Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Suština muka ove ekipa u napadu počinje od nedostatka ofanzivne koordinacije. Istina, ima tu dosta i do loše šuterske forme velikog broja igrača, ali čak i u takvim situacijama se kroz dobar ofanzivni set može vezati defanziva. Nama su sve ekipe maksimalno skupljale odbranu kako bi se zatvorio prodor Lorenca i pik sa Gistom, a sinoć smo dobili neophodnu širinu i pogodili par trojku, prevashodno tu mislim na Fajea i Derika, na taj način je onemogućena strana pomoći pa smo imali dosta poena na obruču.

 

Ovoj ekipa jaaako malo fali da postane nagazna mina, imamo strašan defanzivni potencijal, i po meni nama je potrebniji kombo bek sa poenima u rukama, a čujem da Von iz Igokee igra na otvoren ugovor. Momak ima predispozicija i za finu odbranu, a sigurno nije skupa opcija.

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom ste sve ispisali. Sasvim dobra utakmica sa nase strane. Defanzivno smo prilicno dobro odigrali, cak bi se usudio reci shodno nasim standardima koje smo postavili. Defanzivno smo stvarno mocni cak i na nivou EL. Utakmica je dobro spremljena. Pohvale pored igraca koji su bili odlicni idu i strucnom stabu. Nije bilo puno crnih minuta. Rotacije su bile dobre. Neke sitnije zamerke su besmislene posle ovako dobro spremljene utakmice. Znalo se sta se radi, kome se provocira sut. Lorenco je takva kradja za tih 300k. Kakvu odbranu covek pegla i jos kako posle i doprinosi u napadu...poezija. Tesko ce se on zadrzati kod nas ali bar da uzivamo ove sezone

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam informisan, on cak nije ni doziveo povredu, nikakva mehanicka povreda, cak nema veze ni sa godinama, nego je u kolenu doslo do stvaranja nekog mekog /tvrdog tkiva, koje nema veze ni sa njegovim naporima u dosadasnjoj karijeri,koje smeta ne samo za igranje nego i za normalan hod.
To je uzelo toliko maha da je jednostavno nemoguce bilo igrati dalje, nego je moralo hiruski da se odstrani. 
Znaci imao je operaciju i pocece sa laganim treninzima za koju nedelju.
Nisam lekar ali po informacijama moze se  banalno opisati kao urodjena mana koja se sada pojavila da mu smeta. 

Burzitis možda?
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sector said:

Inace 100% je na tim Bajerna spickano 24 miliona. Mora da Lucic ima 3 milke a Barthel bar 5.

 

Da ne pricam da im 2 bitna pojacanja ne igraju od pocetka sezone. 

 

asvel se vodi kao da ima 11 miliona evra budzet, a zvezdan mitrovic rece u intervjuu da na tim otpada oko 3 miliona, a budzet izgleda tako veliki zbog jezivih poreza u francuskoj. verovatno je slicno i sa bajernom, albom... realno sva tri kluba imaju jeftiniji tim od nas, iako na papiru imaju veci budzet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gilmour said:

Stefan nece doci u Crvenu Zvezdu verovatno nikada jer, kako on kaze, ne zeli da ga neko proziva dok seta sa klincima zato sto nije dao 20 poena po mecu,a pogotovo ne zato sto se drznuo da trazi pare iz svog ugovora. U Zvezdi je, jebi ga, normalna pojava da se doceka kraj sezone sa relativno ozbiljnim dugovanjima. Jednostavno, njegova iskustva sa sistemom poslovanja nasih klubova su losa, sto licna, sto od ostalih kosarkasa. Ne zeli da se vraca u ta mesetarenja, a izmedju redova sam shvatio i da ne zeli da saradjuje sa Covicem. Bez direktnih reci, ali sve se vrti oko pritisaka, a svi znamo odakle krece ta struja u Crvenoj Zvezdi.

Sa druge strane, tih 400k je nize od onoga sto moze da dobije i sto je dobio.

Decko je Zvezdas, ali je realan.

Teo nece doci u Zvezdu dok je ovakav sistem, da ne kazem rukovodstvo. Tako da, vidimo se kada bude na tribinama sa klinkom u krilu.

