Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

53 minutes ago, riviera said:

demantovano sa izvora :classic_biggrin:

 

inace malo je bzvz vaditi se na to da je kingsima trebao visoki igrac i da bi doncic uzeo loptu foksu kad su kingsi ponudili max zeku lavinu kad je ovaj bio ograniceno slobodan agent.  pa on je tek privatnik10  od koga niko ne bi video loptu za razliku od doncica koji istina voli da je drzi ali zna da podeli pasove otvorenim saigracima u stilu hardena/lebrona. postenije je reci mislili smo da je begli bolji prospekt i to je to samo i oni su svesni da je procena bila losa sada pa im je glupo da tako nesto izjave danas kada slovenac dominira ligom. 

 

 

@21Barkley sparsi se raspali posle odlaska bertansa kao kavsi bez lebrona :lol_2:. salu na stranu mnogo im je bio on bitan igrac delimicno  sa skorerske strane ali najvise zato sto im je donosio spejsing u napadu. odbrana slaba doduse ali za te pare ne mozes da imas sve. ima nesto kod sparsa mozda i do toga  sto lemarkan i derozan  def ne igraju kao fransizni igraci u ovom uvodnom delu lige. :classic_sleep:

 

 

 

Ja mislim samo da su Kingsi jednostavno  sracunali da bi Fox+Badi+Marvin trebalo da daju vise nego Fox+Luka+Badi i to je to. Trebao im je visoki, pa im je trebao, ovako da je Luka ispao bust ostali bi bez perspektivnog centra, da je dobio malo lopti koje bi ekstra iskoriscavao, postao bi nezadovoljan i trazio vecu minutazu, da je dobio mnogo lopti onda bi Fox bio nezadovoljan pa bi opet morali da trejduju, tj, vrv nisu hteli da se cimaju da dodju u situaciju da trejduju Foxa ili Luku za centra pa da krenu ponovo da se uigravaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

portland se recimo zeznuo na slican nacin kada nisu uzeli dzordana jer su vec imali klajd drekslera i jer  se u to vreme mislilo da bez ozbiljnog centra nema uspeha. zbog toga je i pozeljnije draftovati po kvalitetu ispred trenutnih  timskih potreba ako vidis u igracu ozbiljan kvalitet. 

jednostavno nisu u luki videli top 5-10 igraca lige (uzgred budi receno nisam ni ja ali sam mislio da treba ipak da ga draftuju jer je sabijao po evropi) i nije ni prva ni poslednja greska na draftu koja se desila i koje ce se desavati ali bas zato ce se o njoj puno i pricati/pisati  u godinama koje dolaze ako luka nastavi da dominira ligom a sakramento ostane (ispod) prosek ekipa.

Edited by riviera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobar primer su i Blazersi iz novije istorije, kad su draftovali McColluma iako su već imali sličnog igrača u Lillardu. Blazersi su igrali finale Zapada, da podsetim. U svakom slučaju će moći da trejduju tog igrača za nekog kompatibilnijeg ako bude potrebe.

 

Fox i Bagley bi morali da budu Stockton-Malone osovina da bi se opravdalo ne draftovanje Luke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

 

Fox i Bagley bi morali da budu Stockton-Malone osovina da bi se opravdalo ne draftovanje Luke.

 

(nešto razmišljam naglas), šta bi trebalo da budu trae young i collins (i veliki deandre hunter sa njima), steve nash i amare stoudermire pre povrede?

mada, pitanje je i da li bi i tako berićetan outcome bio dovoljan

 

videćemo, još je rano

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dobar primer su i Blazersi iz novije istorije, kad su draftovali McColluma iako su već imali sličnog igrača u Lillardu. Blazersi su igrali finale Zapada, da podsetim. U svakom slučaju će moći da trejduju tog igrača za nekog kompatibilnijeg ako bude potrebe.

