Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 hours ago, gggggggg said:

jeste da su se ovi ispromasivali ali i clippersi igraju ludacku odbranu u 4q

 

Nikakva "ludačka" odbrana, jednostavno udvoje Jokića, ostale ostave 4 na 3 i ovi to ne znaju da kazne. Denver promašio bar 4-5 otvorenih trojki, još par solidnih situacija za dva.

Da ne pričam o izgubljenim loptama, bar dve se sećam koje nisu imale veze sa odbranom, recimo ona kontra Mareja.

 

Stvar je vrlo prosta, Jokićevih fenomenalnih 32+12+8 su dovoljni tek za egal meč i poraz, ako se neko drugi ne uključi. Marej u seriji protiv Klipersa ima 17ppg i 32% šuta. 

Još gora situacija sa Grentom, kojeg Dok konstantno žrtvuje u odbrani, a on šutira 22% iz mahom otvorenih pozija. Igrač koji je u reg. sezoni imao 39% za tri.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

U ovoj seriji, možda i više nego u seriji sa Jutom fali Barton. On je neko ko bi spakovao svaku tu otvorenu trojku, i vukao dok Jokić nije na parketu. 

Da, skroz sam zaboravio na njega. Da se pojavio jos neko sinoc da ubaci koji otvoren sut, Denver bi imao finu sansu za pobjedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Miki28  Sta cemo za G3 veceras ?

 

  Ja sam juce propustio Toronto-Boston, stekao se za DenLac, i bukvalno sam gledao utakmicu i delicima, malo gledam, malo zaspim i kraj sam propustio al eto nesto sam posle i sanjao tako da mi je bilo interesantno. Video sam poster MPJa na Trezu npr.

 

   Otprilike je ovo kao serija sa Dalasom, Denver je tu, drzi se, ali Kliperi resavaju u klachu. 4-2 je realan rezultat. Boston ide isto ka 4-2, al sjebace me na prognozi jebeni Kee, kad nisam imao mooda da stavim na Majami koji mi je 30x gotivniji. 

 

 ----

 

   Nadam se da ce Obrva nastaviti da igra sve jace i jace iz duela u duel. Ne sme Tucker vise da ga puni u napadu. Pokazali su i role playeri LA da nisu za potceniti u G2. Rondo pre svih. Prosto nam je vazan jos jedan plej na parketu kad nema Brona a i sa njim, jer ocigledno da KCP/Deni Boj i ostali ne mogu da spuste na parket. Dion i Jr su onako bezveze, turisticki u ekipi. Dvajtara da udje malo i prebije Bradu, Tuckera bi bilo solidno. Uzdam se u Russa da ce nastaviti da prodaje ekipu suterski, iako sve ostalo radi dobro.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, delgado said:

@Miki28  Sta cemo za G3 veceras ?

 

  Ja sam juce propustio Toronto-Boston, stekao se za DenLac, i bukvalno sam gledao utakmicu i delicima, malo gledam, malo zaspim i kraj sam propustio al eto nesto sam posle i sanjao tako da mi je bilo interesantno. Video sam poster MPJa na Trezu npr.

 

   Otprilike je ovo kao serija sa Dalasom, Denver je tu, drzi se, ali Kliperi resavaju u klachu. 4-2 je realan rezultat. Boston ide isto ka 4-2, al sjebace me na prognozi jebeni Kee, kad nisam imao mooda da stavim na Majami koji mi je 30x gotivniji. 

 

 ----

 

   Nadam se da ce Obrva nastaviti da igra sve jace i jace iz duela u duel. Ne sme Tucker vise da ga puni u napadu. Pokazali su i role playeri LA da nisu za potceniti u G2. Rondo pre svih. Prosto nam je vazan jos jedan plej na parketu kad nema Brona a i sa njim, jer ocigledno da KCP/Deni Boj i ostali ne mogu da spuste na parket. Dion i Jr su onako bezveze, turisticki u ekipi. Dvajtara da udje malo i prebije Bradu, Tuckera bi bilo solidno. Uzdam se u Russa da ce nastaviti da prodaje ekipu suterski, iako sve ostalo radi dobro.

