Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

27 minutes ago, Bugl Khan said:

Sami se izboli noževima i sad nešto glume 


Wow, ok je biti pristrasan, ali zadrži bar malo dostojanstva. Bilo kakvo opravdanje za ovu stoku je na nivou saučesništva.

 

A klub ako zaista hoće da sačuva obraz, ima negde spisak “putnika”, pa neka im lepo zabrani ulaz na utakmice. 
 

Isto važi i za Zvezdu i njene “navijače” kojima je smisao života da nekome razbiju glavu ili nešto gore. 

Link to comment
Share on other sites

Jbt, predsjednik udruzenja navijaca elektro inzinjer. Direktor udruzenja isto elektro inzinjer. Nisam uspio skontati sta je sekretar, vjerovatno masinac. Sve u svemu, dosta strucna ekipa. Ne smijem ni zamisliti na sta ce liciti te utakmice. Kontam da igranje pred praznim tribinama jedino moze garantovati bezbjednost ucesnicima. 

Link to comment
Share on other sites

  • Don Juan changed the title to Huligan
8 hours ago, Perkos2 said:

Ti baš veruješ u svaku reč iz ovog priopćenja?

Nisam idiot. Ono što ja znam je da su se mlatili su se sa potpuno istim ljudima kao što su oni sami. Ne protiv curice od 12 godina i obiteljima s malom djecom.

12 hours ago, Tunji Awojobi said:


Wow, ok je biti pristrasan, ali zadrži bar malo dostojanstva. Bilo kakvo opravdanje za ovu stoku je na nivou saučesništva.

 

A klub ako zaista hoće da sačuva obraz, ima negde spisak “putnika”, pa neka im lepo zabrani ulaz na utakmice. 
 

Isto važi i za Zvezdu i njene “navijače” kojima je smisao života da nekome razbiju glavu ili nešto gore. 

Ko opravdava ubojstvo ili debile koji prođu 1000 km da bi se tukli? Al to nije razlog da se pravim malouman. Tukli su se sa istom stokom kao što su oni sami.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Nisam idiot. Ono što ja znam je da su se mlatili su se sa potpuno istim ljudima kao što su oni sami. Ne protiv curice od 12 godina i obiteljima s malom djecom.

Ko opravdava ubojstvo ili debile koji prođu 1000 km da bi se tukli? Al to nije razlog da se pravim malouman. Tukli su se sa istom stokom kao što su oni sami.

U priopćenju nema toga nego samo kuknjava kako su oni žrtve i kako ih nameštaju. Polako se već vrši pritisak i na državu Hrvatsku da ih zaštiti mlade i naivne slučajne turiste u Atini pa će se videti štiti li ih država ili ne vrlo brzo. Ove kurir-index podmetačine o nekoj devojčici stvarno nemoj ovde na ovom forumu da plasiraš, toliko je bljutavo da mi se gadi da komentarišem. Otišli su navijački, pošibali se i u toj tuči ubijen je protivnik, svi pokušajo da se to prebaci na nekog drugog neće proći u Grčkoj, nisi to naivni i glupi Srbi pa da oproste.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

U priopćenju nema toga nego samo kuknjava kako su oni žrtve i kako ih nameštaju. Polako se već vrši pritisak i na državu Hrvatsku da ih zaštiti mlade i naivne slučajne turiste u Atini pa će se videti štiti li ih država ili ne vrlo brzo. Ove kurir-index podmetačine o nekoj devojčici stvarno nemoj ovde na ovom forumu da plasiraš, toliko je bljutavo da mi se gadi da komentarišem. Otišli su navijački, pošibali se i u toj tuči ubijen je protivnik, svi pokušajo da se to prebaci na nekog drugog neće proći u Grčkoj, nisi to naivni i glupi Srbi pa da oproste.

 

Oprosti, ali netko je to na ovom forumu napisao. Tu sam to pročitao, ne na Indexu. Kurir ne čitam. 