 

Mnogo ce igraca tek odbijati da dodje u Zvezdu jer je ovo neprijatna sredina za igranje kosarke, gledajuci sve, a prvobitno stanje u klubu.

 

Ma jasno, ne želi čovek pritisak!

 

Tužna činjenica je da mi i nemamo igrača koji mogu ozbiljno da igraju EL, ne računam ove po NBA i sa masnim evropskim ugovorima! Sem toga, stranci su i jeftiniji! Za 400K se dovodi preozbiljan plej veteran ili onaj koji ima perspektivu da to bude uskoro, kao npr LB! Ovi naši koji igraju EL su suv prosek ili ispod toga. Dakle petorka Čović, Lazić, Dobrić, Davidovac, Jovanović npr bi gubila sve 20, 30 razlike. To bi bilo i prihvatljivo ako ti možeš da očekuješ ozbiljan napredak kod njih. Ali ne, prvu dvojicu ne bih ni komentraisao na EL nivou, a poslednja trojica su ok za rotaciju, ali nikakav kvalitet iznad, a imaju i 25 godina. Tu je i Simanić koji još uvek nije klasa, ali ima potencijal da bude i Kuzmara koji ozbiljno košta i koji je doveden kao domaći kvalitet, ali se desilo šta se desilo.

 

Sa druge strane, svaki stranac više, dalje zatvara prostor našim mladim igračima i tako sve u krug! Jednostavno kad ti imaš samo 2 kluba u Srbiji koji ozbiljno rade sa klincima i nemaju pritisak rezultata, Megu i FMP, ne možeš očekivati da svake godine izbaciš novog Bogdanovića. Takav kvantitet ne može da rodi kvalitet (kao npr USA koledž košarka), a to što mi imamo još uvek ozbiljne reprezentativne uspehe je ravno pravom čudu! Kao najveće blago Zvezde u ovoj priči sa Čovićem vidim upravo tu saradnju sa FMP-om. Sad, druga je priča što je on ostvarivao i svoje lične interese krot to. Na neki način je greota što je prvo 1 FMP godinama morao da trpi Filipa na poziciji 1, a sada i mi!

 

Mada iskreno, pre bih gledao još jednog stranca koji može da isporuči, nego Čovića i Lazića koji niti imaju kvalitet, niti godine! Ako ne možemo da budemo bar kompetitivni, ne treba ni da igramo EL.

 

Znači ili domaći dokazani kvalitet (Pefi, Jovke, Kuz) kao momentalni kvalitet ili stranac ako su ovi preskupi ili naši klinci!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sector said:

Inace 100% je na tim Bajerna spickano 24 miliona. Mora da Lucic ima 3 milke a Barthel bar 5.

 

Da ne pricam da im 2 bitna pojacanja ne igraju od pocetka sezone. 

24 miliona je bruto zarade, i svi ostalii troskovi. Da se ne ponavljamo oko toga, pisalo se mnogo puta.

 

Svakako, ne verujem da je 24, ali nekih 17, 18 miliona nije nerealno.

Meni se ic ne svidja ta ekipa Bayerna.

 

Da se vratimo na taj neki top8, iako se ne nadam. Ocekujem da Milano i Himki kliskaju s vremena na vreme, tako da ce 7.i8.mesto biti otvoreno za jedno 5, 6 ekipa.

Prvih 6 su mi sigurica za top8.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, berti said:

Ima po Stvenu Kingu film Ponekad se vracaju, tako nekako. Ovaj se jednom vratio i nece nikuda vise. Taj bi i onu pecurku na horizontu preziveo.

 

Hm, to je na osnovu njegove kratke priče snimljeno, baš je pročitaah ponovo pre neki dan.

 

Dakle, da bi se nešto takvo poput Čovkinsa oteralo, potrebno je izvršiti prizivanje demona, a za to treba znoj mrtvaca, krv, fotografija i usput da sam sebi otfikariš kažiprste na obe ruke.

 

Jedini problem posle je što baš nije sigurno da će se demon vratiti u pakao, ali to mu dođe ko kolateral u ovom slučaju. Šta je jedan demon u poređenju sa Fićkom?

