Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 minute ago, ZiS said:

Drago mi je da cujem da su neki sebi lepo namestili zivot tokom ovih meseci pritvora...radis od kuce, namestis sobnu teretanu, druzis se putem drustvenih mreza kao i obicno...i onda su sebicni ljudi kojima je ovo stanje oduzelo izvore prihoda, potpuno poremetilo nacin zivota i uobicajeni ritam aktivnosti koji dugorocno moze i zdravlje da im ugrozi, koji treba da brinu kako da obezbede golu egzistenciju svojoj porodici...a pri tom postuju sve ove fasisticke metode pruzrokovane nicim drugim nego nesposobnoscu vlasti da na human nacin brine o svojim gradjanima...

 

Mesas babe i zabe. Za one koji su nazalost izgubili posao (i ja sam izgubio mnogo), kriva je citava situacija, ne Vucic. Jer i da je Vucic ostavio sve otvoreno, mnoge industrije bi gubile per se, samim tim i ljudi koji su zaposleni u istim. Tako da to nije nikakav argument.

 

Nacin zivota je svima poremecen. Ko ima psihicke probleme zbog toga treba na vreme da potrazi profesionalnu pomoc. To nije sramota i jako je bitno u ovim vremenima i ja to u potpunosti podrzavam i saosecam sa takvim ljudima.

 

To sto je vlast fasisticka i nesposobna ne povlaci da su mere same po sebi lose.

 

O tome sam vec pricao, covek mora da bude svestan odredjenih pojava oko sebe i da ih logicki, ne emotivno, prosudjuje.

 

U situaciji u kojoj smo, u drzavi u kojoj zivimo, sa stanovnistvom koje imamo, ove mere, bas ovakve kakve jesu, su verovatno blizu najboljih koje mozemo da imamo. Mogu mnoge stvari bolje, ali u pitanju su detalji, ono sto se najvise napada na ovom forumu, kao recimo banalizacija zasto virus napada u 18:01 a u 17:59 je blago receno - bezvezna. Ulazenje u objasnjavanje da negde moras da povuces granicu i oznacis pocetak i kraj policijskog casa (da, ja mislim da bi od 21h do 5h bilo mnogo svrsishodnije, ali to spada u one detalje) mi je stvarno ispod casti da objasnjavam jer imam neku elementarnu pristojnost i postovanje prema drugim diskutantima ovde.

 

Jer u tom slucaju i definitivno ne bih bio ovde, jer ne bih zeleo da tracim vreme na razgovor sa ljudima prema kojima treba da se ponasam kao da su deca i crtam im stvari koje bi svima trebalo da budu jasne.

 

Isto kao sto se sve cesce kace tekstovi protiv ljudi koji sede u kriznom stabu, sa ciljem da se diskredituju, pa onda samim tim i taj ceo krizni stab izvrgne ruglu. Potpuna glupost.

 

Sto se tice Kisicke, rekao sam pre dva meseca na nekom topiku da joj je brat ozenjen Kuburovickom i da je njihova, iako nije zvanicno clan stranke, i pored toga ljudi su joj buljili u sise i pricali kako je "dobra", a svidjao im se i njen nastup. Sad kad izlaze ovi tekstovi, a sto je svako sa dva klika u globalu mogao da zna, sad je ona ork i nista ne zna verovatno ni iz oblasti kojom se bavi zato sto joj je brat ozenjen ministarkom i koristi to da se bogati.

 

E o takvoj nakaradnoj logici ja pricam ovde. Ali nema ko da slusa ocigledno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Mesas babe i zabe. Za one koji su nazalost izgubili posao (i ja sam izgubio mnogo), kriva je citava situacija, ne Vucic. Jer i da je Vucic ostavio sve otvoreno, mnoge industrije bi gubile per se, samim tim i ljudi koji su zaposleni u istim. Tako da to nije nikakav argument.

 

Nacin zivota je svima poremecen. Ko ima psihicke probleme zbog toga treba na vreme da potrazi profesionalnu pomoc. To nije sramota i jako je bitno u ovim vremenima i ja to u potpunosti podrzavam i saosecam sa takvim ljudima.

 

To sto je vlast fasisticka i nesposobna ne povlaci da su mere same po sebi lose.

 

O tome sam vec pricao, covek mora da bude svestan odredjenih pojava oko sebe i da ih logicki, ne emotivno, prosudjuje.

