Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

13 hours ago, Redstar0356 said:

Kad me vec pomenuo @Tamburinjo, znate sta je problem, sto je neko napisao da Vranjkovic ima 50 hitova?? Kojih to 50 hitova? Ajde dq idemo ulicom da pitamo 1000 prolaznika da nabroji 1 pesmu od Block Outa ili Nikole Vranjkovica, pa 20 ljudi nece znati. O tome da li je nesto hit, mozemo objektivno da pricamo, po tome koliko ljudo to slusa, na koliko mesta se pusta, kolike koncerte ima. O umetnosti kao pojmu ne mozemo, jer je to subjektivno. Losa stvar danasnjeg drustva je sto u zelji da budu drugaciji, trude se da pronadju nesto sto velikoj vecini ljudi nije  lepo i to slusaju i kvalifikuju kao umetnost jer se tako osecaju posebnije i bolje, jer eto, drugaciji su, samo oni znaju da pronadju pouke u kukanju Vranjovica. Dakle, jedan Aca Lukas je vrhunski pijanista koji je imao skolarinu za neke ruske akademije, i on je sad  za vas manji umetnik jer eto ima pare i vole ga ljudi. Posto se vi gnusate glupih ljudi a glupu ljudi slusaju folk, po vama. Evo taj Balasevic, ne zna da peva, sviracki nista, samo ima dobre tekstove i on je veliki umetnik? Rasta ne zna da peva, pise tekstove i sam sebi radi muziku. U kom segmentu je Balasevic iznad Raste, osim u vasem subjektivnom? Ja ovo pricam iz ugla nekog ko je isao na koncerte Vranjkovica a i na 3 koncerta Ace Lukasa. I muzicko, posto sam ja muzicar, Lukasov bend je tehnicki ispred Vranjkovicevog. 

 

Ta muzika kad bi se slusala, samo bi povecalo broj smrtnih slucajeva i samoubistva, jer ljudi nisu spremni i trenutno su slabi za takvu muziku. Evo imao sam cimera koji je imao licnu tragediju i koji kad god mu padne raspolozenje, krene da kopa po rani. Sta mislis da bi se desilo kad bi mu pustio Nikolu Vranjkovicu? Nepotrebno otvaranje pandorine kutije, a njegovo drustvo bi me napusavalo u naredne dve nedelje jer su ga taman koliko-toliko doveli u red. Sav njihov prethodni trud je ponisten. E sada zamisli koliko tek ima slicnih tempiranih bombi i zasto je takva muzika generalno nepozeljna. Ljudima su u teskim situacijama potrebne vesele ili blage depre pesme, ne nesto sto ce ih izbaciti iz balansa. Isti taj moj bivsi cimer slusa Balasevica, ceni Cobija dok mu je Rasta smarac.

 

Aca Lukas ne koristi ni 30% svojih kapaciteta poslednjih 20ak godina. I vecina takvih muzicara zna vise nego sto bi se potencijalno culo na bini, zbog publike je njihov muzicki nastup uproscen i svedeniji. Kakva ti je publika, toliko se trudis. Ne treba puno da impresioniras. A i od takve ne dobijas jak feedback, pa se otvara puno prostora za ponavljanje, drugim recima muzika moze samo u pocetku da belezi progres, posle ce da stagnira jer ljude hoce isto. Zadovoljni su sa onime sto su dobili. Zasto bi Aca isao preko 30% svojih kapaciteta?

 

Svakako to su ljudi koji su za razliku od Raste muzicari i u ranim godinama su uzeli instrument u ruke, pa kasnije procenili sta je najbolje za njih. Da bi bio lever Raste, potrebno je samo dvadesetak ljudi iz sveta muzike u pravo vreme, a ti kao mladi padavan da postanes priuceni zanatlija. Sve je to dostizno kada se poklope kockice.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam bas, ima mnoogo tih rep treep muzicara koji nisu ni do kolena Rasti sto se tice popularnosti pesama. Znaci da ipak treba da imas zicu da znas da napravis nesto sto ce narod slusati i sto ce biti kvalitet. Rasta je y svom zanru jedan od  kvalitetnijih muzicara i to govori publika. 

