Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

34 minutes ago, Pavaroti said:

 

Svaki ozbiljan EL tim ima bar 2 ako ne i tri odlicna pleja.  Mi kad ih sve sastavis, imamo jednog.

 

Filipa koji zna ledjnu promenu i Lorenca koji zna sve ostalo 😄

 

Nesto ovako 😄

“I’ll always remember this as the night that Michael Jordan and I combined to score 70 points,” said Bulls’ rookie forward Stacey King, who scored one point.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

 

25 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Filipa koji zna ledjnu promenu i Lorenca koji zna sve ostalo 😄

 

Nesto ovako 😄

“I’ll always remember this as the night that Michael Jordan and I combined to score 70 points,” said Bulls’ rookie forward Stacey King...

 

...inače nosilac tri NBA prstena u nastavku karijere.

tako da sačekamo još koju sezonu...strpljenja očigledno imamo, ili kako se to već zove.

 

Za očekivati je da plejmejker koji nije igrao evropsku košarku treba izvesno vreme da prihvati nova pravila i ograničenja, klikne sa timom i krene da sprovodi zamisli trenera. Ali ako će u međuvremenu njegova zamena imati ovu minutažu...taj film smo već gledali i tačno znamo čemu služi kadar puške iznad kamina već u drugoj sceni.

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Treba imati u vidu da Tomic nije vrhunski trener niti ima preveliko iskustvo. Iz prošle sezone smo mogli videti i da kasno pali. Renome tima je veći od njegovog trenerskog renomea i to se videlo sinoc, koliko je on bio zatečen i pogubljen. A on treba da raste zajedno sa ekipom, a to nije nimalo jednostavno.

 

Nije nikakva tajna ni to da nam tim nije najidealnije posložen, pa u 15 igrača i nikad skupljem timu imamo 1 pleja bez evro iskustva. To je cena koju placamo jer je "Filipova lopta" i jer je objektivno među zaslužnijima za uspeh u plej ofu. Koliko ćemo skupo platiti zavisi od Tomića, a meni deluje da cena neće biti mala. 

 

Uvek je bolje imati dva pleja po 20 minuta, nego jednog od 30 i drugog od 10 minuta, a da je pritom dilema da li taj od 30 moze da iznese tu ulogu, a da nije dilema da ovaj od 10 ne može da iznese. Bog da "poživi" Dedu i Đenku i da im da snage da nas povade iz situacije.

 

Moracemo da se krpimo dok Kuzma ne bude potpuno spreman, a to je verovatno januar. Nekako nemam strah za to kako cemo izgledati kad bude najvažnije. Do tad će Tomić pronaći sebe, kao i većina igrača. Samo me plaši da do tada ne bude kasno za TOP8 i pol poziciju u ABA.

Edited by Vredni mrav
Link to comment
Share on other sites

06.10.2019.

 

kk Crvena Zvezda - kk Primorska 

Rezultat 81:67

 

U pravu je Tomić kada kaže da je stav "Lako ćemo" bio najveći problem sinoć, ali ima i do njega. Igrači su počeli tako negde polovinom 1/4, imao je dovoljno vremena da ih trgne ali je izgleda i on bio u istom fazonu. Kontam da će ovaj poraz biti dobra škola za njega i stručni štab.

 

Mi smo na papiru fizički odlična ekipa a Primorska nas je pojela sinoć. Primetio je to i Tomić sinoć na jednom tajm autu ali ništa nije uradio da se to promeni. Mogao je, na primer, da pomeri Gista na 4 i ubaci Jovanovića na 5. Tako bi poništio Kuridžu koji je urnisao Di Brauna i Simanića. 

Link to comment
Share on other sites

Problem je u pristupu utakmici i ovaj poraz je bas tu gdje treba da bude. Ovo moze da bude prekretnica da vidimo da li cemo biti Buducnost od prosle sezone, otkazi da lete i ti fazoni ili cemo da budemo ekipa koja gazi sve pred sobom. Primorska novajlija u Aba, naprzeni da se pokazu, mi malo opusteni sve gazili na pripremama, zvucnija imena od nas, nismo se pošibali pošteno. Dobra utakmica da novajlije vide da sta ih ceka i u ovom takmicenju.

