Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

2 hours ago, McLeod said:

Ekipa koja u cetiri godine vodjena ne jednim nego sa dva prva pika, i to generacijski maltene ista, udje jednom u plejof na srecu, a u ostalim sezonama zavrsi na 13. i 11. mestu ne moze da ispuni ciljeve IMO.

 

Bilo bi zanimljivo to proveriti, ali verovatno je ovo jedan od najgorih rezultata prvih pikova u istoriji, u 21. veku svakako. Bilo je vecih bustova i skorije, evo recimo Fulc, ali te ekipe su ulazile u plejof.

 

Vigins je u ligi 6 sezona, od toga ima jednu i po sa krštenom košarkom. Ne možemo kriviti Taunsa za to. Nije poenta da li je Sota ispunila ciljeve, nego da li Tauns igrao dobro.

 

Po toj logici, ni A Dejvis nije bio baš neki izbor, pošto je igrao 6-7 sezona u NOHu i video plejof čak jednom. A Onda ga spojiš sa LBJem i gomilom nekih najprosečnijih mogućih igrača i eto ti prve ekipe lige u ovom trenutku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ja bih voleo da vidim to u slucaju Taunsa, prilicno sam siguran da bi njegov impakt bio manji nego impakt Kevina Lava u Klivlendu, koji posle pet godina u silaznoj putanji krece uzlaznom u poznim godinama kad je opet tata u ekipi.

 

I mislim da je Dejvis solidan primer, jer je on bezveznjakovice vukao ceo zivot. U toj Soti je igrao i Batler, Vigins je prvi pik, nije da su bas paceri. Sada jesu, zato KAT i izgleda kao sila jer nema sta da radi nego da pripaljuje iz svake pozicije.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ja licno uvijek vise cijenim vrhunskog visokog nego vrhunskog beka. Problem nastaje sto u danasnjoj ligi vrhunski visoki igrac mora biti neki hibrid s visinom i duzinom petice te skillom neke trojke recimo. Napad dosta pati ako imas visokog koji ima problema s citanjem udvajanja u postu pa je samim time i sklon greskama (Embiid odlican primjer). U nekom fantasy draftu gdje bi bili dostupni svi igraci lige, ja bih kao prvog birao Davisa jer je upravo on skoro savrsen moderni visoki igrac. Da je trica na malo visem nivou onda bi ovo skoro bilo viska. 

 

AD i Garnett su po mom misljenju prototipovi idealnih visokih za danasnju ligu. Defanzivno dovoljno mocni da ugase bilo kojeg igraca, kao i da sami zatvore pick igru protivnika (pogledat defanzivnu disertaciju ADa protiv Utah ove sezone). Poseban naglasak na sposobnost zatvaranja pick igre koji je osnova danasnjeg NBA. Igraci sposobni izaci dovoljno visoko da sprijece otvoren sut beku i onda se na vrijeme vratiti na visokog da sprijece zicer na obrucu.

 

Ofanzivno su sposobni jednako dobro napast i licem i ledjima. AD je recimo u utakmici protiv Dallasa kad se lomilo par uzastopnih napada rutinski zavrsio u postu. Onda par dana poslije utakmica protiv Miamia. Heat staje u zonu, Lakersi se pate. Onda AD dobija lopte oko linije slobodnih i prosto unistava Heat kombinacijom ulaza, suta i dodavanja. 

 

Ovakvi visoki ce se patit u sistemu gdje im trener samo dadne loptu u ruke i da izmislja poene, tu je vrhunski bek svakako pozeljniji ali ako pravilno slozis ekipu oko ovakvog visokog i stavljas ga u pozicije gdje mu nema odbrane, onda je po mom misljenju domet takvog tima visi od nekog koji ima vrhunskog beka. 

 

  Dobar post.