 

U situaciji u kojoj smo, u drzavi u kojoj zivimo, sa stanovnistvom koje imamo, ove mere, bas ovakve kakve jesu, su verovatno blizu najboljih koje mozemo da imamo. Mogu mnoge stvari bolje, ali u pitanju su detalji, ono sto se najvise napada na ovom forumu, kao recimo banalizacija zasto virus napada u 18:01 a u 17:59 je blago receno - bezvezna. Ulazenje u objasnjavanje da negde moras da povuces granicu i oznacis pocetak i kraj policijskog casa (da, ja mislim da bi od 21h do 5h bilo mnogo svrsishodnije, ali to spada u one detalje) mi je stvarno ispod casti da objasnjavam jer imam neku elementarnu pristojnost i postovanje prema drugim diskutantima ovde.

 

Jer u tom slucaju i definitivno ne bih bio ovde, jer ne bih zeleo da tracim vreme na razgovor sa ljudima prema kojima treba da se ponasam kao da su deca i crtam im stvari koje bi svima trebalo da budu jasne.

 

Isto kao sto se sve cesce kace tekstovi protiv ljudi koji sede u kriznom stabu, sa ciljem da se diskredituju, pa onda samim tim i taj ceo krizni stab izvrgne ruglu. Potpuna glupost.

 

Sto se tice Kisicke, rekao sam pre dva meseca na nekom topiku da joj je brat ozenjen Kuburovickom i da je njihova, iako nije zvanicno clan stranke, i pored toga ljudi su joj buljili u sise i pricali kako je "dobra", a svidjao im se i njen nastup. Sad kad izlaze ovi tekstovi, a sto je svako sa dva klika u globalu mogao da zna, sad je ona ork i nista ne zna verovatno ni iz oblasti kojom se bavi zato sto joj je brat ozenjen ministarkom i koristi to da se bogati.

 

E o takvoj nakaradnoj logici ja pricam ovde. Ali nema ko da slusa ocigledno.

 

Ti bas resio da izbanalizujes sve sto se ovde komentarise - i pse i 17:59 i mame i sobni bicikl, a?

 

A mogao si lepo, kao sto si sad (u boldu), da u tri recenice napises:"Da, ove i ove mere nemaju smisla, moglo bi to i uz e.g. policijski cas od 21 - 5, uz ovo, uz ono.... ...."

 

Ali, ne - ispade ti moralna gromada koja bi da spasava sve nas (izmedju ostalog i moju mamu), a ja bezobrazna hocu napolje po svaku cenu, da razmenjujem kapljice s milionima drugih i da, onda, dodjem kuci i usmrtim svoju mamu.

 

Ako vec banalizujemo.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

E o takvoj nakaradnoj logici ja pricam ovde. Ali nema ko da slusa ocigledno.

Pa saslušamo aman...

Elem, kad smo kod elementarne logike imaj u vidu citirano:
 

Quote

To sto je vlast fasisticka i nesposobna ne povlaci da su mere same po sebi lose.

Najlogičnije je da fašistička i nesposobna vlast donosi fašističke i neefikasane mere. Po prirodi stvari.
Fašistička i nesposobna vlast može da donese dobre mere isključivo kao izuzetak, kao čudo, i stvarno misliš da se ovoj vlasti to deslo 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, urosg3 said:

nemam taj dokaz niti ga mogu imati. Za tu vrstu argumentacije naprosto moramo da sačekaj neki kraj, ukoliko ga bude, ili šta god se dogovrimo da je kraj.

Možda na tom kraju ispadne da su manje više svi isti. Možda ispadne da je neko bolje hendlovao situaciju, neko lošije. Kada bude taj trenutak da svodimo račune, možda i ne bi bilo loše da 1.maj bude neki reperni datum. Jer je, ako ništa drugo šerpovanje @Mcleod učinilo jednu stvar sada već nepovratnom:

Obesmislia je ove policijske mere, ogolila ih, na dovoljno jasan način pokatala da su nam neke životinje ravnopravnije, pa zadnjih par dana imamo šta imamo.

Pervertirani kakvi jesu mediji, uhvatiše se roštiljanja i eto baš danas komunalci gde ono beše u NS roštiljaju kao da nije smrtni greh u pitanju, i umesto da se sklone na Frušku goru prkose utamničenim građanima.

Da nisu jahali po tom roštiljanju niko se na njega ne bi ni osvrnuo... A sad je očigledan raspad "mera" tim činom preleteo u sprdačinu.

 

Sacekacemo da vidimo, ako budemo mogli.

 

Sto se tice obesmisljavanja ovih mera, ja i dalje ne razumem kako su to obesmisljene? Time sto ih i neki cinovnicici SNSa ne postuju?

