Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Spoiler

I, I can't get these memories out of my mind
And some kind of madness has started to evolve
I, I tried so hard to let you go
But some kind of madness is swallowing me whole, yeah

I have finally seen the light
And I have finally realized
What you mean
Oh oh oh

And now, I need to know is this real love
Or is it just madness keeping us afloat?
And when I look back at all the crazy fights we had
Like some kind of madness
Was taking control
Yeah

And now I have finally seen the light
And I have finally realized
What you need
Mm

And now I have finally seen the end (Finally seen the end)
And I'm not expecting you to care (Expecting you to care)
But I have finally seen the light (Finally seen the light)
I have finally realized (Realized)
I need to love
I need to love

Come to me,
Trust in your dream
Come on and rescue me
Yes I have known, I can be wrong
Maybe I'm too headstrong
Our love is
Madness


 

 

Link to comment
Share on other sites

Kacio sam i ovde (sa ponosom) video klipove koji promovisu moje Gorne Podunavlje - Amazon Evrope. Ti klipovi su predstavili ovaj rezervat na najlepsi nacin,ali posto je ovo Smrdija,onda je red da pokazemo i ljude u njoj i nadlezne organe koji ovo ne sankcionisu.

Dakle,sada sa stidom i besom predstavljam jos jedan klip o Gornjem Podunavlju
 

 

  • Like 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

sve je stvar odgoja. Ja npr apsolutno i najmanji papirić otpatka čuvam po džepovima ili u rancu, dok ne nađem na korpu za otpatke ili kontejner. Baš bih se neprijatno osećao sam pred sobom kad bih bacio nešto tako na ulicu. Da ne govorim o nekim ozbiljnijim stvarima. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ne mogu reci da nismo,ali ja smatram da Srbi (Crnogorci,Bosnjaci,Hrvati,Albanci itd) nisu genetski predodredjeni da budu takvi. Mi smo tako uceni..za mene je ovo posledica rdjavih uprava vec nekih 200-injak godina..

Presek stanja je takav da smo stoka. Ako govorimo o uzrocima, kao što kažeš, nije genetika u pitanju, preciznije bi bilo reći da smo tako neučeni. Raspušteni. Strogost i sila se primenjuju u pogrešnim oblastima i na pogrešan način (vidite i ovu haotičnost oko postupanja državnih predstavnika u pandemiji), zbog čega se dodatno potkopava poverenje u red&zakon čak i kod onog dela populacije koji imaju izgrađenu ili veću sklonost da iste poštuju. Samo učenje od malih nogu i jednakost u postupanju rešavaju problem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Presek stanja je takav da smo stoka. 

 

to je (imho) sve stvar konteksta. možda sam već pominjao a možda i nisam, kako sam imao u zgradi neke fine ljude nemačke državljane GIZ, koji su, kada je krenula zabrana pušenja po kancelarijama, stajali ispred ulaza u zgradu i cepali pljuge. totalno fajn. e ono što nije fajn je što su ostavljali danima tu pepeljaru sa pikavcima ispred ulaza u zgradu, onako levo-pored.

 

ja odem, sa puno razumevanja jer sam i sam pušač, do njih i zamolim ih da kada završe seansu, pokupe tu pikslu sa sobom & donesu je kada im opet zatreba (fini ljudi, ne mogu to dovoljno da naglasim).. i oni kao "važi" i sledećeg dana opet ostave pikslu. ja uzmem piksli i bacim u obližnji kontejner. sutradan, stoje oni tu okupljeni oko isečene knjaz miloš flajke od litaripo sa vodom i tu bacaju pljuge. 

 

ja kao "dobar dan, nadam se da ćete tu neugodnu tvorevinu nakon pauze baciti u djubre ili poneti sa sobom"

 

oni: "ali neko nam je bacio pikslu". ja: "ja sam bacio". i onda pitam više deklarativno ko je odakle - jedan lik iz drezdena, drugi iz berlina, cica ne sećam se odakle. pitam ih "pa jel' bi bilo okej kod vas ispred zgrade da stoji piksla ili flajka?" oni kao "pa ne bi"

 

nisu više nikada to uradili za vreme koje su bili u zgradi, još 3-4 godine i uvek smo se radosno javljali

..ali eto šta kontekst učini od švabe za očas posla. jednostavno, niko te ne kažnjava, podrazumeva se biti stoka ili nehajan.