 

   Davis igra vrhunski ove sezone. Uklopio se sa LeBronom od prvog dana jos na prvom treningu, sve radnje radi, by far je DPOY za sada, zatvara niske, zatvara visoke, gusi piknerolove, ima covek 3!! blokade po utakmici i 1.5 kradju. U napadu je lagano closer, tesko se brani onaj njegov pull-up sut sa poludistance KG style. Dovoljno je dugacak i skoci u stranu i to niko ne moze da izblokira...  Dobro cita situacije kada treba da baci pas, zna da posalje i za trojku, zna i lob ... Dejvis je svih ovih godina najbolji visoki  u ligi, kompletniji od Jokic/KAT/Embiid druzine...  

 

  I taman smo jos napunili tim djubretarima i trojkasima i to za sada funkcionise. Trebalo bi uskoro da krenu pregovori sa Memfisom da nam puste Igudalu. Takav jedan veteran i nba vuk nema sta da trazi u ovom novom remontiranom Memfisu, a za PO je zlata vredan.

 

  @uini Harden & Towns << LBJ+Davis, jbg, niko nikad nece biti ispred LeBrona dok god igra pa samim tim jednacina ne ide. LeBron je i dalje bolji napadac od Hardena, i bolji asistent. Jednostavno, bolji igrac.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, delgado said:

 

  @uini Harden & Towns << LBJ+Davis, jbg, niko nikad nece biti ispred LeBrona dok god igra pa samim tim jednacina ne ide. LeBron je i dalje bolji napadac od Hardena, i bolji asistent. Jednostavno, bolji igrac.

 

 

ma ja sam biased ovde, jednostavno gotivim neke igrače više a neke manje.

definitivno su, što miki kaže, harden i towns bolji ofanzivno a lebron i davis defanzivno (daleko bolji, mada harden ume da stisne u odbrani lately a lebron da ispadne)

 

što se asistencija u 2na2 igri tiče, ne slažem se. mislim da je harden tu bukvalno bog, dok je lebron verovatno bolji u pregledu igre timski, overall ( odmah iza luke : ))

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, McLeod said:

Pa ja bih voleo da vidim to u slucaju Taunsa, prilicno sam siguran da bi njegov impakt bio manji nego impakt Kevina Lava u Klivlendu, koji posle pet godina u silaznoj putanji krece uzlaznom u poznim godinama kad je opet tata u ekipi.

 

I mislim da je Dejvis solidan primer, jer je on bezveznjakovice vukao ceo zivot. U toj Soti je igrao i Batler, Vigins je prvi pik, nije da su bas paceri. Sada jesu, zato KAT i izgleda kao sila jer nema sta da radi nego da pripaljuje iz svake pozicije.

 

 

AD jeste vukao "bezveznjakoviće", ali je i NOH konstantno bio 10, 11. ili čak niže. 

 

Batler je odigrao jednu sezonu u Soti i te sezone su igrali plejof. I njega smatram jedinim, baš ozbiljnim saigračem Taunsa, u poslednjih par godina.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Harden brani niski post skoro najbolje u ligi, mnogo bolje od mnogih visokih. Ali u rotacijama ispada samo tako.

 

  Jamesa recimo ni ne pokusavaju da postuju. Znaju da nemaju sansu i ko pokusa i usudi se, baci neku cigletinu neretko. James je uvek imao mocnu anticipaciju kod stilova i ove godine je poceo ozbiljno da seche. Zaboravlja se jebote kakva je Bron defanzivna zver godinama bio, u prajmu je sigurno 2 sezone one u Majamiju bio najbolji defanzivac lige, al goveda mu nisu dala nikad to priznanje. A zaboralvja se jer se pristekao poslednjih nekoliko sezona na tom delu parketa... Koliko je samo presekao pasova i ukucao u kontri, seti se iz Klivlenda prvog mandata jos kad je svako vece lepio nekog brutalnog centra za tablu... Covek diriguje odbranom, govori svakom gde da se postavi cak i kad se ne cima. Sad je krenuo malo da przi i to mocno izgleda.

