Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

I sa boljom organizacijom to nije dovoljno.

 

Evo na primer paralela - kada je pocela prica o pritisku na zdravstveni sistem, kako nema dovoljno kreveta i osoblja, laicki gledano je to zvucalo mozda i cudno.

 

Gledamo svi ogromne bolnice, eto recimo po Njujorku, i ima ih na desetine, mozda i stotine, kako je moguce da nema dovoljno kreveta?

 

Pa su na kraju sahranjivali ljude u masovnim grobnicama.

 

Apsolutne brojke u vidu broja kreveta i broja osoblja nisu merodavne.

 

Nece ih zauzimati samo kovid bolesnici. Plus se kreveti pune i prazne, a kovid bolesnici ostaju po mesec dana u bolnici, sto je mnooooogo duze od proseka. Dalje, nece to osoblje raditi 24 sata (mada su neki radili blizu toliko sad).

 

Znaci uzmes brojku od 600 na 100 hiljada stanovnika (evo da uzmemo neka bude i 900, mada je to nemoguce) i podeli to u osmocasovne smene. To je 300 ljudi. Uzmes da recimo od ponoci do 8 ujutru treba ipak manje policije, ali s obzirom na tip mogucih izgreda, to treba da budu elitne jedinice, neka bude po 400 u osmocasnim smenama danju, a 100 nocu.

 

Da li je to dovoljno da kontrolise jedan Beograd? Sve parkove, Kosutnjak, razna izletista, centar grada, guzve po hiljadama prodavnica.

 

Kazete treba policajac da stoji ispred prodavnice i kontrolise red. Stavi samo jednog.

 

Koliko ima prodavnica u Beogradu? Nemas dovoljno policajaca koji bi samo to radili i to samo jedan, samo za prodavnice.

 

Razmislite malo o tim brojkama, nije toliko tesko.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Plavi Golub said:

 

Jeste offtopicarenje na temi, ali pojasnjenje. Nije to radjeno granjem, to su VN dalakovodi,  vec kombinacijom mehanickih (specijalna vrsta stapova) i hemijskih sredstava. Struka, cak partijska (SPS) se ogorceno i javno protivila tome da bi se sacuvala zajednicka imovina (DV infrastruktura to jeste) zbog cega je tadasnji glavni dispecer zglajznuo. (Ima intervjua u tadasnjoj stampi, a bilo je i na TV - Studio B je bio "opozicioni"). I nije jedini

I ovo neka premeste na drugo mesto. Da se zastiti zajednicka imovina tacno kako? Mislim ne pitam tebe, onako. Znaci oni su bez ikakvog razloga navukli to bombardovanje, a onda su se izivljavali tu sve dok ovima nije pukao... pa se uozbiljili, a onda su ovi hteli da celu zemlju drze bez struje u mraku jos ko zna koliko, naravno njih nije briga, oni su imali agregate, a zbog cega, da bi se oni kurcili jos malo.

 

I to su ti isti za koje "narod" i danas masovno glasa, a da onaj nije crkao u zatvoru, mozda bi ga do sada pustili, ipak je proslo 20 godina, tu bi bio docekan kao heroj, i jos bi "narod" ponovo masovno glasao za njega, ako bi se kandidovao.

 

I takvi da su zasluzili nesto bolje od Vucica? Da, da, kako da ne.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ovo je samo uvertira - danasj jedivno, ali ce u ponedljak biti uzas, a sve to zato sto nas je pustio u subotu i nedelju da u hordama bazamo po mokrim ulicama gradova i po sumama

 

Moram priznati da se ovde ne bih složio jer AV ipak trpi pritisak, i to sa više strana. Kao prvo, tu su izbori i rejting, koji su tesno povezani, a oni se mogu održati samo ukoliko na snazi nije vanredno stanje i ukoliko ima podršku. Verujem da je mnogim penzionerima dosta da nedužni sede u zatvoru (onima koje poznajem jeste, ali uglavnom i nisu za AV) i „brige” za njihovu dobrobit, tu su i oni koji trenutno ne rade i ne zarađuju, a nije nikakva tajna da zatvor utiče na psihu, pa ima već poprilično nezadovoljnih. Siguran sam da mu i šerpovanje ne odgovara, a svako ko šerpuje to radi iz nezadovoljstva vlašću, bez obzira na to da li je za Đilasa, Obradovića, NDBG ili čak Šešelja. Uostalom, lako je videti da počne da histeriše čim primeti da ga neko ne voli ili da mu se suprotstavlja i lako je pretpostaviti da mu cela situacija baš i ne ide u korist.