 

Kakve to veze ima sa onim zbog cega su mere donete u prvi mah? Meni (a verovatno ni mnogim drugim ljudima) ne treba dokaz da znam da orkovi ne postuju mere u najvecoj meri, zato sto znam da su bahata stoka, koja i da nije na polozaju koji moze da koristi da se ponasa kako se ponasa, uvek bi gledala da "hvata krivine". Znam, jer zivim u ovoj zemlji i veliki broj ljudi koji nema veze sa ovom sektom na vlasti se isto tako ponasa. Zato narod = stoka.

 

Kako to utice na tebe, mene, bilo koga drugog, osim psiholoski? Ako ja znam da se odredjeni deo ljudi ne pridrzava mera, nemam kome da ih prijavim, zar to zapravo nije jos veci razlog da trazis i ti i ja i svi drugi koji se pridrzavaju jos rigidnije mere i tako spasis taj deo ljudi koji bi se pridrzavao svega, ali ovo na njih psihicki utice?

 

Ili bi hteo da budes u tom delu ljudi koji ce dovesti da se i definitivno sve raspadne, zbog tog emotivnog naboja?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

 

Ili bi hteo da budes u tom delu ljudi koji ce dovesti da se i definitivno sve raspadne, zbog tog emotivnog naboja?

eh da je zbog mene lično, onda može sve. Ja ću preživeti.

2 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice obesmisljavanja ovih mera, ja i dalje ne razumem kako su to obesmisljene? Time sto ih i neki cinovnicici SNSa ne postuju?

 

mhm, da samo zato. Kada to postane očigledno onda je baš tako - obesmišljeno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ti bas resio da izbanalizujes sve sto se ovde komentarise - i pse i 17:59 i mame i sobni bicikl, a?

 

A mogao si lepo, kao sto si sad (u boldu), da u tri recenice napises:"Da, ove i ove mere nemaju smisla, moglo bi to i uz e.g. policijski cas od 21 - 5, uz ovo, uz ono.... ...."

 

Ali, ne - ispade ti moralna gromada koja bi da spasava sve nas (izmedju ostalog i moju mamu), a ja bezobrazna hocu napolje po svaku cenu, da razmenjujem kapljice s milionima drugih i da, onda, dodjem kuci i usmrtim svoju mamu.

 

Ako vec banalizujemo.....

 

 

 

Ja odgovaram na banalizacije, ne banalizujem. A inace, napisao sam to za policijski cas, pre nekoliko nedelja.

 

Ovo drugo, izvini, ali ja nisam rekao. Nigde. Niti si mogla da izvuces takav zakljucak.

 

2 minutes ago, urosg3 said:

Pa saslušamo aman...

Elem, kad smo kod elementarne logike imaj u vidu citirano:
 

Najlogičnije je da fašistička i nesposobna vlast donosi fašističke i neefikasane mere. Po prirodi stvari.
Fašistička i nesposobna vlast može da donese dobre mere isključivo kao izuzetak, kao čudo, i stvarno misliš da se ovoj vlasti to deslo 🙂

 

S tim sto ovo nisu mere ove vlasti, nego je ova vlast naterana da prihvati ove mere da ne bismo najebali nacisto. Tu je taj zajeb.

 

Jer da je bilo po Vucicevom, on bi ovaj virus potpuno ignorisao. Pa je onda posle 16. februara video da to bas nece biti dobro, pa je pristao na ove mere.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

eh da je zbog mene lično, onda može sve. Ja ću preživeti.

mhm, da samo zato. Kada to postane očigledno onda je baš tako - obesmišljeno.

 

Brate, izvini, postujem te, kao sto verujem da znas, ali ovo je stvarno smesno.

 

Da li ti treba da vidis bakljadu i krkanje komunalaca u parku da bi znao da tako nesto realno moze da se desi, i da posle svih ovih godina, zbog takvih stvari, ti kazes da ovako nesto nema smisla i da se smoris nacisto?

 

Pa mene ne bi iznenadile mnogo retardiranije stvari od njih. Apsolutno nista vise ne moze da me iznenadi.

 

Upravo zbog toga sto je ova drzava u raljama Vuciceve kamarile, koja je, da vas sve podsetim te tuzne cinjenice, dobila najvise glasova na svakim izborima od kako se osnovala, i na svakim sledecim dobija sve veci procenat, mi treba da odrzimo hladnokrvnost i proracunatost, kako sve ne bi otislo u majcinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zvezdarac said:

U BG ima manje od 1000 komunalnih policajaca,smesna cifra na ovoliki grad.

 

Nema ni jednog.

 

1 hour ago, McLeod said:

 

Ko je navikao da radi od ponedeljka do petka, od 7 do 15h, i tako ceo zivot, zaista saosecam sa njim.