 

   Takodje, u pregledu igre niko nema bolji od njega i u pin-point i magicnim pasovima. Jbg, mene ove njegove igre ove sezone i ne iznenadjuju ocekivao sam da se vrati brutalan sa produzenog odmora i da svakog dana samo prestize statistike i lepi slicice u album rekorda kao npr ono TD protiv svakog tima... Kad okaci patike o klin (jos ako uzme titulu ove godine ) bice jasno GOAT : )

 

  Btw, misljenja sam da je proslo vreme PG-a kao nekog brutalnog rasnog igraca. Sve je to lepo i te 40+ partije, al on obruc vise ne napada kao pre, vec samo palija trojke. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, delgado said:

 

 

  Btw, misljenja sam da je proslo vreme PG-a kao nekog brutalnog rasnog igraca. Sve je to lepo i te 40+ partije, al on obruc vise ne napada kao pre, vec samo palija trojke. 

 

 

kiselo kiselo

videće se kakav je george dominator u plej ofu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Au lebe mekani, pa Towns može zatvorenih očiju da radi ovo što radi Capela, skače i prikucava lobove, kad bi mu to bila jedina uloga. Onog ko bi ga pretvorio u takvu "opciju" pored sve raskoši talenta koji poseduje, trebalo bi poslati na doživotnu robiju. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 5
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, delgado said:

Pa nije se bas proslavio u OKC epizodi, isprasilih Juta i Portland posteno

 

 Nista posebno nije odigrao plejofove, imao je ono Playoff P jednu tekmu saspe pa ga nema nidje. Generalno, mislim da je u padu i da je to najveca sansa Lakersa. 

 

 

doc rivers je ipak malo bolji trener od one budale iz oklahome. kada kažem "malo", mislim "jako puno". plus leonard plus sweet lou/montrezl harrell combo koji grof ne priznaje i ostale zajebancije. clippersi za sada izgledaju kao ekipa koja će suvereno dobiti ostale ekipe, makar na dva razlike.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Meni je jedini problem kod Klipersa nedostatak plejmejkera. Daleko od toga da su oni losi ofanzivno, ali ce biti zajebano u PO bez primarnog kreatora, posto ni PG ni Kawhi nisu za tu ulogu.

 

 

 

 

to je odlična primedba, da ne kažem insajt. sweet lou fercera samo u 2na2 (ne sumnjam da doc uvežbava neke opcije sa njim i leonardom / georgeom koje će se videti tek u PO) a pat bev je defanzivni lik, u napadu je skoro nula. svejedno, više me loži kako će rešiti drugog centra nego nedostatak pleja. tu će cepati iso-midrange, sve najgore za tebe :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Au lebe mekani, pa Towns može zatvorenih očiju da radi ovo što radi Capela, skače i prikucava lobove, kad bi mu to bila jedina uloga. Onog ko bi ga pretvorio u takvu "opciju" pored sve raskoši talenta koji poseduje, trebalo bi poslati na doživotnu robiju. 

 

U napadu naravno da moze.

 

Al kvaliteti centra, sem ako se ne zasniva sve na tome i ako prakticno ne igras point centra kao Jokic, se traze negde drugde. Tauns ocigledno nije dobar kao Jokic da podigne svoj tim na visi nivo i radi stvari van uopstenog opisa svoje pozicije, a njegov inace svakako dobar napadacki asset u nekoj prici o kontenderima tesko da bio jezicak na vagi jer dok Jokic sa svim sto radi i moze da ne bude bas toliki liability u odbrani, Tauns ne moze.


Zato ce meni i biti zanimljivo kako ce se dalje razvijati njegova karijera i zato sumnjam da ce biti ista vise od ovoga sto je sad, najbolji igrac u krs ekipi koja plejof vidi svake prestupne godine, dobar fantazi igrac, nikakva vrednost za ekipe koje se bore za titulu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

U napadu naravno da moze.

