Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Pa evo, Kawhi je vec ove godine znatno manje efikasan nego prosle. Vrlo moguce da je to fluke, ali moguce i da je zbog toga sto je morao mnogo vise da forsira, jer u ostatku startne postave nema igraca koji su sposobni da igraju sa loptom. Odatle i nagli spike u asistencijama i narocito turnoverima.

 

Ne kazem ja da oni nisu favoriti, ali mislim da je bar mali problem za svaku ozbiljniju ekipu ako joj Beverli startuje na pleju, a nemaju ozbiljnog kreatora na ostalim pozicijama.

ni jedna ekipa nije idealna ali nisam siguran da ih neko moze eksplatisati na taj nacin, da ih zaustavi u napadu. zato u reketu gde im fali mase i cm mogu da imaju problem ali recimo u prvom mecu sezone protiv jezerdzija su to nadoknadili hastlom narocito na lebronu.

mislim da je kod kavaja veci problem za ovaj pad u procentima sto nije potpuno zdrav i ima tu degenerativnu povredu koja se malo-malo vraca i nikako da zaceli.

Link to comment
Share on other sites

Just now, riviera said:

ni jedna ekipa nije idealna ali nisam siguran da ih neko moze eksplatisati na taj nacin, da ih zaustavi u napadu. zato u reketu gde im fali mase i cm mogu da imaju problem ali recimo u prvom mecu sezone protiv jezerdzija su to nadoknadili hastlom narocito na lebronu.

mislim da je kod kavaja veci problem za ovaj pad u procentima sto nije potpuno zdrav i ima tu degenerativnu povredu koja se malo-malo vraca i nikako da zaceli.

Sto ce procenata tice to moze da ima smisla, ali nisam siguran, jer je i prosle godine imao istu povredu pa je bio mnogo efikasniji.

 

Mislim da je najvise zbog toga sto se mnogo vise trazi od njega u napadu, narocito sto se tice kreacije, pa je zato i imao neke tekme za po 9-10 asistencija ali i mnogo izgubljenih lopti. To je sve posledica toga sto nemaju primarnog plejmejkera pa on delom mora da preuzme tu ulogu, iako nije igrac za to.

 

Videcemo, jos uvek nisu uigrani kako treba, to nije ni moglo da se ocekuje ovako rano. Siguran sam da ce delovati bolje, ali sam ubedjen da im treba neki bar prosecni plejmejker da bi ih pogurao do titule.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

 

Mislim da je najvise zbog toga sto se mnogo vise trazi od njega u napadu, narocito sto se tice kreacije, pa je zato i imao neke tekme za po 9-10 asistencija ali i mnogo izgubljenih lopti. To je sve posledica toga sto nemaju primarnog plejmejkera pa on delom mora da preuzme tu ulogu, iako nije igrac za to.

 

 

lebron, harden, curry, giannis, luka - > svi imaju brdo turnoversa uz brdo asistencija. kada se trudiš da kreiras, moraš i da prodajes lopte. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

 

lebron, harden, curry, giannis, luka - > svi imaju brdo turnoversa uz brdo asistencija. kada se trudiš da kreiras, moraš i da prodajes lopte. 

Slazem se naravno, s tim sto Kavaju definitivno to nije prirodna uloga, i nikad se nije snalazio dobro kao kreator. Prosle godine u PO je bio uzasan u resavanju udvajanja pasom, jedino je radilo kad je isao "fuck it" stilom i poentirao preko 2 cuvara.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sto ce procenata tice to moze da ima smisla, ali nisam siguran, jer je i prosle godine imao istu povredu pa je bio mnogo efikasniji.

 

Mislim da je najvise zbog toga sto se mnogo vise trazi od njega u napadu, narocito sto se tice kreacije, pa je zato i imao neke tekme za po 9-10 asistencija ali i mnogo izgubljenih lopti. To je sve posledica toga sto nemaju primarnog plejmejkera pa on delom mora da preuzme tu ulogu, iako nije igrac za to.

 

Videcemo, jos uvek nisu uigrani kako treba, to nije ni moglo da se ocekuje ovako rano. Siguran sam da ce delovati bolje, ali sam ubedjen da im treba neki bar prosecni plejmejker da bi ih pogurao do titule.

bice to dosta bolje sa dzordzem koji je od ovih 17 utakmica propustio 11 a covek ima u rukama skoro 30 poena. kazem probaj da zamislis lejkerse bez dejvisa i koliko bi se to odrazilo na njihovu igru. bice on velika podrska kavaju i u kreaciji i u skoringu.

inace i ja mislim da je toronto bio bolji  od ovih klipersa za kavaja ali covek je hteo da se vrati kuci. bolje izbalansiran i popunjen tim su bili repsi ali ni ovakvog drugog igraca nije imao u torontu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Slazem se naravno, s tim sto Kavaju definitivno to nije prirodna uloga, i nikad se nije snalazio dobro kao kreator. Prosle godine u PO je bio uzasan u resavanju udvajanja pasom, jedino je radilo kad je isao "fuck it" stilom i poentirao preko 2 cuvara.

