Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

Grčki ministar zaštite građana Ioannis Oikonomou konstatirao je kako Grčka "još uvijek nije uspjela pobijediti navijačko nasilje", ni nakon ubojstva Alkisa Kampanosa, navijača Arisa kojeg su nasmrt pretukli navijači PAOK-a. Nedavno je završeno drakonsko suđenje dvanaestorici napadača – sedmorici je određena doživotna kazna zatvora, petorica su za sudioništvo kažnjena na 20 godina zatvora. Grčka je lani povećala maksimalne kazne za sudjelovanje u navijačkim incidentima, pa onima povezanima sa smrću Kacurisa prijeti doživotni zatvor.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Grčki ministar zaštite građana Ioannis Oikonomou konstatirao je kako Grčka "još uvijek nije uspjela pobijediti navijačko nasilje", ni nakon ubojstva Alkisa Kampanosa, navijača Arisa kojeg su nasmrt pretukli navijači PAOK-a. Nedavno je završeno drakonsko suđenje dvanaestorici napadača – sedmorici je određena doživotna kazna zatvora, petorica su za sudioništvo kažnjena na 20 godina zatvora. Grčka je lani povećala maksimalne kazne za sudjelovanje u navijačkim incidentima, pa onima povezanima sa smrću Kacurisa prijeti doživotni zatvor.

Glavno da su užasnuti da i van Grčke postoje huligani.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Bugl Khan said:

Glavno da su užasnuti da i van Grčke postoje huligani.

Mislim da pogrešnu percepciju imaš. Oni pravilno gledaju, tvoj je upis "svakom svoje govno, dunja" (ako me kapiraš, ako ne da prevedem)...

Pazi, njih stotinak je krenulo za Grčku i pored zabrane. Predumišljaj ? Kraj priče. Grci su krenuli sa tim drakonskim kaznama, ne znam da li je dobro, ne znam ni ko je lišio života tog Grka, ali svi koji su učestvovali u tome, doživotni zatvor. Da vidim sledećeg koji će da se pobije. Kad navijači Dinama koji imaju korteo sa "Zig hajl" pozdravom budu dobili po 20 godina zatvora za to, pa neće smeti ni na drugoj strani ulici da se jave pounaniku, a takodje i ovi (šira paleta) koji skandiraju "Nož, žica, Srebrenica" isto budu dobili po 20 godina zatvora, pa neće smeti posle da zamene ni osigurač u kući....možda se i isposluje nekakav mir, makar početni, za ove uposlenike državne službe...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Mislim da pogrešnu percepciju imaš. Oni pravilno gledaju, tvoj je upis "svakom svoje govno, dunja" (ako me kapiraš, ako ne da prevedem)...

Pazi, njih stotinak je krenulo za Grčku i pored zabrane. Predumišljaj ? Kraj priče. Grci su krenuli sa tim drakonskim kaznama, ne znam da li je dobro, ne znam ni ko je lišio života tog Grka, ali svi koji su učestvovali u tome, doživotni zatvor. Da vidim sledećeg koji će da se pobije. Kad navijači Dinama koji imaju korteo sa "Zig hajl" pozdravom budu dobili po 20 godina zatvora za to, pa neće smeti ni na drugoj strani ulici da se jave pounaniku, a takodje i ovi (šira paleta) koji skandiraju "Nož, žica, Srebrenica" isto budu dobili po 20 godina zatvora, pa neće smeti posle da zamene ni osigurač u kući....možda se i isposluje nekakav mir, makar početni, za ove uposlenike državne službe...

Zakon ipak treba podjednako da vazi za sve sfere, pa i za navijacko nasilje. Ovo je vrlo osetljiva stvar i ne mozes prosto svima da nakalemis ubistvo. To sto su isli tamo da se mlate ne znaci da su ciljno isli da ubiju nekog. Svakog pojedinca valja do detalja ispitati, sve okolnosti, svedoke....Ne moze onaj ko je nekoga gadjao bakljom u guzvi da dobije dozivotnu robiju. Cak i izvrsilac mora da se u najsitnija crevca ispita. Sve okolnosti koje su dovele do tragedije. Ovako ispada da ce ih suditi za udruzeni zlocinacki poduhvat, taj dobro znani termin sa ovih prostora.

Naravno, kada se dokaze i ako se dokaze nekome, taj neka guli dozivotnu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Constantin said:

Mislim da pogrešnu percepciju imaš. Oni pravilno gledaju, tvoj je upis "svakom svoje govno, dunja" (ako me kapiraš, ako ne da prevedem)...

