Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

23 minutes ago, goldberg said:

 

Bila je u pitanju reprezentacija Angole. Razlika izmedju tadasnjeg americkog i angolskog tima je bila nemerljiva.

 

Ni blizu kao razlika Zvezde i Partizana i ostalih klubova ABA lige. Bio je ovo bolan pad na zemlju sa oblaka gde obitavaju ovakvi komentari.

 

Bravo za Primorsku, sve cestitke. Kad se kaze da je ABA liga mnogo bolje resenje od domacih liga, upravo se misli na ovakve meceve u kojima prosecni klub iz Slovenije, Hrvatske ili neke druge drzave nadigra visestruko skuplje ekipe zalivane drzavnim novcem iz Beograda.

 

Moracemo mnogo bolje i neka nam je Bog u pomoci ako Covic jr. bude nastavio da ima ovoliku minutazu.

 

Tačno, generale posle bitke ili kapetane očigledni. Ja sam očigledno potcenio taktičku potkovanost i čvrstinu Primorske, a precenio individualni kvalitet Zvezde, makar u ovoj kaubojskoj varijanti gde se dosta toga rešava 1 na 5 igrom. 

 

Ipak, daleko sam od naricanja jer je ovo početak sezone i očigledno sramotno potcenjivanje protivnika. Srećom videćemo se uskoro sa njima opet pa ako i tad Kuridža bude raznosio Browna bez da ovaj pokaže ikakvo dostojanstvo, Lorenzo bude glumio basketaša iz kraja umesto plejmejkera EL ekipe, Dobrić bude napadao driblingom, Boriša bude manje u kadru od većine navijača na tribinama, Ojo bude u neravnopravnoj borbi protiv lopte, a Fića se opet bude nametao kao racio i sigurno rešenje - biće vreme za alarm. Sada nije. Treba nam čvrstine, tako da su Lazić i Faye ipak neophodniji nego što sam mislio, a nadam se i Kuzmiću što pre. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Овај пораз може, а и не мора ништа да значи. И даље апсолутно све зависи од нас, односно играча на којима је да одчуче да ли су Богом дани да освајају трофеје, или ће ипак мало да заврну рукаве и крену да играју.

Побеђујемо ПАО. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

Tačno, generale posle bitke ili kapetane očigledni. Ja sam očigledno potcenio taktičku potkovanost i čvrstinu Primorske, a precenio individualni kvalitet Zvezde, makar u ovoj kaubojskoj varijanti gde se dosta toga rešava 1 na 5 igrom. 

 

Ipak, daleko sam od naricanja jer je ovo početak sezone i očigledno sramotno potcenjivanje protivnika. Srećom videćemo se uskoro sa njima opet pa ako i tad Kuridža bude raznosio Browna bez da ovaj pokaže ikakvo dostojanstvo, Lorenzo bude glumio basketaša iz kraja umesto plejmejkera EL ekipe, Dobrić bude napadao driblingom, Boriša bude manje u kadru od većine navijača na tribinama, Ojo bude u neravnopravnoj borbi protiv lopte, a Fića se opet bude nametao kao racio i sigurno rešenje - biće vreme za alarm. Sada nije. Treba nam čvrstine, tako da su Lazić i Faye ipak neophodniji nego što sam mislio, a nadam se i Kuzmiću što pre. 

 

Mislim da je i pripremni period zamaglio vidike, ne samo renome igraca koje su klubovi doneli.

 

Daleko od toga da sam ocekivao poraz u ovom mecu, ali stojim iza stava da finale Zvezda - Partizan nije vec vidjeno finale ABA lige i da je takav stav nema veze raciom, nego je vodjen iskljucivo emocijama. Dodao bih da je dobro sto je tako. Zvezda ce imati problema zbog opterecenosti evroligom i velikog broja kvalitetnih opcija, Partizan ce pucati sebi u nogu ako dovedu jos jednog skupog igraca u spoljnoj liniji.

 

Citao sam i ranije diskusije o kvalitetu ovog tima Zvezde i Partizana i svidelo mi se sto si napisao (medju retkima) da je kvalitet debelo na Zvezdinoj strani. Nas je problem pozicija 1, nadam se da vise necemo gledati Covica u varijanti generala na terenu i da ce Tomic naci ulogu svima.

