Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

9 hours ago, Constantin said:

Mislim da pogrešnu percepciju imaš. Oni pravilno gledaju, tvoj je upis "svakom svoje govno, dunja" (ako me kapiraš, ako ne da prevedem)...

Pazi, njih stotinak je krenulo za Grčku i pored zabrane. Predumišljaj ? Kraj priče. Grci su krenuli sa tim drakonskim kaznama, ne znam da li je dobro, ne znam ni ko je lišio života tog Grka, ali svi koji su učestvovali u tome, doživotni zatvor. Da vidim sledećeg koji će da se pobije. Kad navijači Dinama koji imaju korteo sa "Zig hajl" pozdravom budu dobili po 20 godina zatvora za to, pa neće smeti ni na drugoj strani ulici da se jave pounaniku, a takodje i ovi (šira paleta) koji skandiraju "Nož, žica, Srebrenica" isto budu dobili po 20 godina zatvora, pa neće smeti posle da zamene ni osigurač u kući....možda se i isposluje nekakav mir, makar početni, za ove uposlenike državne službe...

 

3 hours ago, Constantin said:

Dočim su se dečki pojavili u Ateni na giros i Amstel ? Kad već hoćeš da.karikiramo, a bio sam decidan, "svakom za kog se utvrdi....." .

Prvi i drugi bold nisu baš isti. Ili sam ja krivo shvatio?
Dečki su se pojavili razbijati glave. To je jasno od samog početka. Samo kome su došli razbiti glavu nije najjasnije.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Dočim su se dečki pojavili u Ateni na giros i Amstel ? Kad već hoćeš da.karikiramo, a bio sam decidan, "svakom za kog se utvrdi....." .

U svakoj državi su različite kazne za ista dela, a obavezan si da poštuješ zakome države u kojoj se nalaziš. Negde ćeš za posedovanje "belog" 300-400 gr. biti opomenut, negde odležati par meseci, a negde ćeš pobrh toga platiti i novčanu kaznu povrh toga.
U Brazilu 3500 $, a Australiji 500-800 tisuča u $. Kako sud proceni. Negde ćeš dobiti doživotnu, a negde če te, daleko ga bilo, streljati. Tako ti je i sa ovim. Možda dobiju nešto zatvora, pa posle diplomatija uradi svoje, a tu je tek široka paleta. Ako budu Grci terali "mak na konac" mogu ih teretiti i za ilegalan prelazak (neke od njih) granice. Turistička je sezona i na granici vrlo često ne overe štambiljom prelazak. Ne možeš da se opereš, a ni "luk jeo, ni luk mirisao". Govorim ti to iz ličnog iskustva....

Ima priča da su u celom ovom dogadjaju učestvovali i navijači Panetenaikosa, zato sačekajmo da se priča malo razbistri...

Na žalost, mnoštvo mladih Hrvata je uhapšeno, malo Grka, da li je to pravedno...pa nije. To ti je kao kad voziš putem, a to mi se dešavalo, preko dozvoljenog ograničenja brzine i op, radarska kontrola. Zaustave me, izreknu kaznu, a nekoliko sekundi pre toga, prošiša.pored mene Audi, sa sigurno 30-40 km/h brže...mene kazne, a Audija nigde nema. Nije lopov ko krade, nego ko se uhvati, staro je pravilo....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Kakvi štambilji za ulazak u Grčku? Di da i lupaju štambilje, na čelo?

I di za dilanje pola kile bijelog dobiješ samo opomenu? Ozbiljno pitam.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Constantin said:

Ha, ha oćeš tajnu biznisa...Holandija možda.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ma zajebavam se. Ali mi zvuči nevjerojatno da bilo gdje za tu količinu dobiješ samo "nemoj više to raditi".

Link to comment
Share on other sites

Ma zajebavam se. Ali mi zvuči nevjerojatno da bilo gdje za tu količinu dobiješ samo "nemoj više to raditi".
Najliberalnija je Holandija, ali ne bi prošao bez zatvora nekoliko meseci, sigurno. Drugo je lično uživanje i posedovanje, a sasvim drugo je promet istih na prelazu izmedju dve države.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Najliberalnija je Holandija, ali ne bi prošao bez zatvora nekoliko meseci, sigurno. Drugo je lično uživanje i posedovanje, a sasvim drugo je promet istih na prelazu izmedju dve države.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Da, ali kome ćeš prodati priču da imaš 400 grama za osobne potrebe? 😄

Link to comment
Share on other sites

Kakvi štambilji za ulazak u Grčku? Di da i lupaju štambilje, na čelo?