Pazi, njih stotinak je krenulo za Grčku i pored zabrane. Predumišljaj ? Kraj priče. Grci su krenuli sa tim drakonskim kaznama, ne znam da li je dobro, ne znam ni ko je lišio života tog Grka, ali svi koji su učestvovali u tome, doživotni zatvor. Da vidim sledećeg koji će da se pobije. Kad navijači Dinama koji imaju korteo sa "Zig hajl" pozdravom budu dobili po 20 godina zatvora za to, pa neće smeti ni na drugoj strani ulici da se jave pounaniku, a takodje i ovi (šira paleta) koji skandiraju "Nož, žica, Srebrenica" isto budu dobili po 20 godina zatvora, pa neće smeti posle da zamene ni osigurač u kući....možda se i isposluje nekakav mir, makar početni, za ove uposlenike državne službe...

Trn u tuđem oku vidim, deblo u svom ne vidim?
Njih 100 je krenulo da se pomlate s istim kao što su oni. Ako netko misli da je 100 AEKovih huligana slučajno u ponoć bilo kod stadiona, taj je naivan. I zatvor treba dobiti onaj koji je za nešto kriv. A ne doživotni zatvor za 100 ljudi. O črmu pričaš ti?
I jel mogu vidjet korteo sa sieg heil? da nije 5 pojedinaca

Link to comment
Share on other sites

Nije ovo jednostavna situacija za pravosuđe bilo koje države a tek nije za grčko koje je možda i na lošijem nivou od našeg.

 

Ono što bi najbolje bilo uraditi je onima koji nisu direktno krivi za ubistvo izreći zabranu ulaska u Grčku nekih desetak godina, a ovima za koje se utvrdi da imaju veze sa ubistvom, suditi što pre. Ali aj ti sad sprovedi to. Grci su trenutno u stanju nacionalnog besa, jebiga, poginuo je njihov lik u njihovoj zemlji. Da je ubijen Hrvat, bilo bi ih briga, nešto slično kao ubistvo navijača Zvezde u Istanbulu bi bilo. Ovako je situacija uzavrela. I tek će biti, ko zna kakva će biti atmosfera na revanš utakmici.

Link to comment
Share on other sites

Pa da je u Istanbulu kada je stradao Jagoda stradao neki Turčin, Ponocni Expres bi uzivo gledali svi Cigani koji su se tamo našli. Ovako, navatali su ubicu, ako je to on uopste, i ko zna sta se desava sa njim tamo. Uvek je veca gnev kada strada neko domaći. Ni najmanje ne zelim da umanjim tragediju, ali ovaj proces sada lici na inkviziciju. Maltene ce ovi morati da dokazuju da su nevini, a ne sud da dokaze da su oni direktni krivci za smrt Grka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svima koji su na bilo kakav nacin ucestvovali u tuci treba biti sudjeno. Bez izuzetka. Naravno nisu svi krivi za ubistvo, ako su sposobni krivca za to ce otkriti i nadam se debelo osuditi no takodjer apsolutno svi sa obje strane koji su ucestvovali u tuci sa obje strane trebaju dobiti barem nekakve kazne i naravno dozivotne zabrane ulaska na bilo kakve sportske manifestacije. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Svima koji su na bilo kakav nacin ucestvovali u tuci treba biti sudjeno. Bez izuzetka. Naravno nisu svi krivi za ubistvo, ako su sposobni krivca za to ce otkriti i nadam se debelo osuditi no takodjer apsolutno svi sa obje strane koji su ucestvovali u tuci sa obje strane trebaju dobiti barem nekakve kazne i naravno dozivotne zabrane ulaska na bilo kakve sportske manifestacije. 

Oni su pooštrili zakon, upravo zbog huligana. Zato su zbog smrti navijača Arisa podelili desetak doživotnih robija. Kako će sada i šta će sada, teško je reći. Mislim da drže ovoliki broj u zatvorima, ne da bi osudili sve, nego da bi im bili na dohvatu ruke dok traje istraga. Mada će verovatno dobar broj njih dobiti zabranu ulaska u Grčku.

Videćemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Zakon ipak treba podjednako da vazi za sve sfere, pa i za navijacko nasilje. Ovo je vrlo osetljiva stvar i ne mozes prosto svima da nakalemis ubistvo. To sto su isli tamo da se mlate ne znaci da su ciljno isli da ubiju nekog. Svakog pojedinca valja do detalja ispitati, sve okolnosti, svedoke....Ne moze onaj ko je nekoga gadjao bakljom u guzvi da dobije dozivotnu robiju. Cak i izvrsilac mora da se u najsitnija crevca ispita. Sve okolnosti koje su dovele do tragedije. Ovako ispada da ce ih suditi za udruzeni zlocinacki poduhvat, taj dobro znani termin sa ovih prostora.

Naravno, kada se dokaze i ako se dokaze nekome, taj neka guli dozivotnu.

Puče mi net...ajde da pokušam, dok ne rešim problem, u najkraćim crtama.

