Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

missim kapiram koncept paralelnih univerzuma, al el moze neko da mi razjasni el su zare i goci i goci bend, tri razlicite persone.. tacnie postoje dva gocia i jedan zare koji vise nije u paru sa prvim gociem a ovaj drugi goci ima svoj bend, ne?

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2021 at 8:51 PM, SteveFrancis#3 said:

Dugo nije bilo (na starom forumu relativno redovne) moje rubrike - nicim izazvano i totalno rendom pitanje forumskom zivlju u kafani. No, evo vam ga sad (uinij me je djelomicno potakao onomad sa teachers kad se Daft Punk rasformirao) - koji su to vasi founding fathers, licnosti/figure koje su na vas najvise uticale i u najvecem delu vas formirale kao licnost? Naravno, u ukupnosti, iz svih sfera i oblasti zivota, ne nuzno recimo samo iz muzicke industrije ili literature.

nice, sartr, rembo, keruak, ea po, harms, aleksandar veliki, morison, piter hemil, shreder sekach, pancev na posteru, subzero, skorpion, satan/lucifer/prometej, dionis, kadijevic ( devicanska svirka, sticenik, praznik) decko koji obecava+sarlo, coltrane, jaco, robert frip...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SunZero said:

nice, sartr, rembo, keruak, ea po, harms, aleksandar veliki, morison, piter hemil, shreder sekach, pancev na posteru, subzero, skorpion, satan/lucifer/prometej, dionis, kadijevic ( devicanska svirka, sticenik, praznik) decko koji obecava+sarlo, coltrane, jaco, robert frip...

Kad stize da ti Sarts bude founding 😄 
Osim ako tonije nesto novo.
Ne verujem u found-ovanje Sartr-om dok smo jos balavci 😄

 

Inace ritopekt za njega.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, BattleBender said:

Kad stize da ti Sarts bude founding 😄 
Osim ako tonije nesto novo.
Ne verujem u found-ovanje Sartr-om dok smo jos balavci 😄

 

Inace ritopekt za njega.

Sa 20 godina sam poceo od Mucnine, mada ja nisam bas bio primer prosecnog balavca, sa 16, 17, 18 godina sam mislio da sam najlepse i najpametnije bice na planeti i sa visine i sa nekakvim zaljenjem sam gledao sva ostala bica. Mogu samo da zamislim kako je bilo mojim jadnim roditeljima da se nose sa takvim komadom budale. Secam se raspusta izmedju 3. i 4. srednje kada sam obrijao glavu, raskinuo sa devojkom i posvadjao se sa citavom ekipom zato sto su glupi ko qrac i gotovo citavo leto proveo u vikendici citajuci Nicea, Fihtea i Mein Kampf i slusajuci Arsena Dedica i Van der Graff generator. Adolescenti umeju da budu iritantni ali ako budem imao sina poput mene udavicu ga golim rukama na vreme .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ajd da i ja odgovorim na Frensisovo pitanje....

 

In no particular order:

E.A. Poe, Ernesto Sabato, Hauard Hoks, Pulp Fiction i Kelijevi Heroji, Džim Morison, Karl Sagan, A. Rubinštajn ( Jedan drugi, ne pijanista  :classic_smile: ), Artur Klark , Stanislav Lem, 

 

edit: Nenad Briksi zaboga, kako sam to mogao da izostavim.

Edited by We lose every week
Link to comment
Share on other sites

...
ili mu je neko drugi pravio muziku,
...


Npr. Ultravox...u ovoj stvari :wicked:

Ne znam, ne posedujem ja tu širinu.
Kad je izašao onaj "Beograd noću" TV show, ja sam bio klinac punker i bilo mi je ogavno (muzički, ne ono ženska odeća, kao nekoga ko je izrastao iz Glam rocka nije me to uopšte šokiralo [emoji38])...kasnije, nikad me nije doticala ta muzika... Sve je to neko, po meni, jadno kopiranje zapadnih trendova sa kašnjenjem od par godina.
Šta će, jurio je bilo šta što bi bilo popularno, kapiram da osim sviranja klavira nije ništa u životu znao da radi...

Kasnije, 90ih, nije me ni iznenadilo njegovo slizavanje sa Arkanom i raznim estradnim i političkim papanima...to je tako išlo uz celu njegovu ličnost i karakter od kad se pojavio.

Nisu ga džabe u Bgd. 80ih zvali Proliver.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...