Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Trebalo bi da bude common knowledge, samo ja sam ga čitala 3 puta (sa vremenskim razmacima) pre nego što sam ga shvatila i pre nego što mi je baš prirastao k srcu. A tako sam razumela Frensisovo pitanje u vezi muzike, pa mi je on pao na pamet. Npr. sa Portretom umetnika u mladosti mi se to još nije dogodilo, a počela sam ga 4 puta 🥲

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Projekti (albumi, ep-evi, mikstejpovi...stagod) o kojima imate mnogo bolje misljenje nakon x godina, u odnosu na prvih nekoliko slusanja? Klasicna grew on me prica...

 

Neću navoditi konkretno albume, kod mene su u tom smislu čitavi opusi pojedinih bendova.

 

Već sam pričao da sam imao sreću da kao klinac budem okružen ljudima koji su slušali vrhunsku muziku, pa sam kupio od njih, ali neke stvari mi se tada jednostavno nisu primile.

Recimo Soundgarden, Pearl Jam, Radiohead pa i Depeche mode, INXS. Sve su to bendovi koje sam jako rano imao priliku da čujem, fazon jasno mi je i tada bilo a je u pitanju kvalitetna muzika, ali me jednostavno nije radila.

 

A onda, ko zna koliko godina posle, jednostavno krenuo da slušam jedne po jedne, oduševljavao se i slušam ih do dana današnjeg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Ne sam Safete said:

Ne pratim Miley pa ne znam. Simpaticno mi je ono sto je radila sa Mark Ronsonom.

 

 

 

Ona se dosta dugo tražila i "lutala" po žanrovima. Mislim da je baš ova saradnja sa Mark Ronsonom bila prekretnica u njenoj karijeri.

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2023 at 6:06 PM, SteveFrancis#3 said:

Projekti (albumi, ep-evi, mikstejpovi...stagod) o kojima imate mnogo bolje misljenje nakon x godina, u odnosu na prvih nekoliko slusanja? Klasicna grew on me prica...

Slican odgovor kao i realni: mnogo stvari,pravaca,albuma i izvodjaca koje sam propustio iz objektivnih razloga - rat,beda i propadanje koji su sa sobom doneli preokret u mejnstrim muzici i kulturi kod nas. Maltene preko noci se uletelo u taj turban-folk-dance pravac..Lokali,klubovi,drustvo..vrlo tesko si mogao da izbegnes kontakt sa ovim.. posebno ako si tinejdzer/srednjoskolac. Ok,privatno sam imao prostor i slobodu izbora,ali svaka drustvena interakcija je maltene morala znaciti pravljenje kompromisa..

Tako sam u periodu srednje skole mnogo toga propustio i onda naknadno pronalazio i nadoknadjivao. Pocetak studija je kod mene doneo otklon od tog perioda i neku novu pricu.

Link to comment
Share on other sites

Meni ovako iz glave na prvu padaju na pamet 2 albuma

 

1)Atrocity Exhibition - presao sam put od inicijalnog odbijanja mesecima da ga uopste celog preslusam, preko toga da sam ga slusao na silu i cudio se kako tako visoke ocene svuda, da bi se tokom poslednje dve godine lagano usetao u mojih top30 rep albuma ikad

 

2) Pinata - isprva mi je bio samo simpatican projektcic, te godine mi se recimo vise dojmio If There's A Hell Below od Black Milka (koji je nesumnjivo sjajan album), pa i Run The Jewels 2... Medjutim, Pinata se ispostavila kao jedan od onih 'buma koji su kao vino, i sa svakom godinom je rastao u mojim ocima tako da danas nema uopate previse njih koje rangiram iznad

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...