 

Da ne zaboravimo, tu je i ekonomija, a ne može se reći da je bila u dobrom stanju i pre korone. Ukoliko želi podršku, potreban mu je i novac, a mora da ga uzme od nekoga. Botovi su tu zbog novca, a ne zbog ubeđenja. Nesposobnajkovići kojima bi krajnji domet bio čuvanje ovaca da se nisu preko partije dočepali državne službe će mu svakako otkazati poslušnost ukoliko ih ne namiri jer se njihova podrška ionako zasniva na poslovnom odnosu. Čak i krupniji finansijeri partije moraće da zavrnu finansijske slavine ukoliko ne rade ili ukoliko ljudi naprosto prestanu da kupuju njihove proizvode ili koriste njihove usluge pošto već troše rezerve, a nemaju odakle da gomilaju za dalje. I njima je frka jer znaju da će morati da se bore za pozicije ukoliko AV zglajzne pošto likove kao što su keramičar ili Slina niko ne bi glasao, osim eventualno članova porodice.

 

AV je svestan da mora da se trka sa vremenom i da istovremeno kupuje i rejting i da namakne novac, što nije tako lako ni u normalnim sredinama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sprivel said:

 

Zasto bih ja u Mitrovici koja ima jednog zarazenog ukupno poslednjih nedelju dana bio u kucnom pritvoru 4 dana?

 

Iz istog razloga iz kog je Tramp negde u februaru ispao po ko zna koji put budala kada je pricao o "kineskom virusu".

 

Ni u Kragujevcu nema zarazenih vec danima, sve sto nam dodje u KC su ljudi sa strane.

 

O tome mozemo pricati ako bude zabrana kretanja unutar drzave, pa Mitrovcanin ne izlazi iz Mitrovice, a Kragujevcanin iz Kragujevca.

 

Do tad je izlisno pricati o tome.

 

A i onda bi bilo izlisno, jer je dovoljan jedan zarazeni koji radi recimo za post ekspres i krece se po celoj Srbiji, da napravi novi talas epidemije u celoj zemlji.

 

Cenim da zbog toga nisu ni uvodili takve mere, jer bi u ovom trenutku bile besmislene.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Iz istog razloga iz kog je Tramp negde u februaru ispao po ko zna koji put budala kada je pricao o "kineskom virusu".

 

Ni u Kragujevcu nema zarazenih vec danima, sve sto nam dodje u KC su ljudi sa strane.

 

O tome mozemo pricati ako bude zabrana kretanja unutar drzave, pa Mitrovcanin ne izlazi iz Mitrovice, a Kragujevcanin iz Kragujevca.

 

Do tad je izlisno pricati o tome.

 

A i onda bi bilo izlisno, jer je dovoljan jedan zarazeni koji radi recimo za post ekspres i krece se po celoj Srbiji, da napravi novi talas epidemije u celoj zemlji.

 

Cenim da zbog toga nisu ni uvodili takve mere, jer bi u ovom trenutku bile besmislene.

 

Pa onda ne treba mere ukidati nikako, jer ce virus biti tu uz nas stalno, do vakcine ili herd immunity.

 

Ti, dakle, preporucujes da tek kad budemo imali 0 zarazenih treba ukinuti ove/ovakve mere?!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

 

O tome mozemo pricati ako bude zabrana kretanja unutar drzave, pa Mitrovcanin ne izlazi iz Mitrovice, a Kragujevcanin iz Kragujevca.

 

Do tad je izlisno pricati o tome.

Zanimljivo kako to u Hrvatskoj radi, mnogo bolje nego ovde.

Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Zanimljivo kako to u Hrvatskoj radi, mnogo bolje nego ovde.

Au bre.. pa vrtimo se u krug...sad ide kljucni argument "mi smo stoka" i ti si tropa...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Zanimljivo kako to u Hrvatskoj radi, mnogo bolje nego ovde.

 

Kada budemo na nivou drzave imali 30 novih svaki dan, i od toga 80% u odredjenim klasterima, moci cemo da pricamo o tome.

 

Mada ce onda bilo kakve mere verovatno biti izlisne.

