Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

cekaj, jel ne moze svaka fransiza da svakom igracu u skoro svakom trenutku kaze e tebra, javi se sutra na blagajnu u solt lejk siti, nisi vise sa nama?

i to je ok, front office radi u najboljem interesu fransize itd

 

u cemu je onda problem kada igrac pokusa da uradi nesto slicno i za svoj licni interes?

 

ne znam kakav je dil ili dogovor postojao izmedju hardena i hjuston FO, mozda on i jeste ispao supak...ali se apsolutno ne slazem sa pricom da su igraci govna zato sto gledaju svoj interes

Link to comment
Share on other sites

Mandarina-staklorezac situacija

 

Timovi ne mogu tek tako vejvovati igraca koji ima garantovan ugovor, zato su u igri svi ti buy-outi, stretchovi i slicne stvari. Danas 99% igraca u NBA potpisuje garantovane ugovore i dobijaju taj novac za vreme trajanja istog bez obzira na to da li su se ozbiljno povredili pa dugo odsustvovali nikad vise se ne vrativsi na predjasnji nivo koji im je takav ugovor doneo ili im prosto seva pajchilo da se vise cimaju kad su uzeli kintu. Jedini nacin da neki igrac tek tako, preko noci ne bude vise deo tima je trejd i ovakva situacija sa ugovorima u NBA (za razliku od drugih liga gde nema garantovanog ma sta se desi, poput NFL) je svojevrsna kompenzacija za to. 

 

Dalje, ovde i nije neki problem sama cinjenica da je igrac x trazio trejd. Nevolja je sto se to pusta u javnost i igrac pocinje da ucenjuje fransizu na razlicite nacine, poput ovog Hardenovog zavlacenja sa dolaskom/nedolaskom u kamp ili npr. sabotiranjem ekipe na utakmicama, odbijanje da se izadje na parket... Ekvivalent takvom ponasanju bi bilo da recimo FO nekog tima da instrukciju saigracima da ignorisu problematicnog igraca na tekmama da bi imao sto losiji ucinak i posledicno losiju pregovaracku poziciju za novi ugovor koji bi tada morao biti znatno manji, da istom ogranice ili ne dozvole pristup odredjenim trening centrima i opremi ili cak da mu pre neke bitne tekme kazu lupam 'ili ces pokidati sad i odvesti nas u finale konferencije ili cemo te trejdovati u najvecu pripizdinu ili najlosiji tim u NBA'. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kako bi tvoj sef reagovao ako bi ti rekao fuck it, ne idem na posao par dana idem da se izzurkujem i pri tome da ne budes uopste u kontaktu sa gazdama. 

sta je inace to slicno sta su fertitta, silas, stone i ostali u fo houstona uradili kao harden?

nesumnjivo da je ispao supak, a najveci problem je sto je snimljen na zurci sa desetina ljudi i bez ikakve maske i slicno u trenucima kada je vec izasao novi pravilnik povodom virusa. svi bili u karantinu i spremali se za kamp a njega boli kurac.

 

on je svake druge ili svake godine potpisivao novi ugovor na vec postojeci cisto da se obezbedi. gledao je svoj interes dok mu je to godilo, cim hoce da napusti ekipu odmah pravi cirkus...sledeci put nek potpisuje na godinu dana i nece imati ove nezgodne situacije tipa pripreme za sledecu sezonu.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nemojte ga trejdovati vec super lepkom za klupu naredne dve godine. Da ga na jebenoj mapi nema! Pa kad se podgoji kao svinja, kad od neigranja zabaci bball paucine koliko ‘oces, kad se smori kao plovak...dace mu neko dobar ugovor posle toga tuki lastin. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hamilton said:

Nemojte ga trejdovati vec super lepkom za klupu naredne dve godine. Da ga na jebenoj mapi nema! Pa kad se podgoji kao svinja, kad od neigranja zabaci bball paucine koliko ‘oces, kad se smori kao plovak...dace mu neko dobar ugovor posle toga tuki lastin. 

 

baš bih voleo da rocketsi to urade (naravno da neće), čisto da ne objašnjavam iznova koji je to suicid za franšizu. 

 

timovi po meni mogu da vrate stvari u svoju korist u tom odnosu sa superzvezdama jedino ako izdejstvuju da se ukinu trejdovi. 