 

E sad, evo npr ja mnogo vise cenim Adrenaline Mob od Scorpionsa ili Avenged Sevenfolda pa ne ne mogu da kazem da sam ja eto pametan a svi fanovi 2 gore pomenuta benda glupi jer ne razumeju umetnost Adrenaline Moba

 

Inace evo  ko ih ne zna, obrada Duran Duran-a al imaju i svoje pesme koje kidaju 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Ok validna definicija. No problemo sa tim. 

 

Samo kazem bas zato sto ne razumem pomozi meni neukom da makar vidim sta su te visine i pokazi mi ih. Ko je definisao sta je umetnost, gde je granica kada ona prestaje i postaje i ko je sve to definisao i kada je bio skup centralnog komiteta gde je donet ukaz da se od tog trenutka umetnikom moze zvat samo onaj ko ispunjava zadate uslove? Samo to mislim da je jako prosto, i da nacrtam i podebljam, ne zasto je Rasta sranje u odnosu na Balsevica nego zasto nije umetnost, pa onda da definisemo tu granicu nemam nikakav problem da svi sednemo i dogovorimo se ovo je umetnost ovo nije, i onda izdamo saopstenje ZA VOX92 FORUMASE ovo je umestnost ovo nije, sto ne znaci da bi to ceo svet trebalo da prihvati. 

 

I na kraju naravno ko sme da redefinise sta je umetnost, jer DameTime i ja ocigedno ne smemo, pa da vidim koji kriterijum treba da ispunim da bi moje misljenje bilo validno?  

 

ne ide da se kao pomenuti mali alek ne obazires na ono sto sam pisao ovih dana, vec trazis da ti 5i put pisem.

 

ako ne razumes, to je to, sta ima da sad drvimo dan treci.

41 minutes ago, Smrtokapa said:

Pa da je umetnost samo ono što je primenjeno i ima jutiliti, valjda ljudi ne bi izmišljali termine kao što su primenjena umetnost ili lartpurlartizam ili kako se već vika 🙂

 

tebe opet treba da upucejem da pazljivije citas. sto bi reko deni glover, im too old 4this shitka.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

tebe opet treba da upucejem da pazljivije citas. sto bi reko deni glover, im too old 4this shitka.

Primljeno k znanju. Ja ću se potruditi da čitam pažljivije i da se izražavam preciznije, ako se i ti potrudiš to isto ima nade za bolju budućnost 🙂

Link to comment
Share on other sites

N1: sta je za vas umetnost onako precizno i ko jeste i ko nije i zasto 

Alek: ovo ono ono ovo...zna se sta je umetnost valjda...onaj nije onaj jeste

N1: jel mozete da odgovorite konkretno zasto neko nije gde su granice

Alek: vec sam odgovorio a vi pazljivije slusajte, sledece pitanje izvolite Goco...

 

 

 

P.s. ja sam Alek u ovom glupom skecu samo da se zna

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bog te, kakvu polemiku je posredno pokrenuo kombo Evrovizija i Mortal Kombat 😄 Razumem da se teorijom verovatnoce sigurno tu i tamo potkrade nesto kvalitetno, pa eto i Konstraktina zamisao prosle godine, ali mi je to takmicenje i ceo hajp oko njega jedno od najprecenjenijih stvari sto se nacina zabave tice. Radije bih gledao Garina i Molcana u Marakesu kako se prebacuju 2 sata, isti ili i nizi nivo zabave i uzbudjenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad kazes svako mislis na svako minus svi mi u diskusiji?  😄

 

Evo ja te opet lepo molim znam da te deranziram ako mozes ponovi ako ne daj makar citat pa cu ja tumaciti sam. 

 

Evo ponovicu ja pitanja da opet ne dodje do nesporazuma ko sta pita i na sta se odgovara. Sta je umetnost kako je ti definises ko jeste ko nije umetnik, gde je granica kada nesto postaje umetnost a kada prestaje i ko je to sve definisao i kada?

Ti si ponovio ko jeste za tebe ko nije i to je uredu i ja ti ne negitam pravo na tvoj izbor i misljenje ali to me najmanje zanima niti je to bilo ikada pitanje, sustina je kako si ti selektovao i rangirao i na kraju dosao do zakljucka sta jeste sta valja sta ne, nisu konkretni primeri u fokusu. 

