Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Kako propustiti ludilo koje obećava Sakramento i to protiv ozbiljne ekipe Portlanda? :classic_biggrin: Imam utisak da će se bukvalno raspasti do sredine februara. 

I dalje imamo najjacu insta stranicu, a sto vise gubimo, to su mimovi bolji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Barkley#34 said:

Kako propustiti ludilo koje obećava Sakramento i to protiv ozbiljne ekipe Portlanda? :classic_biggrin: Imam utisak da će se bukvalno raspasti do sredine februara. 

Ne bih gledao Sakramento ni da mi plati neko ove sezone. :D Bukvalno jedan igrač mi nije zanimljiv tamo, a nisam od onih koji nešto gotive tu ekipu, samo sam pratio zbog Bogdana. Gledao sam godinama shitshow u Minesoti zbog Rikija i Pekmena, sad moram opet na njih da obratim malo više pažnje. Uz Oklahomu za koju navijam i Rasela i narandžastog u Vašingtonu, kvota očajnih ekipa je prepunjena. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Bas i ne ovo je lose po njih, da su PG13 i Kawhiji zapalili pa ajde.
Valjda je PG nasao nekog psihologa da resi te blokade koje ima u PO i valjda je napokon zdrav.

ovo ozbiljno pretplacivanje je znak da se nesto trese iznutra. nerealno velike novce je dobio dzordz s obzirom na sezonu koju je imao. ako je ovo potez gasenja plamena koji tinja unutar klipera lako moze da eskalira u pozar koji u konacnom zbiru daje prestija kao ultimativnog pobednika kao onomad ejndza u trejdu sa bruklinom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Dok ne dignes 2 igraca KInga na fantaziju onda ces dobrovoljno da gledas pulene.

Jedino ako baš ne budem imao drugog izbora, mrtvog Beglija sam digao u drugoj rundi. I uprkos njemu izdominirao sezonu.

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Ja sam ih pratio zbog Bogdana i Belog (za koga mi je žao što nije otišao iz cirkusa, ali dobro, uzima lepe novce) a posle sam zgotivio tu borbu za PO. Baciću pogled koji put na njih kad počne RS jer verujem da će biti spektakl.

Belom je Sakramento taman klub po meri. Mada, realno je i da ne dočeka kraj sezone u Nba kao kusur u nekom trejdu. 

15 minutes ago, delgado said:

@zorex Zoxo, ko osvaja ?

Poetski, fino bi bilo da Djana odvali Lebrona u finalu.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije ni OKC tako los kao sto se cini na prvi pogled, ali mislim da ce radi predostroznosti i da gase Horforda, nije ni on zaboravio da igra kosarku, jednostavno se nije uklapao u Filin sistem

 

SGA-Horford-Dort stop Harden-Hil-Ariza-Pokusevski-Bejzli-Dzerom

 

I dalje mogu da peglaju vrh odbranu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drakaris said:

Pa nije ni OKC tako los kao sto se cini na prvi pogled, ali mislim da ce radi predostroznosti i da gase Horforda, nije ni on zaboravio da igra kosarku, jednostavno se nije uklapao u Filin sistem

 

SGA-Horford-Dort stop Harden-Hil-Ariza-Pokusevski-Bejzli-Dzerom

 

I dalje mogu da peglaju vrh odbranu.

Pa da nisu toliko losi  kada pogledam taj roster, oni su jos gori.
Ariza koji ce da ima 0 minuta u OKC; Sga jedini stater a ovo ostalo rotacioni igraci i prospekti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

problem sa georgeom je sto previse prica i previse kenja. pocevsi sa onom frkom sa cj milesom jos kada je bio u indiani. a bilo je i one situacije sa hibbertom koja nije potvrdjena. nakon toga i onaj 'bad shot' kako je nazvao lillardov sut protiv okc. iako je bio u pravu, vise je zvucao salty nego bilo sta. pa onda sva ova sranja u bubbleu. kada bi samo naucio da cuti bilo bi idealno.

kada se malo bolje pogleda karijera uradio je mnogo vise nego npr taj lillard koji je poslednjih godina najveca faca i frajer u ligi. sa 23 godine je igrao game 7 protiv onog heata, bio je ravnopravan igrac sa jamesom. dok je lillard u isto vreme srao gace i jeo pacija govna.

nakon toga je bio mozda i mvp prvih 3-4 meseca 18-19 sezone i onda se povredio. propustio jedno vreme u sezoni i otada vise nije bio isti. onda je u off sezoni operisao rame ili cak i oba, ne secam se i ocigledno ga to jos uvek muci i mucice.

 

odigrao i proslu sezonu vrlo dobro, sutirao 41% za tri na osam uzetih i sve osim one serije sa dallasom je izgledalo ok. i protiv denvera je bio vrlo dobar u seriji sa 22/5.5/5. a naravno pamti se samo ona poslednja utakmica gde je podbacio.

 

zasluzuje ove pare, pitanje je jedino sta ce biti sa ramenima, ako je tu ok, onda ce i dalje biti jedan od najboljih krila u ligi.