 

Fox i Bagley bi morali da budu Stockton-Malone osovina da bi se opravdalo ne draftovanje Luke.

meni je begli imao dosta vise upitnika od doncica i zato mi je bio vise  ispred luke nego sto sam mislio da je luka u stanju da dostigne ovaj nivo igre.

da podsetim na beglijeve mane, slab sut, upitan defanzivac, nedefinisana pozicija,  igra koja se bazira  u reketu a zna da koristi samo jednu ruku, nizak igrac da cuva centre. ima on i dosta dobrih strana ali ove koje iako delimicno ispravljive ima su opet limiti koji ce ga sprecavati da dostigne vise igracke  nivoe dok ih ne ispravi.

@alpaka Bereta Sida  nisam video demant al nije nesto ni da pratim preterano domace medije, ovo mi je bilo vise smesno sa socioloske strane da posmatram kako ko reaguje na istu vest i na kom su civilizacijskom nivou mediji i drzave u kojima rade . okaci ako nadjes ko je demantovao.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

(nešto razmišljam naglas), šta bi trebalo da budu trae young i collins (i veliki deandre hunter sa njima), steve nash i amare stoudermire pre povrede?

mada, pitanje je i da li bi i tako berićetan outcome bio dovoljan

 

videćemo, još je rano

 

Jbg, Trej je ipak mnooogo bolji igrac od MB3, pa ce uticaj te odluke biti uvek u senci Divceve, skoro pa evidentne greske. Jednostavno ne vidim da Marvin moze da bude nesto vise do 15+6 igraca uvek upitne odbrane. Morao bi recimo da dovede trojke na neki bas dobar nivo pa da imas neki added value od njega, u odnosu na poziciju na draftu i propustene igrace. 

Link to comment
Share on other sites

Meni nikada nece biti jasno ovakvo svrsavanje na te visoke pokretljive igrace i biranje sa nebulozno visokih pozicija na draftu u ligi koja se maltene potpuno pomerila iz reketa.

Bolje da gledas da ulovis nekog Kapelu sa 20 i nekog pika, nego da tracis te prve pikove na visoke.

 

Kad se vracas unazad, apsolutno nijedan visoki iz top 5 nije opravdao ocekivanja. 2016. Bender je bio 4. pik (to sad izgleda mnogo gore od Baglija drugog pika), Okafor treci pik 2015, Tauns prvi, Porzingis cetvrti, ni to se nije isplatilo ni Soti ni Niksima, ali ajde, ova dvojica bar postali All Star igraci (jer nabise statse u krs timovima, al ajde, da ne pocinjemo o tome), 2014. Gordon i Embid u top 5, Embid je zapravo jedini izuzetak od ovog pravila, a za njega se zbog povreda pricalo da je ogroman rizik birati ga tu.

 

Znaci procene su uglavnom lose do nikakve. U svakoj generaciji bar nekog Dzereta Alena mozes da uzmes koji ce ti postati bolji igrac za rotaciju nego da kupis hajpovane centre.

 

Ko dva top 15 pika u danasnjem NBA potrosi na visoke igrace pa makar oni bili Dankan i Olajdzuvon, zasluzuje da bude kanta za napucavanje zauvek.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AgroLaki said:

Jbg, Trej je ipak mnooogo bolji igrac od MB3, pa ce uticaj te odluke biti uvek u senci Divceve, skoro pa evidentne greske. Jednostavno ne vidim da Marvin moze da bude nesto vise do 15+6 igraca uvek upitne odbrane. Morao bi recimo da dovede trojke na neki bas dobar nivo pa da imas neki added value od njega, u odnosu na poziciju na draftu i propustene igrace. 

Mislim da može da ima bolje brojke, bar deset skokova. Igrački, glava za glavu, neće biti blizu Luke ali će sve zavisiti od toga kako će ga uklopiti u ekipu i koliki će plafon tim imati. Ima odličan skok, može dobro da koristi nabacivanja na obruč i ima sjajan poluhorog. Ako Hild, Bogi, Barns i Beli i ko god mu budu saigrači u budućnosti, budu dobro šutirali spolja neće se osetiti taj nedostatak šuta a imaće mnogo više prostora. Plus, ipak je on još uvek derle koje ima godine rada ispred sebe da unapredi elemente koji mu nedostaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, riviera said:

 

@alpaka Bereta Sida  nisam video demant al nije nesto ni da pratim preterano domace medije, ovo mi je bilo vise smesno sa socioloske strane da posmatram kako ko reaguje na istu vest i na kom su civilizacijskom nivou mediji i drzave u kojima rade . okaci ako nadjes ko je demantovao.