 

u suprotnom, dok god franšiza ima pravo zbog ličnog boljitka da šalje igrače gde im se prohte, i superstar će želeti da izvede ono što vidi kao dobro za svoj biznis. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Marvin said:

Pa cekaj, jel igrace bije neko po usima da potpisuju ugovore na 4 godine? Neces trejd? Vazi, budi FA svako leto i cepaj gde ti se svidja

 

pričamo o nekih top 15 igrača u ligi, koji su otprilike male franšize koje igraju za franšize. ti likovi znaju koliko od njih zarađuju i klubovi i liga i tako se i ponašaju. 

 

franšizama odgovara trejdovanje jer im daje fleksibilnost i u novcu i u ciljevima, kratkoročno i dugoročno. 

 

e pa sad imaš 10-15 batica koji će da iskoriste svoj značaj i pravilo koje klubovima odgovara. 

 

ukini trejd pa onda super zvezde ne mogu da traže isti i ciao 

Link to comment
Share on other sites

Meni je sve ok dokle god se i igrač i klub kreću u granicama ugovora. Čim neka od strana krene da radi nešto što je protivno ugovoru, to mi nije ok. Samovoljno propuštanje trening kampa mi nije ok. Da sam na mestu Rocketsa, trejdovao bih ga u Minesotu za Townsa i resto pa nek tamo glumi šerifa. Nije Harden Lebron, KD, Steph ili Kawhi pa da mu se toliko titraju jajca dlakava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hamilton said:

Nemojte ga trejdovati vec super lepkom za klupu naredne dve godine. Da ga na jebenoj mapi nema! Pa kad se podgoji kao svinja, kad od neigranja zabaci bball paucine koliko ‘oces, kad se smori kao plovak...dace mu neko dobar ugovor posle toga tuki lastin. 

lol, pa jedan Hejvord je u ovoj ofsezoni dobio 120/4. Harden bi dobio max bez problema i sa dve godine neigranja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je sve ok dokle god se i igrač i klub kreću u granicama ugovora. Čim neka od strana krene da radi nešto što je protivno ugovoru, to mi nije ok. Samovoljno propuštanje trening kampa mi nije ok. Da sam na mestu Rocketsa, trejdovao bih ga u Minesotu za Townsa i resto pa nek tamo glumi šerifa. Nije Harden Lebron, KD, Steph ili Kawhi pa da mu se toliko titraju jajca dlakava.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Za najboljeg strelca NBA lige i vrv najboljeg sg na svetu da dobijes kamenjara Simonsa, a vec imas Vola koji, najblaze receno, nije pouzdan suter.

 

Sve i da govoris o izgradnji tima za sledecu sezonu, Simons nije kalibar da sam vuce bilo koji tim. Za razliku od Hardena.

 

Filadelfija bi tom zamenom bukvalno opljackala Hjuston.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro onda Levert, Dinvidi i Alen to je po meri za najboljeg sg.
Simons je sam vukao Filu kada je Embid pao i jedne sezone je imao 10-1 tako nesto.
Wall je tu zato sto ninzda kornjaca vise nije htela da bude a Harden je preferirao Walla kao saigraca.
Prosle bez JOela
https://www.statmuse.com/nba/ask?q=ben+simmons+stats+without+joel+embiid+in+2019-20
 18/19 bez nejga

https://www.google.com/search?q=ben+simmons+without+joel+embiid+stats&oq=ben+simons+without&aqs=chrome.1.69i57j0i13i457j0i13i30j0i8i13i30l5.4569j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, đubrivo. said:

@Alex_Serbia ni ja ne volim kamenjare al' malopre si predlagao pacova, koji je bliži glorofied role playeru nego franšiznom igraču i par role playera a sad ti simmons nije dobar  ( :

 

simmons je najbolji "gotov" igrač kojeg možeš da dobiješ. ostalo su pikovi i neka "gomilica" tih dobrih ali ne sjajnih igrača

 

Sta znam, u ovoj hipotetici bi DR, 1.pik ovog drafta i jos makar jedan dobar igrac bili mnogo vise nego samo 1 ben simons. Makar meni.

Link to comment
Share on other sites

Ima mnogo boljih paketa za Hardena od Nets paketa ili Sixers paketa oko Simmonsa. Ovo pod pretpostavkom da za Hardena u drugom smeru ne bi pustili svega 5-10 igrača u ligi. Za njega možeš da dobiješ skoro bilo šta, šta će ti roba sa greškom poput Simmonsa ili role playeri Netsa.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Sta znam, u ovoj hipotetici bi DR, 1.pik ovog drafta i jos makar jedan dobar igrac bili mnogo vise nego samo 1 ben simons. Makar meni.