 

Al kvaliteti centra, sem ako se ne zasniva sve na tome i ako prakticno ne igras point centra kao Jokic, se traze negde drugde. Tauns ocigledno nije dobar kao Jokic da podigne svoj tim na visi nivo i radi stvari van uopstenog opisa svoje pozicije, a njegov inace svakako dobar napadacki asset u nekoj prici o kontenderima tesko da bio jezicak na vagi jer dok Jokic sa svim sto radi i moze da ne bude bas toliki liability u odbrani, Tauns ne moze.


Zato ce meni i biti zanimljivo kako ce se dalje razvijati njegova karijera i zato sumnjam da ce biti ista vise od ovoga sto je sad, najbolji igrac u krs ekipi koja plejof vidi svake prestupne godine, dobar fantazi igrac, nikakva vrednost za ekipe koje se bore za titulu.

Tauns nije slabiji defanzivni igrac od Kapele. Ne znam sta si ti video kod Klinta, ali lik toliko cesto nema pojma gde se nalazi na terenu da je bezveze nazvati ga bilo kakvim defanzivnim faktorom. 

 

Evo ja prvi ne verujem da tradicionalni centri mogu da imaju ofanzivni impakt koji mogu da imaju bekovi u danasnjoj ligi, ali KAT je sve samo ne tradicionalan centar. Covek uzima 9 trojki po tekmi, siri teren, nerealno je efikasan dok radi sve to. Nije ball stopper, sasvim solidno ume da udeli pas, ne treba mu lopta po 7 sekundi u rukama da bi napravio nesto sa njom. Covek ima 1.96 seconds per touch i mora duboko da se kopa da bi se nasao igrac koji se brze oslobadja od lopte a da ima solidan usg. 

 

Sto se tice plejofa, pa Dejvis je odlican primer igraca koji nije vidjao PO jer je igrao u nikakvoj ekipi. Ne vidim kako se KAT razlikuje, jer osim jedne sezone Butlera, on u toj ekipi nije imao nista korisno. Cak i da zanemarimo to da je mlad igrac koji jos uvek dodaje elemente u svoju igru, glupo je kritikovati ga jer nije uspeo da uvede Wolvese sa Viginsom u plejof na zapadu.

 

I Tauns trenutno nije uopste toliki liability u odbrani. Nije nikakav difference maker, ali je neki prosecan defanzivac na centru, i ne pravi ni blizu toliku stetu na toj strani koliko donosi u napadu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Davis je igrao onomad plejof 2015. kad su dobili metlu od Warriorsa i 2017/8 su imali bas ozbiljnu sezonu i pocistili PTB i uzeli 1 tekmu gde su odigrali odlicno protiv najmocnijeg GS.  Mada i Davis je imao tu Holidaya, Mirotu, Bugija dok se nije slomio, Rajona...  Problem je uvek bila klupa, tu su imali stalno neke evroligase - Darius Miller, Etawn Moore i slicni bezvezni likovi. + Okafor isto bas nikakav igrac.

 

   Meni je Davis bolji igrac od Townsa, ali se KAT blizi svakako. Davis pa Jokic/Embiid/KAT. 

 

  Lepo je primetio Malkolm ovo, ni Kawhi ni PG nisu neki plejmejkeri za tajn nivo igraca, stoji i vinijeva primedba da je Lu tu jedino za Harela kreator, Berverli 3D igrac... 

 

   Bice komsijsko finale zapada najverovatnije i klanje za titulu, to je prakticno finale pre finala mada ne treba potceniti ni Djanisa ni Milvoki. Nadam se da ce svi da ostanu zdravi posto su i AD i George dosta lomljivi. 

 

   ---

 

  Ako ne dovedemo Iguadalu, onda bi prevaga mogao biti Dvajt. Herel je strasan igrac, pravi moderni centar a poceo je da se kurci i ledjima, ali recimo Dvajt ako bude solidan s mozgom bi mogao da ga izdominira, jbg, jaci je fizicki dosta. 