Ne mogu se tacno sjetit al koliko se sjecam naletio sam negdje da je ekspresno demantovano. Sva prica je cini mi se krenula od nekog naseg (bosanskog) lijevog sportskog portala i prosirila se na ostale poluinteligentne medije po regionu. Realno Slovenci bi ga zivog rastrgali da je istina, oni su na ovakve stvari poprilicno osjetljivi. 

 

Inace nisam previse upucen u te portale s nasih prostora. Kod nas je klix manje vise okej dok od srbijanskih znam samo da su ovi tipa blic, kurir i slicni solidno stivo kad ti nije ni do cega pa imas potrebu da malo oplaces. Od hrvatskih samo za index znam. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, McLeod said:

 

 

Kad se vracas unazad, apsolutno nijedan visoki iz top 5 nije opravdao ocekivanja. 2016. Bender je bio 4. pik (to sad izgleda mnogo gore od Baglija drugog pika), Okafor treci pik 2015, Tauns prvi, Porzingis cetvrti, ni to se nije isplatilo ni Soti ni Niksima, ali ajde, ova dvojica bar postali All Star igraci (jer nabise statse u krs timovima, al ajde, da ne pocinjemo o tome), 2014. Gordon i Embid u top 5, Embid je zapravo jedini izuzetak od ovog pravila, a za njega se zbog povreda pricalo da je ogroman rizik birati ga tu.

 

 

nemoj da misliš da ti nešto sad kontriram ali za mene lično zaista nije važno na kojoj poziciji igrač igra, ukoliko ima potencijal da bude opasan.

 

embiid je rizik zbog povreda ali je izvan toga igrač koji menja situaciju na terenu. njegova visoka pozicija je apsolutno opravdana bez obrzira na tendencije.

towns po meni još uvek nije dostigao svoj maksimum, između ostalog i zbog situacije u minesoti. ipak, na momente izgleda zastrašujuće dobro.

jokić zbog svoje kilaže i nestandardnosti nije ni razmatran ali danas da pitaš FOs timova, verujem da bi ga svi birali sa prvog mesta

 

mislim, pričam ovo nevezano za bagleyja, meni se on kao igrač slabo dojmi, pre svega zato što mislim da takav tip mora biti ozbiljan faktor u odbrani, to bi jako promenilo stvari (opet po meni, jel)

 

koliko god svi sada balili na plejmejkere, slažem se sa onom @riviera opaskom, da je nba već par decenija liga u kojoj su versatile krila najveći faktor. na neki način, to su i luka i harden (pored leonarda, duranta, lebrona, giannisa i koga već sve ne) - ali na kraju dana, samo je važno da li će taj XY igrač biti izuzetan a ne koju poziciju igra.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

nemoj da misliš da ti nešto sad kontriram ali za mene lično zaista nije važno na kojoj poziciji igrač igra, ukoliko ima potencijal da bude opasan.

 

embiid je rizik zbog povreda ali je izvan toga igrač koji menja situaciju na terenu. njegova visoka pozicija je apsolutno opravdana bez obrzira na tendencije.

towns po meni još uvek nije dostigao svoj maksimum, između ostalog i zbog situacije u minesoti. ipak, na momente izgleda zastrašujuće dobro.

jokić zbog svoje kilaže i nestandardnosti nije ni razmatran ali danas da pitaš FOs timova, verujem da bi ga svi birali sa prvog mesta

 

mislim, pričam ovo nevezano za bagleyja, meni se on kao igrač slabo dojmi, pre svega zato što mislim da takav tip mora biti ozbiljan faktor u odbrani, to bi jako promenilo stvari (opet po meni, jel)

 

koliko god svi sada balili na plejmejkere, slažem se sa onom @riviera opaskom, da je nba već par decenija liga u kojoj su versatile krila najveći faktor. na neki način, to su i luka i harden (pored leonarda, duranta, lebrona, giannisa i koga već sve ne) - ali na kraju dana, samo je važno da li će taj XY igrač biti izuzetan a ne koju poziciju igra.