 

Sve ce ovo biti dobro.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni baš i ne pije vodu ta priča da smo se čuvali za PAO. Armija zaljubljenika u košarku i Zvezdu čeka tu jebenu prvu zvaničnu utakmicu, sa po imenima nikad jačom postavom, koja će da pojebe pola EL timova i mi budemo bukvalno razvaljeni od tima za koji pola Srbije nikada nije ni čulo. Da, taj tim je odigrao vrhunski meč, ali teško da bi tako igrali i sve to pogađali da je nekoj od naših zvezdica pala kruna sa glave i potrčala za Kuridžama, Šiškovima i ostalim Dimecima. Jebite se za ovakav početak sezone. Nećemo da budemo loše posložena legija stranaca, već tim. Igrajte kao tim. 

Link to comment
Share on other sites

Šta ste sve napisali jbt...

 

Image result for guy opening door gif

 

jebo vas otac, jedna tekma i ovakva kofa govana po timu i igračima.

 

Da, iz jedne utakmice gde se desilo šta se desilo se mogu izvući bilo kakvi zaključci.

 

Evo, prošle godine smo ovaj kup odvalili protivnike od života pa smo dva meseca posle toga bili ponižavani u evrokupu u sred Pionira od jebenog Monaka. I? Kome su i šta tačno značile te mamojebačke pobede nad grobarima i Futurom?

 

Ajde pljuvačina, na to se i naviklo na ovom forumu..ali IZVOĐENJE ZAKLJUČAKA...dakle, bilo kakvih ZAKLJUČAKA, predikcija kako će se sezona OKONČATI, opraštanje od EL i dodeljivanje ABA i KLS trofeja Grobarima, posle JEDNE UTAKMICE SA JEBENOM PRIMORKOM.

 

Alal vera :Hail:

  • Like 9
  • Thanks 9
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Imam osjećaj da je Tomić sinoć izgubio utakmicu uvođenjem kompletne druge petorke. Tu su otišla kola nizbrdo. Do prvih izmjena, napad je pristojno izgledao. Stvarao se višak iz pika, oni ga branili visoko sa udvajanjem i igrač sa loptom se brzo oslobađao lopte i nastavila je kružiti. Odbrana je štucala u par navrata, ali ništa strašno, izgledalo je kao da imamo sve pod kontrolom.

 

Onda je uslijedio ulazak rezervista, na čelu sa Filipom i Ojom koji su nas unakazili. Filip je odigrao nešto kasnije, Ojo ubjedljivo najgori, što zabrinjava. Tad je i Golemac prilagodio igru, koristio prednosti koje imaju pod košem, a sa naše klupe nije stigao odgovor. Vjerujem da nam se jednostavno obilo o glavu potcjenjivanje protivnika i da će izgledati sve dosta bolje protiv PAO, pa i protiv Primorske u prvom kolu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sector said:

Ima poraza koji budu korisni, ali kad te rutinira Primorska, onda tu ne moze biti nista korisno. : D

 

Jedino ako je strucni stab procijenio da nam ovaj turnir nije potreban pred gostovanje Panati, svaka druga opcija je za glavobolju.

 

U Primorki, igra jedan lep broj Slovenackih reprezentativaca ( barem mi se tako ucinilo kad je komentator prenosio mec ), tako da nista cudno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, slavisa said:

igra jedan lep broj Slovenackih reprezentativaca

 

Vimar, Dončić i Dragić...  Klemen Prepelič je na poštedi...


poraz ko poraz, dešava se, nit je prvi nit je poslednji...  Brine što nema skoka u odbrani i što će to biti problem problema, dok se ne vrati Kuzmić...  druga stvar, prva takmičarska utakmica, protiv Primorke u super kupu Brauna Derika nema ni u odbrani ni u napadu...  Boriše the Talenta nema ni u hali.  Braun je stvarno bio užasan, ali Milane majka mu stara daj da vidimo nekog drugog, kad ovoga MJK ubi kao da je Karl Maloun.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh jos na starom forumu, Primorska ce mnogima uzeti meru ove godine. Ispade da smo to prvi bili mi.

 

Sto se tice nasih, nit su drim tim, nit najbolji u istoriji, ali da ima materijala za dobre rezultate, ima. Najpre, pristup mora da bude mnogo bolji. Onda tek da se iskristalisu uloge, stvori hemija i naravno oni koji dugo nisu igrali takmicarsku kosarku, da opet postanu takmicari.

Edited by Firga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odžo me bio iznervirao faulovima u napadu i izgubljenim loptama toliko da sam promijenio kanal. Imaćemo problem sa drugim centrom, ako Kuzmić ne doživi neki čudesan povratak u formu.

Odžo je izgleda dostigao svoj plafon u koji sad udara glavom i od njega nema daljeg napretka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...