 

Stos kaze ako moze ako ne sta da se radi, i ima neko polufinale aba lige danas. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Tamburinjo said:

Kad kazes svako mislis na svako minus svi mi u diskusiji?  😄

 

Evo ja te opet lepo molim znam da te deranziram ako mozes ponovi ako ne daj makar citat pa cu ja tumaciti sam. 

 

Evo ponovicu ja pitanja da opet ne dodje do nesporazuma ko sta pita i na sta se odgovara. Sta je umetnost kako je ti definises ko jeste ko nije umetnik, gde je granica kada nesto postaje umetnost a kada prestaje i ko je to sve definisao i kada?

Ti si ponovio ko jeste za tebe ko nije i to je uredu i ja ti ne negitam pravo na tvoj izbor i misljenje ali to me najmanje zanima niti je to bilo ikada pitanje, sustina je kako si ti selektovao i rangirao i na kraju dosao do zakljucka sta jeste sta valja sta ne, nisu konkretni primeri u fokusu. 

 

Stos kaze ako moze ako ne sta da se radi, i ima neko polufinale aba lige danas. 

 

ja te opet molim da procitas sta sam napisao u prethodna dva dana a i danas a i malopre.

 

ako ne razumes, to nije nesto sto je problem per se, problem je ako me 5x pitas da ti napisem ono sto stoji od juce ujutru, danas, pre par sati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedino sto je nadrealno je dokle si spreman da ides u nedavanju odgovora 😄

 

Cuj 5x napisao pa ga mrzi da ponovi jos jednom al ga ne mrzi da 5x napise kako je 5x napisao, idi begaj 😄

 

 

Citiraj mi onda gde si napisao to ti jedan klik... Mislim sad je vec ovo osnovna skola nivo rasprave nevezano za temu koja me bas ne lozi da je nastavim samo eto da znam za ubuduce a i malo me nerviras da se neko tako izvuce sa tim sns foricama 'ko ume da cita napisano video je da sam odgovorio' 

 

I ne nije problem u meni sto ne umem da citam a ni ostali ocigledno nego sto udjes u raspravu bez ikakvih argumenata ali sa zacementiram misljenjem koje branis sa visine Kilimandzara. I kada te ja pitam nesto ti kazes napisao sam 5x, jbg sori matori drag si mi al nisi napisao ne 5 puta nego ni jednom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Redstar0356 said:

rekao si da Rastu slusaju ljudi sa Iq oko 70-80

Prvo, nisam rekao da Rastu slusaju ljudi sa IQ 70-80 vec da on pise tekstove za one ljude sa tim IQ-om (ljude koji to lakse mogu da razumeju). Rastu slusaju i ljudi sa mnogo vecim IQ, a verovatno i neki sa manjim IQ. Velika je razlika. 

 

 

Uz to, to ne znaci ovo:

 

14 hours ago, Redstar0356 said:

znaci da si bukvalno rekao da su svi koji gotive Rastu blago mentalno retardirani

Moras da znas sta znaci SVI a sta bi bila neka generalizacija, odnosno PROSEK. Ti meni ucitavas da sam rekao da SVI koji slusaju Rastu imaju toliki IQ. Velika je razlika...

 

Dalje, granica mentalne retardacije, opet moram da ti ponovim je, 70 i ispod. Dakle izvodis jos jedno ucitavanje necega sto nisam rekao... 

 

Ne znam kako mislis posle ovakvih lazi da nesto dalje ozbiljno diskutujem sa tobom?

 

 

-----

 

6 hours ago, DameTime said:

 

Prosečan IQ u Srbiji je 87. Ali ako neko misli da treba ne znam kakav nivo inteligencije da se "dobaci" do Balaševićevih tekstova, taj precenjuje sebe, Đoleta ili on sam ima u najboljem slučaju prosečan nivo inteligencije. 

Evo Đoletovih lyricsa iz meni lično omiljene njegove pesme, Provincijalka:

 

O, da mi je da se
još samo jednom zaljubim
opet bih uzeo kostim
večnog decaka
i opet bih smislio
kako da prodangubim
dok ona ne sleti
niz hodnik studenjaka

Gorda, naspram podsmeha
i spletki poslednjih
usamljeni galeb
iznad mora osrednjih

Reči bi sve pokvarile
samo se ćutke
pokraj mene stisla
sami, svoji, izbeglice iz besmisla

 

Ovo je vrlo razumljiv tekst. Do čega tačno bismo morali ovde da dobacujemo? Ono na šta ti verovatno ciljaš je interpretacija teksta, ali dosta umetničkih dela ostane otvoreno za različita tumačenja na osnovu doživljaja istog. Pogotovo to važi za tekstualna dela. 

