Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Odzu ispadaju lopte iz ruka kao da nosi bokserske rukavice. Stvarno je frustrirajuce gledati koliko ima problema sa nekim osnovnim elementima igre. Gist je super igrac, ali fali mu mase da se gura sa klasicnim centrima. On je uvijek bio cetvorka. Volio bih da gledam njega sa Kuzmicem u tandemu, to bi vec bio pravi bedem pod kosem.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Odzu ispadaju lopte iz ruka kao da nosi bokserske rukavice. Stvarno je frustrirajuce gledati koliko ima problema sa nekim osnovnim elementima igre

 

A onda zamišljam ja, a zamišljaj i ti kako je bilo celo leto čitajući upise prodati Odža ovome onome, za ove, za one pare i to učožiti u...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Haggard said:

trebalo je da ga puste za dz, ako ga je iko uopste i trazio.

 

 

Nisu trebali da ga puste za dž, može on da bude jako koristan u ABA ligi...  volimo mi  da gledamo sve kroz Pukovnik vs Pokojnik situaciju.  Nit je momak košarkaški invaliid, a nit je legitimna opcija za startera u EL...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Firga said:

Ne znam sto je Odzo u cenrtu paznje pored dva Brauna, al ajde, valjda svako kudi po navici.

 

pa kod dva brauna kvalitet nije sporan. verujem da ce doci do svoje igre kada se jos malo spreme, motivisu... a kod odza cemo cele godine gledati iste stvari, pogubljenost na obe strane, ispadanje lopte... budzet nikad veci, a mi i dalje na dve pozicije imamo rupe. ali to je prezvakano 100 puta.

Link to comment
Share on other sites

Derik Brown sigurno nije spao na ovo od sinoć jer onakva EL četvorka i tranziciona zver sumnjam da će nakon velike pauze sebi dozvoliti blamiranje po Evropi.

Tomić njemu nije mogao mnogo da pomogne nikakvom kombinacijom protiv Kuridže tako da je i sam svestan šta je neisporučio...nije mali.

Većina naših navijača do pre par dana nije znala iz koje je tačno republike Primorska a mogu misliti sa kakvom je tek on glavom ušao u meč sa noname rivalom.

Sada i taj Kuridža i Dimec imaju ime koje će nadam se mnogo puta biti spomenuto u pripremi za naredni susret.

To da im sigurno vraćamo stoka razlikom jednostavno nije realno. Igraju dugo zajedno, trener im je u naletu i slovi za najtalentovanijeg hrvatskog nadolazećeg

(koliko god ta konkurencija bila tanka)...pošibaće se sa Partizanom najozbiljnije i bez obzira kako prođu u kupu, pojaviće se u prvom kolu još spremniji.

Kuridža će i u narednom duelu dobijati isti broj lopti i biti fizički snažniji od naših četvorki, ali moramo da pojačamo taj skok i zagrađivanje da im ne poklonimo opet toliko poseda...da ubacimo više bacanja i da odigramo nekog pika ako navežbamo do tada.

 

I dalje mi nije jasno koliko puta Tomić treba da napravi istu grešku, kao što je izvlačenje trojice iz prve petorke u nepunih minut i po u trenutku kada iako imamo neku igru, ipak smo na granici da nas okrenu jer jednostavno ne štimamo...i naravno da su to iskoristili. Na dalje su njihova uigranost, visoka agilnost i želja za dokazivanjem u kombinaciji sa jednakom dominacijom pod košem samo priveli utakmicu kraju kroz celo-celcijato drugo poluvreme.

 

Odža očigledno čim budemo u mogućnosti prodajemo po kilogramu žive vage jer i po ABA ligi mu je suđeno da prva dva faula napravi u napadu kao i da mu ispadnu prva dva poseda.

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakvo bre crno ulaganje u pleja, mi da imamo 10 miliona budžet za igrače, FIlip Čović bi igrao prvog/bekap pleja jer mu se može. Lorenzo je taman po meri Filipa i njegovog tate. Bez iskustva igranja u Evropi i pod pritiskom, pa nama sa strane deluje kako ga boli ona stvar da se cima a zato sa druge strane mali Fića skače u reklame za loptu. Nije loš ali nije ni nešto preterano dobar igrač, baš kako treba, da Fića ne deluje pored njega kao totalni dunster. To nam je što nam je. Ostaje samo da se nadamo da će Lorenzo da se trgne malo pa da on igra završnice, inače crno nam se piše.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Firga said:

Ne znam sto je Odzo u cenrtu paznje pored dva Brauna, al ajde, valjda svako kudi po navici.