 

zato i rekoh, odlično si primetio slabu tačku clippersa, s'tim što mislim da doc to pokušava da reši dok pričamo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

 

doc rivers je ipak malo bolji trener od one budale iz oklahome. kada kažem "malo", mislim "jako puno". plus leonard plus sweet lou/montrezl harrell combo koji grof ne priznaje i ostale zajebancije. clippersi za sada izgledaju kao ekipa koja će suvereno dobiti ostale ekipe, makar na dva razlike.

lol, ja cenim Lua veoma puno. Ti pokusavas da proguras pricu da je Harel na "nivou" Lua. Obicno drvo. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drakaris said:

lol, ja cenim Lua veoma puno. Ti pokusavas da proguras pricu da je Harel na "nivou" Lua. Obicno drvo. 

Koliko je Lou potreban Trezu toliko je i Trez potreban njemu. 

 

Lou nije nikakav kreator van pnr-a, a Trez je elitni rim runner pa se dopunjavaju medjusobno. 

Edited by Malkolm Brogdon
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

 

doc rivers je ipak malo bolji trener od one budale iz oklahome. kada kažem "malo", mislim "jako puno". plus leonard plus sweet lou/montrezl harrell combo koji grof ne priznaje i ostale zajebancije. clippersi za sada izgledaju kao ekipa koja će suvereno dobiti ostale ekipe, makar na dva razlike.

 

 Doc je radio dobar posao sa Klipanima prosle godine, nema zbora. Ali njega nikad nisam smatrao nekim ne znam kakvim strucnjakom, iskreno.

 

 

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

PG je meni nekako najveći ŠBBKBB igrač u ligi. On je u teoriji savršeno moderno krilo. Brutalan defanzivac, sposoban branit od 1 do 4. U napadu jedanko opasan i s loptom i bez lopte u rukama. Odličan prvi korak i solidan dribling. Sposoban te natrpat da ne spusti 2 puta loptu kako treba. Njegov problem je ogroman, al baš ogroman nedostatak konstante. Lik jednu tekmu uništi protivnika sam samcat i onda odmah sljedeću ne može more s mola pogodit. Jako, jako čudan igrač i mislim da ga se zbog tih "teoretskih" mogućnosti smatra boljim igračem nego što ustvari jest. 

 

Lakers-Clippers matchup će dobit onaj ko bolje zakrpa vlastiti defanzivni nedostatak. Kod Clippersa je to nedostatak visokog defanzivca, jer AD će urnisat i Zubca i Harrella. Kod Lakersa je to nedostatak dovoljno kvalitetnog defanzivca za krupno krilo tj Kawhija. Green može proći na PGu jer ovaj nije toliki fizikalac dok za Kawhija nema pravog rješenja. LeBron namaksimalnom broju obrtaja bi ga mogao ozbiljno uštopat al onda se postavlja pitanje koliko bi patila produkcija u napadu jer je faktički jedini kreator iz driblinga u ekipi. Iggy je rješenje. Potpišemo li ga, vjerujem da smo prvi favoriti. 

 

 

 Opa kolega, nisam znao i da si ti Laker (pisi cesce). Tako nesto i Miki i ja razmisljamo, Danny Boy moze na PG-a, LBJ bolje da se ne lomi sa Kawhijem jer ce morati da iznosi mnogo ofanzivnog tereta, a i bolji je u odbrani kao neki libero nego striktno da uzme najjaceg igraca. Iggy da muci Kawhija a da ne pricamo koliko je Igi genijalan i mocan igrac, i koliko su se Dubsi patili uvek kad on propusta -> umalo da im HOU ukrade seriju kad se on povredio...  

 

1 hour ago, gggggggg said:

+1 na sve sto je rekao brogdon. towns je mozda i najskilled centar u ligi.

 

 

pre 6 meseci je bio treci u trci za mvpja i dpoy. 

 

 Da, i onda je u plejofu totalno potonuo. Tako igra George vec nekoliko sezona, ima brutalne delove gde mislis da je MVP sve 40+ partije i onda potop. 

 

    Naravno, ne iskljucujem mogucnost da izgazi PO i da on i Kawhi osvoje, al eto, samo primecujem te padove kod njega....