More of the same samo dodati jos jace gas.

Brine sto ova ekipa ne moze da poveze cio mec kvalitetne kosarke vec igraju na momente ali gledajuci i ostale ekipe, mozda je zbog ove specificne situacije.

Onako odigras 1/4, to se zna kako se zavrsava mec a ne da se iskljucis u 3/4 i onda 4/4 opet pocnes radit ono sto si radio u 1/4.

KCP ne leze nikako ali Deni mi djeluje bolje iz meca u mec.

Rondo kad bi mogao ubacit trojku serija bi bila gotova, fenomenalan playmaking i tacno zna kad da ubrza, kad da uspori ali taj sut ga izda mada poludistanca je radila dobro ali za 3 ocaj.

Markif ako nastavi u dobrom ritmu onda je to samo plus ali moramo naci minute za Dwighta, ja bih ga stavio od starta jer moze itekako da naskodi Hjustonu.

 

Prosli mec smo bolji spacing imali, bolje su se igraci kretali bez lopte i nalazili su AD u ritmu mada se i on brze oslobadjao lopte, ili sut ili pas ali ima tu jos prostora za bolje igre. U 4/4 smo 2 puta iskoristili pik Lebrona i njega i ne moze Pj to da brani, loptu AD primi iznad glave i to je kos ili su bacanja a ima i mogucnost za pas na sutu za 3. Kako bi to recimo Pau Gasol koristio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika pobeda Bostona sinoc, odlican pristup mecu, odlicnjo spremljen mec, kidanje od prvog do poslednjeg minuta i zasluzenih 3-2 za nas.

Boston igra odlicnu odbranu celu seriju ali ono sinoc je bilo another level. Opet smo ugasili Siakama, ali smo zaustavili i Laurija koji nam je pravio probleme kroz seriju, centri Toronta su bili sinoc totalno nebitni, ni VanFleet se nije proslavio iako je nekako popunio kolonu poena, fer partija OGa i Powela ali overall je sinoc iygledao vrlo vrlo lose, iymasakrirao ih je Boston.

Sjajno otvaranje meca i fenomenalno prvo poluvreme, narocito prva cetvrtina defanzivno a druga ofanyivno, poezija.

Igrac meca svakako je Brown, kao i u prva tri meca je pojeo Siakama i odigrao brutalnu defanzivu a sinoc je dodao i sjajno poentersko vece. Sjajan mentalitet, krivio je sebe za trojku OGa a na proslom mecu se propisno ispromasivao, da bi na ovom dao 27 poena na 55% iz igre, sjajno. Rekoh vec u toku serije, treba nam agresivni Brown i sinoc se apsolutno isplatila njegova agresivnost.

Odlicna partija Kembe, 21 poen i 7 ast, narocito je bio dobar u drugom poluvremenu, floor general partija da zatvorimo mec nakon ubedljive prednosti na poluvremnu.

Odlicna partija Tajsa, pojeo je centarsku liniju Toronta, 15 poena na 5/5 iz igre i 5/6 sa penala i 8 skokova, siguran u napadu ali jos bolji u odbrani, sigurno jedan od najzasluznijih za nasu defanzivu.

Odlicna glue guy partija Smarta, nije se ispucavao a dosao je 12 poena, ali i do 6 ast i 7 skokova. 

Bravo za Breda Vonamejkera, koristio je svoje minute kako treba i dosao do 15 poena, igra i kad je utakmica aktivna i doprinosi, bravo.

Tatum nije sutirao najsjajnije ali je dosao do 18 poena, elitne strelci to rade svakako, i kad ne ide, nadju nacin.

Semi i oba Vilijamsa nisu logovali vece minute.

Nije mala stvar u plejofu spustiti protivnika na 89 poena a sinco smo po prvi put u ovoj seriji gledali garbage time. Interesantno, sinoc je za kratko dok je Grant Vilijams bio na 5 Nurse igrao bez centra, naterali smo ih po prvi put na to prilagodjavanje. OK smo se snasli protiv milion zona koje Toronto ume da igra, sinoc smo stvarno dolazili do dobrih suteva dok je Toronto to poceo tek donekle u drugom poluvremnu. Sinoc je po prvi put iygubila ekipa koja je dala vise trojku, postigao je Toronto jednu vise.

