnim....
 – s Branko Stefanovic.
 
 
Fotografija Dragana Milica.
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ima Nestor jos bisera....gledao i plakao [emoji23][emoji23][emoji23], sto od smeha sto posle od straha da je ovaj covek kod nas expert iz prvog plana u borbi protiv virusa. Kao da citam Corona zajebancija topic. Ancient Aliens je ozbiljna nauka za ovo. Cekam jos 5G, Flatearth i chemtrails da spomene i to je to. Covek ima Theory of Everything za zaverologe. Naravno, vakcine da kupujemo od Rusa ubuduce.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[ancient aliens nestorovic]

Could it be that world domination is the ultimate goal of the pandemic? Is it true that the virus was made in a laboratory? HOW MUCH ARE THE TRUE WORLD LEADERS GOING TO PROFIT FROM THE VACCINE? Nestorovic believes that...

 

Ili, kao sto je bilo sund novinarstvo kad su tek otkrili tresh televiziju: Da li vas komsija truje nagaznom magijom? Odgovor bi vas mogao sokirati!

 

Edit: ali prethodni postovi definitivno pre spadaju u zajebancija topic

Edited by handys
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...