 

 

 

S obzirom na navedeno, kad bolje razmislim, prsti itd, to baš i nije tolika žrtva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

Zašto se čudiš? Šta bi on drugo radio da nije "stručni konsultant" na SK? Čoveku je to u opisu posla! Neko izabere da rilja ouno radno vreme+prekovremeno, a neko izabere da viri iz anusa Legende. Svako živi sa svojim izborima!

A sta generalno? Sad sam bas odgledao snimak hladne glave i nemam pojma o cemu pricas, pogotovo pljuvanje po Plavsicu... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako lepo je sve to izgledalo sinoc, samo je jos u 1.poluvremenu mogao da vratu Lorenza minut-dva ranije i sve bi bilo ok.

Sto se tice Sakote, jos uvek sam suydrzan, ali moram da primetim jednu stvar koja mi je smetala evo vec godinama kod svih nasih trenera - niko nikada nije igrao u zavrsnicama cetvrtina 2 za jedan napade. I gle cuda, u Ljubljani na kraju poluvremena Sakota zove da se igra dva za jedan. Pisnuo sam u gace momentalno. Jbg, to su sitnice ali mogu doneti i 3 do 4 napada vise na utakmici, sto nikako nije zanemarljivo, pogotovo u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Tony said:

A sta generalno? Sad sam bas odgledao snimak hladne glave i nemam pojma o cemu pricas, pogotovo pljuvanje po Plavsicu... 

Spomenuo je cetiri, pet puta koliko samo Lorenzo ima izgubljenih lopti. Lorenzo asistira, blokira, poentira, plese po terenu, igra vrhunsku odbranu, a on nicim izazvan ponavlja po ko zna koji put: " Zvezda ima 7 izgubljenih, a od toga samo Lorenzo 4" Cak ga i muceni Kuzma preklapa sa konstatacijom: " dobro, nadoknadio je dobrom igrom u napadu" Stice se utisak da ih svaki Lorenzov dobar potez pogadja tamo gde najvise boli, pa gutaju knedle na smenu. Sujeta kod nekih ljudi zna biti bas bolna.

 

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zizu said:

Spomenuo je cetiri, pet puta koliko samo Lorenzo ima izgubljenih lopti. Lorenzo asistira, blokira, poentira, plese po terenu, igra vrhunsku odbranu, a on nicim izazvan ponavlja po ko zna koji put: " Zvezda ima 7 izgubljenih, a od toga saml Lorenzo 4" Cak ga i muceni Kuzma preklapa sa konstatacijo: " dobro, nadoknadio je dobrom igrom u napadu"

Pa samo je prokomentarisao koliko Zvezda ima izgubljenih lopti, da od toga Lorenzo ima sam 4, sto takodje znaci da.lopta ni u jednom momentu nije bila gde ne treba, i par puta je sam Plavsic takodje rekao sjajni Lorenzo, ali toliko vole stvari da se preuvelicaju.

U emisiji posle utakmice ga je tek ishvalio i rekao da je suvo zlato imati takvog igraca koji svojim individualnim kvalitetom mogu sebi da stvore situaciju da rese utakmicu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira šta Šakota pričao o Fići na konferencijama, juče je uspeo da njegovu toksičnost svede na minimum. Nažalost, morao je da ga koristi kako Lorenzo ne bi lipsao na terenu, ali to je uradio u "najmanje bitnim" delovima utakmice - 2 četvrtina i početak četvrte. Čim je bilo jasno da će svaka naredna sekunda Filipa biti minus za nas, vratio je Zoa u igru u poslednjoj četvrtini. Osim toga, Filip je u napadu imao ulogu u kojoj je najkorisniji, a to je "ne diraj ništa, prenesi preko pola i popunjavaj broj". U odbrani smo naravno trpeli poprilično ali ceo tim je uspeo nekako da ga pokrije koliko je moguće. 

 

Ja sam za bilo kakvog back up pleja, mladog domaćeg, stranog polovnjaka...bilo šta. Tržište domaćih igrača na toj poziciji je zaista bedno - tu se stvarno Radičević nameće kao na papiru najbolje rešenje, u praksi je bio grozan u prvom mandatu, ali jbga bio je i Vasa dosta loš, bio je i Wolters prilično neubedljiv - a vidi ih sad. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dulematic said:

Da se ja pitam, prebacio bi Uskokovića odmah iz FMPa da uči pored Lorenza, lošiji ne može da bude od Filipa a možemo da ga dobijemo za sledeću sezonu. 

