Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

5 minutes ago, Smrtokapa said:

Pa odzumiraj moronu.

 

Ne, on sad misli da kad zumira svom mogućom opremom, ako je zakrivljeno onda bi to bio dokaz da je Zemlja okrugla. Ako je ravno onda se podrazumeva da je Zemlja ravna ploča. Ostale zakone fizike i vizuelne percepcije (nema toliko znakova dubine ovde) potpuno ignoriše. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Ne, on sad misli da kad zumira svom mogućom opremom, ako je zakrivljeno onda bi to bio dokaz da je Zemlja okrugla. Ako je ravno onda se podrazumeva da je Zemlja ravna ploča. Ostale zakone fizike i vizuelne percepcije (nema toliko znakova dubine ovde) potpuno ignoriše. 

Džaba ti to. Ne mož s njima.

 

Pre jedno petnaestak godina, kada je ravna zemlja bila još u povoju, sretnem ja na nekom rođendanu lika koji je krenuo da propoveda kako je nemoguće da se zemlja kreće jer bi nam onda, kad skočimo, tlo pobeglo ispod nogu.

 

I krenem ja onako optimistično da objašnjavam da treba da proba da skoči dok se vozi gsp-om, da vidi šta će da se desi, gleda me dečko belo. Probam sa pričom "znaš, to je inercija, funkcioniše ovako i ovako, to ti je ono gradivo iz fizike iz 6. razreda".

 

Kaže on "ma pusti me sa tim, nikad nisam bio dobar iz te fizike, ne zanima me to" 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Smrtokapa said:

Pa odzumiraj moronu.

 

Ima i onaj gde objašnjava kako se zemljina ploča vrti kao tanjir a Sunce ide gore-dole i tako se smenjuju dan i noć.

 

Inače, velika preporuka za sve koji vole debatu ravna ploča vs. lopta:

cQjv1F8.jpg

 

 

 

bio sam ubedjen da je za tu priliku ukljucio na aroniju

 

hjglt9v_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U Amerikama je bombardovanje Perl Harbora relativno dobar argument u  protiv ovakvih. Obično su takvi nahranjeni jakim patriotskim duhom ( mislim ono, i kod nas su.....to je valjda neki zajednički imenitelj ) i čuli su za "day that will live in infamy " i ne pada im na pamet da stavljaju znak pitanja da li se to stvarno desilo, onda im pokažu mapu ravne zemlje i pitaju kuda je to Japanska flota prošla da bi uopšte došla do PH. Daleko od tog da ih ubedi da nisu u pravu, ali obično shvate da se nešto ne uklapa. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nicklord said:

Očigledno je prso Barba skroz 😄 Ali čini mi se da za ovo udara kontru još više nego što stvarno misli da je Zemlja ravna

Što bi rekli neki ovde na forumu "treba još više da se priča da je Zemlja ravna kad takve kao što ste vi to toliko nervira".

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kooineeperk said:

Da li ste znali da kada bi neki svemirski dzin uzeo Zemlju u ruke i prosao prstom preko nje, kroz sve one planinske vrhove i morske ponore, da bi mu Zemlja delovala glatko kao sto recimo nama glatko deluje bilijarska kugla ili kugla za kuglanje?

 

boom-mind-blown.gif

 

Misliš bila bi kao list papira?

Dokle će se širiti laži. 😬

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, woolgatherer said:

mislio sam da se ravnozemljasko ludilo zavrsava sa ravnom zemljom i da je ovo barbino "sunce ide gore dole" neka izopacena ironija ali sad vidim da su oni i u geocentricnom fazonu :classic_laugh:

 

Što bi rekli stari ljudi, neko im drma kornjaču.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, advokat kuče, tečefon said:

U Amerikama je bombardovanje Perl Harbora relativno dobar argument u  protiv ovakvih. Obično su takvi nahranjeni jakim patriotskim duhom ( mislim ono, i kod nas su.....to je valjda neki zajednički imenitelj ) i čuli su za "day that will live in infamy " i ne pada im na pamet da stavljaju znak pitanja da li se to stvarno desilo, onda im pokažu mapu ravne zemlje i pitaju kuda je to Japanska flota prošla da bi uopšte došla do PH. Daleko od tog da ih ubedi da nisu u pravu, ali obično shvate da se nešto ne uklapa. 

Zavisi. Dosta njih smatra da Zemlja izgleda kao što je predstavljena na grbu UN, dakle kao krug sa centrom na severnom polu dok je Antartik svuda oko ivice (južni polu, ne postojiš, jbg izvini). U tom slučaju može da se napadne Perl Harbur bez većih problema. Mora da im se objasni na drugi način.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...