Link to comment
Share on other sites

Bice potrebna mentalna disciplina da se bitise na forumu. Da ne bih dolazio u iskusenje da se svadjam 24x7 zbog drkanja po Filipu, dok balvani prolijecu pored glave svescu pisanje na ovoj temi na maltene memoarsko.

 

Suzdrzacu se od zelje da ubjedjujem nekoga u nesto, pisacu postove vise za sebe, da sam sebe mogu da izmjerim kada bude bitno. Da vidim kako je ovaj tim evoluirao, a kako moje misljenje.

 

Elem, sto se mene tice utakmica je jos arhivirana na poluvremenu. Ni to sto cemo izgubiti priliku da igramo za trofej ili da se ukrstimo sa Partizanom nije mi bitno koliko cinjenica da mnogo toga treba da legne da bi bili tim. Suvise su svezi utisci sa SP, mnogo je slicnih stvari, a meni se vracaju flesbekovi i na onaj kup pod Alimpijem. Kao da su oni igraci samo obukli nove dresove i igraju. 

 

Ako hocemo da licimo na tim odbrana je kljuc. Ne mozemo misliti da stvari idu dobro dok vodimo, sami zato sto nas, a ne njih sluzi sut. U isto vrijeme u odbrani samo trckaramo

od prvog minuta Brauni i Davidovac su bili defanzivno skandalozni. Nikakav Covic nije kriv za 25 poena u 1/4, ili Kuridzinih 10 i 5 skokova u tom periodu. Samo nepopravljivi optimista bi ocekivao da se to promijeni sa Covicem i Odzom nakon toga. Bice tu mnogo posla, Lorenco je jednostavno neiskusan, covjek koji nije igrao takmicarsku kosarku skoro nikada mora da prodje skolu. Brine to sto mi brzo ulazimo u takmicarske meceve, a pitanje je jesmo li spremni. Ne da nismo timski uhodani, vise me plasi da li postoje postavljena pravila na treningu. Da se zna na osnovu cega se ostaje u igri ili odlazi na klupu. Ma koliko nam bili vazni Brauni, moraju fasovati klupu dok bar pristojno ne budu igrali odbranu i da im se nista vise ne prastaju rupe u odbrani nego i 12. igracu u timu. Bez toga napretka nema. Kad to bude jasno, onda raditi napad. Pa da vidimo do prvog kola sta smo naucili.

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Primorska kandidat za ispadanje...vajni formuski stručnjaci 😂

 

Ovo je preslikana utakmica vs Argentine sa Sp...prebili nas, pretrcali, skautirali. Šut nas nije išao.

 

Jedna nezgodna ekipa za igrati, kad ti ne ide šut. 

 

Liči da smo u odredjenom problemu u odbrani na pozicijama 3 i 4.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pepe sancez said:

Bice potrebna mentalna disciplina da se bitise na forumu. Da ne bih dolazio u iskusenje da se svadjam 24x7 zbog drkanja po Filipu, dok balvani prolijecu pored glave svescu pisanje na ovoj temi na maltene memoarsko.

 

bravo

Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da liga bude što konkurentnija, gleda mi se dobra košarka i u Aba ligi, ne samo u EL, ali malo je rano za bilo kakve zaključke. Videćemo uskoro kako izgledaju Bugućnost i Cedevita kao, na papiru, treći i četvrti tim lige. Primorska me prijatno iznenadila ali polufinale sa KKP pa i taj novi meč sa nama u 1.kolu lige će dati malo jasniju sliku. 

 

Mi imamo opcije ali nemamo uloge. Svidelo mi se npr kako je Jenkins bio napadački agresivan na pripremnim mečevima, a ovde se pojavio onaj Đenka iz Himkija/Milana koji ne gleda ka košu. Lorenzo sve to mora da poveže, ja mislim da je on dobar igrač koji nije divljak ali ga je ovakav pristup saigrača zbunio i poremetio. Stratos je kao najiskusniji ovde bio najgori, sramotno sebičan, a nepostojeć u bilo kom drugom elementu igre. Gist je odradio svoje profesionalno al nema on dovoljno gabarita da se rve 100% uspešno sa teškim centrima pa makar skromnog znanja. Tu je Kuzmić bio idealan kao komplementaran sastojak, a posebno kao šef odbrane, to Ojo ne može da bude ni pod razno. Ako bih morao da klasifikujem brige posle ovog jednog meča to bi bilo ovim redosledom: 1. Filip u prošlosezonskoj ulozi, Tomić mu iz nekog razloga baš previše veruje 2. Derrick Brown, da li je živ ili mrtav? 3. Stratos u Lou Williams ulozi "ulazim s klupe ali potežem sve što mi dođe pod ruku". Raduju me Baron, Davidovac i Gist, oni imaju uloge koje se znaju i odradiće svoje.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Golijat said:

Kako bi goreo forum ako krenemo sa fazon 0:3 u EL kad se igraci teraju nakon prve tekme :thumbup:

 

ma nije problem rezultat i da izgubis 3 tekme... problem je ovolika kolicina kurcobolje, koja nije vidjena u ovom klubu, ali jeste u onom suparnickom prosle sezone . 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Golijat said:

Kako bi goreo forum ako krenemo sa fazon 0:3 u EL kad se igraci teraju nakon prve tekme :thumbup:

eno na fudbalskom topiku teraju trenera koji je doneo ucesce u ligi sampiona 2 godine zaredom tako da nista cudno ne bi bilo

Link to comment
Share on other sites

@mmajstor Ja ne videh kurcobolju kod igraca veceras...Jednostavno lose vece,igrali smo lose i u odbrani i u napadu i to je to.Nismo ovako bili losi protiv Olimpijakosa npr.Samo mi je glupo da se teraju igraci a da sezona nije ni krenula.Secam se da se za vreme tekme protiv Olimpijakosa pisalo kako Gist nema pojma,bivsi igrac itd.Sada isti likovi pisu kako je Gist ok a na tapetu su drugi igraci...

 

@Mile1 Nikako nije ista situacija ali da ne idem u off jer ima likova ovde koji ne prate fk. 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, goldberg said:

 

"Miki maus kup" je otvaranje sezone, takmicenje u kojem je pokazano da su buducnost i Cedevita izuzetno lose poslozeni klubovi, a da je Zvezda imala najbolji tim.

 

Sada smo mi u ulozi Buducnosti , treba svima naci ulogu + treba istrpeti cinjenicu da je Covic jr. legitimna opcija na najvaznijoj poziciji.

Ne postoje ni dve iste utakmice, a kamoli sezone. Nista ovo ne znaci. Nekad vec posle 5 minuta utakmice napravis 15 poena razlike, pa izadjes na 25 i onda u trecoj cetvrtini se protivnik koprca, spusti na 10, ali opet privedes lagano tekmu i pobedis 20. A nekad gubis 10 prvu cetvrtinu, pa 15 na poluvremenu, ali u posle pauze krenes bolje i preokrenes utakmicu i pobedis.

Tako moze biti i ovo, prosle godine su odmah kliknuli, krenuli da melju kad i vreme nije. Sada moze biti nesto sporiji start, prvi plej dosao od preko bare, a pogotovo sto su, siguran sam, stvarno i ocekivali da ce lagano pobediti i da su i skauting odradili ofrlje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takmicarski mec je i basket ispred zgrade. Tako da ta prica da je neko dosao bez takmicarskih meceva smesna. Naravno da Evropa ne prasta ovakva dva pleja.  I naravno da to treba ponavljati na svakih 15 minuta. Nije on kriv za poraz, ali je kriv za Ahilovu petu. 

 

Svaki ozbiljan EL tim ima bar 2 ako ne i tri odlicna pleja.  Mi kad ih sve sastavis, imamo jednog.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, pepe sancez said:

Ne da nismo timski uhodani, vise me plasi da li postoje postavljena pravila na treningu. Da se zna na osnovu cega se ostaje u igri ili odlazi na klupu. Ma koliko nam bili vazni Brauni, moraju fasovati klupu dok bar pristojno ne budu igrali odbranu i da im se nista vise ne prastaju rupe u odbrani nego i 12. igracu u timu. Bez toga napretka nema. Kad to bude jasno, onda raditi napad. Pa da vidimo do prvog kola sta smo naucili.

 

Bravo.

 

20 minutes ago, Golijat said:

@mmajstor Ja ne videh kurcobolju kod igraca veceras...

 

 

Burazeru, naočare pod hitno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...