Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Mislim da imaju podršku uticajnih medijskih igrača iz inostranstva. Uticajnih u smislu da mogu da utiču i na njihove političare.

 

Što se tičee mraka, pre bih rekao da ovi nisu još uvek toliko očajni ili nekontrolisani da bi učinili tako nešto (što ne znači da do toga neće doći u nekom trenutku, ali ne u bližoj budućnosti). Čuvaju se toga jer ni njihovi zaštitnici iz EU ne bi mogli da pokriju takvu svinjariju, a verovatno bi izazvalo i proteste (kao što se desilo sa napadom na Borka Stefanovića). Paljenje kuće onom novinaru Jovanoviću u Smederevu je ipak lokalno sranje koje se otelo kontroli, ovo bi bilo mnogo ozbiljnije.

 

Za sada se drže oprobane taktike da napadnutima ogade život medijskom ofanzivom i skrenju pažnju sa svog udela u svim aferama. S tim da se nikad ne zna da li će neki slobodni strelac, zadojen propagandom, krenuti u odbranu napadnute ''države'', taj rizik uvek postoji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Sve što sam ja naučio iz vaše rasprave da je "detetina" jako kul izraz koji ću da krenem da koristim

 

Kako ne znaš onaj čuveni stari crnjak......   spoiler se otvara na sopstvenu odgovornost.

 

Spoiler

Imate li sveže detetine?

Ima, tek skinuta sa ljuljaške...

 

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nicklord said:

Imao sam ja. Nema problema osim ako ima problema. Zavisi od carinika i vrednosti robe 😄

 

Ja sam mislio da mi drug koji zivi u Londonu nesto poruci na svoju adresu tamo,pa mi donese prilokom prvog dolaska u Srbiju. Taj rad. 
(ne znam kakvi su sa reklamacijama,ako nesto ne odgovara,da li vracaju novac?)

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja sam mislio da mi drug koji zivi u Londonu nesto poruci na svoju adresu tamo,pa mi donese prilokom prvog dolaska u Srbiju. Taj rad. 
(ne znam kakvi su sa reklamacijama,ako nesto ne odgovara,da li vracaju novac?)

Moj kum je naručio na adresu svog rođaka u Njujorku. Platio svojom karticom iz Srbije. Sve prošlo bez problema. Što se tiče reklamacije to ne znam ali ima sigurno objašnjeno na sajtu kod artikla koji poručuješ. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dugo nije bilo (na starom forumu relativno redovne) moje rubrike - nicim izazvano i totalno rendom pitanje forumskom zivlju u kafani. No, evo vam ga sad (uinij me je djelomicno potakao onomad sa teachers kad se Daft Punk rasformirao) - koji su to vasi founding fathers, licnosti/figure koje su na vas najvise uticale i u najvecem delu vas formirale kao licnost? Naravno, u ukupnosti, iz svih sfera i oblasti zivota, ne nuzno recimo samo iz muzicke industrije ili literature.

Link to comment
Share on other sites

Dostojevski, Ernesto Sabato, Borislav Pekić, Andrej Tarkovski, Jasudžiro Ozu, Lars von Trir, Dejvid Finčer, PTA, Dejvid Sajmon, Čarli Kaufman, Živko Nikolić, Dušan Kovačević, TBOK, Pink Floyd, Leonard Koen, Nas, Notorius BIG, Nate Dogg, Juice, Darkwood Dub.

 

Jedna šarena i vesela ekipa. Sigurno su još neki zaboravljeni. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da se pohvalim malo,  imali smo jedan projekat u društvu, koji je sada finaliziran.

 

Pre dve godine smo napravili splav za bleju, kupanje, pecanje, koji se malo po malo pretvorio u prostor za druženje, aktivan 12 meseci godišnje. Zimus se rodi luda ideja o sauni na splavu. Mic po mic, završismo saunu, rusku na loženje, koja je ispala dosta dobro.

 

Par fotki, ima još malo šminkanja da se odradi, ali veći deo je gotov:

 

Spoiler

756757.jpg

 

7645645645.jpg

 

21-03-11-20-06-58.jpg

 

 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Dugo nije bilo (na starom forumu relativno redovne) moje rubrike - nicim izazvano i totalno rendom pitanje forumskom zivlju u kafani. No, evo vam ga sad (uinij me je djelomicno potakao onomad sa teachers kad se Daft Punk rasformirao) - koji su to vasi founding fathers, licnosti/figure koje su na vas najvise uticale i u najvecem delu vas formirale kao licnost? Naravno, u ukupnosti, iz svih sfera i oblasti zivota, ne nuzno recimo samo iz muzicke industrije ili literature.

Odlično pitanje.

 

Razmisliću večeras dobro o tome i dati odgovor.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, MilošVB said:

Odlično pitanje.

 

Razmisliću večeras dobro o tome i dati odgovor.

 

ja imam problem sa definicijom @SteveFrancis#3a; naime, moje mišljenje je da su me oblikovali ljudi i situacije IRL, a da su sve te razne umetnosti dodale svojevrsni flair ali nisu bile presudne

 

mogu da nabrojim dosta uticaja koji su me naterali na razmišljanje hronološki:

the beatles, inspiral carpets, happy mondays, prodigy, chem bros, danil harms, gary lineker, azra, šarlo akrobata,  dj hell, laurant garnier, eric cantona, predrag sasha danilović, indiana jones, kraftwerk, jeff koons, tarantino, and many, many more.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Razumeli su svi verujem vrlo dobro da se ne misli bukvalno, naravno da su licnosti sa kojima si u neposrednoj interakciji i dogadjaji ciji si licni ucesnik presudni i u najvecoj meri definisuci za svakog coveka. 

 

Ako ti se ne svidjaju moje definicije, napravi svoje sam

Angry_37cbbb_1636552.gif

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Dugo nije bilo (na starom forumu relativno redovne) moje rubrike - nicim izazvano i totalno rendom pitanje forumskom zivlju u kafani. No, evo vam ga sad (uinij me je djelomicno potakao onomad sa teachers kad se Daft Punk rasformirao) - koji su to vasi founding fathers, licnosti/figure koje su na vas najvise uticale i u najvecem delu vas formirale kao licnost? Naravno, u ukupnosti, iz svih sfera i oblasti zivota, ne nuzno recimo samo iz muzicke industrije ili literature.

Zvučaću kao misica:

Vlade Divac, Džonatan Livingston, Vilijam Valas, Gvido Orefiče, Demijan, pac.

I naravno Dule.

Edited by Referent
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...