Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Just now, riviera said:

 

 slabije minimalno statisticki ali ona je mnogo manje bitna od cinjenice da je bio najbolji igrac na parketu nadigravsi janisa u finalu istoka  i zatim u velikom finalu kada se okitio titulom najvrednijeg igraca u najvaznijim duelima sezone. lenard je bio igrac koji je apsolutno najvise pruzio u proslogodisnjem plejofu. sad je u padu, to se slazem, uzrokovano povredom kolena.

Pa i ne samo statisticki, bilo je vidljivo da ima problem sa nogom i da se ne krece bas najbolje.

 

Slazem se da je pruzio najvise, ali i tu postoje nivoi, ocigledno je igrao sve slabije kako je plejof prolazio, iako je i dalje to bio MVP nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sa sve tom serijom protiv Toronta je imao 25.5/12.2/4.9 na 57% TS uz DPOY lvl odbranu. Takodje su bili na par sekundi od 3-0 u finalu konferencije. Nije uspesan samo onaj koji je osvojio titulu, ne moze samo tako da se gleda.

 

Kao sto sam napisao gore, Toronto je odigrao vrhunsku timsku odbranu na njemu jer su imali gomilu elitnih defanzivaca na svakoj poziciji. Tesko da ces naci ekipu koja moze da odradi to isto ove sezone osim Raptorsa.

 

I ne znam koji fetis imas sad na te smajlije i "hah", kao da si Dzeri Vest licno i diskutujes sa ljudima koji su juce prvi put gledali kosarku.

22 poena prosek u seriji je dosta slabo za nekog koji se naziva MVP kalibrom, a da nije ni neki kreator. Dao si mi podatke iz sezone gde trpa one Bircevice, ja sam tebi iz serije sa Torontom. To sto on ima problema sa Torontom, to mene ne interesuje. MVP kalibar moze biti samo 5 igraca u ligi, ne moze 50. To su Dzejms, Durent, Kari, Lenard i Harden. Svako od njih je bolji od Janisa. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

22 poena prosek u seriji je dosta slabo za nekog koji se naziva MVP kalibrom, a da nije ni neki kreator. Dao si mi podatke iz sezone gde trpa one Bircevice, ja sam tebi iz serije sa Torontom. To sto on ima problema sa Torontom, to mene ne interesuje. MVP kalibar moze biti samo 5 igraca u ligi, ne moze 50. To su Dzejms, Durent, Kari, Lenard i Harden. Svako od njih je bolji od Janisa. 

On nema probleme sa Torontom, nego je Toronto igrao neverovatnu timsku odbranu. Ogranicili su Embida na 17 poena po tekmi na 53% TS, jel i on isto igrac na tom nivou ili moze odbrana Toronta da dobije neki kredit?

 

Na osnovu cega je Harden uspesniji od Janisa u plejofu?

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Drakaris said:

22 poena prosek u seriji je dosta slabo za nekog koji se naziva MVP kalibrom, a da nije ni neki kreator. Dao si mi podatke iz sezone gde trpa one Bircevice, ja sam tebi iz serije sa Torontom. To sto on ima problema sa Torontom, to mene ne interesuje. MVP kalibar moze biti samo 5 igraca u ligi, ne moze 50. To su Dzejms, Durent, Kari, Lenard i Harden. Svako od njih je bolji od Janisa. 

 

giphy.gif

 

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

On nema probleme sa Torontom, nego je Toronto igrao neverovatnu timsku odbranu. Ogranicili su Embida na 17 poena po tekmi na 53% TS, jel i on isto igrac na tom nivou ili moze odbrana Toronta da dobije neki kredit?

 

Na osnovu cega je Harden uspesniji od Janisa u plejofu?

 

Broj lajkova na IG.

 

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

On nema probleme sa Torontom, nego je Toronto igrao neverovatnu timsku odbranu. Ogranicili su Embida na 17 poena po tekmi na 53% TS, jel i on isto igrac na tom nivou ili moze odbrana Toronta da dobije neki kredit?

 

Na osnovu cega je Harden uspesniji od Janisa u plejofu?