 

 ------

 

  @Miki28 Moramo i vcrs da dobijemo Spurse. Raspadaju se, jedva su i muceni NY (izuini vini) dobili, + da im se osvetimo sto su nas prosle godine 3x dobili i to tesno sa sve 40+ partijama DeRouzena... Kad se vec ovako otvorilo, da se napadne to prvo mesto, homecourt u plejofu... LeBron mvp...   Ocekujem dominaciju AD.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

u novembru su lal imali dosta povoljan raspored. sad u decembru idu ozbiljnije tekme pa cemo videti bolje gde su trenutno sa formom i koliko su ozbiljni.

Quote

they've also had a relatively easy schedule in November (they've faced only four teams all month that are currently .500 or better). But it will get much tougher in December, with two contests each against Dallas, Denver and Portland, and matchups with Utah, Minnesota, Miami, Indiana, Milwaukee and then the LA Clippers on Christmas Day.

 

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

Jbg, dobijamo lepo u gostima sto nije lako ni protiv koga a posebno ne protiv OKC ili cak Memfisa recimo, ocukali smo i Dalas i Spurse u gostima...  Dobili smo Majami i Jutu a to  su bas jake ekipe, prakticno do sada nemamo kiks, poraz od Toronta ajde da kazemo je mini-iznenadjenje ali nije neocekivano jer je Toronto jaka ekipa i moze da dobije bukvalno bilo koga i u gostima. A i tu nismo lose igrali....  U sustini, igramo cvrstu odbranu i kad ne ide mi opet mozemo da porodimo pobedu na taj nacin, sto se i desavalo vise puta ove god da defanzivno zatvorimo utakmice, za razliku od poslednjih par godina gde kad krenu nas (LBJ ekipe) urnisu sutem, pisi propalo...

 

   @Miki28  Ocekujem neki komentar pred vecerasnju tekmu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Vredni mrav said:

Najveća košarkaška nepravda je što Luka i Nikola ne igraju u istoj reprezentaciji. Kakvo bi to sprdanje bilo.

 

Pa bolje je ovako... 

igraju tamo u USA, da dokažu  ŠTA?

Recklirane igrače iz raznih razvojnih liga dolaze u exYu, a domači talenti moraju bežati u Španiju i slično.

 

Svaka ova sprdnja od republike imače svog tamnoputog/Poljakasrba za sreču i velike triumfe...

 

Randolph Slovenac rodom iz malog sela u okolini Maribora,

 

McCalebb isto tako...iz Donjeg Mekaleobviča na granici  Severne Makedonije i Grčke

 

Nikola rodom iz Cadiza...Mirotići pozanta familija ribara...

....

 

 

 


 

the-yugoslav-nt-in-nice-france-in-1950-t

1.

 

o_330-reprezentacija-jugoslavije-ispred-

2.

 

mirza_delibasic-6.jpg

3.

 

20160803131130_5363.jpg

4.

 

image-not-found-1.png

5.

 

Edited by Asterion
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, riviera said:

bice to dosta bolje sa dzordzem koji je od ovih 17 utakmica propustio 11 a covek ima u rukama skoro 30 poena. kazem probaj da zamislis lejkerse bez dejvisa i koliko bi se to odrazilo na njihovu igru. bice on velika podrska kavaju i u kreaciji i u skoringu.

inace i ja mislim da je toronto bio bolji  od ovih klipersa za kavaja ali covek je hteo da se vrati kuci. bolje izbalansiran i popunjen tim su bili repsi ali ni ovakvog drugog igraca nije imao u torontu.

 

Nije uopste Siakam daleko od PG, strasno je napredovao i tu je negde odmah ispod LBJ/Giannis/Luka/Harden nivoa za sada. Toronto ima opasno dobru i izabalansiranu ekipu. Pored Siakama, i FVV je nacinio iskorak kao i OG a mali Terence Davis ce biti zvezda uskoro, on je jos jedna neverovatna undrafted iskopina Masaija. Bice prvi play Raptorsa za koju godinu. Boucher je jos jedan vrlo koristan undrafted igrac, mislim da je bio MVP razvojne lige za proslu sezonu. Iskreno mislim da je Kawhi ostao u Torontu da bi gledali back to back titulu skoro sigurno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Stephen A. je idiot. Priznaje da nije znao nista o Doncicu pre drafta, ali ga to nije sprecilo da kenja prosle godine kako Phx ne treba da ga draftuje sa prve pozicije. A sad proziva Phx, Divca (naravno) pa cak i Atlantu, kao ako ga ja nisam gledao, oni su ga svi gledali.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...