 

Takve mere su mogle (mozda!) da budu primenjene na samom pocetku, ali se pokazalo da se nama virus vrlo brzo prosirio svuda, tako da verovatno ne bi dale zeljene rezultate.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sprivel said:

 

Zasto bih ja u Mitrovici koja ima jednog zarazenog ukupno poslednjih nedelju dana bio u kucnom pritvoru 4 dana?

Ti izađi, prošetaj i pošteno plati svoju kaznu zbog nepoštovanja propisa (kao što bi platio ako bi vozio 200 km/h, bez obzira što voliš brzinu i što na tom pravcu gde si vozio nikad niko nije poginuo)... Mnogi propisi mi se ne sviđaju ali ih poštujem... U Kragujevcu je 0 (nula) zaraženih u poslednjih šest dana, pa mi ne pada na pamet nigde da idem kada to nije dozvoljeno...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Znaci oni su bez ikakvog razloga navukli to bombardovanje, a onda su se izivljavali tu sve dok ovima nije pukao... pa se uozbiljili, a onda su ovi hteli da celu zemlju drze bez struje u mraku jos ko zna koliko, naravno njih nije briga, oni su imali agregate, a zbog cega, da bi se oni kurcili jos malo.


Ako mislis na one koji su konkretno odlucili o tim potezima, upravo tako. Nije to ni mislilo o posledicama jer po inerciji i na diplomatskom nivou komunicira na sibicarski i kafanski nacin. Pristojno ponasanje je pederluk.

A ni agregat tu ne pomaze na duzi rok pod tim okolnostima. To je obnova od par meseci - godina koja je sacekala one posle petog oktobra (politicki deo).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Azazelkg said:

Ti izađi, prošetaj i pošteno plati svoju kaznu zbog nepoštovanja propisa (kao što bi platio ako bi vozio 200 km/h, bez obzira što voliš brzinu i što na tom pravcu gde si vozio nikad niko nije poginuo)... Mnogi propisi mi se ne sviđaju ali ih poštujem... U Kragujevcu je 0 (nula) zaraženih u poslednjih šest dana, pa mi ne pada na pamet nigde da idem kada to nije dozvoljeno...

 

Ni baklju da upalis? 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Juce sam na jednoj tv stanici "uhvatio" gostovanje direktora policije..valjda se covek zove Vladimir Rebic..u jednom momentu je pohvalio Sombor (medju jos par gradova koje je eksplicitno pomenuo) kao primer grada/opstine u kojoj su se mere zabrane kretanja najmanje krsile.
Dakle,ja sam dobio zvanicnotm potvrdu od direktora policije licnotm da sam zajedno sa svojim sugradjanima bio disciplinovan. Mi smo se nesumnjivo ponasali odgovornije od predstavnika izvrsne vlasti i vecine epidemiologa iz kriznog staba. Molim lepo.

I onda kazem drugaru sa rekreacije: Covece,mi se svega pridrzavamo..nosimo maske,postujemo zabranu kretanja..svi letimo kucama da u 17/18h ne ostanemo van..a ovi pustaju huligane,razvoze ih u gradu,otvaraju im zgrade..vode kampanju,menjaju pricu kako im se prohte..za clanove elite na vlasti i njima bliske zakon i mere ne vaze..pa,mi smo ovce. Obicne ovce.

Tako da,eto,slazem se sa Mekom..samo bih ja insistirao da smo ovce,a ne stoka. Doduse,i ovce spadaju pod stoku,ali ima tu neke razlike koja nije samo terminoloske prirode.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sunshine State said:

@McLeod

Pa bas nam i nisi pokazao.

Pokazao bi da mi imamo manje zarazenih/umrlih na milion stanovnika od, recimo, Hrvata....a nemamo!

još na plus strani je da kod komšija nije yabranjeno putovanje od grada do grada nego je ograničeno - na razlog putovanja. Bez opravdanog razloga ne može da se putuje. Doduše ne znam da li dozvole dobijaju isključivo članovi vladajuće partije, i njihovi aktivisti ili preostane nešto i za plebs.

hajde da probamo jedan eksperiment, možda je danas poslednja prilika...

Oblepim auto Vučićevim slikama, kroz prozor izbacim zastavu SNS-a, odvrnem mariju maksimu iz auta i provozam se kroz grad. Da li bi popio kaznu, da li bi me iko uopšte zaustavio 🙂

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

@McLeod

Pa bas nam i nisi pokazao.