Edited by gggggggg
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao Pidžija u bablu da vidim kakav je u kontaktima, bilo u napadu ili u odbrani. Ja sam operisao oba ramena i da cukem u drvo, sad vodim skroz normalan nesportski ćivot, ali me užasava pomisao da opet igram basket i da budem u kontaktu u skoku ili da mi neko nesportski udari sikiricu.

Teško je razbiti psihičku barijeru, još ako moraš da menjaš mehaniku šuta ili slično, zajebana stvar.

Momak bi trebalo da pogasi društvene mreže, napravi svadbu i da mu ova naša vrati malo samopouzdanja, kakvo je imao kad je pravio decu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

ovo ozbiljno pretplacivanje je znak da se nesto trese iznutra. nerealno velike novce je dobio dzordz s obzirom na sezonu koju je imao. ako je ovo potez gasenja plamena koji tinja unutar klipera lako moze da eskalira u pozar koji u konacnom zbiru daje prestija kao ultimativnog pobednika kao onomad ejndza u trejdu sa bruklinom.

 

To je bio jedan ekstreman scenario, a naravno zbog broja godina Garneta i Pirsa je bio samim tim i veci rizik. Ovde treba da se pogodi toliko stvari da bi OKC dobio visoke pikove od Klipersa. PG da se povredi, Kavaj da ode i da Klipersi postanu nepozeljna destinacija. Toliko stvari treba da se poklopi da bi videli takav scenario. Na greskama iz proslosti se uci, ali neke greske se ponavljaju.

 

Vidi se po trejdu koje je godine Presti targetirao, Klipersi treba u periodu 2022-2026 da budu ako ne u samom vrhu onda da budu PO ekipa kako bi ispalo da nisu dali puno za Dzordza. Ako OKC iskopa nekog dijamanta iz druge polovine prve runde i od njega napravi igraca koji je blizu granicnog AS, svaka im cast.

 

Bez davanja toliko pikova OKCu, ne bi Kavaj dosao u Kliperse, tako je i on delimicno ukljucen u cenu trejda.

 

Pritom ne treba da zaboravimo da Klipersi imaju plan B ako u nekom trenutku Kavaj ode i da su najprivlacnija destinacija za FA. Meni licno deluje da nece dugorocno da se veze i da ce mu ugovor biti 2+1 ili 1+1 i da ce da prati kako se druge fransize razvijaju. Fransize iz najvecih gradova se mogu najbrze oporaviti i ne treba im puno da sklope respektabilan tim i to ce da bude sve vise izrazenije u narednim godinama kao sto situacija danas nije ista kao i 2015. Big market timovi ce da dobijaju samo jos vecu moc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

kada se malo bolje pogleda karijera uradio je mnogo vise nego npr taj lillard koji je poslednjih godina najveca faca i frajer u ligi. sa 23 godine je igrao game 7 protiv onog heata, bio je ravnopravan igrac sa jamesom. dok je lillard u isto vreme srao gace i jeo pacija govna.

Ono sto je ove sezone radio Dejm pre korone, to Dzordz nije nikada. Taj Dejm je sipao 50 vezanih ociju sa sve nerealnim procentima. Na kraju uveo sranje ekipu u PO.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, delgado said:

I meni se smucilo pljuvanje po PG.

 

  Nije vise ona zverina iz Indiane, ali i dalje je medju 15-20 najboljih igraca u ligi. Trebalo bi on i Kawhi da dodju do titule, mladi su i sigurno ce imati dosta prilika.

 

  @Miki28 Da mi gledamo u svoje dvoriste, a drugi neka se posloze i igraju kako hoce. Verujem da ce Caldwell-Pope imati bas dobru sezonu.

 

Ja sam uveren da bih mogao iz glave da nabrojim minimum 20 igrača, koji nikako ne spadaju u top20, a koje bih uzeo pre njega. I to bez razmišljanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drakaris said:

Ono sto je ove sezone radio Dejm pre korone, to Dzordz nije nikada. Taj Dejm je sipao 50 vezanih ociju sa sve nerealnim procentima. Na kraju uveo sranje ekipu u PO.

 

kao sto ni lillard nece biti ni cetvrtina paula georga u odbrani pa sve i da se reinkarnise i pocne karijeru opet sa fokusom samo na odbrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gggggggg said:

 

kao sto ni lillard nece biti ni cetvrtina paula georga u odbrani pa sve i da se reinkarnise i pocne karijeru opet sa fokusom samo na odbrani.

Lilard poseduje dve znacajne stavke, a to su plejmejking i napad, Dzordz ima samo odbranu. Nasuprot svemu, Dejm ga je i oduvao u direktnom duelu, jos je uz to imao i losijeg saigraca u vidu CJ-a. 

 

Ne shvataju ljudi kakav je podvig bio uvesti Vajtsajda-Karamelu i ostale g ligase u PO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stefan81888 said:

PG u Indijani je kao glavni igrač igrao na nož protiv prime Lebrona i Majamijevog supertima. 

Pitaj Brona sta mu je bilo lakse, pobediti tada Indijanu ili uvesti Lejkerse u PO na zapadu svojoj prvoj sezoni sa nedovoljno dobrim igracima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...