I ne znam zašto mi se podmeće da branim huligane. Jedino što tvrdim je da Dinamo nema odgovornost (to se očito neki shvaćaju kao opravdavanje huligana)

I zanimljivo kako među 100 + uhićenih nema AEKovih huligana. I to njihovo iščuđavanje njihovih medija, da zar je moguće da to postoji. A morali su zabraniti gostovanja u svom prvenstvu zbog navijačkih ubojstava. S druge strane, ovo je prva navijačka smrt u povijesti BBB. Što naravno ne znači da BBB nisu jedna od najjačih huliganskih grupa u Europi, s dugom povijesti nereda širom Europe. Tek toliko, da opet neko ne bi povezao da branim huligane. 

Nadam se da će pravi krivac biti osuđen, i svi ostali koji su nanjeli nekome ozljedu. S koje god strane bili. Na žalost, ugašen je 1 mladi život, uništeni su životi 2 obitelji, a zbog čega? 

 

Link to comment
Share on other sites

uglavnom držiš stranu bbb i naravno Dinama koji za ništa nije kriv a realno niko od nas ne zna baš punu istinu oko cele organizacije navijačke grupe bbb,ako policije Grčke i Hrvatske krenu da se ozbiljno zanimaju svašta tu može da ispliva, eto kao prvo otkud tim klincima toliko love za jedan dalek put od nekoliko dana? Možda nije Dinamo iza njih ali neko jeste i taj neko je veći krivac od samih momaka koji idu na te tuče, Grci se već pregrupišu u policiji, neko je ili podbacio ili s'namerom doprineo da dođe do tuče i ubistva i svi bi trebalo da snose posledice zbog toga. Pisao sam da svaka država ima timove policajaca koji rade na slučaju navijačkih grupa, kolika je odgovornost tog tim iz hrvatske policij? ili je dovoljno da kažu "javili smo" i operu svoj nerad i neprofesionalnost. Danas je moguće raznim tehničkim sredstvima locirati pojedinca i u nekoj zabiti a ne u Zagrebu ili Atini pa je priča da su im se ovi izgubili smešna.

Grci su naravno pohapsili ove iz bbb zato što su bili na gomili, oni koji su uspeli da se odvoje od grupe još su negde na putu a neki su i stigli do HR.   

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

Nisam idiot. Ono što ja znam je da su se mlatili su se sa potpuno istim ljudima kao što su oni sami. Ne protiv curice od 12 godina i obiteljima s malom djecom.

Ko opravdava ubojstvo ili debile koji prođu 1000 km da bi se tukli? Al to nije razlog da se pravim malouman. Tukli su se sa istom stokom kao što su oni sami.


E, vidiš, ovo baš i nije 100% istina. Svakako da su hadrcore navijači AEKa ista stoka kao i svi ostali, ali to ne znači da među napadnutima nije bilo običnih navijača, dece etc.

 

Izivini, ali neko ko pređe 1000 kilometara krijući se od policije da bi razbijao glave, udarao sekirama i td i ne može da se čudi ako završi izboden.

 

A ako neko provodi vreme ispred stadiona svog kluba u svom gradu veče pred utakmicu, to ne znači da je nižno isti kao ovi prvi. 
 

Tako da tvoj komentar kako su eto i BBB jadni izvodeni, u namanju ruku nije na mestu. Ne vidim čime su oni zaslužili bilo kakvu empatiju.

Link to comment
Share on other sites

Za povrijedjenu djevojcicu od 13g je demantovano. Ako medju BBB ima izbodenih onda je vrlo ocito da su ih AEKovi huligani cekali kod stadiona itekako spremi i naoruzani. Izaci ce valjda i ti snimci nadzornih kamera ispred stadiona pa da vidimo sta se tacno desilo. Nemam empatije ni prema Boysima ni prema AEKovim, kamo srece da svakog huligana dozivotno zatvore. 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tiče ugovorenih makljaža, neka se mlate koliko god hoce, neka se i poubijaju.