 

Jasno je i tacno to sve naravno, ali sa druge strane, treba imati u vidu koliko bi stvari trebalo da se poklopi pa da igraci koji kao Begli treba da poprave mnogo tehnickih stvari i plus rizikujes promaju u glavi budu taj igrac koji menja situaciju na terenu.

 

A bek sa dobrim sutem nikad nece biti fejl, pa makar bio leptiric kao Trej Jang. O tome pricam.

 

Isto tako, stvarno bar te drvne gradje ima koliko hoces. Kad biras visokog mnogo pre treba da gledas da li decko ima mozak, neka bude najvece drvo na svetu, radis sa njim da fizikalije iskoristis kako treba i napravis od njega upotrebljivog clana rotacije ako ne i startnog centra. Takve uvek mozes da uzmes sa 20+ pozicije na svakom draftu.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, McLeod said:

Meni nikada nece biti jasno ovakvo svrsavanje na te visoke pokretljive igrace i biranje sa nebulozno visokih pozicija na draftu u ligi koja se maltene potpuno pomerila iz reketa.

Bolje da gledas da ulovis nekog Kapelu sa 20 i nekog pika, nego da tracis te prve pikove na visoke.

 

Kad se vracas unazad, apsolutno nijedan visoki iz top 5 nije opravdao ocekivanja. 2016. Bender je bio 4. pik (to sad izgleda mnogo gore od Baglija drugog pika), Okafor treci pik 2015, Tauns prvi, Porzingis cetvrti, ni to se nije isplatilo ni Soti ni Niksima, ali ajde, ova dvojica bar postali All Star igraci (jer nabise statse u krs timovima, al ajde, da ne pocinjemo o tome), 2014. Gordon i Embid u top 5, Embid je zapravo jedini izuzetak od ovog pravila, a za njega se zbog povreda pricalo da je ogroman rizik birati ga tu.

 

Znaci procene su uglavnom lose do nikakve. U svakoj generaciji bar nekog Dzereta Alena mozes da uzmes koji ce ti postati bolji igrac za rotaciju nego da kupis hajpovane centre.

 

Ko dva top 15 pika u danasnjem NBA potrosi na visoke igrace pa makar oni bili Dankan i Olajdzuvon, zasluzuje da bude kanta za napucavanje zauvek.

 

Tauns je pun pogodak, čovek gazi. To što oni imaju problem da mu dovedu neke krštene saigrače je sasvim druga stvar. Čovek ove godine ima 26ppg 12rpg 4as i 1,5 blokadu i 1 ukradenu.

 

Mislim ne kažem da generalno nemaš poentu, ali svakako da se Tauns može svrstati u red igrača koji su potpuno ispunili očekivanja, čak i preko toga.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ekipa koja u cetiri godine vodjena ne jednim nego sa dva prva pika, i to generacijski maltene ista, udje jednom u plejof na srecu, a u ostalim sezonama zavrsi na 13. i 11. mestu ne moze da ispuni ciljeve IMO.

 

Bilo bi zanimljivo to proveriti, ali verovatno je ovo jedan od najgorih rezultata prvih pikova u istoriji, u 21. veku svakako. Bilo je vecih bustova i skorije, evo recimo Fulc, ali te ekipe su ulazile u plejof.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

 

koliko god svi sada balili na plejmejkere, slažem se sa onom @riviera opaskom, da je nba već par decenija liga u kojoj su versatile krila najveći faktor. na neki način, to su i luka i harden (pored leonarda, duranta, lebrona, giannisa i koga već sve ne) - ali na kraju dana, samo je važno da li će taj XY igrač biti izuzetan a ne koju poziciju igra.

