Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

4 hours ago, uini said:

niko ne kaze da rasta teoretski ne moze, vec da nije. a to sto ovoliko pominjemo rastu, ne znaci da je on umetnik, koji izaziva interesovanje i radi nesto znacajno, vec da vas dvoje relativizujete pojam umetnosti tako sto ga svodite na banalne aspekte.

 

 

haos. lepo i prijatno za gledanje, dzaba bilo gugla vranih po livadi razigranih.

Kao i u mnogo diskusija, misliš da je ispravno samo ono što ti misliš/voliš. Ceca uzme i napuni ušće sa oko 100k ljudi, voleo je ili ne ili njenu muziku, te ljude je na to mesto privukla svojom muzikom, kakva god da je. Što znači da izaziva interesovanje, kao što si rekao u postu, možda ne tvoje, ali velikom broju ljudi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Luchifer89 said:

Možda su sranje bend in đeneral, al su za Cecu i Rastu renesansna umetnost

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

 

Renesansna umetnost je precenjena usled kampanje koju su vodili protiv svojih prethodnika ("divljaci iz mračnog doba koji su mislili da je zemlja ravna" i slične gluposti)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

Ja ne znam samo koji umetnik je osmislio ovu novu erste aplikaciju. 

Firma bate Burnabitch. Majku im nesposobnu, od potpuno funkcionalne aplikacije do ovog stanja koje ne radi 10 dana. Uz to mi drže rezervisanih 20k koje nisam dobio kada sam probao da ih podignem na bankomatu 02.05. i već nedelju dana nisu u stanju ni da krenu sa obradom zahteva za povrat novca zbog prevelike opterećenosti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicklord said:

Od svih mainstream metal bendova iz 00ih nikad ne bih rekao da će Avenged Sevenfold da postane zaista alternativan. Doduše pesma nije nešto spec ali drago mi je zbog njih 😄

 

 

 

Katapultirao si me u 3. srednje jbt

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Ceca je izvodjač(ica), nije kantautorka pa da raspravljamo o njoj kao umetnici. Rasta je (uglavnom) autor svojih pesama, kao i Djole Balašević što je bio. 

Izvođač takođe može biti umetnik. Bez zezanja mislim to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad me vec pomenuo @Tamburinjo, znate sta je problem, sto je neko napisao da Vranjkovic ima 50 hitova?? Kojih to 50 hitova? Ajde dq idemo ulicom da pitamo 1000 prolaznika da nabroji 1 pesmu od Block Outa ili Nikole Vranjkovica, pa 20 ljudi nece znati. O tome da li je nesto hit, mozemo objektivno da pricamo, po tome koliko ljudo to slusa, na koliko mesta se pusta, kolike koncerte ima. O umetnosti kao pojmu ne mozemo, jer je to subjektivno. Losa stvar danasnjeg drustva je sto u zelji da budu drugaciji, trude se da pronadju nesto sto velikoj vecini ljudi nije  lepo i to slusaju i kvalifikuju kao umetnost jer se tako osecaju posebnije i bolje, jer eto, drugaciji su, samo oni znaju da pronadju pouke u kukanju Vranjovica. Dakle, jedan Aca Lukas je vrhunski pijanista koji je imao skolarinu za neke ruske akademije, i on je sad  za vas manji umetnik jer eto ima pare i vole ga ljudi. Posto se vi gnusate glupih ljudi a glupu ljudi slusaju folk, po vama. Evo taj Balasevic, ne zna da peva, sviracki nista, samo ima dobre tekstove i on je veliki umetnik? Rasta ne zna da peva, pise tekstove i sam sebi radi muziku. U kom segmentu je Balasevic iznad Raste, osim u vasem subjektivnom? Ja ovo pricam iz ugla nekog ko je isao na koncerte Vranjkovica a i na 3 koncerta Ace Lukasa. I muzicko, posto sam ja muzicar, Lukasov bend je tehnicki ispred Vranjkovicevog. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Kad me vec pomenuo @Tamburinjo, znate sta je problem, sto je neko napisao da Vranjkovic ima 50 hitova?? Kojih to 50 hitova? Ajde dq idemo ulicom da pitamo 1000 prolaznika da nabroji 1 pesmu od Block Outa ili Nikole Vranjkovica, pa 20 ljudi nece znati. O tome da li je nesto hit, mozemo objektivno da pricamo, po tome koliko ljudo to slusa, na koliko mesta se pusta, kolike koncerte ima. O umetnosti kao pojmu ne mozemo, jer je to subjektivno. Losa stvar danasnjeg drustva je sto u zelji da budu drugaciji, trude se da pronadju nesto sto velikoj vecini ljudi nije  lepo i to slusaju i kvalifikuju kao umetnost jer se tako osecaju posebnije i bolje, jer eto, drugaciji su, samo oni znaju da pronadju pouke u kukanju Vranjovica. Dakle, jedan Aca Lukas je vrhunski pijanista koji je imao skolarinu za neke ruske akademije, i on je sad  za vas manji umetnik jer eto ima pare i vole ga ljudi. Posto se vi gnusate glupih ljudi a glupu ljudi slusaju folk, po vama. Evo taj Balasevic, ne zna da peva, sviracki nista, samo ima dobre tekstove i on je veliki umetnik? Rasta ne zna da peva, pise tekstove i sam sebi radi muziku. U kom segmentu je Balasevic iznad Raste, osim u vasem subjektivnom? Ja ovo pricam iz ugla nekog ko je isao na koncerte Vranjkovica a i na 3 koncerta Ace Lukasa. I muzicko, posto sam ja muzicar, Lukasov bend je tehnicki ispred Vranjkovicevog. 