 

Ako nešto prezirem, to je kad mi neko kaže - do ovoga treba da se dobaci, nije to za svakog, ne može svako da razume. Sećam se del Torovog filma Oblik vode, kolega koji na moje pitanje o čemu je film kaže da ne može svako da ga razume. Kažem mu ma dobro, pusti to, izvoli mi u dve-tri rečenice objasni poruku filma. Umetničko delo treba da prenese neku poruku i izazove emociju; ako autor nije u stanju da to uradi onda, Houston, we have a problem. Tada on to umetničko delo pravi za sebe, takoreći autistično, što je isto potpuno ok ako on tako želi, samo da nam se ne prikazuje kao nešto uzvišeno, a zapravo je besmisleno (u tom obliku, za nas kao publiku).

 

Tako i Balašević i Rasta prenose neku poruku i mogu da se tumače. To što je Rastina poruka uglavnom površnija je neki drugi par opanaka. 

 

I ova "mlaka" Djoletova pesma 😄 je opet dublja od najdublje Rastine pesme. Uz ogradu da sam od Raste zakacio mozda neki "hit" i slusajuci te tekstove doneo ovaj zakljucak... mozda Rasta na nekom albumu ima i neki skriveni dragulj, a nije da mi se trazio nakon sto su mi usi zaparali "hitovi". Tako da mi je OK da nisam u pravu, samo da mi to jos neko dokaze. 

 

Pa cak i u ovoj Djoletovoj pesmi imamo nesto kao "Gorda, naspram podsmeha, i spletki poslednjih, usamljeni galeb iznad mora osrednjih"  je nesto sto prosecan Rastin fan ne bi mogao protumaci onako kako je Djole to zamislio. 

 

Eto, zeleo bih da procitam, a sto da ne i poslusam, nesto sto neko smatra najdubokoumnijim Rastinim stihovima. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Jednom su sadili lipu
stari Nestorov, gos'n Ceda i jos jedan
bio sam nov u tom stripu
komsijin mali kog su pustili da gleda
Stari nestorov, potpalivsi korov, tad rece mi
ti si mlad
ti ces dospeti za taj hlad

Jednom sam voleo zbilja
mislim na ljubav pravu, sasavu i silnu
vozio hiljadu milja
ko onaj ruzni Francuz u prelepom filmu
vukle me sine pod tocak masine
al' ona me spasila
sve je druge ugasila

Ref.
Hej, sve to dodje na svoje
odavno pravila znam
samo tuge se broje
hej, opet tornjevi tuku na Svetog Luku
jesen je kriva, uvek me rasturi siva

Jednom je prosla kraj mene
sa tipom kog sam znao
tama da se javim
skrila je pogled na vreme
al' sasvim dovoljno za blues
u mojoj glavi
bezvezno zdravo i klimanje glavom
i sve sto vec sleduje
neka, lutko, u redu je

Ref.

Jednom su palili lisce sa one lipe
dim je leteo do neba
na kom su (nema ih vise) stari Nestorov, gos'n Ceda i jos jedan

Ko nije drvo razumeo prvo
pa tek onda sadio
taj nije nista uradio
i shvatice kad-tad
da ne zna sta je hlad

 

UMETNOST.

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

I ova "mlaka" Djoletova pesma 😄 je opet dublja od najdublje Rastine pesme. Uz ogradu da sam od Raste zakacio mozda neki "hit" i slusajuci te tekstove doneo ovaj zakljucak... mozda Rasta na nekom albumu ima i neki skriveni dragulj, a nije da mi se trazio nakon sto su mi usi zaparali "hitovi". Tako da mi je OK da nisam u pravu, samo da mi to jos neko dokaze. 

 

Dakle, ulaziš u raspravu, a da ne znaš opus jednog od izvođača. Tvrdiš napamet jer je valjda iz nekog razloga "očekivano" da je Đole dubokoumniji od Raste, šta god to značilo. A ovo je najlakše reći - arogantnu tvrdnju, i dodati da neko treba da se polomi da tebi dokaže suprotno, pri čemu ti sam nisi dao nikakav argument. Važi brt.