U pravu se to zove saizvršilaštvo kao deo saučesništva. Ukoliko ne nadju konkretnog izvršioca dela, svi če odgovarati podjednako.

 

To što su se navijači Dinama tamo našli, uprkos zabrani, je otežavajuća okolnost. Ukoliko su imali primsebi sredstva koja su mogla da ugroze nečiji život (šipka, bezbol oalica, bokseri, nož, vatreno oružje) je skoro pa završena priča.

 

I da..u kontinentalnim pravu ne postoji predumišljaj, već umišljaj, direktni i eventualni. To če se kretati u tom opusu, do nehata, svesnog ili nesvesnog.

 

Navijam za što oštriju kaznu.

41 minutes ago, Bugl Khan said:

Trn u tuđem oku vidim, deblo u svom ne vidim?
Njih 100 je krenulo da se pomlate s istim kao što su oni. Ako netko misli da je 100 AEKovih huligana slučajno u ponoć bilo kod stadiona, taj je naivan. I zatvor treba dobiti onaj koji je za nešto kriv. A ne doživotni zatvor za 100 ljudi. O črmu pričaš ti?
I jel mogu vidjet korteo sa sieg heil? da nije 5 pojedinaca

Bogami je deblo u tvom oku, nisam to olekivao od tebe.

Link to comment
Share on other sites

Ne može se 100 ljudi osuditi za ubistvo iako niko od nas, siguran sam, ni najmanje ne gaji simpatije prema krelcima koji su išli da se biju. Ja zato i kažem da mislim da će se završiti sa proterivanjem iz Grčke plus direktno suđenje za ubistvo ili učestvovanje u ubistvu za nekoliko njih. U svakom slučaju teška situacija.

 

Kada bih emotivno procenjivao, ja bi ih sve pobacao u tamnicu i izgubio bih ključ. Ali pravo nije emocija. Ne može bes da vodi presudu jer takva presuda neće opstati.

 

Sa druge strane, nisu to bilo kakvi ljudi. Ti likovi su išli ciljano da se biju, a valjda je svako svestan da kada se odrasli ljudi pobiju, lako neko može da pogine. Dešavalo se već. Tako da postoji i određena namera kod onih ostalih koji nisu ubili. Poredite to sa situacijom kada uđeš u auto i voziš gradom 120km/h. Ti nisi nikog ubio time, ali će te svejedno osuditi za nasilničku vožnju i za ugrožavanje bezbednosti ljudi. Tako nešto i ovo sad. 99njih od 100 nisu ubice, ali svakako jesu bili tamo u situaciji u koju su svesno ušli i koja je potencijalno smrtonosna.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Don Juan said:

Oni su pooštrili zakon, upravo zbog huligana. Zato su zbog smrti navijača Arisa podelili desetak doživotnih robija. Kako će sada i šta će sada, teško je reći. Mislim da drže ovoliki broj u zatvorima, ne da bi osudili sve, nego da bi im bili na dohvatu ruke dok traje istraga. Mada će verovatno dobar broj njih dobiti zabranu ulaska u Grčku.

Videćemo.

 

Nek ih drze, budalama koje su presle tolike kilometre da se udaraju i jeste mjesto u zatvoru no isto tako su trebali zatvoriti i AEK-ove huligane koji su ucestvovali u tuci i imali sve potrebne rekvizite za istu. Grci se ponasaju kao da su ti njihovi huligani cvjecke koje su mirno sjedile po kaficima kad je na njih nasrnula horda koljaca iz Hrvatske. Nisu se ovi iz BBB sigurno sami izboli i sigurno nisu sami na sebe bacale molotovljeve koktele. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne želim da me iko pogrešno shvati, ali ovo nije polemika izmedju Srbina i Hrvata ili Pravoslavca i Katolika, cenim da je razgovvor izmedju dva normalna čoveka koji ovakve stvari ne mogu da pravdaju i relativizuju.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Don Juan said:

Oni su pooštrili zakon, upravo zbog huligana. Zato su zbog smrti navijača Arisa podelili desetak doživotnih robija. Kako će sada i šta će sada, teško je reći. Mislim da drže ovoliki broj u zatvorima, ne da bi osudili sve, nego da bi im bili na dohvatu ruke dok traje istraga. Mada će verovatno dobar broj njih dobiti zabranu ulaska u Grčku.

Videćemo.

