Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, StephenBob said:

 

Kao prvo, Radonjic je najtrofejniji Zvezdin trener u poslednjih 30 godina, pa bi ipak morao sa malo vise postovanja da pises o njemu. Mozda se tebi ne svidja kosarka koju on forsira ali ta kosarka je donosila fantasticne rezultate u odnosu na budzet koji smo imali u Evroligi, a budet je bio manji nego sada. A da li se ostalim ljudima svidjala kosarka koju on forsira dovoljno govori cinjenica da su ljudi stalno po forumima trazili da skidaju cele snimke utakmica i cuvaju ih na hard disk. Ne vidim da se to sada desava? Radonjic je trener koji je toliko puta kuci gazio Real,Makabi,Panatinaikos,CSKA...i utakmice su cesto pocinjale sa rezultatom 15:0 i tako dalje, bas protiv tih timova.

 

Moze Nebojsa Covic da dovede koga hoce, I Kvinsija i Markusa,ali bez trenera to nikad nece liciti na tim. Videli smo kako je i ovak prilicno skup tim izgledao sa Tomicem i Gavrilovicem... Dakle bez trenera nista, nema uspeha.

 

A mozemo i o tome zasto Radonjic ne moze ili nece moci da ima prevelike uspehe u drugim stranim timovima? Pa verovatno zato sto je slican trener kao i Dule Vujosevic. Trenira strogocu, kod njega je vojnicka disciplina,slabo prica engleski, i tako dalje.

 

Dve sezone, dve titule u BBL protiv nista manje skupih i dobrih timova?

 

1 hour ago, Hej Pavkov said:

Svaka njemu cast na svemu, ali nemoj mo o konkurenciji u tadasnjoj ABA ligi, kao i o Bundes ligi.

Dobar je trener ali mora da ubaci kreativnosti da bi mogao sutra da vodi neki Makabi, PAO i da juri EL, ovo pisem zato sto ga jako cenim ali smatram da sebe i svoje sastave mnogo ogrnicava, jer da smo imali boljeg napadaca umesto Jovic da zavrsava u Moskvi mozda bismo bili na F4.

 

Npr. Sale Nacionale pojma nema, na sta je on spisako pare u Bolonji, kako ce da ga oteraju, pa ce opet posle da snima reklame.

 

Deder nama neukima, pojasni tu konkurenciju u ABA i BBL ligi.

 

Smem da se kladim da si odgledao NULA utakmica BBL lige, ili prethodna 2 PO.

 

1 hour ago, Čovićuslino said:

Kod Radonje Filip nije mogao da igra i to je bio amin. Da bi igrao u Radonjinom timu morao si da igras odbranu, kako je gnjida igra svi znamo. Ufunjao se u tim na foru, jer su znali kakva ce da bufe reakcija navijaca. Navodno popunjava mesto na treningu, pa nema ugovor, pa hop aj malo igra, pa hop ugovor na dve godine, pa hajde malo evrokup, op sto da ne aj malo evroliga. A matori nece da popusti, ne moze zbog sujete da dozvoli sebi i da kaze pogresili smo, nije Filip taj nivo, a svestan je svega i marginalizovace sina kad tad, samo da namontira da to ne izgleda kao njegov poraz. Ja ocekujem to vrlo brzo i bice kako je dosao necujno i pez pompe, tako ce i da ode. 

 

Kod Radonje bi Tatin Mali sedeo na kraju klupe za igrace.... Na mestu ekonoma 😴

 

1 hour ago, Liska Manjina said:

Srž-suština-poenta-smisao-meta-esencija-jezgro

 

Svi su srali i preseravali se, samo je on kao čovek rekao idemo da pobedimo i verovao je u ono što radi. Velika je šteta što on nikad nije dobio ovako potentnu ekipu u ruke, čudo bi napravili.

 

+ su, tj vecina, odlicni defanzivci i timski,  iskusni i takticki odlicni igraci 

 

1 hour ago, Vamos Laki said:

Rekao bih da imaju znacajno boljeg drugog pleja.