 

Ali kao sto sam ja naucio jos u dvadesetim godinama da ako hocu da zaradim dovoljno mora drustveni zivot da trpi i kako da zivim sa tim da 99% koje poznajem i sa kojima se druzim privatno ne razumeju moj nacin funkcionisanja

 

Brate, postoje ljudi (verovao ili ne) koji rade da bi živeli a ne žive da bi radili. 

 

Ova prva grupa duboko saoseća s tobom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 said:

 

 

 

 

Brate, postoje ljudi (verovao ili ne) koji rade da bi živeli a ne žive da bi radili. 

 

Ova prva grupa duboko saoseća s tobom.

 

Haha, hvala brate puno. Ne zivim da bih radio, radim da ne bih radio, bar ne u klasicnom radnik/korporacija odnosu. I to u nekoj prilicno doglednoj buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

@Laki21 @McLeod Ih bre drugari, ta nemojte se jediti. Ako je neko zadovoljan, ispunjen i ako je dostigao odredjeni nivo zena u zivotu, nema smisla sazaljevati ga. Uvek bi svako, gledavsi sa strane, nesto uradio drugacije, ali ako je covek zadovoljan u svojoj kozi, zar je bilo sta drugo bitno? "Nadjite svoj zen" (Fil Dzekson).

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

I jos nesto sto sam hteo da kazem jos pre neki dan pa smo sad otisli u drugu stranu.

 

Mere ce pasti, pasce vrlo verovatno vec naredne nedelje. Pa ce samim tim ove kritike postati bespredmetne.

 

Ali ce ostati mere socijalnog distanciranja.

 

Zasto je bitno da se nose maske i rukavice i kada se samo seta napolju, ako ne ulazis u prodavnice, postu itd? Tehnicki nisu potrebne, cak bi mogle u nekim slucajevima da budu i kontraproduktivne po zdravlje, ali sa socioloske i psiholoske strane su neophodne.

 

Prvo, opste je poznato da ce se vecina ljudi povinovati ponasanju grupe kojoj pripadaju. Licno, prvo nesvesno, a posle i potpuno svesno, kada je sve ovo pocelo, bilo mi je prijatnije u drustvu ljudi koji nose maske i rukavice od drustva ljudi koji ih ne nose.

 

Bilo da je to razgovor na ulici, u redu pred prodavnicom ili u zgradi, potpuno nebitno, psiholoski se bolje osecas ako vidis da se neko u tom trenutku dok je u nekom kontaktu sa tobom, ponasa pravilno.

 

Ukoliko bi se ogroman deo ljudi tako ponasao, cak i deo stoke ce, statisticki, pozeleti da bude bela, a ne crna ovca. Sto ce u krajnjem slucaju doneti bolji epidemioloski rezultat.

 

Koji je od najveceg znacaja u naredne dve nedelje, koje su kljucne ( 😛 )

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Zasto je bitno da se nose maske i rukavice i kada se samo seta napolju, ako ne ulazis u prodavnice, postu itd? Tehnicki nisu potrebne, cak bi mogle u nekim slucajevima da budu i kontraproduktivne po zdravlje, ali sa socioloske i psiholoske strane su neophodne.

 

Prvo, opste je poznato da ce se vecina ljudi povinovati ponasanju grupe kojoj pripadaju. Licno, prvo nesvesno, a posle i potpuno svesno, kada je sve ovo pocelo, bilo mi je prijatnije u drustvu ljudi koji nose maske i rukavice od drustva ljudi koji ih ne nose.

 

Bilo da je to razgovor na ulici, u redu pred prodavnicom ili u zgradi, potpuno nebitno, psiholoski se bolje osecas ako vidis da se neko u tom trenutku dok je u nekom kontaktu sa tobom, ponasa pravilno.

 

Ukoliko bi se ogroman deo ljudi tako ponasao, cak i deo stoke ce, statisticki, pozeleti da bude bela, a ne crna ovca. Sto ce u krajnjem slucaju doneti bolji epidemioloski rezultat.

 

Koji je od najveceg znacaja u naredne dve nedelje, koje su kljucne ( 😛 )

 

Da, s tim sto si prevideo potencijalno dve lose stvari. 

 

Prva je: da li mi uopste imamo toliko maski za sve stanovnike i tako ucestalu upotrebu. U toku prosecnog poslovnog dana jedna osoba bi mogla da iskoristi izmedju jedne i tri maske(ka poslu, sa posla i ako negde izadje u slobodno vreme, bilo setnja ili prodavnica).