Imas dve sezone iza sebe za to. Harden se muci dve sezone sa jednim od najjacih timova u istoriji kosarke, pritom i malerozna povreda najboljeg saigraca dok si bio na putu da ih izbacis, dok Janis ne moze da izadje sa istoka. Sampion je sa istoka samo iz razloga, jer je kasnije napravljena bolnica u GS-u. 

 

Partije Embida cu ipak da uzmem sa rezervom, jer je igrao povredjen. A i oni su izbaceni u poslednjoj sekundi serije. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Imas dve sezone iza sebe za to. Harden se muci dve sezone sa jednim od najjacih timova u istoriji kosarke, pritom i malerozna povreda najboljeg saigraca dok si bio na putu da ih izbacis, dok Janis ne moze da izadje sa istoka. Sampion je sa istoka samo iz razloga, jer je kasnije napravljena bolnica u GS-u. 

 

Partije Embida cu ipak da uzmem sa rezervom, jer je igrao povredjen. A i oni izbaceni u poslednjoj sekundi serije. 

Pa cekaj, Hardenu dajes benefit of the doubt jer se muci protiv GSW-a, a Janisu ne mozes jer je igrao protiv istorijski dobre odbrane u plejofu?

 

Pogledaj samo sta Raptorsi rade ove sezone defanzivno, Embiid im je dao 0 poena u jednoj utakmici. 

 

Janis je imao jaku ekipu samo prosle sezone, i finale konferencije mu uzimas kao neki epski fejl. Nije kao da je 10x izgubio kao favorit, samo jednom.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa cekaj, Hardenu dajes benefit of the doubt jer se muci protiv GSW-a, a Janisu ne mozes jer je igrao protiv istorijski dobre odbrane u plejofu?

 

Pogledaj samo sta Raptorsi rade ove sezone defanzivno, Embiid im je dao 0 poena u jednoj utakmici. 

 

Janis je imao jaku ekipu samo prosle sezone, i finale konferencije mu uzimas kao neki epski fejl. Nije kao da je 10x izgubio kao favorit, samo jednom.

Cekaj malo, ti poredis proslosezonski zdrav GS sa odbranom Toronta 😄

I bez Durenta su igrali potpuno egal sa njima, na moje odusevljenje, sta bi tek bilo da su bili zdravi? Meni je dovoljno bilo da vidim onih 12 minuta Durenta, da bi tu radila metla. 

I normalno je da cu da dajem kredit Hardenu kada je veoma tesko pobediti tu ekipu, a kamoli izbaciti. Sigurno necu Janisu. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Cekaj malo, ti poredis proslogodisnji zdrav GS sa odbranom Toronta 😄

I bez Durenta su igrali potpuno egal sa njima, na moje odusevljenje, sta bi tek bilo da su bili zdravi? Meni je dovoljno bilo da vidim onih 12 minuta Durenta, da bi tu radila metla. 

I normalno je da cu da dajem kredit Hardenu kada je veoma tesko pobediti tu ekipu, a kamoli izbaciti. Sigurno necu Janisu. 

Pa koji zdrav GSW. Bilo je 2-2 i egal u 5. tekmi kad je Durent crko pa su ponovo uspeli da izgube.

 

Mislim da si prvi covek koji Hardena uzima kao nekakav pokazatelj plejof uspeha dok u isto vreme sere po Janisu zbog ispadanja u finalu konferencije u prvoj sezoni gde ima relevantan tim ali dobro.

2 minutes ago, Drakaris said:

Meni je dovoljno bilo da vidim onih 12 minuta

Cudi me da ti i toliko treba.

 

True eksperti izvuku zakljucke iz 3 minuta igre, previse je 12, moras da radis na tome.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa koji zdrav GSW. Bilo je 2-2 i egal u 5. tekmi kad je Durent crko pa su ponovo uspeli da izgube.

 

Mislim da si prvi covek koji Hardena uzima kao nekakav pokazatelj plejof uspeha dok u isto vreme sere po Janisu zbog ispadanja u finalu konferencije u prvoj sezoni gde ima relevantan tim ali dobro.

Cudi me da ti i toliko treba.

