Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

13 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Nijesam uopste siguran da su Tatum i Kemba dva najbolja igraca u seriji. Siakam moze da ih urnise, nemaju adekvatnog cuvara za njega. Lowry i FVV su trenutno bekovi u rangu Kembe. Toronto ima sigurno i jacu klupu. Ibaka i Powell ozbiljno trpaju, oba su na 15ppg. Meni je Toronto ocigledan favorit, prognoziram 4:1 za Reptorse.

 

kako nemaju? brown ga moze cuvati a moze i tatum uz naravno i smarta. 

siakam je na pocetku sezone bio brutalan ali od tada je tatum za klasu iznad njega. 

kako fvv igra ovaj playoff uopste ne bih rekao da je walker od njega bolji. 

 

sveukupno raptorsi su favoriti i samo je pitanje koliko je povreda lowryja ozbiljna. verovatno ne jako. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tatum je klasa iznad Siakama.

Gde je najveca razlika u klasi izmedju njih dvojice? Ajde da kazemo da je za klasu(mada bih ja rekao za nijansu) bolji Tatum u napadu, gde je to ostalo on u prednosti? Skok, kreacija, odbrana, hustle? Ja bih rekao da je Siakam u svim ostalim parametrima kvalitetniji ili u egalu u najgorem slucaju. Tako da ne mogu da se slozim da je za klasu iznad.

 

Treba Tatum mnooogo konstantniji da bude da bi mogao da se nazove klasom u odnosu na bilo kog all stara. Imao je dobru seriju, ali ovakva Fila nije nikakav reper.

Edited by MrTripleDouble
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne pričam samo na bazi prve runde. Bolji je šuter, mnogo kompletniji strelac, zna da igra i u half courtu za razliku od Siakama koji je pre svega trkač i opasan u tranziciji, lakše sebi kreira šut i poziciju i kad je fokalna tačka napada a ne samo kao sekundarna opcija. Podjednaki su skakački, ja bih rekao i defanzivno kad je Tatum fokusiran. Tatuma vidim kao potencijalno top 5 igrača lige i glavnog čoveka šampionske ekipe, Siakama uz dužno poštovanje za njegov veliki napredak - ne. Hustle poeni idu Siakamu ali nije sad Tatum neki lelemud. Smatram jednostavno da je Tatum franšizni talenat i nezaustavljiv kad je u zoni, Siakam mi je više prekvalifikovani prašinar koji savršeno šljaka u savršenom sistemu. Ipak njegovih 35% za 3 i ne baš prirodno urođena kreacija su nešto što ga limitira. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

tatum je u gotovo svim parametrima ili jednak ili ubedljivo bolji od siakama. sutira 45% za tri od prvog januara. uz to nije ni nesto losiji skakac, ni dodavac a ni defanzviac.

mnogo je opasniji napadac i moze na vise nacina da kazni odbrane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Ma koji Drummond. Njima fali samo neki kompetentniji igrač na 3 umesto DFS-a (npr Gordon iz Orlanda) i oporavak prosečnog Powella i to je već fino zaokružena ekipa. Ja bih lično voleo i nekog inteligentnijeg igrača od Hardawaya al može se živeti i sa njim. 

 

Da dodam, od veterana bi tu najbolje legli neki Redick i PJ Fucker.

 

Krenuo sam da napišem neki tip igrača koji ne traži baš previše loptu, a taj Gordon bi bio sasvim ok.

 

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tatum je klasa iznad Siakama.