 

ne sviđa mi se simmons ali oko njega garant možeš da gradiš roster. kod d'angello, edwards, pikovi, igrači bi sve zavisilo od toga kakav će edwards ispasti igrač.

meni on na najboljim hajlajcima izgleda kao neka verzija hardena bez asistencija ali kažu ljudi da je to baš wishful thinking.

 

 

inače, kad sam već posadio onaj video o hakeemu i traženju tradea 1992 koji se na kraju nije desio:

bill simmons u aktuelnom podcastu od 5og minuta pa ne znam dokle, slušao sam do 20og, navodi igrače kroz istoriju koji su bili nezadovoljni a 70% njih je tražilo trejd u specifičnu ekipu

 

1 stara vremena: wilt chamberlain, earl the pearl monroe, jabbar, dr J

 

2 free agency: bill walton, moses malone, hakeem, barkley, danny manning

 

3rd era: alonzo mourning, kidd, rodman, webber, tim hardaway, kemp, pippen, marbury, steve francis

 

4th: baron davis, vince carter, t-mac, sheed, kobe, kidd

 

5th: melo, cp3, dwight howard, kevin love

 

..tu sam stao  : Đ

 

jeste danas sve to izraženije i češće ali se dešava od uvek

 

edit

https://www.stitcher.com/show/the-bill-simmons-podcast

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ima mnogo boljih paketa za Hardena od Nets paketa ili Sixers paketa oko Simmonsa. Ovo pod pretpostavkom da za Hardena u drugom smeru ne bi pustili svega 5-10 igrača u ligi. Za njega možeš da dobiješ skoro bilo šta, šta će ti roba sa greškom poput Simmonsa ili role playeri Netsa.

Tesko da ima. Pogotovo ako izadje javno i kaze hocu tu i tu. A vrednost mu pada kako vreme prolazi zbog duzine ovog prvobitnog ugovora koji ima.
Za Davisa su izvukli mlade potencijale gde je Ingram postao allstar a ova 2 solidni role plejeri, a za Kawhija Derozana i Poetl.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Tesko da ima. Pogotovo ako izadje javno i kaze hocu tu i tu. A vrednost mu pada kako vreme prolazi zbog duzine ovog prvobitnog ugovora koji ima.
Za Davisa su izvukli mlade potencijale gde je Ingram postao allstar a ova 2 solidni role plejeri, a za Kawhija Derozana i Poetl.
 

 

Harden ako sam dobro razumeo ima godinu duži ugovor nego Kawhi u vreme trejda u Raptorse. Svakako da mu dužina ugovora obara cenu ali sa takvim igračem se valja kockati. Od ovih iz Netsa niko nije ni blizu potencijal poput Ingrama, dobili su tu Pelicansi još i neke pikove valjda za AD. Rocketsi ovde moraju da odigraju pametno, jebe im se šta Harden želi, treba da uzmu za sebe najveći mogući povrat bez obzira da li dolazi od Lakersa ili Thundera.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Harden ako sam dobro razumeo ima godinu duži ugovor nego Kawhi u vreme trejda u Raptorse. Svakako da mu dužina ugovora obara cenu ali sa takvim igračem se valja kockati. Od ovih iz Netsa niko nije ni blizu potencijal poput Ingrama, dobili su tu Pelicansi još i neke pikove valjda za AD. Rocketsi ovde moraju da odigraju pametno, jebe im se šta Harden želi, treba da uzmu za sebe najveći mogući povrat bez obzira da li dolazi od Lakersa ili Thundera.

Ima ovu plus sledecu sigurnu i PO za 3 godinu, pitanje da li ce da uzme ako ode u tu neku nepozeljnu franzisu.
Ovo ostalo se slazem sa tobom,  Hou treba da boli k gde hoce Harden i da izvuku najvise moguce. Samo ja mislim da je Ben+Matis+sta kod da se izjednace plate, najbolje moguce uz koji pik.
Mozda ako Klipersi hoce PG da se rese pa tu naprave paket. Ovo ostalo ne vidim nista vau, neki paket Majamija oko Heroja i Duncana je previse slab za Hardena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...