 

True eksperti izvuku zakljucke iz 3 minuta igre, previse je 12, moras da radis na tome.

Jeste, zatim je egal rezultat bio i u sestoj utakmici, bili su u veoma dobroj situaciji, do povrede Tompsona. 

 

Normalno je da cu da uzimam njegov PO uspeh kao meru. Lebron je prve godine kada je dosao Durent izvukao samo jednu pobedu, a druge nijednu. Harden i prajm Pol su imali seriju u ruci protiv te ekipe, do povrede Krisa u petoj utakmici na kraju meca. 

 

Janis je ne moze da izbaci Toronto koji je jeeedva izbacio GS sa povredjena 2 od 3 najbitnija igraca. Racunica je jasna. Harden je vise uradio i bolji je igrac i kada bih gradio ekipu, svaki put bih uzeo Hardena pre, dokle god Janis ne pokaze vise. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

Kawhijevo finale po nekom mom mišljenju uopće nije neka spektakularna serija. Štaviše, on i Steph su odigrali serije koje su tu negdje (s tim što je Steph fenomenalnu seriju u prvih 5 utakmica totalno zasro raspadom u šestoj) dok je razliku napravio puno bolji ostatak ekipe kod Raptorsa. Onako moćna odbrana je imala luksuz da čuva samo dva igrača (jednog kad Klay nije igrao) i ostatak petorke totalno ignorišu jer su poprilično bezopasni. Bez povrede Klaya bi serija sigurno otišla u sedmu utakmicu, a tamo niko ne može garantovat šta bi se desilo. Jedina njegova serija u tom PO za koju se može reći da je spektakularna i nivo nekih ATG serija je ona protiv 76ersa. 

 

Serija GSW-Rockets je jako specifična i pomalo apsurdna jer je tu stil igre Warriorsa s KDem bio ko naručen odbrani Rocketsa. Ogromno forsiranje izolacija je pomogao ROcketsima da maskiraju defanzivne probleme pri branjenju kretanja igrača bez lopte. Bez KDa su se Warriorsi vratili onom protoku lopte i tu se Houston raspao. Bila je slična priča čak i u WCF 2018., GSW se mučio u sedmoj protiv Rocketsa bez CPa većim dijelom utakmice zbog tog forsiranja iso igre i samo ih je choke čitavih Rocketsa spasio ogromnog minusa već na poluvremenu. Kad su počeli igrat svoju košarku, odmah su to lagano okrenuli. 

 

GSW iz prve sezone KDa je tim koji se može naći u raspravama za najbolji tim ikad. Tu je protok lopte bio perfektan i nisu se forsirale neke besmislene izolacije bez ikakve izgradnje pozicije prije toga. Tim iz 2018. po mom mišljenju je bio dosta ispod tog iz 2017. zbog ogromne promjene paradigme igre iako se načelno radi o istoj ekipi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

janis i harden uopste ni nisu neki rivali i tesko da ce se u dogledno vreme sastajati u bitnim utakmicama tako da ih i nema previse svrhe porediti.

 

sto se tice izlaska u finale milvoki ove godine ima dosta vece sanse da tamo stigne u odnosu na proslu sezonu jer su toronto i filadelfija mnogo slabiji odlaskom svojih najboljih igraca. ipak milvoki zato ima male sanse da uzme titulu ali ne jedino zbog janisa koji se istina moze lakse limitirati od drugih superstarova jer je losiji suter od njih vec vise zbog toga sto sumnjam da tim u kojem su druga i treca napadacka opcija midlton i bledso moze i do prstena.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Kawhi je i prosle sezone u PO imao problema sa povredom. Kako je vreme prolazilo tako je igrao sve slabije, najbolja serija mu je bila protiv Fili i odatle je islo lagano nizbrdo.

 

Ove godine deluje kao potpuno drugi igrac, nema noge pod sutem i odatle i ovi procenti. Ne pomaze sto nemaju plejmejkera pa je zbog toga u jos tezoj situaciji.

 

Jeste previse rano da se donese bilo kakav zakljucak, ali ako ne bude delovao bolje u narednih mesec dana, tesko da ce moci da urade bilo sta, jer sumnjam da ce izgledati bolje kako sezona bude proticala koliko god ga odmarali.