 

To koliko je ko popularan i da li na ulici ljudi znaju za neka najbolja dela nekog umetnika nije merilo koliko je neko veliki umetnik. Licno, nisam preterani fan Vranjkovica, ali je u svom domenu, u svom zanru, sigurno vrh u domacim okvirima. Isto kao sto je i Aca Lukas u svom domenu. A to sto Aca Lukas ima vise publike i vise rasprodatih koncerata ti vise govori o samom drustvu a ne o ovoj dvojci. 

 

A tek ovo poredjenje Balasevica i Raste, ti je, pa ono... Ne znam 😄 Rasta koji pise tekstove za one sa IQ-om od nekih 70-80, proste, i sa ili primitivnom tematikom (materijalizam) ili primitivno pise o necem visem (ljubavi na primer), povrh svega sve to zacinjeno autotjunom, ti nadjes da uporedis sa Balasevicem, koji je pisao hitove i za druge muzicare u nekim drugim zanrovima, za cije materijale znamo koliko su duboki i da se mogu i u knjizevnosti izucavati, pa mu onda zameris sto ne zna da peva? Pa sta je trebao i on autotjun da koristi? Ne, dovoljno je bilo to sto zna da napise. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lepo si se potrudio da ova moja teza bude tacna, znaci svi koju slusaju Rastu su sa blago retardacijom, to sto slusaju Lukasa znaci da drustvo ne valja. Samo valjaju i pametni su onih 500 ljudi sto dodju na koncert Vranjkovica. To je znaci to, elitizam 

 

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

To koliko je ko popularan i da li na ulici ljudi znaju za neka najbolja dela nekog umetnika nije merilo koliko je neko veliki umetnik. Licno, nisam preterani fan Vranjkovica, ali je u svom domenu, u svom zanru, sigurno vrh u domacim okvirima. Isto kao sto je i Aca Lukas u svom domenu. A to sto Aca Lukas ima vise publike i vise rasprodatih koncerata ti vise govori o samom drustvu a ne o ovoj dvojci. 

 

A tek ovo poredjenje Balasevica i Raste, ti je, pa ono... Ne znam 😄 Rasta koji pise tekstove za one sa IQ-om od nekih 70-80, proste, i sa ili primitivnom tematikom (materijalizam) ili primitivno pise o necem visem (ljubavi na primer), povrh svega sve to zacinjeno autotjunom, ti nadjes da uporedis sa Balasevicem, koji je pisao hitove i za druge muzicare u nekim drugim zanrovima, za cije materijale znamo koliko su duboki i da se mogu i u knjizevnosti izucavati, pa mu onda zameris sto ne zna da peva? Pa sta je trebao i on autotjun da koristi? Ne, dovoljno je bilo to sto zna da napise. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Redstar0356 nikakav elitizam, nikome nije zabranjeno da mu se svidja bilo sta, samo sto neko nece moci da dobaci do Balasevicevog teksta, kao sto moze do Rastinog.