 

U umetničkom dojmu možda i to je to 😄

 

Ne ozbiljno, statsi su im gotovo identični, obe ekipe igraju ozbiljnu košarku, tako da je to samo ukusa ko ti je draži. Ali da postoji neka drastična razlika u kvalitetu, ne nikako.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne pričam samo na bazi prve runde. Bolji je šuter, mnogo kompletniji strelac, zna da igra i u half courtu za razliku od Siakama koji je pre svega trkač i opasan u tranziciji, lakše sebi kreira šut i poziciju i kad je fokalna tačka napada a ne samo kao sekundarna opcija. Podjednaki su skakački, ja bih rekao i defanzivno kad je Tatum fokusiran. Tatuma vidim kao potencijalno top 5 igrača lige i glavnog čoveka šampionske ekipe, Siakama uz dužno poštovanje za njegov veliki napredak - ne. Hustle poeni idu Siakamu ali nije sad Tatum neki lelemud. Smatram jednostavno da je Tatum franšizni talenat i nezaustavljiv kad je u zoni, Siakam mi je više prekvalifikovani prašinar koji savršeno šljaka u savršenom sistemu. Ipak njegovih 35% za 3 i ne baš prirodno urođena kreacija su nešto što ga limitira. 

 

SIakam sa 24 godine, a maltene u svojoj prvoj NBA sezoni,  je u šampionskoj sezoni Toronta odigrao 24 tekme u pleofu po 37 minuta po meču,  i 19ppg 7rpg i 3 as.

 

To je baš ozbiljna statistika, kako god da okreneš. Pri tome je baš dosta igrao sa loptom u rukama, u toj seozni je imao i par koševa za pobedu, ostao mi u sećanju oanj neki ulaz, kad su igrali izolaciju za njega u zadnjem napadu.

 

Opet kažem, da daš prednost Tejtumu zbog ovoga ili onoga, savršeno razumem, ali govoriti o "klasi razlike" je baš pogrešno.

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tatum je odlican igrac, ali mu se mnogi ocigledni nedostaci prastaju na hajp sto igra u Bostonu. Za iste ili slicne kinkove u igri drugi igraci koji igraju po 'raspad fransizama' bi bili cereceni i masno osporavani. Inace delim misljenje da je tu tesko pricati o razlici u klasi u ovom trenutku, ali je jednako ocigledno da je Tatum onaj cisti, natural skorer za razliku od Siakama koji je vise onaj streberski tip napadaca.

Link to comment
Share on other sites

E sad, i vi nemate babe i žabe , dva dijametralno suprotna samim tim i neuporediva igrača. Meni lično , oba draga i oba urnišu protivnike na svoj način. Spicy P je otkrovenje zadnje dve sezone. Brutalna tranzicija , odbrana , sveprisutnost u skoku , pregled igre sa niskog posta... Bas zahvalan i kompletan igrač. Tejtum s druge strane suvi talenat , rodjeni lider i vodja franšize. Ima i on bubica , upitna selekcija šuta , crni minuti... Njega , uz Luku , Donovana , Devina i Moranta vidim u budućnosti u TOP 5 napadača lige , definitivno.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, gggggggg said:

 

:Hail:

 

 

ko ga to tacno potcenjuje?

Ameri ga generalno potcenjuju u psihološkom smislu. Čini mi se da uopšte ne shvataju šta znači igrati za Real sa 16 godina. U fazonu su ovo mu je prvi plejof, neće se snaći, a dečko je bio MVP Evrolige sa 18-19 godina. Deluje mi da su u fazonu mi smo face iz geta i dovoljno je da ga 2 puta jače zveknemo i popustiće.

Klipersi su se juče opustili posle vođstva uljuljkani svojom pogrešnom percepcijom, činjenicom da nema KPa itd. Kad je đavo odneo šalu bilo je kasno. Dalas je teško nalazio rešenje na small ball postavu, gde je Moris na centru i gde sve preuzimaju. Postavku sa Harelom i pogotovo Z-om je Dončić rešavao slično kao i Mičel Denver. Ubijao ih je iz centralnog pika.

 

7 hours ago, MilošVB said:

Ko vam je idealan partner od njih za Luku i KP?

