Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Ozbiljna pobeda, najbolja trojkaška ekipa, naletela na ekipu koja najbolje brani šut za 3, rezultat je jasan. Na sve ovo još i Stratos fali koji bi najbolje služio dok je Filip u igri, gde bi on igrao na postu. 

 

Najbolja smo odbrana EL, to je večeras i pokazano, mnogo bole porazi od Makabija i Asvela. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borko said:

Himki smo odvalili nakon sto je on iskljucen posle dva minuta. Zao mi je sto to moram da kazem, ali u 2019. njegovo neigranje je po mom misljenju velika prednost za nas.

 

Ne igra on već 3 godine! Mislim, imao bi on neku ulogu i minute kao 12. igrač, max 10 min, ali suicidalno ga je držati npr 30 min, kao protiv Olimpije...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

Smorim se kad pomislim sta bi bilo da smo za Lazinih i Filipovih 400k doveli jos jednog pleja Lorencovih kvaliteta, komotno borba za final four.

Nije bas tako.

Treba imati i trenera i jos mnogooo toga da se poklopi.

Treba reci i da je Sakota veceras i vise nego korektno vodio mec.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne svrsavam bas na Berona mada ume dosta puta da nas povadi, mislim da ima preveliku ulogu (nije njegova krivica naravno), posebno me nervira ta akcija za njega koju dosta vrtimo, on doslovno ne zna da vodi loptu i jednostavno znas da ce svako preuzimanje zavrsiti sutem za 3. OK haubica za 10-15 minuta igre bez lopte, sve ostalo je na silu, pogotovo uzevsi u obzir njegovu odbranu jer je  lateralni invalid u rangu Filipa.

Link to comment
Share on other sites

Боже мили радујем се, и онда седнем и размишљам куд Радоњу не потрефи оваква екипа, па чуда би направио.

Пикамо фин баскет, чак се види по нека акција. Никако не миришем дементног господина на клупи, али прогутаћу га уколико премостимо са плејмејкером и минимално кивијем на плеју 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Боги said:

Боже мили радујем се, и онда седнем и размишљам куд Радоњу не потрефи оваква екипа, па чуда би направио.

Пикамо фин баскет, чак се види по нека акција. Никако не миришем дементног господина на клупи, али прогутаћу га уколико премостимо са плејмејкером и минимално кивијем на плеју 

Jako teško, nivo odbrane je na nivou najboljih Radonjinih, a ofanzivno ne verujem da bi mogao dodatno da unapredi ekipu. 

 

Ne mogu, a da ne spomenem brata Fajea, kakav ratnik, svaku loptu juri na ofanzivnom skoku, da je Boriši pola njegove želje i borbe, gde bi mu kraj bio. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kontrola tempa igre: Armani 73 poseda, 7 manje od proseka.......................check

Kontrola Ćaća: 4/10 iz igre, samo 3 asistencije za 26+ minuta.....................check

Kontrola šuta za tri: 23.3%, duplo manje od njihovog proseka kod kuće......check

Kontrola skoka: 40 prema 31 u našu korist.....................................................check

 

Zatvoren pik, zaključan reket, dobra strana pomoći i switch.

Nije loše, momci.💪

 

Zo... Ne znam da li su mi draže one dve blokade na Ćaću ili alley-oop za Gista. Da zanemarimo sitnice tipa, 21 poen, 7 asista, 4 skoka za PIR 29, fantastična kontrola meča, clutch momente, standardno odličnu odbranu. Keep on dancing, Zo.

Pohvale za Šakotu (polako sa preuranjenim negaitvnim komentarima kojih je bilo mnogo od kako je doveden), sve je lepo spremio sa svojim saradnicima i što je najbitnije, preneo na parket.

Ako vežemo četiri za redom, dižemo se iz mrtvih. Sada smisliti kako sve ovo preneti na strašnu i nikad jaču ABA ligu.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vamos Laki said:

Nije bas tako.

Treba imati i trenera i jos mnogooo toga da se poklopi.

Treba reci i da je Sakota veceras i vise nego korektno vodio mec.

Kako nije, Lorenco je veceras morao da napravi +20, da bi Covic mogao da odradi svojih standardnih -10. 

Da imamo samo bekap pleja sa kojim ne pada igra i rezultat imali bi 7-5 ili 8-4 sada.

