Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

On 9/28/2019 at 8:45 PM, SteveFrancis#3 said:

Walden - suvise, suvise posno za prvog pleja

 

 

Slažem se, morao bi više da napada koš. Čak ne bih mogao da nazovem tu igru pasivnom, on se kreće odlično, stvara višak, samo se često prebrzo oslobađa lopte. I to bi bilo zabrinjavajuće, da on u momentima kada zaista napada koš. ne pokaže vrhunsku klasu. 

Još na onom turniru u Rumuniji sam isto komentarisao kao i ti, a najgore od svega mi je bilo što je uzimao šuteve za tri samo kada je bila frka sa vremenom, pa ih opet pogađao sa 50%.

 

Jasno mi je da si ovo pisao pre finala, ali opet kažem - drago mi je da je tu pokazao napadački potencijal. Pogađa za tri u velikom %, brz je, zna da iznudi faul i gotovo da ne promašuje bacanja. Juče imao par baš vrhunskih pasova. 

 

Deluje mi da je Trinki krenuo strogo sa njime, da odmah shvati da više nije u Holonu. Ali da će ga isto tako polako "puštati sa lanca"

 

 

On 9/28/2019 at 8:45 PM, SteveFrancis#3 said:

Ostaje i veliko pitanje kako ce ovaj backcourt reagovati na ozbiljan press, jer ne vidim nikoga ko je nesumnjivo iznadprosecan na lopti. Nekako se suvise rano vidi jasan gameplan koji bi nas uveo u ozbiljne probleme.

 

 


Kad smo već kod Voldena, da odgovorim i na ovo. Napisah posle Makabija čini mi se, da mi deluje da će kombinacija Gorda Volden, biti ubistveni za bilo koji pokušaj fcp-a. Obojica su sasvim dobri na lopti, brzi, dovoljno pametni. Makabi je tada par puta stao u presing, kad god su njih dvojica bili zajedno na terenu, probili su lako.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno ne delim misljenje. Gordic je odlican sa hesitation potezima i brzim promenama ritma sa loptom, ali pocesto u vodjenju ta lopta ide prilicno visoko, a neki napredni driblinzi iz 1v1 igre nikad ni nisu bili njegov go-to card. Walden je takodje poprilican broj puta tokom ovih nekoliko tekmi sto sam gledao prosto zaboravljao loptu, nadriblavao u saigrace, ispustao je tokom driblinga pa je ponovo vracao. Jednostavno nije bilo materijala na osnovu koga bih mogao sa sigurnoscu zakljuciti da poseduje advanced handle. Mozda je to sve bila posledica priprema, umora, manje zainteresovanosti, ne znam, bilo bi super da se ispostavi tako. Ponovicu, daj boze da samo kenjam bezveze ovde i da na kraju sezone svi redom krenete da mi spocitavate ove postove.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Jednostavno ne delim misljenje. Gordic je odlican sa hesitation potezima i brzim promenama ritma sa loptom, ali pocesto u vodjenju ta lopta ide prilicno visoko, a neki napredni driblinzi iz 1v1 igre nikad ni nisu bili njegov go-to card.

 

Sve ovo se slažem, Gordi je uvek najjača strana bila igra iz pika i taj prvi korak, koji je još uvek dovoljno eksplozivan. Na sve to dobro osećanje prostora, a to su sve stvari koje su po meni važnije za probijanje presinga, nego driblinzi 1 na 1.

 

Takođe, nijedan od njih nije slab, a to isto znači kada treba malo telom napraviti prostor za pas. Videli smo na primeru Pejdža koliko je  to bitno.

 

Elem, slažemo se da nam za veće ambicije treba još jedan bek, jer ma koliko Jaramaz imao dobrih partija na ovim pripremama, jasno je da on i Pejdž ne mogu da garantuju ni 10-12 poena u zbiru, kada dođe do nekih teških tekmi.

 

ps. neko je tražio Gordin gif, ne videh da je bilo

 

giphy.gif

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Pa zar nije danas game day? Otvaranje Euro kupa, pocetak sezone, ovo, ono....:classic_tongue:.

 

I prvi crnogorac, tacno u podne :smiley24:?

 

Narucio frajer u hotelu Podgorica budjenje u 7. U pola 10 zvoni telefon: Jeste vi narucili budjenje u 7? Jesam.... Pa sto se ne dizes, jadan, 10 sati....

(Stari, ali moze biti, neko nije cuo :classic_biggrin:.

 

I, jel' ce da dobijemo ove Mlecice, izgleda da su slabo poceli ove sezone?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mirko_pet said:

Pa zar nije danas game day? Otvaranje Euro kupa, pocetak sezone, ovo, ono....:classic_tongue:.

 

I prvi crnogorac, tacno u podne :smiley24:?

 

Narucio frajer u hotelu Podgorica budjenje u 7. U pola 10 zvoni telefon: Jeste vi narucili budjenje u 7? Jesam.... Pa sto se ne dizes, jadan, 10 sati....

(Stari, ali moze biti, neko nije cuo :classic_biggrin:.

 

I, jel' ce da dobijemo ove Mlecice, izgleda da su slabo poceli ove sezone?

Htedoh i ja da pitam, sta je bre sa vama komsije?!! Danas vam klub krece takmicenje u Evropi, a niko ni glasa😎

Link to comment
Share on other sites

To posebno 😄

 

 

Ja sam baš malopre gledao statse sa Fortitudo- Venecija. Očigledno im je odbrana bila slaba, jer su izgubili pored 10 trojki uz 60% šuta, kontrolisali skok, imali 26 asistencija. 

Vidmar se nije skidao, ne mora ni noćas. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

To posebno 😄

 

 

Ja sam baš malopre gledao statse sa Fortitudo- Venecija. Očigledno im je odbrana bila slaba, jer su izgubili pored 10 trojki uz 60% šuta, kontrolisali skok, imali 26 asistencija. 

Vidmar se nije skidao, ne mora ni noćas. 

 


Vidmar igrao 11 minuta, bez postignutog poena...

Edited by Klipan
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Klipan said:


Vidmar igrao 11 minuta, bez postignutog poena...

 

Sad vidim, ne znam šta sam gledao. 

 

 

Biće dobra tekma, samo mora njihova trjka da se iskontroliše. Neko da kvalitetno juri Bramosa, Tomas ima opasan duel sa Dejom sa kojim se odlično zna, prošle godine su  odigrali 10ak mečeva jedna protiv drugog. I to ga je dobro mučio Dej, imao nekoliko partija po 20 poena, mada uglavnom ni ovaj nije ostajao dužan.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...