Idealan bi bio neki bezobrazni prljavi lik. Neki Batler , Drejmond Grin . Neko ne nužno tog kvaliteta, ali tog mentaliteta.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ameri ga generalno potcenjuju u psihološkom smislu. Čini mi se da uopšte ne shvataju šta znači igrati za Real sa 16 godina. U fazonu su ovo mu je prvi plejof, neće se snaći, a dečko je bio MVP Evrolige sa 18-19 godina. Deluje mi da su u fazonu mi smo face iz geta i dovoljno je da ga 2 puta jače zveknemo i popustiće.

 

Možda ga igrači potcenjuju, to nemam pojma, ali u prenosu utakmica svi komentatori i stručni konsultantiTM su više puta isticali upravo iskustvo iz Evrolige, i iako mu je ovo prvi plejof da ima tonu iskustva.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ameri ga generalno potcenjuju u psihološkom smislu. Čini mi se da uopšte ne shvataju šta znači igrati za Real sa 16 godina. U fazonu su ovo mu je prvi plejof, neće se snaći, a dečko je bio MVP Evrolige sa 18-19 godina. Deluje mi da su u fazonu mi smo face iz geta i dovoljno je da ga 2 puta jače zveknemo i popustiće.

Klipersi su se juče opustili posle vođstva uljuljkani svojom pogrešnom percepcijom, činjenicom da nema KPa itd. Kad je đavo odneo šalu bilo je kasno. Dalas je teško nalazio rešenje na small ball postavu, gde je Moris na centru i gde sve preuzimaju. Postavku sa Harelom i pogotovo Z-om je Dončić rešavao slično kao i Mičel Denver. Ubijao ih je iz centralnog pika.

 

Idealan bi bio neki bezobrazni prljavi lik. Neki Batler , Drejmond Grin . Neko ne nužno tog kvaliteta, ali tog mentaliteta.

 

Nije za potcenjivati ni to sto je Luka bio drugi najbolji igrac Slovenije na evropskom sampionatu koji su osvojili, a gde su vecinu vremena bili underdog.

Link to comment
Share on other sites

Quote

[Charania] Detroit, New York and Phoenix are expected to emerge as suitors for VanVleet outside Toronto, sources said

Raptors championship guard Fred VanVleet is on fire to start the NBA’s Bubble Playoffs: 21.3 points, 7.8 assists and four rebounds per game in the Raptors‘ series sweep over Brooklyn.

VanVleet is a shoe free agent and has multiple suitors for a new deal, sources say. And on the court, expect a strong market for the free-agent-to-be: Detroit, New York and Phoenix are expected to emerge as suitors for VanVleet outside Toronto, sources said.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Da li je petorka Fultz Fournier Ennis Clark I Vucevic (sry Nidzo) jedna od najgorih startnih u plej ofu poslednjih x godina? 
 

Uzmimo u obzir da nije jedna utakmica u pitanju nego startuje celu seriju 😞

sigurno nije slabija od ovogodisnje plejof petorke Bruklina,tako da ne moras mnogo u proslost ici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko se sad moze pricati o potcenjivanju Luke, ne toliko, ali je bio zestoko podcenjen od analiticara tokom drafta i nakon istog.

 

Vecina njih je bila u stilu sta je to Evroliga, koga za to zabole, mali je spor, nije atleta, itd. Ja ne znam ko bi od igraca u svojim koledz danima mogao da bude MVP EL, od ovih koji su Lukina klasa sigurno niko.

 

Barkley je pricao kakvo je to smesno takmicenje kad je klinac od 19 godina MVP,  pa evo ti bajo, 21 godina i na MVP nivou, izgleda da je i u NBA slaba konkurencija.

Edited by Del Piero
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, The Seventh Seal said:

 

Možda ga igrači potcenjuju, to nemam pojma, ali u prenosu utakmica svi komentatori i stručni konsultantiTM su više puta isticali upravo iskustvo iz Evrolige, i iako mu je ovo prvi plejof da ima tonu iskustva.

Da to dosta često kažu kao neku vrstu objašnjenja za njegove nastupe, ali mislim da retko ko u USA stvarno shvata , istinski razume šta je Real I kolika je to institucija.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...