Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

@uini @nemanjaol

 

Ja nosim u Čepom do osmeha u Novom Sadu. Jedino bio otpad ne recikliram, ostalo sve da. 

 

Kul mi je i što zapošljavaju ljude sa posebnim potrebama. Tj. ne znam u kakvom su radnom odnosu, ali uvek su tu da pomognu, koliko sam video oni dodatno odvajaju otpad, odnose, prenose, itd. A verovatno i njima znači za integraciju. Opet, nisam ulazio dublje u taj njihov status, ali mi deluju da su srećni što rade to i tu. 

 

Tegle nosim u Kuhinju solidarnosti u CK13. 

 

Hoću da kažem da u većim sredinama verovatno možete da reciklirate, ako se malo iscimate. 

 

Lidl takođe ima reciklažu sad, a ima ga u većini gradova. U gomili prodavnica se skupljaju baterije, čepovi... 

 

Što se tiče tih kanti za separaciju, sećam se jednom da je drugar skontao da đubretari sve to đuture trpaju u klasika smećarski kamion. I on ih pita zar ne bi trebalo to da se odvaja i reciklira i pita ih gde ide to dalje, a oni u fazonu kako to ide sve zajedno, ali im onda lakše na deponiji da odvajaju. 😄 važi, e... 

Link to comment
Share on other sites

Jedan od meni lepših dizajna etikete za pivo, koje sam do sad video (popio):

 

plavusa_copy.png

 

Dodatno, što se ne vidi na ovoj slici je kad je flaša "oznojana", pa doda šmek celom dizajnu jer se radi o devojci u kupaćem. 

 

Pivo je Plavuša, blonde ale, Belog zadružna pivovarna, Zadar. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Tri pesme (ili više) koje imaju posebno mesto u vašem srcu hehe iako nisu ni od omiljenog benda, ni sa omiljenog albuma i sl. Može i without context.

 

1. Journey - Separate Ways (Worlds Apart)

2. Europe - Final Countdown

3. Weather girls - It's Raining Men 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Tri pesme (ili više) koje imaju posebno mesto u vašem srcu hehe iako nisu ni od omiljenog benda, ni sa omiljenog albuma i sl. Može i without context.

 

1. Journey - Separate Ways (Worlds Apart)

2. Europe - Final Countdown

3. Weather girls - It's Raining Men 

 

 

 

 

 

 

 

Kontekst su devojke, naravno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

Tri pesme (ili više) koje imaju posebno mesto u vašem srcu hehe iako nisu ni od omiljenog benda, ni sa omiljenog albuma i sl. Može i without context.

 

1. Journey - Separate Ways (Worlds Apart)

2. Europe - Final Countdown

3. Weather girls - It's Raining Men 

Ali ST nabudžena verzija

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barkley#34 said:

Moja draga je to skontala pre tipa godinu dana kada je krenula da baci plastičnu flašu ali kao da sačeka da lik isprazni kante i onda vidi da ih sve tura na isto mesto. Samo je osetila kako joj uši rastu u magareće. :classic_biggrin:

Nama su u kraju pre nekoliko godina podelili kante i odvajamo plastiku za reciklažu, i po plastiku dolazi zaseban kamion, tako da se nadam da zaista završi na reciklaži.

Link to comment
Share on other sites

U kraju kod mene bili oni veliki kontejneri i za staklo i za plastiku i za karton i ja sve to lepo odvajajo i nosio kao pravi najevropljanin. Kad jedan dan samo nema vise kontejnera. Ne mrzi mene da pitam u nadleznu upravu koja je preko puta, kazu nemamo pojma i ne znamo ko ih sklonio. Od toga proslo ima dve godine kontejnera jos nema. Eto npr ja hocu da recikliram al mi ne dadu. 
Idu neki grozni ljudi gradom i kradu kontejnere za reciklazu komunalnim sluzbama ispred nosa ocigledno.  

 

naravno kao i sve u ovoj drzavi je neka kombnacija pa tako i to recikliranje... secam se one kampanje pre neku godinu umesto ozbiljnog impakta na najmladje jos u osnovnoj skoli o znacaju ekologije recikliranja i pratecih stvari nam je vrhunsko dostiguce marketing strucnjaka bio baner sa Djokovicem koji drzi metlu... ako je reklama bila u opste za to. Ili samo kazu e ukidamo kese... ne ukinu kese 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Marko said:
Vidim juče vest da je Matteo Messina Denaro uhapšen posle 30g bekstva. Na momenat pomislim mora da mu to dođe neki rekord. A onda se setim da proverim koliko li su dugo begunci bili Bernardo Provenzano (1963-2006) i Salvatore Lo Piccolo (1983-2007)
 
Hiding like a boss
 


Provenzano je dosta boravio u vili iznad Cetinja. Tru stori.

 

edit: Pardon, Cico Prudentino je u pitanju. 

Edited by deez nuts.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

1. Ictus - imperivm

2. Ana Nikolić - plačem mišo moj

3. Sexy Sandra - figure od kamena

 

Prijatno iznenadjena izborom, s obzirom da odaješ utisak muzičkog snoba. 

 

8 minutes ago, Horium said:

1. Paul Anthony Romero - Sea theme

2. Alphaville -Big in Japan

3. Aerosmith - Dream On

 

 

Uhhh, gde u najskuplje! Dream On mi je zapravo bila jedna od opcija, a ne treba da objašnjavam koliko obožavam Big in Japan. 

Link to comment
Share on other sites

.....

ali samo finale obećava hepiending i ako ne preobraćaj a ono, novi pristup životu.

1 minute ago, DameTime said:

 

Prijatno iznenadjena izborom, s obzirom da odaješ utisak muzičkog snoba. 

 

da, još od rokera s'moravu nismo čuli ovakav crowd pleaser kao figure od kamena. za anu nikolić nemam herca da kliknem.

 

nije snob neko kome se ne dopada muzički proliv (kažem ovo zato što je pre par dana neko pozvao muzički snobizam kao otpor pop pesmama)

ne dao bog nikome da sluša ovo ali ako mora, jebiga, i ivana olujić oluja je bila popularna 90ih sa par tjuna

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...