 

Svi imaju drugog boljeg pg-a 😄

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Hej Pavkov said:

Kad pricamo o Radonjicu:

 

- Koliko predsednika bi sacuvalo nakon debakla u Areni od 2 i po igraca?

- Radonjic je maksimalno sacekan ali i ispostovan. Sam je birao igrace, neke greske smo do skora isplacivali.

- Njegova je licna odluka da ode iz Zvezde, sam je tajno vise puta pregovarao s drugim ekipama, ko je rekao Baskonija...

- Koliko trenera bi prezivelo u CZ dva kiksa u zavrsni ABA lige? Laktasi i Cibona...

 

Ovde kao u osinjak, a najsmesnije je sto ga je ovde 99 posto najstrasnije vredjalo. Bljak..

 

Radonjica u Zvezdi nije sacuvao Nebojsa Covic nego licno Vucic. Covic je hteo da ga otera ali nije dobio odobrenje. Vec sam to pominjao ovde ali ocito je da nisi citao. Dalje, nisam siguran kako je to Radonjic ispostovan ako on i igraci nisu bili isplacivani. Trece, nije njegova licna odluka da ode, nego mu nije ponudjen ugovor pa je covek sam izasao i rekao "meni je istekao ugovor i ja sad odlazim", plus i da mu je ponudjen ugovor nije bas bio nesto voljan da ostane u sredini gde se on i igraci ne isplacuju, ali je sve to moglo da se promeni i koriguje da je bilo volje i truda od Nebojse Covica. A Kad vec pominjes da je pregovarao sa drugim ekipama, i verovatno zato otisao iz Zvezde, kako onda da nakon Zvezde nije nigde radio godinu dana?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Dve sezone, dve titule u BBL protiv nista manje skupih i dobrih timova?

 

 

Deder nama neukima, pojasni tu konkurenciju u ABA i BBL ligi.

 

Smem da se kladim da si odgledao NULA utakmica BBL lige, ili prethodna 2 PO.

 

 

Kod Radonje bi Tatin Mali sedeo na kraju klupe za igrace.... Na mestu ekonoma 😴

 

 

+ su, tj vecina, odlicni defanzivci i timski,  iskusni i takticki odlicni igraci 

 

 

Svi imaju drugog boljeg pg-a 😄

 

Za razliku od vecinske Srbije, trudim se da o onome o cemu pisem ili govorim imam utemeljenje.

Ako te vec zanima, radio sam skauting za tri igraca iz Bundes, od koji bi svaki kod nas imao bitnu ulogu, jednog je bas DR uzeo...

E sad razliciti su pojmovi konkurencije...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/T._J._Bray

https://en.wikipedia.org/wiki/Will_Cummings

https://en.wikipedia.org/wiki/Austin_Hollins

 

Svu trojicu sam aktivno pratio u BL, tako da smatram da imam koliko toliko pravo da ocenjujem tu ligu.

 

PS

 

Milan Tomic je doktor za skauting igraca, glupo je i pricati, a Zo ce ili ponovo u NBA ili top klub u EL.

Edited by Hej Pavkov
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Hej Pavkov said:

 

Za razliku od vecinske Srbije, trudim se da o onome o cemu pisem ili govorim imam utemeljenje.

Ako te vec zanima, radio sam skauting za tri igraca iz Bundes, od koji bi svaki kod nas imao bitnu ulogu, jednog je bas DR uzeo...

E sad razliciti su pojmovi konkurencije...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/T._J._Bray

https://en.wikipedia.org/wiki/Will_Cummings

https://en.wikipedia.org/wiki/Austin_Hollins

 

Svu trojicu sam aktivno pratio u BL, tako da smatram da imam koliko toliko pravo da ocenjujem tu ligu.

 

PS

 

Milan Tomic je doktor za skauting igraca, glupo je i pricati, a Zo ce ili ponovo u NBA ili top klub u EL.

 

Super. Odlicno. Konacno na temi covek od struke i neko ko se profesionalno bavi i zivi od kosarke. 

 

Deder, kao covek struke, ti meni (nama) ozbiljnom laiku, objasni zbog cega je konkurencija u ABA i posebno bila toliko losija da je DR bez problema osvajao titule .