 

što kaže boki, ja svejedno nisam takav ali nisu srbini ništa veća ili manja stoka od drugih, kada ih posložiš u ovu tugu i nevericu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ofkors, 1/1, što se vidi i po tome kako se naši nauče redu kada uđu u uređen sistem.

 

Dodao bih da pod ''kontekst'' ne podrazumevam samo to što se drugi prilagode bahatosti kada dođu na prostore na kojima je sve dozvoljeno, nego što i oni zaborave na red kada se susretnu sa kriznom situacijom u svom okruženju (ne svi, naravno, ali značajan deo), svojim očima svedočio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otkud sad ta prica o predodredjenosti za sranja, pa to je cisti rasizam/sovinizam. Naravno da je stvar konteksta, okruzenja, sistema and so. Prosto sam konstatovao da tu ljudsku crtu, zajednicku svim nacijama i konfesijama, da 1na1 sa sobom nisu u stanju da prihvate bazicne 'limite' ljudskosti. Treba li prosecno savesnom coveku zabrana na papiru da ne ubija kriticno ugrozenu vrstu (a nema sanse blage da nije znao za to, tim pre ako je rekreativni lovac recimo)? Ja tvrdim da ne treba. Takve lobanje su za posmatranje u specijalizovanoj ustanovi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 Treba li prosecno savesnom coveku zabrana na papiru da ne ubija kriticno ugrozenu vrstu (a nema sanse blage da nije znao za to, tim pre ako je rekreativni lovac recimo)? Ja tvrdim da ne treba. Takve lobanje su za posmatranje u specijalizovanoj ustanovi.

 

ja se slažem da ne treba. takođe sam ubeđenja da pravila i kazne čine da ovaj svet funkcioniše, kol'ko tol'ko, jer nema previše prosečno savesnih ljudi, možda 30% po slobodnoj proceni. zato je ozbiljno društveno & državno uređenje važno, jer ima previše idiota, bez obzira na putovnicu.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Otkud sad ta prica o predodredjenosti za sranja, pa to je cisti rasizam/sovinizam. Naravno da je stvar konteksta, okruzenja, sistema and so.

 

Paaaa neki sa "gornjih spratova" se ne bi slozili sa tobom a ni sa mnom.

 

Srbin je stoka, samo Srbin nece vakcinu, nece masku, nece nista, misli da je Tesla izumeo svet, veruje u teorije zavere, veruje u ravnu zemlju, sece sume, ubija zasticene vrste, gleda rijalitije... i onda postavim taksativne cinjenice da smo po gore nabrojanim stvarima na zacelju sveta a da je njegov razvijeniji deo predvodnik gledanja rijalitija npr, bude muk 10 dana pa onda nova tura niva garnitura Srbin je stoka samo kod nas moze ovo da bude.

 

 

Oko same teme zagadjivanja, licno sam kao Boki, i najmanje papirice cuvam dok ne vidim kantu a od skoro i odvajam otpad i recikliram u za to odredjene kontejnere sve u nadi da na kraju ne zavrsi sve na jednoj gomili u Vinci 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Stoka smo. Nevezano za gavrnment. Pre nesto jace od godinu dana je neki umobolnik mislim na Kosovu ubio risa cija populacija broji tek oko 30ak jedinki redovnih kod nas (dakle kriticno je ugrozen i pred istrebljenjem) i jos slike okacio na drustvene mreze.

Prije 4-5 godina ista stvar, negdje u okolini Foče.

Što je najgore mislilo se da ih nema nikako u BiH ... mislim se sad ih beli  nema

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Paaaa neki sa "gornjih spratova" se ne bi slozili sa tobom a ni sa mnom.

 

Srbin je stoka, samo Srbin nece vakcinu, nece masku, nece nista, misli da je Tesla izumeo svet, veruje u teorije zavere, veruje u ravnu zemlju, sece sume, ubija zasticene vrste, gleda rijalitije... i onda postavim taksativne cinjenice da smo po gore nabrojanim stvarima na zacelju sveta a da je njegov razvijeniji deo predvodnik gledanja rijalitija npr, bude muk 10 dana pa onda nova tura niva garnitura Srbin je stoka samo kod nas moze ovo da bude.

 

 

Oko same teme zagadjivanja, licno sam kao Boki, i najmanje papirice cuvam dok ne vidim kantu a od skoro i odvajam otpad i recikliram u za to odredjene kontejnere sve u nadi da na kraju ne zavrsi sve na jednoj gomili u Vinci 🙂

 

Ne znam, ako je tako, to je posao za moderaciju 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...