Pokazao bi da mi imamo manje zarazenih/umrlih na milion stanovnika od, recimo, Hrvata....a nemamo!

 

To koliko mi u ovom trenutku imamo zarazenih je nebitno za bilo sta sto si ti, uros i jos neki pominjali ovde, da ne nabrajam sve pa nekog da zaboravim.

 

To moze da bude bitno u kasnijoj analizi, kada sve ovo prodje, i kada budemo gledali da li je i kada moglo nesto da bude odradjeno drugacije.

 

Ja sam pricao o "vasim" merama koje bi trebalo da se donesu ovog trenutka i pokazao sam da:

 

1) nemamo dovoljno policajaca za ono sto se ovde pominjalo

 

2) regionalni/gradski karantini su besmisleni ako nemas zabranu kretanja unutar drzave, koje bi, verovatno, stvorilo mnogo vise problema od ovih vikend karantina, kad 80% Srbije ionako ne radi i inace

 

A ako pricamo o proslosti i "efektivnijim" merama Hrvatske u odnosu na Srbiju, neozbiljno je porediti samo jedan faktor, odnosno "zatvor"/"bez zatvora" i pricati da je taj jedan faktor kljucan u uspehu mera, kada postoji vrlo razumna pretpostavka da bez ovog "zatvora" nase brojke bi bile mnogo gore nego sto jesu.

 

Nije da nemamo primere u Evropi kako bi to izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Azazelkg said:

Ti izađi, prošetaj i pošteno plati svoju kaznu zbog nepoštovanja propisa (kao što bi platio ako bi vozio 200 km/h, bez obzira što voliš brzinu i što na tom pravcu gde si vozio nikad niko nije poginuo)... Mnogi propisi mi se ne sviđaju ali ih poštujem... U Kragujevcu je 0 (nula) zaraženih u poslednjih šest dana, pa mi ne pada na pamet nigde da idem kada to nije dozvoljeno...

 

Ne idem ni ja, cak ni minut posle 18 h, iako znam da virus ne gleda na sat, pa ga sad u 17:59 nema, a u 18:01 ima

 

Ne pricamo o nepostovanju mera, vec o opravdanosti mera.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

 

Ni baklju da upalis? 

Kreće argument bot 😂....

2 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ne idem ni ja, cak ni minut posle 18 h, iako znam da virus ne gleda na sat, pa ga sad u 17:59 nema, a u 18:01 ima

 

Ne pricamo o nepostovanju mera, vec o opravdanosti mera.

Ima vojsci jedno zanimljivo pravilo: uradi, pa se žali ☺️... Dosta propisa ima koji su nonsens i nemaju nikakvu logiku, pa se ipak moraju poštovati... Pa tako i ovaj...

Link to comment
Share on other sites

Ok, hajde onda da se ne pravimo tose 🙂

 

Velika vecina ljudi koja kuka za vikendom inace vikendom ne radi i navikli su na kladzu, kafanu, basket/fudbal i druge drustvene aktivnosti.

 

Te drustvene aktivnosti su problem, iz razloga koji su pominjani milion puta.

 

Ne postoji argument - ali ja cu da postujem sve majkemi, idem sam da setam, zasto bi me bilo ko sprecavao.

 

Jer prvo to u ogromnom broju slucajeva nije istina, a da se svi tako ponasaju, kao recimo u Japanu ili Juznoj Koreji, apsolutno nikakve mere ne bi bile potrebne.

 

I onda se vracamo na pocetak - karantin preko vikenda stoji da ljudi ne bi izlazili napolje i stupali u kontakt, posto u tom trenutku nemaju druga posla.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Ok, hajde onda da se ne pravimo tose 🙂

 

Velika vecina ljudi koja kuka za vikendom inace vikendom ne radi i navikli su na kladzu, kafanu, basket/fudbal i druge drustvene aktivnosti.

 

Te drustvene aktivnosti su problem, iz razloga koji su pominjani milion puta.

 

Ne postoji argument - ali ja cu da postujem sve majkemi, idem sam da setam, zasto bi me bilo ko sprecavao.

 

Jer prvo to u ogromnom broju slucajeva nije istina, a da se svi tako ponasaju, kao recimo u Japanu ili Juznoj Koreji, apsolutno nikakve mere ne bi bile potrebne.