Ali, kada se bizgovi zalete,  udaraju sve zivo, upadaju u lokale i ruše, pa onda strada neko skroz nevin jer se tu samo zatekao, e za to bih uveo najvece moguce kazne. Maksimalne.

Navijači su odavno postali stoka, vaznije im je da osvanu na nekoj tifo stranici i portalu, nego da  njihiv klub pobedi. Sad su ove mrcine kao nesto uspele, nesto su bitni. Kompleksaši najobičniji.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Tunji Awojobi said:


E, vidiš, ovo baš i nije 100% istina. Svakako da su hadrcore navijači AEKa ista stoka kao i svi ostali, ali to ne znači da među napadnutima nije bilo običnih navijača, dece etc.

 

Izivini, ali neko ko pređe 1000 kilometara krijući se od policije da bi razbijao glave, udarao sekirama i td i ne može da se čudi ako završi izboden.

 

A ako neko provodi vreme ispred stadiona svog kluba u svom gradu veče pred utakmicu, to ne znači da je nižno isti kao ovi prvi. 
 

Tako da tvoj komentar kako su eto i BBB jadni izvodeni, u namanju ruku nije na mestu. Ne vidim čime su oni zaslužili bilo kakvu empatiju.

B1: Kakva djeca, o čemu pričaš?

I kakvu empatiju. Ja sam rekao da se nisu sami izboli noževima dok su AEKovi huligani brali cvijeće.

 

B2: Potpuno istu stvar su napravili navijači Zvezde. I ne znam ko se čudi što su izbodeni. Znali su gdje idu. I svako ko koristi nož je ljudsko smeće. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Za povrijedjenu djevojcicu od 13g je demantovano. Ako medju BBB ima izbodenih onda je vrlo ocito da su ih AEKovi huligani cekali kod stadiona itekako spremi i naoruzani. Izaci ce valjda i ti snimci nadzornih kamera ispred stadiona pa da vidimo sta se tacno desilo. Nemam empatije ni prema Boysima ni prema AEKovim, kamo srece da svakog huligana dozivotno zatvore. 

AEK navodno ne želi dati snimke nadzornih kamera. 

Apsolutno nitko ko je koristio nož )ili bilo što drugo što može nanjeti ozbiljnu ozljedu ne zaslužuje empatiju). U biti nitko u takvim događajima. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

AEK navodno ne želi dati snimke nadzornih kamera. 

Apsolutno nitko ko je koristio nož )ili bilo što drugo što može nanjeti ozbiljnu ozljedu ne zaslužuje empatiju). U biti nitko u takvim događajima. 

opet navodno a onda kažeš da ne čitaš index ili kurir, u svakoj normalnoj zemlji a Grčka koliko to tebi čudno zvučalo je ipak normalna zemlja policija uzima kamere i gleda snimke a priče da ih AEK ne da na uvid su priče za zamajavanje hrvatske javnosti i stvaranja utiska da su jedni dečki iz bbb u stvari žrtve u celoj priči. Oni su onako iz znatiželje otišli praznih džepova stopirajući do Atine, tamo žickali za sendvič i flašicu vode, šetali gradom da vide spomenike i onda ih neka rulja napala naoružana motkama, noževima,lancima,raketama. Branili se i povlačili sve dok se nije pojavila policija i skoro sve ih pohapsila i strpala u ćelije bez hrane, vode, ćebadi i toaleta. Sad još hoće da im napakuju ubistvo iako index a i neki odjetnik iz ZG znaju pouzdano da se momka ubili drugi Grci pa sad to podmeću bbb ljubomorni što su oni tako lepi, fini, kulturni i nenasilni.

