Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

27 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

A sta iskazuju kad Mladicu rodjendan cestitaju pa onda kmece kad kaznu popiju? Da se ja i ti ne lazemo, mnogi ljudi iz regiona nemaju nista protiv Zvezde jer je najtrofejniji i najveci Ex-Yu klub (ja prvi) nego upravo zbog takvih stvari i nepisanog pravila o zabranjenim nacionalnostima u klubu iako su u danima najvece slave neki od kljucnih igraca kluba bili upravo danas zabranjenih nacionalnosti i vjeroispovijesti. 

Delije su navijačka grupa koja ima neke svoje stavove sa kojima se neko slaže a neko ne, za Zvezdu se navija i ako nisi član grupe Delije i bilo koje da si nacionalnosti ili boje kože, verujem da znaš jednog sveštenika iz Zenice koji je ful navijač Zvezde i kojeg uopštw nije briga šta je koreografija, ima Slovenaca,Makedonaca, Rumuna i šta znam koga sve na utakmicama Zvezde. Jedan od značajnijih delija u vreme kad su osnovani bio je južnoamerikanac. Svako neka tera svoje stavove Zvezda je iznad svega

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Delije su navijačka grupa koja ima neke svoje stavove sa kojima se neko slaže a neko ne, za Zvezdu se navija i ako nisi član grupe Delije i bilo koje da si nacionalnosti ili boje kože, verujem da znaš jednog sveštenika iz Zenice koji je ful navijač Zvezde i kojeg uopštw nije briga šta je koreografija, ima Slovenaca,Makedonaca, Rumuna i šta znam koga sve na utakmicama Zvezde. Jedan od značajnijih delija u vreme kad su osnovani bio je južnoamerikanac. Svako neka tera svoje stavove Zvezda je iznad svega

 

Shvatas ti vrlo dobro sta sam ja napisao al hajd lakse je spinovat. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Shvatas ti vrlo dobro sta sam ja napisao al hajd lakse je spinovat. 

Ne spinujem nego ti ukazujem da ne mora svi ljudi u regionu da dele tvoje stavove, ne vrti se svet oko tebe. A i ne vidim da si tako ažuran u kritici ostalih navijačkih grupa koje isto imaju i političke i nacipnalne poruke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Koja je jos navijacka grupa u regionu "uvela" vlastitom klubu zabranu dovodjenja igraca odredjenih nacionalnosti? Evo ja u regionu znam samo jos za NK Siroki Brijeg da imaju takvo nepisano pravilo. 

Ni Atletik Bilbao ne dovodi igrače druge nacije pa šta, njihov izbor i koga briga. No vratimo se na poruke eto juče i danas šalju razne grupe poruke podrške bbb i uglavnom ih niko ne kritikuje. Nije u regioni problem jedna navijačka grupa već nefunkcionalnost država.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Delije su navijačka grupa koja ima neke svoje stavove sa kojima se neko slaže a neko ne, za Zvezdu se navija i ako nisi član grupe Delije i bilo koje da si nacionalnosti ili boje kože, verujem da znaš jednog sveštenika iz Zenice koji je ful navijač Zvezde i kojeg uopštw nije briga šta je koreografija, ima Slovenaca,Makedonaca, Rumuna i šta znam koga sve na utakmicama Zvezde. Jedan od značajnijih delija u vreme kad su osnovani bio je južnoamerikanac. Svako neka tera svoje stavove Zvezda je iznad svega

Cileanac 🙂

Ako se dobro secam u prvoj ekipi bio je lik(verovali ili ne) koji je Albanac ili Kosovar, cak su grobari na jednom od derbija imali i parole vezano za to.

 

Edited by dzakala
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ni mene vala ne cudi sto ne vidis problem sto zbog sjeverne sipke igraci odredjenih nacionalnosti ne mogu igrati u Zvezdi nego to jos i opravdavas.

Da ja sam ti poznati nacionalista severnomakedonski🤪

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Ja ti kažem, iz prve ruke, ko je bio u tuči.
Jer bi bez vodećih ljudi na licu mjesta, situacija bila bitno drugačija (ne govorim o ishodu, prevelika razlika u brojkama, nego o ponašanju poslije).

Zavisi koga smatras za prvog coveka Delija. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Između toga i " za dom spremni" ipak ima neke razlike

Nacionalisti i grupe sa svojim stavovima su i jedni i drugi, to su navijaci a ne neke liberalne NVO.

Uostalom kod svih navijackih grupa po Evropi toga ima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dzakala said:

Nacionalisti i grupe sa svojim stavovima su i jedni i drugi, to su navijaci a ne neke liberalne NVO.

Uostalom kod svih navijackih grupa po Evropi toga ima.

Eto još malo pa će nas Bugi ubediti da bbb ne spadaju u te klasične navijačke grupe, oni su vamzemaljci

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Perkos2 said:

Između toga i " za dom spremni" ipak ima neke razlike

A između noža, žice i srebrenice? Što je gore po tebi? Kako se mjeri? Šta misliš o npr.  "Nek svaki Hrvat što je kupovo u Kerumu, ostavi sinu pušku za stražu u Zemunu". To bi mogla objesit na ogradu hrvatska grupa što ima određene političke stavove. Ako imaš stavove, onda je kul.
I na čijoj tribini je bilo za dom spremni? Ili se referiraš na Šimunića?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Sve ex Yu navijacke grupe furaju nacionalizam. Samo sto nekima vlastita govna lepo mirišu, a sranja koja delije prave baš smrde.

I sire..pogledaj samo Grke, koliko tu samo ima politickih opredeljenja i pravaca medju njima.

Rusi..pola ih je na frontu po privatbin vojnim formacijama.

O Laciju i Italijanima da ne pricamo..

Neko ko je u prici sigurno moze nabrojati mnogo vise primera od mene

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Sve ex Yu navijacke grupe furaju nacionalizam. Samo sto nekima vlastita govna lepo mirišu, a sranja koja delije prave baš smrde.

Naravno da sve grupe furaju nacionalizam. Ali ne dižu navijači Sarajeva parole kako je Makarska Bosna, ili navijači Maribora kako će dogodine bit u Puli, Ili navijači Budućnosti kako će srušit Dubrovnik. Neka govna baš smrde jače od ostalih. U rangu kukastih križeva na Poljudu i Livornu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Naravno da sve grupe furaju nacionalizam. Ali ne dižu navijači Sarajeva parole kako je Makarska Bosna, ili navijači Maribora kako će dogodine bit u Puli, Ili navijači Budućnosti kako će srušit Dubrovnik. Neka govna baš smrde jače od ostalih. U rangu kukastih križeva na Poljudu i Livornu.

Ali obilezavaju oluju svake godine, sto je za nas sa ove strane recimo jako bolna tema, kao vama dogodine u Kninu,tenk ili sta li vec

Glupo je o tome polemisati.Normalna stvar u navijackom svetu, ne treba se praviti tata tema od toga

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Npr. navijači St.Paulija koji važe za jednu od opasnijih grupa u zemlji su levičari.Aktivno učestvuju u kampanjama protiv rasizma,homofobije i sličnih stvari po Hamburgu.I gaje prijateljske odnose sa Aekovim navijačima koji imaju bratstvo sa navijačima Livorna i Marseja.

Sve navijačke grupe imaju opredeljenje.

Na Balkanu nacionalizam dominira od kraja 80-tih pa traje do dan danas i trajaće još mnogo godina.

 

Edited by Polivalentni Stevica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...