 

Druga: jedna maska kosta preko 100 dinara, sto znaci da bi, recimo, neka cetvoroclana porodica morala da izdvoji mesecno (u situaciji kada je velika vecina finansijski ugrozena) i do 100 evra. A to su samo maske.

 

Mozda su resenje te pamucne maske koje se mogu vise puta koristiti, ali ne znam ni koliko njih ima dostupnih.

 

Link to comment
Share on other sites

Koristim iskljucivo pamucne maske, iako su hirurske tehnicki bolje. Imam pet komada, mada verovatno je dosta tri, cak i da si po ceo dan napolju, opraces ih uvece i spremne su za sutra.

 

Slazem se generalno da postoji taj problem, ali nije neresiv, ima dosta onih i koji siju te maske, a u nekim apotekama mogu i da se kupe ove pamucne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, marejosip said:

Mozda su resenje te pamucne maske koje se mogu vise puta koristiti, ali ne znam ni koliko njih ima dostupnih.

 

 

Ej ima pamucnih sada i na KP, ali ja sam ovde kod mene uzimao od neke krojacice, 100 dinara komad, pamuk 100% u dva sloja, i jos ih devojka donese na kucnu adresu, opeglane i upakovane u kesici od celofana. Mozda salje i brzom postom, ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, marejosip said:

Mozda su resenje te pamucne maske koje se mogu vise puta koristiti, ali ne znam ni koliko njih ima dostupnih.

U Liliju ih je bilo pre 10-ak dana, 150 dinara. Po instagramu ima gomila ponuda za pamucne maske razlicitih cena, bas svasta. Valjda nasa tekstilna industrija ima i za izvoz, skinuli su zabranu izvoza za pamucne maske.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Ovo je cist bezobrazluk i uvreda onih koji svoje vikende "trose" na konstruktivnije nacine, oni koji sede preko nedelje po 50 sati i rade....

 

Pa u SR se predpostavlja da radnim danom ne radis, nego da vrdas i mozes sve da obavis - a vikend ti je za divljanje :classic_smile:

1 hour ago, McLeod said:

 

To sto je vlast fasisticka i nesposobna ne povlaci da su mere same po sebi lose.

 

 

Meni nije jasno sta ti branis ovde, policijski cas? Mi nemamo policijski cas i skoro nikog nema nakon 9 uvece, gde ce? mrak a nista ne radi.

Imaces budala i klinaca koji ce se okupiti, ali to policija moze da handluje.

 

Cemu onda policijski cas? cemu penzioneri da idu u kupovinu u 4 ujutru? Jel to stvarno zdravo za njih?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

@Laki21 @McLeod Ih bre drugari, ta nemojte se jediti. Ako je neko zadovoljan, ispunjen i ako je dostigao odredjeni nivo žena u zivotu, nema smisla sazaljevati ga. Uvek bi svako, gledavsi sa strane, nesto uradio drugacije, ali ako je covek zadovoljan u svojoj kozi, zar je bilo sta drugo bitno? "Nadjite svoj zen" (Fil Dzekson).

 

Ovako je bolje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, zoe Bg said:

U Liliju ih je bilo pre 10-ak dana, 150 dinara. Po instagramu ima gomila ponuda za pamucne maske razlicitih cena, bas svasta. Valjda nasa tekstilna industrija ima i za izvoz, skinuli su zabranu izvoza za pamucne maske.

Cool mozda i mi u Francuskoj dobijemo mogucnost da kupimo maske negde - za sada ih nema nigde ali obecali nam uskoro a svakako do 11 og maja - ako mogu te krojacice malo brze bilo bi dobro :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Da ti kazem iskreno, ja ne verujem u podatke koji se objavljuju ni ovde u Srbiji, ni u Hrvatskoj, ni u Crnoj Gori, ni u bilo kojoj od banana drzavica na Balkanu.

Ono, istina, neke banane su lepse i ukusnije, neke su gnjile, pokvarene, ali na istom stablu su sve rasle. 

 

2 hours ago, urosg3 said:

ne smem da priznam ali imene isti dilema mori.
 

Ja sam ovo od pocetka prihvatio kao aksiom, a to mi razmisljanje potvrdio i prijatelj sto je doktor, rece mi zadnji put kad smo se videli (pre desetak dana, manje mozda) da njemu u smeni (dupla smena doduse) umrlo dvoje od korone na oci, a taj dan zvanicno u Srbiji umrlo cetvoro od korone. Tako da reko da mogu da mnozim broj umrlih sa tipa deset komotno najverovatnije... Naravno ne znaci da bas sa deset se treba mnozi statistika, ali me ni to ne bi iznenadilo.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...