 

To bi imalo nekog smisla. Nisam za to, ali ako bismo to uradili makar bismo znali zašto gubimo kada gubimo, razvijali bismo igrača na najosetljivijoj poziciji.

 

Ovako trpimo kretena od 30 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tony said:

A sta generalno? Sad sam bas odgledao snimak hladne glave i nemam pojma o cemu pricas, pogotovo pljuvanje po Plavsicu... 

 

Lorenco lupa bananu Ćaću i zatim i u skoku uzima tu loptu što je smečovao, a govnar komentariše "presekao je pas..." intonacijom čitanja posmrtnog govora nekom partijskom aparatčiku 1954. na severu Rumunije.

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Lorenco lupa bananu Ćaću i zatim i u skoku uzima tu loptu što je smečovao, a govnar komentariše "presekao je pas..." intonacijom čitanja posmrtnog govora nekom partijskom aparatčiku 1954. na severu Rumunije.

Brate ja stvarno mislim da je ovo tesko preterivanje, to je barem moje misljenje... Ja takav utisak nisam stekao,  al jos se nije rodio komentator koji je nama valjao. Mada ja generalno kada gledam utakmicu, toliko sam fokusiran, da ja bukvalno njih ni ne cujem.

Edited by Tony
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Ima po Stvenu Kingu film Ponekad se vracaju, tako nekako. Ovaj se jednom vratio i nece nikuda vise. Taj bi i onu pecurku na horizontu preziveo.

 

Bas to, kao da su se u njemu ukrstili geni svinjceta i buba-svabe. "Ovaj covek je neunistiv".

Link to comment
Share on other sites

Lorenzovi prodori su naterali Mesinu da predugo zadrži odbrambenu petorku na parketu koja koš nije mogla da pogleda.

Video je koliko frustracija emituje njegov tim kada onako vretenast i mačkast prođe kroz reket bez jednog kontakta ili korekcije kretanja.

Savršenim tajmingom i spejsingom ne dozvoljava da ga lome mangupi kada krene unutra a inače odlična završnica na obruču samo kompletira tu sliku.

Poene proslavlja bez kliberenja samo uz Thug life grimase...sve dok beži od Đenke koji bi u nedra da ga stavi.

 

Naravno ova minutaža Lorenza i izgaranje neće i ne može potrajati sem ako Đenka ne izgura desetak minuta na kecu bez veće štete u šta sumnjam jer smo tu epizodu već gledali ili se kojim čudom dovede operativan plej. Ako već planiraju na poziciju bek-apa dovesti kombo ili neku KC varijantu kao rešenje onda bolje nek tu kintu sačuvaju za Filipa kada ga oteramo kao besno kuče... da ima štek za opijanje, fukse i amfetamine.

Edited by Wingwalker
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Dragan Sakota sinoc polozio ispit.Par puta su mi bile gresne misli zato sto pristaje na kompromis.Nadam se da je ovo smanjivanje munuta dobar predznak.Nadam se da je ono povlacenje Filipa na poluvremenu protiv Valensije.I ovih dugih ,a opet kratkih 14 minuta sinoc znak da je Nebojsa shvatio te da he inteligencija pobedila sujetu.Ocekujem dovodjenje pleja i ostanak limitiranog ovog puta i minutima kao kompromisbo resenje.Ako imamo 4 cetvorke,sto ne bi imali 3 pleja.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, John Terry said:

Ne znam za onih par minuta Bilba u zadnjoj cetvrtini, sta da mislim. Da li je genijalnost ili ludost Sakote. Pomislio sam da smo gotovi.


Meni je to odličan potez.

Ja sam se odavno pomirio sa činjenicom da dok god ne dođe čuveni treći plej, da Filip mora imati minute. Šakota mu je dao odličnu poziciju, veliku razliku, tri-četiri minuta da Zo dane, i onda ga je povukao i vratio Browna sa namerom da ga ne vadi do kraja. To je smisleni damage control, i dobar trenerski potez.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...