Lepo zvuči za tisak ali nažalost nema ni i od istine.😃  

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovde primetan jedan fenomen koji se ponavlja i kopira,a to je da patriote i domoljubi brzo i lako krenu sa odbranom tzv.navijača. Koliko vidim,i u Hrvatskoj je krenula odbrana "jadnih" i "ničim odgovornih" BBB,a huligani otišli u Atinu da razbijaju imovinu i glave.

Napad na njih je napad na Hrvatsku. Ista matrica kao i ovde.
Šovinisti uvek sliče kao jaje jajetu.

Ne mislim ovde na forum i Bugla,već na njihovo javno mnjenje..komentare po dr.mrežama i slično..

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Perkos2 said:

opet navodno a onda kažeš da ne čitaš index ili kurir, u svakoj normalnoj zemlji a Grčka koliko to tebi čudno zvučalo je ipak normalna zemlja policija uzima kamere i gleda snimke a priče da ih AEK ne da na uvid su priče za zamajavanje hrvatske javnosti i stvaranja utiska da su jedni dečki iz bbb u stvari žrtve u celoj priči. Oni su onako iz znatiželje otišli praznih džepova stopirajući do Atine, tamo žickali za sendvič i flašicu vode, šetali gradom da vide spomenike i onda ih neka rulja napala naoružana motkama, noževima,lancima,raketama. Branili se i povlačili sve dok se nije pojavila policija i skoro sve ih pohapsila i strpala u ćelije bez hrane, vode, ćebadi i toaleta. Sad još hoće da im napakuju ubistvo iako index a i neki odjetnik iz ZG znaju pouzdano da se momka ubili drugi Grci pa sad to podmeću bbb ljubomorni što su oni tako lepi, fini, kulturni i nenasilni.

Lepo zvuči za tisak ali nažalost nema ni i od istine.😃  

BOLD: gdje sam to rekao?

I koliko puta trebam ponoviti da svako kome se dokaže kazneno djelo treba odgovarati na sudu? Znači BBB koji su nekoga izboli ili nekom razbili glavu trebaju odgovarati na sudu. Kako je to držanje strane BBBima i kako ja tvrdi m su oni nevini u cijeloj priči? 

A pošto znam nešto o toj grupi, mogu ti reć da nisu financirani od nikog, najmanje od kluba.

Link to comment
Share on other sites

Nije tu toliki problem da li se navijaci finansiraju od strane kluba ili ne. Problem je sto se klubovi boje svojih navijaca i donose bitne odluke u zavisnosti od stava navijača. Eto, prvi covek Zvezdinog severa apsolutno nema nikakve veze da drzavom i sluzbom, niko ga ne finansira, ali od stava njega i nekih oko njega ce zavisiti ko ce igrati u Zvezdi, da li ce moci regionalna liga da zaživi i ko zna šta sve jos. Naravno, ima i onih koji su slizani sa drzavom, kao sto su UB na severu, iako se oni konkretno vise ne pitaju na tribini za nešto bitno. Zbog tog straha od navijaca uprave cesto pokusavaju da ih brane od svakakvih pizdarije koje oni prave.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Bugl Khan said:

BOLD: gdje sam to rekao?

I koliko puta trebam ponoviti da svako kome se dokaže kazneno djelo treba odgovarati na sudu? Znači BBB koji su nekoga izboli ili nekom razbili glavu trebaju odgovarati na sudu. Kako je to držanje strane BBBima i kako ja tvrdi m su oni nevini u cijeloj priči? 

A pošto znam nešto o toj grupi, mogu ti reć da nisu financirani od nikog, najmanje od kluba.

nemoj da zalizamo u osteljivu tematiku, te priče o nezavisnim grupama navijača mogu samo da forsiraju oni momci iz Mančestera što su formirali novi klub i navijaju za njega u nekoj 6-7 ligi

mene nećeš uveriti da su ovi momci što ih alpaka naziva huligani samo o svom trošku otišli do Atine, da su sami platili motke i ostale rekvizite da će se sami braniti na sudu i slično

čuo sam doduše da će se prikupljeti novčana pomoć na Maksimiru ali to je uglavnom da bi se priklrili pravi "sponzori" grupe 

i ja sam za to da se svako osudi na osnovu dokaza ali nisam za to da se unapred neko oslboađa samo zato što je neki mediji prosuo novinarsku patku pa se sad hvatamo priče o izmišljenoj devojčici o izbodenim navijačima BBB, o nepružanju osnovnih potrebština pritvorenima i slično.     

