Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Recimo da jedan argument može da bude i to da ne igraju svi isti broj utakmica protiv istih protivnika. Pošto će npr. biti opasno krljanje na Zapadu nije svejedno u kojoj si se diviziji zadesio, a to može da donese tih pobedu-dve viška koje znače osmo mesto.

 

Drugo, ako posmatramo taj argument ''čemu 82 utakmice'', što se onda uopšte igra konferencijski PO kada se već igra tih 82 utakmica? Da li to nije dovoljno da se odluči ko je najbolji u konferenciji?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, đubrivo. said:

mogu samo da se ponavljam:

čemu onda 82 utakmice, ako moraš da igraš još da bi se plasirao ili ispao? mislim da će se dodatno izgubiti interesovanje za sezonu, makar po režimu od 82 tekme 

 

Cemu 82 utakmice ako moras jos da igras da bi osvojio titulu?

 

Slazem se da moze da bude i nepravedno, ali ponavljam, ovime se povecava broj ekipa koje se bore za nesto i imho povecava znacaj svakog meca. Opet, ako si sedmi ili osmi izborio si se za neku prednost, treba ti 1/2. Na kraju moze da se svede na subjektivnu stranu; meni licno je vrh da gledam jos fakticki PO utakmica i ne bih imao problem ako Mavsi ispadnu nakon osvojene sedme pozicije jer prethodna recenica.

 

 

Edited by Manu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

 

Cemu 82 utakmice ako moras jos da igras da bi osvojio titulu?

 

Slazem se da moze da bude i nepravedno, ali ponavljam, ovime se povecava broj ekipa koje se bore za nesto i imho povecava znacaj svakog meca. Opet, ako si sedmi ili osmi izborio si se za neku prednost, treba ti 1/2. Na kraju moze da se svede na subjektivnu stranu; meni licno je vrh da gledam jos fakticki PO utakmica i ne bih imao problem ako Mavsi ispadnu nakon osvojene sedme pozicije jer prethodna recenica.

 

 

 

da se igra cca 30 mečeva, razumeo bih logiku, na 82 tekme dodatni plej in nije toliko nepravedan koliko je besmislen. 

 

ne znam kako da odgovorim na tvoje pitanje, poredis plej of sa nekim mini turnirom pre play offa 

 

igraš po 3-4 x sa svim tim ekipama i onda ajde još. brzo će to da prsne 

 

na 58 tekmi u sezoni i nekako, na 82 nema smisla. 

 

onda mi je logičnije čak i da svi igraju plej of nego ovo. stvara se neki veštački suspense - bilo je zabavno za bubble ali u regulare uslovima će se vaspostaviti cirkus ubrzo. mislim da su u bejzbolu nešto slično uradili ali ne pratim pa nema smisla da pričam. 

 

uglavnom, moja vizura je takva da će gledanost još više opadati u tom slučaju, ne mora da znači da sam u pravu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Divizijska prica pravi mnogo manje problema od konferencijske - mnogo te vise hefta sto si na zapadu nego sto si u PacDiv recimo. Ti svake godine igras isto po 4 tekme protiv jos 6 timova iz svoje konfe, a samo protiv 4 igras 3. Od 82 tekme 1 tim sa zapada odigra samo 30 protiv istocnih ekipa. Tu se pravi najveca razlika i nepravda - em nemas benefit igranja veceg broja utakmica protiv objektivno slabijih rivala da popravis skor, em si glavninu meceva igras na krv i noz protiv jacih ekipa.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Manu said:

@đubrivo.

ok, sve kul. oko postenosti mozemo dalje da raspravljamo da li je manje ili vise nepravedna, 

 

napisah gore, uopšte ne razmišljam u pravda-nepravda odrednicama, već besmisleno-smisleno

ako je do pravde ili nepravde, jednostavno ukineš konferencije i staviš jednak broj utakmica sa svim protivnicima