2. Kako i na koji nacin DR u Bayernu skautira i dovodi igrace (verovatno je zaduzen i za Taj segment). Imam jos pitanja, ali za sada ova 2!

 

Vielen Dank!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

uz sve ostale kvalitete koje ima radonja je i dobar covek.

pre svega dobar covek.

 

Uvek se rado prisetim kad se islo na onaj mec sa darusafakom u istanbul , na aerodromu u BGD, ekipa CZV, a Radonjic  se seta oko igraca, i pomiluje Jenkinsa po glavi, onako kako roditelj kad pomiluje svoje dete.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Izvinite lektore, radim vise stvari odjednom, ne mogu da gleadam da li mi telefon divlja ili ne.
 
Pisi cesce.
Poverovao bih ti da nisam primetio vise puta da pravis identicnu gresku.
Uradice te, vidi mo i slicne fenomelne konstrukcije srpskoga, pardon, srbskoga jezika.
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Dies at the End said:

Dve sezone, dve titule u BBL protiv nista manje skupih i dobrih timova?

 

Nista manje skupih? Bayern je u poslednje 2 sezone usao sa najvecim budzetom, odnosno najvecim ulaganjima u istoriji njemacke kosarke. Razlike su nikad vece. Nisu ni imali ozbiljniju konkurenciju, a i to sto je osvojio je bilo bukvalno povuci-potegni, narocito prva titula. Vecina navijaca Bayerna uopste ne smatra Radonjica dobrim trenerom i to mozes vidjeti i po njihovim svakodnevnim komentarima. Jedina (i to velika) razlika je to sto, uprkos svemu (tj. vec su dozivjeli debakl u njemackom kupu, imaju dosta muke u vecini meceva u domacem sampionatu, dozivljavaju teske poraze u Evroligi, igraju ekstremno ruznu i negledljivu kosarku...), navijaci Bayerna ne histerisu, ne dolaze na forum da vrijedjaju Radonjica, ne pozivaju na neke "revolucije" i slicno. Valja i reci da Bayern trenutno ima odredjene probleme sa povredama veoma bitnih igraca, pa im i to stvara poteskoce da uhvate pravi ritam.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, x|o said:

 

Nista manje skupih? Bayern je u poslednje 2 sezone usao sa najvecim budzetom, odnosno najvecim ulaganjima u istoriji njemacke kosarke. Razlike su nikad vece. Nisu ni imali ozbiljniju konkurenciju, a i to sto je osvojio je bilo bukvalno povuci-potegni, narocito prva titula. Vecina navijaca Bayerna uopste ne smatra Radonjica dobrim trenerom i to mozes vidjeti i po njihovim svakodnevnim komentarima. Jedina (i to velika) razlika je to sto, uprkos svemu (tj. vec su dozivjeli debakl u njemackom kupu, imaju dosta muke u vecini meceva u domacem sampionatu, dozivljavaju teske poraze u Evroligi, igraju ekstremno ruznu i negledljivu kosarku...), navijaci Bayerna ne histerisu, ne dolaze na forum da vrijedjaju Radonjica, ne pozivaju na neke "revolucije" i slicno. Valja i reci da Bayern trenutno ima odredjene probleme sa povredama veoma bitnih igraca, pa im i to stvara poteskoce da uhvate pravi ritam.

 

De si amigo.

 

Kako ti se cini onaj sto bi igro u Kini da valja?

  • Like 5
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, berti said:

Surova realnost je to da mi nikako NECEMO MOCI da kompenzujemo svu stetu koju Filip prouzrokuje samim tim sto je u ekipi. Ako igra, zna se sta nas ceka. Ako ne igra, dolazi do pomeranja. Kada Lorenco obnevidi, pomeras Bilija ili Djenku i otimas od njih ono sto najbolje znaju i.mogu. Bili gubi energiju za bezanje iz bloka i sut, Djenka gubu snagu da pegla odbranu. 

Zalosno je sto je plafon ove ekipe stvarno visok a nece moci da se dostigne samo zato sto LB nema iole pristojnu zamenu.

 

Ekipa je napravljena tako da se izostanak bilo kog pojedinca skoro i ne primecuje, osim L.Browna.