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, berti said:

Nije tu toliki problem da li se navijaci finansiraju od strane kluba ili ne. Problem je sto se klubovi boje svojih navijaca i donose bitne odluke u zavisnosti od stava navijača. Eto, prvi covek Zvezdinog severa apsolutno nema nikakve veze da drzavom i sluzbom, niko ga ne finansira, ali od stava njega i nekih oko njega ce zavisiti ko ce igrati u Zvezdi, da li ce moci regionalna liga da zaživi i ko zna šta sve jos. Naravno, ima i onih koji su slizani sa drzavom, kao sto su UB na severu, iako se oni konkretno vise ne pitaju na tribini za nešto bitno. Zbog tog straha od navijaca uprave cesto pokusavaju da ih brane od svakakvih pizdarije koje oni prave.

 

To su sve problemi koje normalna drzava moze rijesit bez ikakvih problema. Engleski huligani su bili gori od svih mogucih, pravili sranja gdje god da se pojave pa ih je drzava uredila kad se napokon odlucila obracunati s njima i danas u Engleskoj ne smiju ni pomislit da naprave neki problem. Real i Barca imaju takodjer prilicno opasne huliganske grupe, mnogo gore i opasnije od ove nase stoke recimo pa su ih klubovi i drzava Spanija (koja nije ni blizu nekoj uredjenosti Njemacke, skandinavskih zemalja il Beneluksa) itekako efikasno rijesili i danas im je zabranjeno i prismrdit stadonima. Mi se ovdje prosto ne zelimo obracunati s tim drustvenim devijacijama pa zbog toga i imamo probleme. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

nemoj da zalizamo u osteljivu tematiku, te priče o nezavisnim grupama navijača mogu samo da forsiraju oni momci iz Mančestera što su formirali novi klub i navijaju za njega u nekoj 6-7 ligi

mene nećeš uveriti da su ovi momci što ih alpaka naziva huligani samo o svom trošku otišli do Atine, da su sami platili motke i ostale rekvizite da će se sami braniti na sudu i slično

čuo sam doduše da će se prikupljeti novčana pomoć na Maksimiru ali to je uglavnom da bi se priklrili pravi "sponzori" grupe 

i ja sam za to da se svako osudi na osnovu dokaza ali nisam za to da se unapred neko oslboađa samo zato što je neki mediji prosuo novinarsku patku pa se sad hvatamo priče o izmišljenoj devojčici o izbodenim navijačima BBB, o nepružanju osnovnih potrebština pritvorenima i slično.     

Odvjetnika ima udruga navijača. Ili će ih braniti on, ili će udruga platiti grčkog odvjetnika.

Ne bi te uvjeravao u ništa, ali do 30. godine sam s Dinamom proputovao cijelu Europu. O svom trošku. Ne znam zašto ne bi oni. Mislim da promatraš situaciju kroz vašu  navijačku scenu (tj. Zvezda i Partizan), ali tako nešto kod nas ne postoji. Mislim da ne postoji nigdje u Europi.

49 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Grcka ozbiljna zemlja, a 100+ huligana im preslo 600 km od albanske granice do Atine i napravili haos u suradnji s domacim huliganima iako su imali bukvalno sve moguce informacija o njima plus im huligani svake godine prave gora sranja nego nasi domaci kromanjonci iz regiona. Yeah right. 

7 doživotnih im dobili ubojice s tribina. 

I oni se iščuđavaju huliganizmu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...