Da je sinoc Boston izgubio, mislim da bi serija bila gotova, imajuci u vidu kako smo iygledali u 4. mecu ali smo se i mentalno vratili u mec i demonstrirali silu. Nije ovo jos gotovo, Totonot je pokazao da se ne predaje lako a na nama je da odigramo jos jednu ovakvu partiju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stefan81888 said:

Sinoc je po prvi put iygubila ekipa koja je dala vise trojku, postigao je Toronto jednu vise.

Nije stvar u jednoj ili par trojki više, nego što razlika u datim trojkama i procentu nije bila katastrofalna (čak je BOS imao bolji % sinoć), kao u četvrtoj utakmici. Tada je Boston promašio bukvalno sve. Pola su bili otvoreni šutevi, bacani su građevinski blokovi, svaka prilika za stizanje/odlepljivanje i materijalizaciju dobre odbrane i iskreirane čiste pozicije nije iskorišćena. Bacio sam pogled na statse na poluvremenu tada, šut za tri je bio tipa 4/19 uz samo jedan ofanzivni skok. Čemu da se nadaš?

 

Ako stignem, pogledaću ovo od noćas, ali koliko vidim, poenta je da u svim elementima moraš da budeš makar pristojan da bi tvoje jake strane donele prednost. U suprotnom, njima samo održavaš glavu malo ispod vode, da ne potoneš sasvim, a to ničemu ne služi u konačnici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

TOR izgleda malo izduvano, brutalan je ovaj ritam utakmica, pogotovo za njihovu centarsku liniju. Moraju previse da rade u odbrani, BOS pravi pick veoma visoko i dosta terena mora da se konstantno pokriva - tako da izgleda da im je nestalo goriva. Ocekujem slican razultat u sestoj utakmici, prilino laku utakmicu.

 

Generalno BOS igra odlicnu odbranu, pogotovo defanzivna tranzicija - nema lakih poena. Ne dozvoljavaju puno otvorenih suteva. Malo su korigovali kako brane Laurija i njegov rani prodor, koji je konstantno pravio prednost. Ova G5 je bila veoma vazna na mentalnom nivou, da se odrzi game plan, vjerovanje u sebe. Ja i dalje vidim dosta rezerve u Tatumu, on je igrac na granici 30ppg. Samo je potrebna jedna velika partija...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put kad ima loptu samo cekas kad ce je izgubiti ili uzeti neki nenormalan sut. Mnogo je glup lik MPJ, ono je nepopravljivo.
Jeste, ali su izgubili zbog Mareja.. MPJ je doneo i više od očekivanog sinoć. Prosto Marej mora biti konstantniji na ovom nivou ako misle da urade nešto..
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Nije stvar u jednoj ili par trojki više, nego što razlika u datim trojkama i procentu nije bila katastrofalna (čak je BOS imao bolji % sinoć), kao u četvrtoj utakmici. Tada je Boston promašio bukvalno sve. Pola su bili otvoreni šutevi, bacani su građevinski blokovi, svaka prilika za stizanje/odlepljivanje i materijalizaciju dobre odbrane i iskreirane čiste pozicije nije iskorišćena. Bacio sam pogled na statse na poluvremenu tada, šut za tri je bio tipa 4/19 uz samo jedan ofanzivni skok. Čemu da se nadaš?

 

Ako stignem, pogledaću ovo od noćas, ali koliko vidim, poenta je da u svim elementima moraš da budeš makar pristojan da bi tvoje jake strane donele prednost. U suprotnom, njima samo održavaš glavu malo ispod vode, da ne potoneš sasvim, a to ničemu ne služi u konačnici.


Naveo sam broj pogodjenih kao zanimljivost, apsolutno si u pravu da je bitno i najvaznije da se ne ispromasuje sve kad vec dodjes do otvorenih pozicija.

Edited by stefan81888
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...