 

Ako ne igra D.Brown tu su Faye i Borisa, ako ne igra Perper tu su Dobric i Davidovac, ako ne igra Baron, mozemo da se skrpimo nekako, ako ne igra Gist tu su Kuzmic i Ojo. Samo ako ne igra prvi plej mi smo izgubljeni i tek bi videli koliko je Lorenzo neophodan da bi tim funkcionisao.

 

Kakva evroliga i pobede, kakav skor 10-8, dok god se ne resi goruce pitanje nepotizma u timu ne zasluzujemo da budemo ni u prva cetiri u ABA.

 

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, x|o said:

 

Kome udaram kontru? Tebi i likovima koji furaju tvoju retoriku? Ti zaista imas ozbiljne probleme  prije svega sa samim sobom, ako zaista mislis da ja uopste citam besmislice koje ti pises i koje furas sa standardnom ekipicom sa B92 foruma, pa jos da se zaista bavim nekim kontriranjem i da svoje stavove temeljim na tim vasim besmislicama. Pa, vi ste kontra sami po sebi, jer oko cega se vi usaglasite - dolazi suprotno. Dokazano na "milion" primjera.

 

Jos prosle sezone Marko Pesic je javno, za njemacke medije rekao da Bayern ima najveca ulaganja u istoriji njemacke kosarke. To uopste nije stvar misljenja, vec zvanicna potvrda iz kluba. 

 

Evo jedna majica za tebe ako nekad svratis u Pionir da gledas Zvezdu:

 

image.png.94623ea4c3722e621ab68f15e83c084f.png

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Meni je nevjerovatno da navijac Zvezde moze da osporava jednog od najboljih trenera u istoriji kluba. Koji trener nam je bio dobar i uspjesan, ako ni on ne valja? 

 

Mos mislit ima krizu rezultata sa prosjecnim Bajernom plus bez nekih igraca od pocetka sezone. Pa i jedan Zeljko sa x puta jacim timom ima los period, da ne idem dalje... 

 

 

Jbt, bukvalno sam ovo krenuo da pisem.

Ajde da ga osporavaju navijaci rivalskih timova ali da ga osporavaju navijaci Zvezde, coveka koji je doneo najvise.trofeja klubu, coveka pod kojim smo u jednom trenutku igrali i najbolju i najlepsu kosarku u evropi (primer kada smo Laboral tj Baskoniju odvalili na njihovom terenu)... E tim istim ljudima je "Filip doneo EL hehe"

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, x|o said:

 

Kome udaram kontru? Tebi i likovima koji furaju tvoju retoriku? Ti zaista imas ozbiljne probleme  prije svega sa samim sobom, ako zaista mislis da ja uopste citam besmislice koje ti pises i koje furas sa standardnom ekipicom sa B92 foruma, pa jos da se zaista bavim nekim kontriranjem i da svoje stavove temeljim na tim vasim besmislicama. Pa, vi ste kontra sami po sebi, jer oko cega se vi usaglasite - dolazi suprotno. Dokazano na "milion" primjera.

 

Jos prosle sezone Marko Pesic je javno, za njemacke medije rekao da Bayern ima najveca ulaganja u istoriji njemacke kosarke. To uopste nije stvar misljenja, vec zvanicna potvrda iz kluba. 

Kolika su bila ulaganja do tada.Nije isto kada su ti najveca ulaganja 5M ili 50M.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, x|o said:

 

Nista manje skupih? Bayern je u poslednje 2 sezone usao sa najvecim budzetom, odnosno najvecim ulaganjima u istoriji njemacke kosarke. Razlike su nikad vece. Nisu ni imali ozbiljniju konkurenciju, a i to sto je osvojio je bilo bukvalno povuci-potegni, narocito prva titula. Vecina navijaca Bayerna uopste ne smatra Radonjica dobrim trenerom i to mozes vidjeti i po njihovim svakodnevnim komentarima. Jedina (i to velika) razlika je to sto, uprkos svemu (tj. vec su dozivjeli debakl u njemackom kupu, imaju dosta muke u vecini meceva u domacem sampionatu, dozivljavaju teske poraze u Evroligi, igraju ekstremno ruznu i negledljivu kosarku...), navijaci Bayerna ne histerisu, ne dolaze na forum da vrijedjaju Radonjica, ne pozivaju na neke "revolucije" i slicno. Valja i reci da Bayern trenutno ima odredjene probleme sa povredama veoma bitnih igraca, pa im i to stvara poteskoce da uhvate pravi ritam.