Link to comment
Share on other sites

PG je meni nekako najveći ŠBBKBB igrač u ligi. On je u teoriji savršeno moderno krilo. Brutalan defanzivac, sposoban branit od 1 do 4. U napadu jedanko opasan i s loptom i bez lopte u rukama. Odličan prvi korak i solidan dribling. Sposoban te natrpat da ne spusti 2 puta loptu kako treba. Njegov problem je ogroman, al baš ogroman nedostatak konstante. Lik jednu tekmu uništi protivnika sam samcat i onda odmah sljedeću ne može more s mola pogodit. Jako, jako čudan igrač i mislim da ga se zbog tih "teoretskih" mogućnosti smatra boljim igračem nego što ustvari jest. 

 

Lakers-Clippers matchup će dobit onaj ko bolje zakrpa vlastiti defanzivni nedostatak. Kod Clippersa je to nedostatak visokog defanzivca, jer AD će urnisat i Zubca i Harrella. Kod Lakersa je to nedostatak dovoljno kvalitetnog defanzivca za krupno krilo tj Kawhija. Green može proći na PGu jer ovaj nije toliki fizikalac dok za Kawhija nema pravog rješenja. LeBron namaksimalnom broju obrtaja bi ga mogao ozbiljno uštopat al onda se postavlja pitanje koliko bi patila produkcija u napadu jer je faktički jedini kreator iz driblinga u ekipi. Iggy je rješenje. Potpišemo li ga, vjerujem da smo prvi favoriti. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Tauns nije slabiji defanzivni igrac od Kapele. Ne znam sta si ti video kod Klinta, ali lik toliko cesto nema pojma gde se nalazi na terenu da je bezveze nazvati ga bilo kakvim defanzivnim faktorom. 

 

Evo ja prvi ne verujem da tradicionalni centri mogu da imaju ofanzivni impakt koji mogu da imaju bekovi u danasnjoj ligi, ali KAT je sve samo ne tradicionalan centar. Covek uzima 9 trojki po tekmi, siri teren, nerealno je efikasan dok radi sve to. Nije ball stopper, sasvim solidno ume da udeli pas, ne treba mu lopta po 7 sekundi u rukama da bi napravio nesto sa njom. Covek ima 1.96 seconds per touch i mora duboko da se kopa da bi se nasao igrac koji se brze oslobadja od lopte a da ima solidan usg. 

 

Sto se tice plejofa, pa Dejvis je odlican primer igraca koji nije vidjao PO jer je igrao u nikakvoj ekipi. Ne vidim kako se KAT razlikuje, jer osim jedne sezone Butlera, on u toj ekipi nije imao nista korisno. Cak i da zanemarimo to da je mlad igrac koji jos uvek dodaje elemente u svoju igru, glupo je kritikovati ga jer nije uspeo da uvede Wolvese sa Viginsom u plejof na zapadu.

 

I Tauns trenutno nije uopste toliki liability u odbrani. Nije nikakav difference maker, ali je neki prosecan defanzivac na centru, i ne pravi ni blizu toliku stetu na toj strani koliko donosi u napadu.

 

Jesi gledao PO seriju izmedju Hjustona i Minnesote?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Jesi gledao PO seriju izmedju Hjustona i Minnesote?

To je bilo pre godinu i po dana, nisam ni ja tad mislio visoko o KAT-u. Ovo danas je potpuno drugi igrac, bar u regularnoj sezoni.

 

Potpuno se slazem da je bio uzasan u toj seriji, ali verujem da ce ove sezone biti potpuno drugacija prica ako se umuvaju u PO.

 

16 minutes ago, McLeod said:

Da, samo sa Viginsom, koji je bio prvi pik. Pa i ako je najveci bust u veku, opet nije neki Dante Kaningem ili neki tako bezveznjakovic.

Vigins je bukvalno bio najveci bezveznjakovic u ligi, nije imao apsolutno nista sto doprinosi pobedama ekipe. Neefikasan volume skorer koji nije zainteresovan da napada reket i ne pomislja da odigra odbranu.