 

dva brauna igraju prvu utakmicu takmičarsku za CZV ikad, kao i Gist...  daj da vidimo drugu, treću i četvrtu i petu, pa da im sečemo glavu...  bolje da si opljunuo perpera, pošto je sinoć bio na nivou basketaša privatnika klasičnog.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

Većina naših navijača do pre par dana nije znala iz koje je tačno republike Primorska a mogu misliti sa kakvom je tek on glavom ušao u meč sa noname rivalom.

 

to što smo nas dvojica košarkaški nepšismeni i nemamo pojma ko je Primorska... ne daje za pravo profesionalnom košarkašu da se postavi nepismeno navijački... jedno smo navijači, drugo su profesionalci na parketu.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Stondisha said:

 

dva brauna igraju prvu utakmicu takmičarsku za CZV ikad, kao i Gist...  daj da vidimo drugu, treću i četvrtu i petu, pa da im sečemo glavu...  bolje da si opljunuo perpera, pošto je sinoć bio na nivou basketaša privatnika klasičnog.

 

Moje "opljuvavanje" ticalo se pre svega pristupa, a onda i doprinosa timu i timskoj igri, ali pre svega pristupa. I nije mi svidelo to kod oba Brauna. Kad prodje 5 utakmica odna cu reci kakvi su nakon 5 utakmica. Perper je to je sto je. Ista igra kao i prosle sezone. Neki korektor kad se napad otupi. Juce nije pogadjao ono sto uglavnom pogadja i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

 

pa kod dva brauna kvalitet nije sporan. verujem da ce doci do svoje igre kada se jos malo spreme, motivisu... a kod odza cemo cele godine gledati iste stvari, pogubljenost na obe strane, ispadanje lopte... budzet nikad veci, a mi i dalje na dve pozicije imamo rupe. ali to je prezvakano 100 puta.

 

I jedno i drugo su samo prognoze. Moguce da ce biti tako, a moguce i da bude suprotno od toga. Odzo je pokazao da moze da bude koristan ako se upotrebljava kako treba, duboko u reketu. Ume da izgleda nezgrapno i nekosarkaski, ali isto tako cinjenica je da je umeo da rusi protivnicke odbrambene koncepcije i da donese bar bacanja kad kucu ne mozemo da pogodimo a ne kos. Sto se dva brauna tice, naravno da imaju kvalitet, ali da bi ga kao tim eksploatisali iz pojedinaca, oni moraju da imaju maksimalan pristup i fokus. Videcemo da li ce tako i biti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najgori scenario je da Čoki nakon prvih 4-5 kola EL (kada nas očekuje brutalan raspored) kao izgubi strpljenje i šilbuje plejmejkera od 196cm, dugih ruku i u najboljim godinama i dovede kao prošle sezone neku kombo opciju sa dobrim ball handling-om uz svo krštenje i rukama i nogama košarkaškog auditorijuma i ceremonijalno spaljivanje sezonskih karata na parkingu ispred Arene svako veće kada u EL tekmi  Filip ''igra za raju'' Čović povede prvu petorku.

 

Deda ne može skrpiti efektivnih 3-4 minuta na kecu u Evropi jer će ga saletati kao osice a Đenka može proći samo nešto bolje od Berona u toj ulozi zbog snage prodora. Sa takvim konceptom vraćamo se na ABA trofej kao prioritet ali očigledno i ta ABA nije baba a i koj će nam više.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

jas juce prvi put gledao primorsku, a sto je najcrnje izgleda i tomic i ekipa..

uopste nisu bili spremni na agresivnu odbranu.. zo krenuo da divlja, vepar je debil pa je debil.. te s obzirom da smo na kecu ostali bez kreacije, uzeo perp da solira, nije proslo sto mu obicno prolazi, pa onda uzeo i billy da solira, takoder nije prolazilo sto obicno prolazi, i dobili smo to sto smo dobili, opasno ponizenje..

 

conclusion: 20% za gospodina tomica i ekipu u sakoima, minimum.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...