 

I tako je sa vecinom ljudi, jer, jbg, ne mogu svi biti sa IQ preko 100. Ne znam da li znas da je prosecan IQ u Srbiji oko 90. Tako da 70-80 kad sam pomenuo i nije toliko daleko. A 70 je granica retardacije. Tako da to sto si izvalio opet ne pije vodu. 

 

Uz to, da budem potpuno iskren, nije samo IQ tu neki faktor, vec i zivotno iskustvo. Pa ce Rasta biti simpatican pretezno mladjoj populaciji.

 

Kako god, cinjenica je da Balasevic i Rasta ne da ne mogu da se porede, nego su nebo i zemlja. Ako to ne kapiras, jbg, sta da ti onda vise kazem. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

@Redstar0356 nikakav elitizam, nikome nije zabranjeno da mu se svidja bilo sta, samo sto neko nece moci da dobaci do Balasevicevog teksta, kao sto moze do Rastinog.

 

I tako je sa vecinom ljudi, jer, jbg, ne mogu svi biti sa IQ preko 100. Ne znam da li znas da je prosecan IQ u Srbiji oko 90. Tako da 70-80 kad sam pomenuo i nije toliko daleko. A 70 je granica retardacije. Tako da to sto si izvalio opet ne pije vodu. 

 

Uz to, da budem potpuno iskren, nije samo IQ tu neki faktor, vec i zivotno iskustvo. Pa ce Rasta biti simpatican pretezno mladjoj populaciji.

 

Kako god, cinjenica je da Balasevic i Rasta ne da ne mogu da se porede, nego su nebo i zemlja. Ako to ne kapiras, jbg, sta da ti onda vise kazem. 

Sta sam izvalio, rekao si da Rastu slusaju ljudi sa Iq oko 70-80, znaci da si bukvalno rekao da su svi koji gotive Rastu blago mentalno retardirani. 

 

Ajde iznesi te cinjenic da su nebo i zemlja, mozda ukapiram. 

 

Ja samo ne mogu da verujem da na forumu na kojem ne obitavaju tinejdzeri mogu da naidjem na ljude koji procenjuju ljude prema muzici koju slusaju. 

 

To me podseca na mene, kad sam sa 13-4 godina otkrio rok muziku pa sam mislio sam da ja jako pametan a svi koji slusaju folk i tad popularne  Elitne Odrede su glupi i nedorasli meni, pametnome, jer ja slusam Rhcp 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Kako god, cinjenica je da Balasevic i Rasta ne da ne mogu da se porede, nego su nebo i zemlja. Ako to ne kapiras, jbg, sta da ti onda vise kazem. 

Ovde skrećeš vodu na Redstarovu vodenicu time što koristiš argumentum ad natašbekvalcum.

 

Ako je ovaj argument validan, onda je validno i da dođe ljubitelj Toola i kaže "ovi zvuci što se koriste za mučenje zatvorenika u Gvantanamu su najviši oblik umetnosti poznat čoveku, a ako to ne kapirate to je zato što nemate iq 222 kao ja"

 

Ako nije sve to relativno i subjektivno, onda mora da postoji i nešto bolje od "tako je zato što je to očigledno". Pa makar to bilo i da nađemo reprezentativni uzorak govornika srpskohrvatskog, pustimo im Rastu i Balaša i merimo oblik moždanih talasa, svedemo rezultat na jedan broj ko PER u NBA i pomnožimo ga sa faktorom originalnosti koji se dobija iz odgovarajuće baze podataka.

 

Ja sam siguran da bi Balašević imao znatno bolji skor od Raste ali još nisam bio u prilici da proverim svoju hipotezu 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ii stizu nove relativizacije.

nije najvaznija razlika izmedju toola, raste i balasevica u stilu & tonu muzike, tj zanru; razlike su daleko sustinskije, i zato kooineperk ima pravo kada kaze da su nebo i zemlja, tj neuporedivi.

(ja licno ne bih slusao balasevica ni kao zasluzenu kaznu, uopste nije poenta sta volim)

 

to je kao da kazemo, razlika izmedju npr thomasa pynchona, mir jam i milorada pavica je u stilu, pa ko sta voli, voli. svi pomenuti su jako prodavani i popularni a elitisti tu nesto kenjaju bezveze.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...