Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 hour ago, gggggggg said:

 

i jokic je krivac jer kao lider ekipe on izgleda kao poslednja pickica umesto da bude primer ostalima. 

 

nije 30 poena razilika izmedju dva trenera. ima tu nesto i do igraca i zalaganja.

 

Bas skoro je bio ovde poll Jokic ili Doncic. Nisam se ukljucivao, delovalo mi je kao vristeci no-brainer, mada videh da mnogi nisu takvog misljenja. Izmedju njih dvojice je tolika razlika u zelji i gladi za pobedom da je to za neveru. Luka svako jebeno vece gori na parketu, cesto ce doduse tako i da izgori i na neki nacin sam sebe da izbaci iz tekme, ali on ovu igru ne igra ni zbog cega drugog do da pobedjuje i bude najbolji. To je mindset da se svaka tekma igra da se dobije i da si posle poraza legit smoren i nezadovoljan, nema cruise controla, tempomata i autopilota. Svako vece all-in. Bas me podseca na Toma Boonena i kako je on pizdeo i urlao na vozace sa kojima je ostao u grupi kad ga Cancellara uhvati na spavanju pa mu ode na 50ak km do cilja, a niko nece da vuce i radi jer im je dosta i borba za drugo mesto: govorio im je nesto u stilu 'jebite se, ja se ne trkam da budem drugi' i isao na kraj kolone da izbleji. Kod Jokica se redovno gleda u suljpa kad ce mu se igrati, te kad ce izaci zeljan nadigravanja, a kad kao obicna puvara. To fakat jeste nedopustivo za superstara, pa bio on 'nas' ili ciji god.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

E jbg Kristapse. Nema ovde srece, Maxi je jedini kakav-takav zastitnik reketa, medjutim gdin sutira 1-12 trojke u ovoj seriji, ali zato ne moze da pogodi zicer. Kad udje Boban i kapiram Justin Jackson na cetvorci tek ce biti festa.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, AgroLaki said:

 

Ekipa Denvera bez Jokica ne bi mogla da udje u PO na ovom Zapadu, a lepo su keširali Mareja i Milsapa, pa evo nek povuku gospoda nekad.

 

 

Pa dobro, Marej je i povukao prvu tekmu, a on im je i zalog za buducnost. Jeste rizican njegov ugovor, ali Denver i mora da vuce takve poteze ako misle da imaju ozbiljniji domet.

 

Za Milsapa se potpuno slazem, i vec sam pisao o tome.

 

Ps. Jel se zna zasto letonski saban ne igra?

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Bas skoro je bio ovde poll Jokic ili Doncic. Nisam se ukljucivao, delovalo mi je kao vristeci no-brainer, mada videh da mnogi nisu takvog misljenja. Izmedju njih dvojice je tolika razlika u zelji i gladi za pobedom da je to za neveru. Luka svako jebeno vece gori na parketu, cesto ce doduse tako i da izgori i na neki nacin sam sebe da izbaci iz tekme, ali on ovu igru ne igra ni zbog cega drugog do da pobedjuje i bude najbolji. To je mindset da se svaka tekma igra da se dobije i da si posle poraza legit smoren i nezadovoljan, nema cruise controla, tempomata i autopilota. Svako vece all-in. Bas me podseca na Toma Boonena i kako je on pizdeo i urlao na vozace sa kojima je ostao u grupi kad ga Cancellara uhvati na spavanju pa mu ode na 50ak km do cilja, a niko nece da vuce i radi jer im je dosta i borba za drugo mesto: govorio im je nesto u stilu 'jebite se, ja se ne trkam da budem drugi' i isao na kraj kolone da izbleji. Kod Jokica se redovno gleda u suljpa kad ce mu se igrati, te kad ce izaci zeljan nadigravanja, a kad kao obicna puvara. To fakat jeste nedopustivo za superstara, pa bio on 'nas' ili ciji god.

 

generalno se slazem, samo za doncica sacekaj jos sezonu-dve pa ce i on biti izrobotizovan kao 99% lige.

Link to comment
Share on other sites

Jokić je najspecifičniji superstar, sa neočekivanim rekcijama kad je nezadovoljan, a nezadovoljan je još od početka mehura, videlo se i po izjavama. 

 

99% drugih igrača, posebno superstarova bi u ovakvoj situaciji brinuli o svojoj igri i brojkama, navijači i sponzori bi bili zadovoljni a oni bi posle zasluženo prosipali božanski gnev po saigračima, treneru, upravi, tetkicama... Jokić beži u pasivnu agresiju, direktno im pokazuje da su bez njega ekipa za dno zapada. Kritikujem ga milion puta ali mi ovde osećaj govori da bi trebalo da imam razumevanja za njega. 

 

Prošle godine je pokazao glad za pobedama i sposobnost da ratuje sam sa protivnicima. I, šta se promenilo u Denveru? Čak i da su kompletni bili bi lošiji nego lane. Da odigra kao prošle godine imao bi surove brojke, možda bi prošli Jutu kao SAS prošle godine a posle bismo se vajkali u stilu Jbg, Kawhi je to, mašina, ovo, ono. A poenta bi bila ista, samo što bi nama bilo srce na mestu. Sve više sam ubeđen da bi i prošle godine ispali u prvom kolu da su naišli na ovu Jutu - ekipu sa timskom igrom i pametnim trenerom i dovoljno kvalitetnim igračima.

 

Njega zabole za status superstara i za lične brojke (zbog čega će Nugi da se 'besi :classic_biggrin:). On stalno priča o timu. Gledam ga u prvom delu balona (kad sam i napisao da igra na poziciji mentora) kako 1/4 igra kao da kaže ajde, momci, povucite, pokažite da možete, ja sam tu, moraju da obrate pažnju na mene jer sam to što jesam, a kad bude bilo potrebno pojaviću se. Onda uzme loptu u drugom delu meča i strpa 30. Ali je opet bio nezadovoljan jer zna i da daje 40 ne bi bilo dovoljno jer nema tim. U prvom meču PO je povukao na početku, dao desetak poena, pa se sklonio da bi se još neko razigrao, a posle opet odigrao daleko od maksimuma ali pristojno za njegov status.

 

Kažem, on je specifičan čak i u odnosu na sve neobične superstarove. Često se ponaša u fazonu My way or no way i na neočekivan način pokazuje protest, ali sam ubeđen da bi dao fudbalerskih 110% kad bi imao tim oko sebe, po njegovoj volji. Potrebna mu je ozbiljna organizacija i neko kao Greg Popović iz najboljih dana.

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Steta za ovih par srecnih ofanzivnih skokova za LAC pred kraj poluvremena, moglo je ovo jos vise da se spusti. Odlicna rola MKG-a defanzivno jos jednom, vredi pohvaliti i Burkea uprkos tome sto je imao nekoliko brainfartova. Doncic sve ovo radi sa sve bolnom grimasom nakon svakog doskoka, sta reci.

 

Samo da ne bude blowout i da Dalas odigra aktivno do kraja, zelim da sa samopouzdanjem udju u naredni mec sa nadam se zdravim Kristapsom i probaju jos da produze seriju. Sve ovo je iznad mojih ocekivanja.

Edited by Manu
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...