Zamisli kako bi izgledao tim sa jos jednim plejem Lorencovih kvaliteta.

 

Edited by Cavani
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ratko Mladic, Milan manfangulo srednji vek na tribinama... Tzv navijanje.
(Zuljkko, 05. decembar 2019 21:55)

Manfangulo (verovatno misli na vaffanculo)... Svaki put kad se ovakav neki javi jedan Italijan padne sa vespe...
comment-android.gif (bvb, 5. decembar 2019 22:35) 

 

neko odavde?

 

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Jako teško, nivo odbrane je na nivou najboljih Radonjinih, a ofanzivno ne verujem da bi mogao dodatno da unapredi ekipu. 

 

Ne mogu, a da ne spomenem brata Fajea, kakav ratnik, svaku loptu juri na ofanzivnom skoku, da je Boriši pola njegove želje i borbe, gde bi mu kraj bio. 

S obzirom da smo ofanzivno u najgore 3 ekipe u EL, svakako verujem da bi to bilo bolje.

Stvarno bole neki porazi sad. Al u narednih 8 kola imamo fin raspored, bilo bi dobro doci do 50%, mada se nicemu ne nadam.

Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo isto nasa najbolja partija u EL. Dosadasnje pobjede u gostima smo ostvarili najvise zahvaljujuci raspadu protivnika, a veceras je bilo dosta dobre igre. Odbrana odlicna u vecem dijelu meca, napad i dalje spor, ali bilo je nekih boljih resenja nego li u poslednje vrijeme. Ona akcija Lorenza i Gista je bila savrsena. 

 

Lorenzo izrasta u pravog lidera ove ekipe. Unistavao ih je ulazima cijelu noc, na kraju preuzeo odgovornost i rijesio mec. Mislim da je u citavoj  EL jedan od bekova sa najboljim osjecajem za blokadu. Beron je pogodio par teskih suteva, Gist je odradio ozbiljan posao u odbrani, ali previse solira u napadu, mora vise da se koristi u pick igri. Solidna rola i Oja, dobijao je veceras lopte blizu obruca, tu je dosta nezgodan, tesko ga je zaustaviti bez faula.

 

Vidjecemo da li je ova pobjeda najava nekih boljih igara ili ovo vise dodje kao zakon velikih brojeva. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Kako nije, Lorenco je veceras morao da napravi +20, da bi Covic mogao da odradi svojih standardnih -10. 

Da imamo samo bekap pleja sa kojim ne pada igra i rezultat imali bi 7-5 ili 8-4 sada.

Zamisli kako bi izgledao tim sa jos jednim plejem Lorencovih kvaliteta.

 

Izvini, to je jako uprosceno i banalno gledanje.

Filip jeste preveliki problem, ali nas ne deli njegovo izbacivanje i neki Erik Grin od F4.

Svakako ostaje velika zal sto ne mozemo da igramo u tom nehendikepiranom sastavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Solidna rola i Oja, dobijao je veceras lopte blizu obruca, tu je dosta nezgodan, tesko ga je zaustaviti bez faula.

 

 

U mnogome je za finu Ojovu partiju zasluzan i sudijski kriterijum. Bilo je par situacija koje su mu u predhodnim utakmicama sudjene kao faul u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak blok Odža pa Lorenzo ostaje na centru, potom probija uz čeonu liniju, u tom momentu Faje pravi ledjni blok Beronu koji ostaje sam kao Toma Zdravković u vanvremenskom hitu... u ćošku... Splash, pretty basketball by Crvena Zvezda 🥰 I stegnuta pesnica diskretnog heroja, Mo Fajea...

 

spacer.png

 

 

Edited by Boujee
  • Like 37
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

Izvini, to je jako uprosceno i banalno gledanje.

Filip jeste preveliki problem, ali nas ne deli njegovo izbacivanje i neki Erik Grin od F4.

Svakako ostaje velika zal sto ne mozemo da igramo u tom nehendikepiranom sastavu.

Pa napisao sam da nas deli od borbe za final four.

Upravo bi sa rokadom Filip-Erik Grin tip igraca bili sigurno top8 ekipa koja moze da se posiba u 1/4, u kojoj meri zavisi od okolnosti kao sto kazes.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...