Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

10 minutes ago, riviera said:

otkud sad ovaj jogi-prelet kad cele sezone pises da nemaju plejmejkinga i da se ne mozE tako do titule.

Sta ces kada je ove sezone konkurencija slaba, onda suvi kvalitet izlazi na povrsinu. Da li ovde moram da kucam drugu petorku Klipersa i drugu petorku Lejkersa. Smesno. Kavaj se krije iza mocne dubine sastava. 

 

Da su tu recimo ratnici, ne bih imao nikakve dileme ko dobija, jer su po kvalitetu "tu", a imaju mnogo bolji plejmejking. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drakaris said:

Sta ces kada je ove sezone konkurencija slaba, onda suvi kvalitet izlazi na povrsinu. Da li ovde moram da kucam drugu petorku Klipersa i drugu petorku Lejkersa. Smesno. Kavaj se krije iza mocne dubine sastava. 

 

Da su tu recimo ratnici, ne bih imao nikakve dileme ko dobija, jer su po kvalitetu "tu", a imaju mnogo bolji plejmejking. 

to se znalo i pre sezone da posto nema vise super timova da ce manje biti potrebno za titulu.

lenard je drugi tip igraca od lebrona koji sa svojim drugacijim kvalitetima ima u najmanju ruku podjednaku vaznost kad juris titulu. za regularnu sezonu mozes da skupljas pobede i sa siakamom, janisom, hardenom..., ali njegova sposobnost lakog poentiranja + zaustavljanja protivnickog najboljeg igraca je od neprocenjive vaznosti sto je uostalom vec potvrdio u svojoj karijeri. zamisli sada da toronto ima njega u zavrsnicama da on resava a jos ga i bacis na tejtuma da ga zakljuca. odmah bi i lakse bilo za igru lauriju, siakamu, van vlitu, gasolu i ibaki kad bi boston celu odbranu morao da fokusira na lenarda. totalno druga serija i toronto od dosta dobre ekipe pretvaras u prvog favorita.

 

ne bih ja ipak lac unapred davao titulu s obzirom koliko su skloni povredama, pol dzordzova nestajanja u plejofu i da tu sem kavaja niko ne da nema iskustvo osvajanja nego ni iskustva borbe za trofeje do sada.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, riviera said:

to se znalo i pre sezone da posto nema vise super timova da ce manje biti potrebno za titulu.

lenard je drugi tip igraca od lebrona koji sa svojim drugacijim kvalitetima ima u najmanju ruku podjednaku vaznost kad juris titulu. za regularnu sezonu mozes da skupljas pobede i sa siakamom, janisom, hardenom..., ali njegova sposobnost lakog poentiranja + zaustavljanja protivnickog najboljeg igraca je od neprocenjive vaznosti sto je uostalom vec potvrdio u svojoj karijeri. zamisli sada da toronto ima njega u zavrsnicama da on resava a jos ga i bacis na tejtuma da ga zakljuca. odmah bi i lakse bilo za igru lauriju, siakamu, van vlitu, gasolu i ibaki kad bi boston celu odbranu morao da sa udvajanjima zaustavlja lenarda. totalno druga serija i toronto od dosta dobre ekipe pretvaras u prvog favorita.

 

ne bih ja ipak lac unapred davao titulu s obzirom koliko su skloni povredama, pol dzordzova nestajanja u plejofu i da tu sem kavaja niko ne da nema iskustvo osvajanja nego ni iskustva borbe za trofeje do sada.

Pa u prosloj PO seriji mu se nesto i nije islo na Doncica, jer normalno, ne postoji igrac u ligi koji moze Luku da cuva, pa su morali prljave poslove raditi, sto primecujem da ovde nista nije potvrdio. A jos su imali i neizmerno mnogo srece, jer se Kristaps povredio. Koliko su imali samo problema sa timom koji poseduje opasan plejmejking. 

 

Toronto nije bio prvi favorit uopste prosle sezone. Postali su favoriti tek kada je pola GS-a bilo u zavojima. Jos su prosli Filu na user veka, pa i proslogodisnja Fila je bolja od svih ekipa ove godine. 

 

Naravno, Lenard mnogo vise lezi ekipi Toronta, jer tamo ima Laurija i FVV-a. Odlicne kreatore. Proslogodisnji Toronto je bolji od ovogodisnjih Klipersa. 

 

Ni pije vodu ta prica kako on sve zaustavlja i daje 40 poena. Tejtum nije neki superstar bio prosle, a ni ove godine. Neka zatvori LeBrona ove godine, ali se kladim da ce opet da se sakrije i pusti Morisa i ekipu na Brona. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Jedini mi Doncic ima taj LBJ potencijal od svih igraca posle njega. 

S tim da Kavaj još nema ni tricet pa nije nemoguće ni da u narednih pešes godina uspostavi neku dinastiju ili pokupi titule sa različitim ekipama, što bi ga značajno vozdiglo na tim virtuelnim listama.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

To je glavno pitanje. 

Klipersi imaju najbolju dubinu u NBA ikad.

Klipersima je startni plej Beverli, a startni centar Zubac. Startni pf je Markus Moris (pricamo o coveku sa iq-om prosecnih vrata od kupatila). Drugi najbolji igrac je Pol Dzordz koji pola sezone nije igrao, a drugu polovinu se raspadao. 

A dubina je PatPat i Grin, Noa od sto ljeta, Shamet od 30 kila i RJax koji je decko debil. A da, tu su Trez i Lu. Lu koji nikada nije imao po uspeh i Trez koji je Trez (jebaga).