Nije li Harden prvo, a evo sada Luka obesmislio pojam klasicnog pleja?

 

Igrac koji igra za poene, a istovremeno ima bolju kontrolu lopte i igre, pregled terena i pas od igraca kome je to nominalno uloga dovodi u pitanje smisao postojanja takvog igraca. Uostalom, ko je danas klasican plej? Konli.

 

Da to nisu Lilard ili Kari, ili noviji Foks?

Danas bi recimo Mark Dzekson ili Carli Vord izgledali presmjesno na terenu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, laki pepe said:

Nije li Harden prvo, a evo sada Luka obesmislio pojam klasicnog pleja?

 

 

i lebron pre svih njih i jokić između

 

naravno, slažem se u suštini. danas, kada je versatility neophodan za makar glavnog igrača ako ne i za pola rostera, zaista nije važno ko gde igra.

plus, vazda su, od postanja basketa, treneri bazirali igru na svom najboljem igraču, tako da če ekipa igrati shodno onome što ima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mislim da ovi trenutno centri u ligi nisu  nivo dankana, seka, hakima, karima i vilta (topla voda)  i nemas ni titule kao rezultat a igra i ulogu sto su vecinom u krs ekipama.

janis je isto visoki, po fizikalijama centarski tip igraca iako ne po stilu igre, a kao sto sam vec pisao moze se desiti vec ove godine situacija da dejvis uzme prsten kao 1a opcija u lejkersima.

cisto igracki iako je nezahvalno porediti razlicite pozicije vise ti donose lebron, durent kavaj jer su bolji od ovih centara danasnjih ali ne samo od njih vec i od bekova i k.centara.

embid, jokic i dejvis su  u top 10-15 igraca lige, tauns je tu isto negde. da su centri toliko nebitni kao sto mediji forsiraju pricu ne bi bas bila takva situacija vec bi imali samo plejeve tj ball handlere  medju najboljih 10-20 igraca.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Ja licno uvijek vise cijenim vrhunskog visokog nego vrhunskog beka. Problem nastaje sto u danasnjoj ligi vrhunski visoki igrac mora biti neki hibrid s visinom i duzinom petice te skillom neke trojke recimo. Napad dosta pati ako imas visokog koji ima problema s citanjem udvajanja u postu pa je samim time i sklon greskama (Embiid odlican primjer). U nekom fantasy draftu gdje bi bili dostupni svi igraci lige, ja bih kao prvog birao Davisa jer je upravo on skoro savrsen moderni visoki igrac. Da je trica na malo visem nivou onda bi ovo skoro bilo viska. 

 

AD i Garnett su po mom misljenju prototipovi idealnih visokih za danasnju ligu. Defanzivno dovoljno mocni da ugase bilo kojeg igraca, kao i da sami zatvore pick igru protivnika (pogledat defanzivnu disertaciju ADa protiv Utah ove sezone). Poseban naglasak na sposobnost zatvaranja pick igre koji je osnova danasnjeg NBA. Igraci sposobni izaci dovoljno visoko da sprijece otvoren sut beku i onda se na vrijeme vratiti na visokog da sprijece zicer na obrucu.

 

Ofanzivno su sposobni jednako dobro napast i licem i ledjima. AD je recimo u utakmici protiv Dallasa kad se lomilo par uzastopnih napada rutinski zavrsio u postu. Onda par dana poslije utakmica protiv Miamia. Heat staje u zonu, Lakersi se pate. Onda AD dobija lopte oko linije slobodnih i prosto unistava Heat kombinacijom ulaza, suta i dodavanja. 

 

Ovakvi visoki ce se patit u sistemu gdje im trener samo dadne loptu u ruke i da izmislja poene, tu je vrhunski bek svakako pozeljniji ali ako pravilno slozis ekipu oko ovakvog visokog i stavljas ga u pozicije gdje mu nema odbrane, onda je po mom misljenju domet takvog tima visi od nekog koji ima vrhunskog beka. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...