 

Ne bih se ja kladio protiv Kawhia za sada.

 

A ne bih ni na Buckse. Giannisa teško da može bilo ko više da osporava, i to kažem kao neko od koga nikada neće biti fan njegove igre. Ne verujem ostatku tima i svim tim "šuterima" oko njega. U PO se skidaju navodnici. Imaju nekoliko ozbiljnih rivala na Istoku i to sve ekipe sa potpuno različitim kompozicijama tima. Drugi i treći igrači ekipe su još uvek Middleton i šta znam Brook Lopez. Moraće Bledsoe i/ili Hill da budu na veoma visokom nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

i toronto ima dobre sanse da uzme istok. sampionski dnk, dosta veterana, ozbiljan iskorak siakama u mvp kandidata, top odbrana, kvalitetan trener - preduslovi za ozbiljan rezultat i ove godine. ostaje da vidimo da li siakam moze i u plejofu da bude taj closer za repse i da im resava najbitnije utakmice sezone. meni su oni danas ispred bostona i file u potencijalnim medjusobnim duelima ali ne puno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

 Eto i Hjuston startuje nesutera na centru pa nemaju nikakav problem. Spejsing ne znaci da svi igraci moraju da pale za 3 a da zrtvujes sve ostalo.

 

2 hours ago, Drakaris said:

U Hjustonu ako nisi trojkas, a nisi ni centar, bivas isutiran iz tima. Dalas nema nema neke trojkase. Dobar procenat im drzi sam Doncic. 

 

vi racunate westbrooka u sutera?

 

 

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Kawhi je i prosle sezone u PO imao problema sa povredom. Kako je vreme prolazilo tako je igrao sve slabije, najbolja serija mu je bila protiv Fili i odatle je islo lagano nizbrdo.

 

Ove godine deluje kao potpuno drugi igrac, nema noge pod sutem i odatle i ovi procenti. Ne pomaze sto nemaju plejmejkera pa je zbog toga u jos tezoj situaciji.

 

Jeste previse rano da se donese bilo kakav zakljucak, ali ako ne bude delovao bolje u narednih mesec dana, tesko da ce moci da urade bilo sta, jer sumnjam da ce izgledati bolje kako sezona bude proticala koliko god ga odmarali.

 

ne lupetaj. kawhi je najbolji igrac na svetu. to je potvrdio u finalnoj seriji kada je nikad slabiju ekipu dovukao do titule. tako nesto ni james ne bi mogao.

Link to comment
Share on other sites

Kako se na ovom forumu neko stavlja na ignore? Ne znam koliko sam vec godina na forumu ali ovo sto Asterion radi po NBA topicu je debelo premasilo moju toleranciju i zasluzuje prvi ignore.

 

Grofe nemoj vise o Dalasu molim te :lol_2: Brogdon ti sve lepo i strpljivo objasni sta i kako ti opet svoje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne vidim da ljudi kariju brisu titulu osvojenu protiv delija i samperta.

ili kad se spojio sa jos jednim mvp igracem i prenakrcao ekipu kvalitetnim olstar igracima u odnosu na druge ekipe, al onda je bilo pogledajte tu gravitaciju i taj impact, promenio kosarku itd. 🏀

povrede su sastavni deo sporta. i kavaj je osvojio titulu i van te torontove. ako je vec lenard toliko nebitan igrac zasto toronto pre ne da nije osvojio titulu vec nije mogao da prismrdi finalu i da li ce ove sezone bez njega da osvoje prsten. t e s k o.

 

tenor.gif

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Manu said:

Kako se na ovom forumu neko stavlja na ignore? Ne znam koliko sam vec godina na forumu ali ovo sto Asterion radi po NBA topicu je debelo premasilo moju toleranciju i zasluzuje prvi ignore.

 

Grofe nemoj vise o Dalasu molim te :lol_2: Brogdon ti sve lepo i strpljivo objasni sta i kako ti opet svoje.

Zadrzis kurisor misa na njegovom avaturu i kliknes ignore user.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...