Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Svako ima pravo da bira da li će da ima ili nema decu. Simple as that. Da, planeta je generalno prenaseljena i da, ima mnogo neodgovornih roditelja svakakvog backgrounda, i među bogatima ne samo među sirotinjom, ali ne možemo u ovom trenutku praviti kontrolu rađanja, to dete se na kraju rodi i šta sad - kažnjavaćeš roditelje? Činjenica je da živimo u patrijarhalnoj i u mnogo čemu primitivnoj sredini u kojoj se očekuje od ljudi, a naročito devojaka već od 25+ da rađaju. I moju lepšu polovinu i mene već neko vreme sredina smara u vezi sa tim, ali ja se ne ljutim jer znam da je to samo naša odluka i da će biti onako kako se nas dvoje dogovorimo, svesni svih činjenica- Da, biologija radi svoje, iako je medicina napredovala, stvar je u tome što dete često ne možeš da dobiješ onda kad se setiš da bi mogao. Ja znam primere ljudi koji se gorko kaju što nemaju decu, a možda su mogli u vreme kad je postojala biološka mogućnost ali su imali druge prioritete, kao što znam i one koji su dobili decu čak i u četrdesetima. Sve je to individualno, isto kao religijsko ili političko opredeljenje, svi su u pravu i niko nije u pravu. Sada su popularne i nekakve škole roditeljstva, ne kažem da to ne može pomoći nekome (a naravno da se ta usluga kao i svaka naplaćuje) ali nije nikakav garant. Pravljenje deteta je strogo intimna stvar, neko to shvata kao rutinu i društvenu konvenciju, a neko od toga pravi ne znam kakvu filozofiju, ja lično mislim da je istina negde na sredini. Možeš imati ne znam kakvu pripremu za roditeljstvo, biti situiran, inteligentan i samosvestan, pa da opet fulaš kao roditelj. Na kraju, suvi materijalizam je jedno veliko sranje i ako budeš čekao ceo život da budeš zadovoljan materijalnim - nikad nećeš dočekati, jer se prohtevi uvek povećavaju. Makar u mom slučaju je tako.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Cure ubili. Strašna svirka. 

 

 

Hail.gif:Hail:Hail.gif

 

Zavidim ti [emoji41]

 

1989 u Ljubljani nisam znao gde sam posle skoro 3-satnog certa...i da, suzu pustih na Three Imaginary Boys... [emoji3]

 

 

516VeKY0kPL._SL1500_.jpg

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaš kako, mi ti poslednjih 10 godina uspesmo da sastavimo nekih 5-6 svirki, u koje računam i Obojeni Program i slično. Bio sam na prvom egzitu, ali tu se sećam samo Roni Sajza, iako smo odslušali barem 4-5 svirki. Ovo sinoć nam je baš bilo fenomenalno iskustvo i pored kiše i pored lošeg mesta koje smo imali, negde u sredini, oko 100m od bine, gledanje u monitor... Ljudi su jbn mašine, izašli i izuzetno precizno i dobro svirali 2 i po sata bez pauze. Nadam se da će na mom sledećem Exitu, 2038 biti još uigraniji... 😉

 

@Chaos Is Me Upravo tako.

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao prenos na rts-u i delovalo je kao baš pošten nastup. Best of lista, Robert raspoložen, bend prilično dobar, možda malo predugačak nastup (da, postoji i to, po mom mišljenju sve preko sat i po, dva, pređe u razvodnjavanje, ma koliko impresivnu diskografiju imao).

 

Sad mi možda malo žao što nisam otišao sinoć iako ne podnosim Exit, a i burno festivalsko leto me tek očekuje.

Link to comment
Share on other sites



... Best of lista, Robert raspoložen, bend prilično dobar, možda malo predugačak nastup (da, postoji i to, po mom mišljenju sve preko sat i po, dva, pređe u razvodnjavanje, ma koliko impresivnu diskografiju imao).

 
Malo je zeznuto kod bendova kao The Cure da sastaviš sat ipo svirke a da uguraš poštenu listu stvari prema fanovima, pogotovo što ne sviraju pesme od 2-3 minuta.
Evo ja iz glave, bez razmišljanja, izbacim min. 30 stvari bez kojih koncert The Cure "nema smisla" (po meni [emoji16])

Sigurno su bar 20ak od tih bile na repertoaru sinoć... A ima tu i bisera od 6+ minuta... [emoji3]



Sad mi možda malo žao što nisam otišao sinoć iako ne podnosim Exit...


Ditto [emoji106]


Sent from my SM-N950F using...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Luchifer89 said:

2,5h baš nije festivalska satnica.
Mislim da su hedlajner na mejnu sa najdužim nastupom

Gansi 😄 Odnosno Axl i drugari su bili 3 sata na bini koliko se sećam plus sat vremena kašnjenja.

 

Ja sam The Cure gledao pre nedelju dana i ovo je bukvalno bilo 3 puta bolje a setlista je bila ista, samo sa drugačijim rasporedom. Robert Smith je pevao sa mnogo više želje i ona nevidljiva konekcija sa publikom je postojala i ljudi su tražili bis a ne samo stajali i čekali da se vrate i milion sličnih stvarčica.

 

Takođe zanimljiv je bio broj jako matorih ljudi kojima nikako nije jasno bilo da ne mogu ljudi da levitiraju oko njih u ogromnoj gužvi... Ne sećam se da sam to negde video u srb pre. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 Na kraju, suvi materijalizam je jedno veliko sranje i ako budeš čekao ceo život da budeš zadovoljan materijalnim - nikad nećeš dočekati, jer se prohtevi uvek povećavaju. Makar u mom slučaju je tako.

Slazem se, ali ovde bi pojasnio na sta sam mislio, neko moje stanoviste, jedno je kad neko dobije dete kad mu dobro ide u zivotu pa se posle izjalovi situacija i materijalno/sa partnerom. Ali drugo je kad neko ko nije bas zreo&samostalan i daleko je od samoodrzavajuceg scenarija, (cest kod nas slucaj: Matorci donose hranu, dopunjuju kucni budzet, a plata se trosi na izlaske, kola, krpice ), dakle pomalo/poprilicno dete bez obzira na godine, e kad takav neko krene da pravi decu jer je vreme. Prohtevi se povecavaju, ali jbg, moj neki rezon bi bio da ako je neko na prezivljavanju/zivotarenju, da to zadrzi za sebe, jedna usta vise onda mogu da znace cemer od zivota (moze nekom i mnogo bolje da krene i posle dobijanja deteta, ali to je redji scenario rekao bih). Otprilike kapiras vec na sta mislim i o cemu ovde pricam, da ne podvlacim materijalno previse.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Hoću da napišem već danima pa zaboravim. Sletim prošle subote na Teslu i dok izlazim iz aviona prčkam po telefonu. Vidim, nudi mi da me poveže na aerodromski wifi i bacim pogled na dostupne mreže. Kad ono, jedna od mreža na listi ''flat_earth_ society''. :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 34Barkley said:

Hoću da napišem već danima pa zaboravim. Sletim prošle subote na Teslu i dok izlazim iz aviona prčkam po telefonu. Vidim, nudi mi da me poveže na aerodromski wifi i bacim pogled na dostupne mreže. Kad ono, jedna od mreža na listi ''flat_earth_ society''. :Hail:

Istina je na slobodi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...