I di za dilanje pola kile bijelog dobiješ samo opomenu? Ozbiljno pitam.
Putnici preko graničnih prelaza u državama EU (što su i CRO i HEL) mogu kao ID ponuditi ličnu kartu ili pasoš. Ako predješ granicu pasošem, a ne udare ti štambilj možeš da imaš grdne probleme. Ja sam, recimo, Bugarsku granicu prelazio nekad dva puta dnevno. Prilikom gužve, jednom prilikom, nisu nam ni gledali pasoše, još se i poznajemo. Sticajem okolnosti, nisam išao desetak dana u Sofiju, i kad sam se pojavio onda imao dam problem. Pošto nisam imao izlazni štambilj Bugarin mi je računao da sam neprekidno u državi EU 13-14 dana, a postoji ograničenje za nas koji nismo u EU 180/90. Sreća moja što sam imao ulazni izlazni pečat iz Srbije tog dana....inale je mandatna kazna za tu vrstu prekršaja 3000 leva odnosno 1500 € i zabrana ulaska u sve države EU 3-5 godine...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Da, ali kome ćeš prodati priču da imaš 400 grama za osobne potrebe? [emoji1]
E jbg...isto ti je i za 100 grama. Holandezi če te pustiti posle par meseci, na Tajlandu će te pogubiti.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Putnici preko graničnih prelaza u državama EU (što su i CRO i HEL) mogu kao ID ponuditi ličnu kartu ili pasoš. Ako predješ granicu pasošem, a ne udare ti štambilj možeš da imaš grdne probleme. Ja sam, recimo, Bugarsku granicu prelazio nekad dva puta dnevno. Prilikom gužve, jednom prilikom, nisu nam ni gledali pasoše, još se i poznajemo. Sticajem okolnosti, nisam išao desetak dana u Sofiju, i kad sam se pojavio onda imao dam problem. Pošto nisam imao izlazni štambilj Bugarin mi je računao da sam neprekidno u državi EU 13-14 dana, a postoji ograničenje za nas koji nismo u EU 180/90. Sreća moja što sam imao ulazni izlazni pečat iz Srbije tog dana....inale je mandatna kazna za tu vrstu prekršaja 3000 leva odnosno 1500 € i zabrana ulaska u sve države EU 3-5 godine...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

E jbg...isto ti je i za 100 grama. Holandezi če te pustiti posle par meseci, na Tajlandu će te pogubiti.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ja putovnicu/ pasoš nemam godinama. Osobnom putuješ po cijeloj EU, i još nekim državama koje nisu u EU. Ljudi ovdje vade putovnice kad putuju van Europe, ili tako nešto.

EDIT: Šta je 180/90?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Grčki ministar unutrašnjih poslova je najavio zabranu svih navijačkih grupa. Mislim da će to malo teže ići.

Ne ide baš uz narativ koji vlada zadnjih tjedan dana.

6 minutes ago, Constantin said:

Za Srbiju ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

E, iskreno se ne mogu sjetit. Išao sam u Srbiju, ali ne sjećam se da li sam mogao osobnom. U BiH se može osobnom, to sam 100% siguran.

Edit: Može se i u Srbiju, Crnu Goru, Kosovo, Makedoniju, Albaniju, Norvešku, Vatikan, Monako, Island, Švicarsku.....
 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

E, iskreno se ne mogu sjetit. Išao sam u Srbiju, ali ne sjećam se da li sam mogao osobnom. U BiH se može osobnom, to sam 100% siguran.
Sry...Micitakis, premijer, i obračunava se sa svim Ultrasima, biće samo jedna navijačka grupa, pod kontrolom kluba....
Izvor N1.....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Ne ide baš uz narativ koji vlada zadnjih tjedan dana.

E, iskreno se ne mogu sjetit. Išao sam u Srbiju, ali ne sjećam se da li sam mogao osobnom. U BiH se može osobnom, to sam 100% siguran.

Edit: Može se i u Srbiju, Crnu Goru, Kosovo, Makedoniju, Albaniju, Norvešku, Vatikan, Monako, Island, Švicarsku.....
 

 

Može kod nas i Maltežani, Kiprani +svi iz EU...mi sa l.k. možemo u Tursku, Makedoniju, BiH, Crnu Goru i Kosovski Vilajet.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Ne ide baš uz narativ koji vlada zadnjih tjedan dana.

E, iskreno se ne mogu sjetit. Išao sam u Srbiju, ali ne sjećam se da li sam mogao osobnom. U BiH se može osobnom, to sam 100% siguran.

Edit: Može se i u Srbiju, Crnu Goru, Kosovo, Makedoniju, Albaniju, Norvešku, Vatikan, Monako, Island, Švicarsku.....
 

 

Ozbiljno možeš u Srbiju sa ličnom/osobnom?

 

180/90 znači da možeš da u toj zemlji provedeš 90 dana ( u komadu ili u delovima) u toku perioda od 180 dana od prvog ulaska. To je uobičajeno pravilo kada ne postoji vizni režim između dve zemlje (ili grupe zemalja, npr. Šengen).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je.@Drug Crni ..i Bugari su baš revnosni, što se toga tiče, broje pedantno, i ako je, recimo, u sezoni vreme čekanja i po više od 3-4 sata. Red do Caribrod. Madjare "zabole" oni rade kao da će da žive još 200 godina, a Rumunešće samo nešto njuškaju. Ništa se nije promenilo još od Rezolucije IB....[emoji856]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Ozbiljno možeš u Srbiju sa ličnom/osobnom?