 

Medjutim, od ove sezone je to potpuno drugacija prica pa zato i Sota deluje bolje.

Edited by Malkolm Brogdon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Meni je jedini problem kod Klipersa nedostatak plejmejkera. Daleko od toga da su oni losi ofanzivno, ali ce biti zajebano u PO bez primarnog kreatora, posto ni PG ni Kawhi nisu za tu ulogu.

 

 

a kome trebaju da se kreiraju sutevi u klipersima a da ovi to ne mogu sami, zupcu i sametu :classic_sleep: 5 napad su lige uz dosta propustenih meceva kavaja i dzordza, njihova najbolja dva igraca.  u plejofu se igra jos sporije i sa vise izolacija sto njihovom stilu solo ubica sa distance i  poludistance idealno odgovara. 

lejkersi bi se raspali bez lebrona a i bez dejvisa videli smo na sta lice prosle godine.  klipani da srede odbranu rekete (zbog lejkersa tj. dejvisa i brona koji dominiraju u reketu) sa nekim trejdom a ni ne moraju ako svi ostanu zdravi imaju najvece sanse za titulu.

Edited by riviera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

+1 na sve sto je rekao brogdon. towns je mozda i najskilled centar u ligi.

 

1 hour ago, delgado said:

Btw, misljenja sam da je proslo vreme PG-a kao nekog brutalnog rasnog igraca. Sve je to lepo i te 40+ partije, al on obruc vise ne napada kao pre, vec samo palija trojke. 

 

pre 6 meseci je bio treci u trci za mvpja i dpoy. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

To je bilo pre godinu i po dana, nisam ni ja tad mislio visoko o KAT-u. Ovo danas je potpuno drugi igrac, bar u regularnoj sezoni.

 

Potpuno se slazem da je bio uzasan u toj seriji, ali verujem da ce ove sezone biti potpuno drugacija prica ako se umuvaju u PO.

 

Vigins je bukvalno bio najveci bezveznjakovic u ligi, nije imao apsolutno nista sto doprinosi pobedama ekipe. Neefikasan volume skorer koji nije zainteresovan da napada reket i ne pomislja da odigra odbranu.

 

Medjutim, od ove sezone je to potpuno drugacija prica pa zato i Sota deluje bolje.

 

Kapiram da mu je to bio prvi nastup u PO ali je za mene zavrsio dok ne udje sledeci put i dokaze suprotno. 

 

Do tada stvarno nema smisla da ide u istu recenicu sa AD koji osim sto je defanzivno svemirski brod za KATA je imao neke HOF serije kao ona protiv Portlanda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, riviera said:

a kome trebaju da se kreiraju sutevi u klipersima a da ovi to ne mogu sami, zupcu i sametu :classic_sleep: 5 napad su lige uz dosta propustenih meceva kavaja i dzordza, njihova najbolja dva igraca.  u plejofu se igra jos sporije i sa vise izolacija sto njihovom stilu solo ubica sa distance i  poludistance idealno odgovara. 

lejkersi bi se raspali bez lebrona a i bez dejvisa videli smo na sta lice prosle godine.  klipani da srede odbranu rekete (zbog lejkersa tj. dejvisa i brona koji dominiraju u reketu) sa nekim trejdom a ni ne moraju ako svi ostanu zdravi imaju najvece sanse za titulu.

Pa evo, Kawhi je vec ove godine znatno manje efikasan nego prosle. Vrlo moguce da je to fluke, ali moguce i da je zbog toga sto je morao mnogo vise da forsira, jer u ostatku startne postave nema igraca koji su sposobni da igraju sa loptom. Odatle i nagli spike u asistencijama i narocito turnoverima.

 

Ne kazem ja da oni nisu favoriti, ali mislim da je bar mali problem za svaku ozbiljniju ekipu ako joj Beverli startuje na pleju, a nemaju ozbiljnog kreatora na ostalim pozicijama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...