Ne poznajem njihov zakon ali će tih desetak doživotnih verovatno popadati na višim instancama, tj. biće smanjeno jer je u žestokoj nesrazmeri sa kaznama za druga krivična dela, posebno ovako kad se kolektivno ošine. Verovatno će onaj za koga utvrde da je najviše kriv osedeti u ćorci ali neće svi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne poznajem njihov zakon ali će tih desetak doživotnih verovatno popadati na višim instancama, tj. biće smanjeno jer je u žestokoj nesrazmeri sa kaznama za druga krivična dela, posebno ovako kad se kolektivno ošine. Verovatno će onaj za koga utvrde da je najviše kriv osedeti u ćorci ali neće svi.
Najbitnije je da se nadje "svedok saradnik" odnosno neposredni izvršilac. Ostalo če biti lako.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Constantin said:

Milan - Dinamo, pričalo se, na dugačko i na široko, a pogotovu koliko je noževa oduzeto....

 

 

A, to. Znam za to. Na tu pjesmu pola tribine diže desnicu. jbg. nema opravdanja.
Mislio sam da je "za dom spremni" il tako nešto

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Bogami je deblo u tvom oku, nisam to olekivao od tebe.

Čekaj, deblo je u mom oku, a ti želiš da 100 ljudi dobije doživotnu kaznu samo zato jer su se pojavili tamo. Tamo ima dečkiju od 18-20 godina. I ti bi ih zatvorio do kraja života.
Jel i AEKovi trebaju dobit doživotne? A da, njih nije bilo tamo pa nisu ni uhićeni.
Osuđeni trebaju biti oni koji su krivi za kaznena djela. Svi. S obje strane. Kao što su i u svim drugim slučajevima osuđeni krivci za kaznena djela.

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je trenutno nejasno zasto grcka policija nije uhapsila nikog od AEK-ovih huligana? Snimci vrlo jasno pokazuju da su i oni bili itekako naoruzani i spremni za tucu. 

Zato što ih po Grcima očito nije ni bilo tamo

Link to comment
Share on other sites

100-200-1000...za sve koje se utvrdi da su imali učešća. Baš me briga koliko su dečki imali godina. Pa.i onaj bolesnik kod nas je imao samo 13 godina, još nije ni stasao da bude "dećki", i ubio je 10 ljudi. Što se mene tiče, mogu da ga deportuju u "plodne ravnice" Kazahstana...trunke empatije nemam za to što ima samo 13 godina. Odgvornost za učinjeno i odvraćanje od potencijalnih repriza, je svrha kažnjavanja.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

100-200-1000...za sve koje se utvrdi da su imali učešća. Baš me briga koliko su dečki imali godina. Pa.i onaj bolesnik kod nas je imao samo 13 godina, još nije ni stasao da bude "dećki", i ubio je 10 ljudi. Što se mene tiče, mogu da ga deportuju u "plodne ravnice" Kazahstana...trunke empatije nemam za to što ima samo 13 godina. Odgvornost za učinjeno i odvraćanje od potencijalnih repriza, je svrha kažnjavanja.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Pa to je bitna razlika od "svima doživotne,svakom ko se pojavio tramo". zato sam spomenuo 18 godina. Ti bi do kraja zatvorio 18godišnjaka jer se pojavio u Ateni s namjerom da se tuče. Bez da mu je dokazano da se tukao.

Link to comment
Share on other sites

Dočim su se dečki pojavili u Ateni na giros i Amstel ? Kad već hoćeš da.karikiramo, a bio sam decidan, "svakom za kog se utvrdi....." .

U svakoj državi su različite kazne za ista dela, a obavezan si da poštuješ zakome države u kojoj se nalaziš. Negde ćeš za posedovanje "belog" 300-400 gr. biti opomenut, negde odležati par meseci, a negde ćeš pobrh toga platiti i novčanu kaznu povrh toga.
U Brazilu 3500 $, a Australiji 500-800 tisuča u $. Kako sud proceni. Negde ćeš dobiti doživotnu, a negde če te, daleko ga bilo, streljati. Tako ti je i sa ovim. Možda dobiju nešto zatvora, pa posle diplomatija uradi svoje, a tu je tek široka paleta. Ako budu Grci terali "mak na konac" mogu ih teretiti i za ilegalan prelazak (neke od njih) granice. Turistička je sezona i na granici vrlo često ne overe štambiljom prelazak. Ne možeš da se opereš, a ni "luk jeo, ni luk mirisao". Govorim ti to iz ličnog iskustva....

Ima priča da su u celom ovom dogadjaju učestvovali i navijači Panetenaikosa, zato sačekajmo da se priča malo razbistri...

Na žalost, mnoštvo mladih Hrvata je uhapšeno, malo Grka, da li je to pravedno...pa nije. To ti je kao kad voziš putem, a to mi se dešavalo, preko dozvoljenog ograničenja brzine i op, radarska kontrola. Zaustave me, izreknu kaznu, a nekoliko sekundi pre toga, prošiša.pored mene Audi, sa sigurno 30-40 km/h brže...mene kazne, a Audija nigde nema. Nije lopov ko krade, nego ko se uhvati, staro je pravilo....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...