 

180/90 znači da možeš da u toj zemlji provedeš 90 dana ( u komadu ili u delovima) u toku perioda od 180 dana od prvog ulaska. To je uobičajeno pravilo kada ne postoji vizni režim između dve zemlje (ili grupe zemalja, npr. Šengen).

Da. Onda sam razmišljao zašto vi ne mižete nkod nas i shvatio da nismio mi koje se pita o tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Ozbiljno možeš u Srbiju sa ličnom/osobnom?


Stanovnici svih država EU, koji poseduju ID te države, mogu u Srbiju samo sa osobnom...[emoji106]
Mi ne možemo kod njih tako. Malo su nam "pokvarili" dogovore sa Rumunima, Bugarima i Grcima, ali šta da se radi, takvi su propisi EU. Mi smo spremni za punopravnu saradnju, što se toga tiče. Imamo dogovor i sa Turcima, pa ako letiš iz Niša za Carigrad, dovoljna je samo naša l.k. za ulaz u Türkiye Cumhuriyeti.....


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Večeras se u Solunu sastaju PAOK i splitski Hajduk. Da li i navijačima "bilih" nije dozvoljeno prisustvo utakmici ? Mislim, u svetlu najnovijih dogadjaja, ne bi trebalo. Zna li se nešto ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Не знам да ли сам добро чуо или разумео, али управо је исшла вест на неком сплачинском каналу нашем и њиховим вестима да се председник Грчке састао са челницима највећих грчких клубова и донели су одлуку о забрани навијачких група тј. не можда о тоталној забрани али стављање тих група под контролу полиције, тако нешто.

Опет да кажем не знам да ли сам лепо разумео пре свега пошто сам лепо чуо шта је она водитељка прочитала и нешто на тај фазон јесте рекла.

 

Е сад под условом да сам лепо разумео и да Грчка ово спроведе и убије аутономију (на неки начин) тих навијачких група. Да ли можете замислити нашу државу да овако реагује на испаде навијача? Ајде за почетак да ли можете да замислите да неко из врха било које власти овако нешто јавно изјави и донесе ту одлуку? Да ли сте икада чули од клубова Црвена Звезда и Партизан, добро ајде и Нови Пазар пошто и они имају неки бедни проценат направљених срања, да се јавно ограде од испада својих навијача? Икада? 

 

Још једно питање јер ме занима а ето сетио сам се сад тога? Када је био онај инцидент у Нишу на кошаркашкој утакмици у финалу чини ми се да ли се пронашло одговорно лице? Ако јесте коју одговорност је то лице (или та лица) сносило и да ли је неку? 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, dzoneee said:

Е сад под условом да сам лепо разумео и да Грчка ово спроведе и убије аутономију (на неки начин) тих навијачких група. Да ли можете замислити нашу државу да овако реагује на испаде навијача?

 

Pa to je nasa vlast uradila jos davno 😄 

 

⬇️

 

53 minutes ago, dzoneee said:

председник Грчке састао са челницима највећих грчких клубова и донели су одлуку о забрани навијачких група тј. не можда о тоталној забрани али стављање тих група под контролу полиције, тако нешто.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/16/2023 at 12:08 PM, Constantin said:

...........ali svi koji su učestvovali u tome, doživotni zatvor. ....

 

On 8/16/2023 at 2:58 PM, Constantin said:

100-200-1000...za sve koje se utvrdi da su imali učešća. 

 

On 8/16/2023 at 3:01 PM, Bugl Khan said:

Pa to je bitna razlika od "svima doživotne,svakom ko se pojavio tramo". zato sam spomenuo 18 godina. Ti bi do kraja zatvorio 18godišnjaka jer se pojavio u Ateni s namjerom da se tuče. Bez da mu je dokazano da se tukao.

 

22 hours ago, Bugl Khan said:

 

Prvi i drugi bold nisu baš isti. Ili sam ja krivo shvatio?
 

 

Ovo sam propustio, čini mi se.....ima razlika u onome što si mislio da sam rekao i onome što sam rekao. Ali smo, generalno, završili oko toga i sad čekamo epilog.

 

 

 

 

Nije loša ova grčka ideja o postojanju jedne grupe, koju kontroliše klub, a to znači ko je odgovoran. Mislim da @dzoneee ako dobro razumem brine za "autonomiju" navijačkih grupa ? Ja nikad nisam bio deo toga, niti imam neka konkretnija saznanja o funkcionisanju istih, pa bih voleo da bude malo opširniji oko toga, jer iz mog ugla, za sada, mislim da je to dobro rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...