 

Koliki su budzeti tih (konkurentskih ) timova? Posebno me zanima Bambergov i Albin u prvoj DR sezonu? Kolika su ta ulaganja u odnosu na konkurenciju?

 

Da, posebno u prvoj sezoni je "tesko" dosao do titule, ali je ipak u dve sezone osvojio 2 titule, zar ne?

 

I nemoj da mi pricas da bi i losiji treneri sa timom i budzetom koji ima uradili isto...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, StephenBob said:

 

Radonjica u Zvezdi nije sacuvao Nebojsa Covic nego licno Vucic. Covic je hteo da ga otera ali nije dobio odobrenje. Vec sam to pominjao ovde ali ocito je da nisi citao. Dalje, nisam siguran kako je to Radonjic ispostovan ako on i igraci nisu bili isplacivani. Trece, nije njegova licna odluka da ode, nego mu nije ponudjen ugovor pa je covek sam izasao i rekao "meni je istekao ugovor i ja sad odlazim", plus i da mu je ponudjen ugovor nije bas bio nesto voljan da ostane u sredini gde se on i igraci ne isplacuju, ali je sve to moglo da se promeni i koriguje da je bilo volje i truda od Nebojse Covica. A Kad vec pominjes da je pregovarao sa drugim ekipama, i verovatno zato otisao iz Zvezde, kako onda da nakon Zvezde nije nigde radio godinu dana?

 

 

Dovde sam dosao i zadrzacu se samo na ovome, 

 

Znaci posle gubitka od Cibone, Radonjic je bio bivsi trener da si pitao bilo koga od navijaca KKCZ, ne postoji navijac ovog kluba koji bi mu dao podrsku da ostane jedan duze u klubu.

Ajde, to je i preziveo jer je Vucic stao iza njega  🤣, sleduje KLS liga gde isto izgubimo . Da li ga je i tada Vucic zadrzao.?   Znaci dva puta drzi trenera protiv volje 99.9 % navijaca, ili su svi navijaci vec tada prepoznali i predvideli sta nam godine koje slede donose?Mi smo poznati kao navijaci koji imaju strpljenja.

 

Pa da li je moguce da je Vucic toliki uticaj imao a da svog rodjenog brata i citavu sns ekipu u tadasnjem UO nije mogao da zadrzi u klubu pored zivog NC, znaci on se zalozio za Radonjica a ne za svog brata i uticaja svoje partije u istom klubu??? Da li se secas posto vidim da znas sve sto se desava u SNSu, kako je moguce da je tog leta bata sa svojom ekipom napustio klub. Da li je bata bio ljut sto nije uspeo Radonjca da otera jer mu se suprostavio ko, njegov PP brat ili neko drugi?

 

Koliko je tacan tvoj upis u ovom slucaju , toliko je tacno i ono posle napisano. 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ponudjen je ugovor Radonjicu ali takav da ne moze da ga prihvati. NC nije mogao da podnese sto se sve zasluge pripisuju DR i sto nije mogao da se mesa u trenerski posao. Ostalo je istorija.

 

Isto kao sto je tacno da je DR blago receno cudan covek, da ne upotrebim neku tezu rec.

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

Bez namere da drzim bilo kome stranu, u ovoj meni besmislenoj raspravi, ali kako vi svi znate sve detalje, kako i sta se desavalo, ko je koga cuvao, ko je kolike ugovore kome nudio? Nisu to bas informacije koje se dele kao flajeri...

Na stranu to sto postaje jako ruzno da se anatemise bilo ko cije misljenje se razlikuje od vecinskog...nemojte to raditi, to nije bio duh ovog/onog foruma, skliznucemo u jednoumlje a toj bolesti leka nema...

Edited by ZiS
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...