 

3 hours ago, Kooineeperk said:

 

Pa cak i u ovoj Djoletovoj pesmi imamo nesto kao "Gorda, naspram podsmeha, i spletki poslednjih, usamljeni galeb iznad mora osrednjih"  je nesto sto prosecan Rastin fan ne bi mogao protumaci onako kako je Djole to zamislio. 

 

Eto, zeleo bih da procitam, a sto da ne i poslusam, nesto sto neko smatra najdubokoumnijim Rastinim stihovima. 

 

 

Po čemu to Rastin fan ne bi mogao da protumači Balaševićeve stihove "onako kako ih je on zamislio"? I šta to uopšte znači, da li imamo neku knjigu u kojoj je Đorđe objasnio šta je zamislio svojim tekstovima? Još bolje, daj mi tumačenje ovog stiha koji smo citirali. Baš me zanima koju interpretaciju imaš. 

Edited by DameTime
reč
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
 
Jednom su sadili lipu
stari Nestorov, gos'n Ceda i jos jedan
bio sam nov u tom stripu
komsijin mali kog su pustili da gleda
Stari nestorov, potpalivsi korov, tad rece mi
ti si mlad
ti ces dospeti za taj hlad

Jednom sam voleo zbilja
mislim na ljubav pravu, sasavu i silnu
vozio hiljadu milja
ko onaj ruzni Francuz u prelepom filmu
vukle me sine pod tocak masine
al' ona me spasila
sve je druge ugasila

Ref.
Hej, sve to dodje na svoje
odavno pravila znam
samo tuge se broje
hej, opet tornjevi tuku na Svetog Luku
jesen je kriva, uvek me rasturi siva

Jednom je prosla kraj mene
sa tipom kog sam znao
tama da se javim
skrila je pogled na vreme
al' sasvim dovoljno za blues
u mojoj glavi
bezvezno zdravo i klimanje glavom
i sve sto vec sleduje
neka, lutko, u redu je

Ref.

Jednom su palili lisce sa one lipe
dim je leteo do neba
na kom su (nema ih vise) stari Nestorov, gos'n Ceda i jos jedan

Ko nije drvo razumeo prvo
pa tek onda sadio
taj nije nista uradio
i shvatice kad-tad
da ne zna sta je hlad
 
UMETNOST.
Zipa ovo torima:

Gorim

RF:

Palis me dok ja gorim
polako, kako ubijas i
mrdas lagano, to mala
tebi lezi, jer ti me
samo hipnotises.

Palis me dok ja gorim
polako, kako ubijas i
mrdas lagano, to mala
tebi lezi, jer ti me
samo hipnotises.

'ajde mesaj, mesaj,
ne znam ni sam gde sam,
znam da nisam trezan,
ja se samo zezam.

'ajde mesaj, mesaj,
ne znam ni sam gde sam,
znam da nisam trezan,
ja se samo zezam.

RASTA:
Mozda nisam zvezda iz
granda, al' zvezda iz
grada jesam, to jeste
to Rasta to nije greska,
jeste to ja sam napravi
mi mesta, jer znam sta
njima treba.

I dalje stanjili dens,
mrdam je tamili dens,
ovu brigu gasimo pesmom,
zato mrdaj buljom.

RF:1X

Palis me dok plam gori
polako, igram se tobom
ko da igram se vatrom,
mozda sam ja pio,
ali ne brini zato,
ides sa mnom znam to.

Hajde da pokazem ti sad,
moj stan, ti i ja, tvoja
drugarica i RASTAMAN...

Mozda sam odsutan, nemoj
da posumnjas da ono sto
bi 'tela ne mogu da ti dam.
Ti si lepotica, sto ove
noci zna da dobice sve, al'
meni nije to ni aj'.

giphy-2.gif
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

@DameTime neverovatno kako se ovde (pre)cesto izvrcu reci 😄 

 