 

Mogu svi da igraju ovu igru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lol ovo što piše @Drakarisna prethodnih par strana je stvarno smešno. Kawhi mašina najveća u ligi već godinama, ja više ne mogu da zamislim bilo koji tim u ligi da je on u njemu a da nisu konkurentni za visoko, a u PO bi ušao i sa bogaljima oko njega. Iako je Luka mađija imao ludu seriju protiv Klipersa, Kawhi je bio najbolji igrač i te serije, statistika i efikasnost su mu brutalni. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drakaris said:

Bron je devet puta igrao finale. Bron nikad nije imao ekipcinu, kao sto ima Kavaj. Moze se reci za obe titule i sada sa Klipersima su najveci favoriti su upravo zvog dubine ekipe. 

 

imao hilla i crowdera koji su se tada racunali kao krsevi a sada legit igraci playoff ekipa. rose se raspadao tamo a onda nakon toga imao vrlo dobre sezone u wolvesima i pistonsima. love se uvek potcenjivao kao i irving na kraju. thompson solidan igrac, jr takodje. na kraju james ukopao fransizu i pobegao xd. postojivrlo jasan razlog zasto igraci vecino ne uspevaju da dodju do izrazaja u jamesovim ekipama.

 

u medijima a i oko medija uvek je postojao i postoji narativ da james ima krs tim oko njega da mu dostignuce i legacy bude vece. ako izgubi onda ide prica da ima lose saigraci i samo dva all-stara pored njega (u poredjenju sa 4 iz gsw npr) a ako pobedi onda pobedjuje bukvalno sam i uprkos ostalim saigracima kao sto su debil jr (bez kojeg npr ne bi ni uzeli titulu '16). sam vukao svakoga.

 

na kraju, dok ga neko ne pobedi i dalje je u ovom trenutnku #1.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gggggggg said:

 

imao hilla i crowdera koji su se tada racunali kao krsevi a sada legit igraci playoff ekipa. rose se raspadao tamo a onda nakon toga imao vrlo dobre sezone u wolvesima i pistonsima. love se uvek potcenjivao kao i irving na kraju. thompson solidan igrac, jr takodje. na kraju james ukopao fransizu i pobegao xd. postojivrlo jasan razlog zasto igraci vecino ne uspevaju da dodju do izrazaja u jamesovim ekipama.

 

u medijima a i oko medija uvek je postojao i postoji narativ da james ima krs tim oko njega da mu dostignuce i legacy bude vece. ako izgubi onda ide prica da ima lose saigraci i samo dva all-stara pored njega (u poredjenju sa 4 iz gsw npr) a ako pobedi onda pobedjuje bukvalno sam i uprkos ostalim saigracima kao sto su debil jr (bez kojeg npr ne bi ni uzeli titulu '16). sam vukao svakoga.

 

na kraju, dok ga neko ne pobedi i dalje je u ovom trenutnku #1.

nisam znao da mozes da budes no1 a i da ne udjes u plejof:s_d:. onda je ove sezone durent i dalje broj 2 dok  se ne pojavi i neko ga ne pobedi. 😕

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, riviera said:

nisam znao da mozes da budes no1 a i da ne udjes u plejof:s_d:. onda je ove sezone durent i dalje broj 2 dok  se ne pojavi i neko ga ne pobedi. 😕

 

jbg povredjen je. da je full zdrav bio bi mi verovatno prvi. jedini koji ima dovoljno argumenata da bude ispred jamesa.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gggggggg said:

 

jbg povredjen je. da je full zdrav bio bi mi verovatno prvi. jedini koji ima dovoljno argumenata da bude ispred jamesa.

hteo sam reci da se u sportu ne zivi na starim zaslugama. menja se to iz sezone u sezonu u zavisnosti od rezultata.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, delgado said:

HAHAHAHHAHA sta ti decko pises

 

  Samo je bilo potrebno da se polome Klay, Durant i pola tima GSW a on da ima Siakama i Lowry, 2 legit all-stara te sezone + Fredija, Ibaku, Gasola, Denija citava masinerija.

 

   Bron okrenuo 1-3 protiv 73-9 ekipe. Ja stvarno ne mogu da se nerviram vise, odoh da popijem lek

Kako je okrenuo?Tako sto je uzdejstvovao kao zadnja picketina suspenziju znajuci koliki ima uticaj u ligi.Pitaj mnoge bivse velike igrace a i sadasnje sta misle o toj tituli.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, riviera said:

hteo sam reci da se u sportu ne zivi na starim zaslugama. menja se to iz sezone u sezonu u zavisnosti od rezultata.

 

pa nije james isaiah thomas pa da jedne sezone bude mvp kandidat a druge da bude 13. igrac na rosteru...

 

 

4 minutes ago, Gaga said:

Kako je okrenuo?Tako sto je uzdejstvovao kao zadnja picketina suspenziju znajuci koliki ima uticaj u ligi.Pitaj mnoge bivse velike igrace a i sadasnje sta misle o toj tituli.

 

upravo sam na telefonu sa bivsom zvezdom, ono sto ima da kaze o toj tituli ce vas SOKIRATI.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ejj, ti si već drugi (prvi je @McLeod pre godinu dana) koji poteže kako ja vređam @Malkolm Brogdon, nadam se da će jednom da se pojavi na temu i potvrdi ili opovrgne te tvrdnje.

Ma ok smo u potpunosti, bilo koju raspravu shvatam skroz lighthearted.

 

Da mi nesto smeta ne bih ni ulazio u diskusiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...