Link to comment
Share on other sites

bice mi malo cudno a i glupo ako je istina da sezona bude takva da ce divizijski rivali igrati bar sest puta ove sezone. i to cesto ce vezati tipa 3 medjusobnih utakmica za 4-5 dana. da se sto vise smanji rizik od sirenja moguceg virusa.

standings na kraju moze dosta da zavara, nece se videti realno stanje stvari.

na primer miami ima smesne divizijske rivale (orl, cha, wsh, atl) dok u drugoj istocnoj diviziji su tor, phi, bkn, bos...slican slucaj i na zapadu, ali tu su vecinom kompetetivne ekipe, pa mozda nije toliko bitno. ipak, nije isto ako igras sest puta protiv clippersa, lakersa i warriorsa ili sest puta protiv thundera i minnesote. koliko samo laksi posao bi imali jazz i blazersi od phoenixa. mozda taj play-in tournament bi trebao da resi ovaj problem. btw play-in turnir sa sedmim i desetim na tabeli je debilno.

72 utakmice su previse imo, ja bih to skratio na nekih pedesetak ili npr 64 max. ovako ce biti puno load managmenta, utakmice ce biti losije, puno b2b ili 3 u 4 dana utakmica...naravno kao i u slucaju pl, bice i puno povreda.

Edited by gggggggg
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, gggggggg said:

bice mi malo cudno a i glupo ako je istina da sezona bude takva da ce divizijski rivali igrati bar sest puta ove sezone. i to cesto ce vezati tipa 3 medjusobnih utakmica za 4-5 dana. da se sto vise smanji rizik od sirenja moguceg virusa.

standings na kraju moze dosta da zavara, nece se videti realno stanje stvari.

na primer miami ima smesne divizijske rivale (orl, cha, wsh, atl) dok u drugoj istocnoj diviziji su tor, phi, bkn, bos...slican slucaj i na zapadu, ali tu su vecinom kompetetivne ekipe, pa mozda nije toliko bitno. ipak, nije isto ako igras sest puta protiv clippersa, lakersa i warriorsa ili sest puta protiv thundera i minnesote. koliko samo laksi posao bi imali jazz i blazersi od phoenixa. mozda taj play-in tournament bi trebao da resi ovaj problem. btw play-in turnir sa sedmim i desetim na tabeli je debilno.

72 utakmice su previse imo, ja bih to skratio na nekih pedesetak ili npr 64 max. ovako ce biti puno load managmenta, utakmice ce biti losije, puno b2b ili 3 u 4 dana utakmica...naravno kao i u slucaju pl, bice i puno povreda.

 

Quote

 It's reportedly going to be a 72-game season with less travel and only 14 back-to-back sets, with the regular-season ending around May 16. 

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah preko onog NBA Together classic kanala sto su pustali tekme za vreme korone utakmicu SAS-Cleveland iz marta 2015. kad je Kyrie sasuo 57 poena (career-high). Secam se da sam je gledao i direktno kad je bila.

 

   Prva sezona kako je Kawhi postao pravi all-star i polako je poceo da igra superstar basket. Koliko je Danny bio bolji u odnosu na ovo sto pruza danas, uff. King mi deluje duplo veci nego sada, a ja nikad necu prezaliti tu sezonu jer smo realno bili najbolji (Cavsi). Jr je jos uvek imao vrednost prosecnog startera, a bilo je itekako koristi od one telesine Timofeja. Bez obzira sto je Love odigrao najlosije tu prvu sezonu, da se nisu skrsili on i Kajri, verujem da bi savladali Warriorse. Tuga. 

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvo odmaranje, ne znam ni odakle je potekla ta zajebancija. Odmorio je on fino uostalom kao i svi u onom prvom talasu kovida. Samo da se zadrze KCP, Rondo i Dwightello i polako. Ako se pruzi sansa za ojacanje rostera - dobro, ako ne, opet dobro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...