 

I onda se vracamo na pocetak - karantin preko vikenda stoji da ljudi ne bi izlazili napolje i stupali u kontakt, posto u tom trenutku nemaju druga posla.

 

Ovo je cist bezobrazluk i uvreda onih koji svoje vikende "trose" na konstruktivnije nacine, oni koji sede preko nedelje po 50 sati i rade....

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

 

Ovo je cist bezobrazluk i uvreda onih koji svoje vikende "trose" na konstruktivnije nacine, oni koji sede preko nedelje po 50 sati i rade....

 

 

Kao sto rekoh, ne pravimo se tose. Ja radim i subotom i nedeljom, ako ne zavrsim posao, nemam odmor.

 

I tako zivim vec 10 i kusur godina.

 

Ko je navikao da radi od ponedeljka do petka, od 7 do 15h, i tako ceo zivot, zaista saosecam sa njim.

 

Ali kao sto sam ja naucio jos u dvadesetim godinama da ako hocu da zaradim dovoljno mora drustveni zivot da trpi i kako da zivim sa tim da 99% koje poznajem i sa kojima se druzim privatno ne razumeju moj nacin funkcionisanja, e isto tako bi oni najrazmazeniji medju njima mogli bar u ovakvoj situaciji da bar pokusaju da razumeju cemu ovo i implikacije sopstvenog ponasanja, a ne da se sluze cuvenim antivakserskim argumentom - kako to moje nevakcinisano dete ugrozava tebe i tvoje, ako vas vakcina stiti?

 

Jer to predstavlja ta glupost ja hocu samo da prosetam sta mene briga sto je ovaj svinja i sto bi se valjao u blatu.

 

Svi smo povezani i svi smo u istim govnima.

 

Umesto sto dizete glas i srdzbu protiv onog ko je samo konstatovao da smo u govnima i trudi se da spreci da najveci broj ljudi ugazi u ta govna, mogli bi svoj bes i srdzbu da okrenete prema onima koji ta govna prave, jer zbog tih necemo verovatno nikada vise ziveti kao nekad, a ne zbog Vucica i slicnih njemu koji se loze na Staljina i Mao Cedunga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje smatram, tj ubeden sam da je ovoliko popuštanje mera pogresan potez. Posebno otvaranje kafića, restorana i teretana, kao i puštanje međugradskog i gradskog prevoza. Policijski čas treba prilagoditi, ali ne i ukidati, možda pomeriti na 20h, a ostalo popuštanje mera treba odložiti na još minimum dve nedelje. Nema nikakvih dokaza da je virus popustio i treba biti izuzetno oprezan sa ovim.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

@McLeod

Sorry, oko mene nema govana, ljudi u mom kraju/gradu se ponasaju dosta odgovorno, sto pokazuju i brojke zarazenih.

 

Ne mozes ti vise brinuti o mojoj mami i zeleti joj bolje, nego ja. Ni ti, ni nijedna vlast

 

4 minutes ago, Don Laki Juan said:

Ja i dalje smatram, tj ubeden sam da je ovoliko popuštanje mera pogresan potez. Posebno otvaranje kafića, restorana i teretana, kao i puštanje međugradskog i gradskog prevoza. Policijski čas treba prilagoditi, ali ne i ukidati, možda pomeriti na 20h, a ostalo popuštanje mera treba odložiti na još minimum dve nedelje. Nema nikakvih dokaza da je virus popustio i treba biti izuzetno oprezan sa ovim.

 

Treba ljudima trubiti svaki dan kako da se ponasaju, treba (komunalna) policija da se seta danju i podseca ljude da nose maske, drze distancu, treba ljude uciti kako i zasto se zasticuju....a ne zatvoriti ih i ostaviti im 7 sati dnevno da obave ono sto bi inace u toku 12 sati.

 

Kafici, teretane, prevoz - slazem se, treba sacekati.

Policijski cas ni ne treba, ako nista i ne radi posle 20 h.

Edited by Sunshine State
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

Sorry, oko mene nema govana, ljudi u mom kraju/gradu se ponasaju dosta odgovorno, sto pokazuju i brojke zarazenih.

 

Ne mozes ti vise brinuti o mojoj mami i zeleti joj bolje, nego ja. Ni ti, ni nijedna vlast

Eto, nasla si joj se u ova kuzna vremena i to joj vise znaci od bilo cega.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...