Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Dino Merlin godinama odbijao da nastupa ovde zbog rata i svega sto je on doneo,a ovamo 1995.pisao pesme za Cecu. Koja je bila u braku sa ratnim zlocincem. E,logike i pre svega licemerstva.

Da me neko ne shvati pogresno.
Nisam mnogo mario za Merlinovu muziku ni devedesetih,kao sto mi ne znaci ni danas. Volim sto je umetnik u njemu na kraju prevladao,sto je promenio odluku jer umetnici (cak i kad su sa estrade) treba da ruse barijere,gaze granice i promovisu neke sire vidike i vrednosti,ali ovo mi je bas nekako mrlja..trebalo je da cuti makar onda..

(ako je ovaj podatak tacan,da joj je zaista pisao pesme)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilošVB said:

Kompozitori: A. Radulović, O. Mandić, D. Merlin, A. Milić, B. Đorđević
Tekstovi: M. Tucaković, Dino Merlin, B. Đorđević
Aranžmani: A. Radulović, A. Milić
Produkcijska kuća: Lucky Sound
Godina objavljivanja: 1995.

1.Nije monotonija

2.Zlato srecan put

3.Znam

4.Idi dok si mlad

5.Volela sam volela

6.Sta jos mozes da mi das

7.Fatalna ljubav

8.Da li to ljubav pravi od nas slabice

9.Beograd

 

Na prvu loptu znam 1. 3. 4. 5. 8. i 9.

 

Baš sam seljačina. U književnosti, filmu, serijama imam neki standard, možda i previsok, ali kada bi ljudi videli moju plejlistu mislili bi da sam šizofren. Od Baha do Cece i sve moguće varijacije između.

 

Ne znas tooo to je ta ljubav fatalna? :classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Crni Bombarder said:

Dino Merlin godinama odbijao da nastupa ovde zbog rata i svega sto je on doneo,a ovamo 1995.pisao pesme za Cecu. Koja je bila u braku sa ratnim zlocincem. E,logike i pre svega licemerstva.

Da me neko ne shvati pogresno.
Nisam mnogo mario za Merlinovu muziku ni devedesetih,kao sto mi ne znaci ni danas. Volim sto je umetnik u njemu na kraju prevladao,sto je promenio odluku jer umetnici (cak i kad su sa estrade) treba da ruse barijere,gaze granice i promovisu neke sire vidike i vrednosti,ali ovo mi je bas nekako mrlja..trebalo je da cuti makar onda..

(ako je ovaj podatak tacan,da joj je zaista pisao pesme)

uf, ja Merlina ne podnosim ni karakterno, ni muzicki, ali, ovo stoji..Ceci je par dobrih pesama zapravo Mandic radio, koji, koliki god da je ludak, bio nekada vrhunski muzicar i autor..

Link to comment
Share on other sites

Marina Tucakovic kao da je namerno zajebavala Olivera sa Mica Trofrtaljka srece Rokere s Moravu tekstovima. Ona voli Kurosavu... toliki tres da je zapravo smesno 🙂

 Bio je avangarda (ne ko ovi novokomponovani znate na koga mislim :-P) neko vreme i ostace zapamcen, nazalost ne kako je mogao i kako je hteo. 

 

Nije mu pomoglo ni to sto ima tremu od uzivo pevanja. 

Ovako gadan lik mnogo. Nevezano za Arkana. 

 

 

Sto napisa Rdjavi za Sabana, bas je imao mocan glas. Verovatno ponajbolji u toj hardkor narodnjackoj bransi. Neki profesori muzike koji veze nemaju sa narodnjacimi su mi pricali kako Saban za tu vrstu muzike ima vrhunsku tehniku i glas.

Mene to pevanje sa konstantnim trilerima smori posle 10min ali da je sa tehnicke strane bio sjajan jeste. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Tamburinjo said:

🙂Bio je avangarda (ne ko ovi novokomponovani znate na koga mislim :-P) neko vreme i ostace zapamcen, nazalost ne kako je mogao i kako je hteo. 

 

Nije mu pomoglo ni to sto ima tremu od uzivo pevanja. 

 

ovo mi je prajsles

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oliver Mandić je kao autor... i prvenstveno aranžer bio top klasa. Sve njegove pesme su preživele test vremena iako nije robovao klišeima klasičnog pop aranžmana. Mislim da je samo par puta nastupao uživo i nije bio neki performer. U civilstvu težak šljam...pre par godina na splavu tražio kintu kada ga je ortak pitao za zelfi.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...