Smatram da znam dovoljno Rastinog opusa da mogu da donesem smislen zakljucak, dakle nije nista pausalno. Ne znam celokupan opus doticnog, ali znam opus, lepo sam rekao da sam zakacio neke njegove "hitove", to je neki opsti opus - o cemu pise/peva uz autotjun. I to je vise nego dovoljno. Apsolutno sam siguran. I onda je logicno da kazem, da pitam, one koji smatraju da znaju vise o Rasti od mene, da mi ukazu da gresim kroz neki primer, kao sto se i ja trudim da dajem primere, argumente. To tako valjda treba da ide. Sigurno je da necu procitati/poslusati sve sto je Rasta ikada stvorio, kao sto ne ocekujem da ce to neko uraditi sa Balasevicem ako ga ne slusa, ali zato ja koji sam verovatno sve preslusao pa cak i "Da ti je BMW", "Ja je ljubim ona podriguje", "Otkud muva", "Jebo ga Bog" i slicne sprdalice, verujem da mogu da dam neke primere iz njegovog opusa.

 

 

Ne verujem o cemu diskutujemo ovde 😄 

 

 

I kako je jos moja finska prababa govorila "Bolje biti arogantan nego glup" (ne odnosi se ni na koga sa foruma, vec samo na mene). 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

@DameTime neverovatno kako se ovde (pre)cesto izvrcu reci 😄 

 

Smatram da znam dovoljno Rastinog opusa da mogu da donesem smislen zakljucak, dakle nije nista pausalno. Ne znam celokupan opus doticnog, ali znam opus, lepo sam rekao da sam zakacio neke njegove "hitove", to je neki opsti opus - o cemu pise/peva uz autotjun. I to je vise nego dovoljno. Apsolutno sam siguran. I onda je logicno da kazem, da pitam, one koji smatraju da znaju vise o Rasti od mene, da mi ukazu da gresim kroz neki primer, kao sto se i ja trudim da dajem primere, argumente. To tako valjda treba da ide. Sigurno je da necu procitati/poslusati sve sto je Rasta ikada stvorio, kao sto ne ocekujem da ce to neko uraditi sa Balasevicem ako ga ne slusa, ali zato ja koji sam verovatno sve preslusao pa cak i "Da ti je BMW", "Ja je ljubim ona podriguje", "Otkud muva", "Jebo ga Bog" i slicne sprdalice, verujem da mogu da dam neke primere iz njegovog opusa.

 

 

Ne verujem o cemu diskutujemo ovde 😄 

 

 

I kako je jos moja finska prababa govorila "Bolje biti arogantan nego glup" (ne odnosi se ni na koga sa foruma, vec samo na mene). 

 

Ne verujem ni ja da neko ozbiljno smatra kako je Balašević dubokoumniji od Raste. Čovek je pisao kvalitetnije tekstove svakako, više koristi lirsko izražavanje i u svakom smislu prenosi nežnije i emotivnije poruke nego Rasta, svakako manje površne. Međutim, ne treba imati IQ 130 da bi dobacio do značenja njegovih tekstova. Za obojicu je dovoljna prosečna inteligencija, koju ima većina ljudi, a uostalom je tako i za većinu tekstopisaca. Nije Balašević bio Džejms Džojs jbt. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ne verujem ni ja da neko ozbiljno smatra kako je Balašević dubokoumniji od Raste. Čovek je pisao kvalitetnije tekstove svakako, više koristi lirsko izražavanje i u svakom smislu prenosi nežnije i emotivnije poruke nego Rasta, svakako manje površne. Međutim, ne treba imati IQ 130 da bi dobacio do značenja njegovih tekstova. Za obojicu je dovoljna prosečna inteligencija, koju ima većina ljudi, a uostalom je tako i za većinu tekstopisaca. Nije Balašević bio Džejms Džojs jbt. 

 

Evo ne znam, kao da nikada u skoli nisi cula pitanje "sta je pisac time hteo da kaze"? I kao i u svakom razredu, imas one koji shvataju stvari bukvalno, a imas i ona koji citaju izmedju redova, shvate neku dubinu. Neko dobije dvojku za tu svoju analizu, a neko peticu. Mozda taj neko ko je dobio dvojku, razbija matematiku i fiziku, za razliku od ovog sto je super analizirao neke stihove, ali generalno, uglavnom je bivalo da one "ne bas najostrije olovke u prenici" nisu znale da urade analizu dela. Zato to povezujem sa opstom inteligencijom. Ne mora uvek da bude slucaj, ima izuzetaka, naravno, a kad usrednjih, to je negde tako. 

 

Ali ovaj bold. Legendaran. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...