Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Kasnim na utakmicu i dopisujem se sa drugarom na tribinama, o tome sta se desava.Kaze, par zvizduka nis' specijalno.Nema veze patuljak jos nije usao u igru, velim sebi.Ja namazan ratnickim bojama, lupam vozaca Cargo po potiljku da nagazi pedalu, jer revolucija ne sme da prodje bez mog skromnog doprinosa.Ulazim u halu, kod ulaza A cujem kako skripe patike.Sedam pored drugara, sve neki fini svet oko mene, shvatam da strcim u maskirnom odelu i sa Rambovom trakom oko glave, pa ko velim, aj' i ja da se raskomotim u kratke rukave.Ulazi Gnomce, vracaj traku care.Vicem ja uaaaa, posto ne znam da zvizdim, drugar se smeska i cuti.Dva lika ispred mene u poslovnom autfitu, dobacuju nesto kao, joj usao ovaj, lik tri reda nize vice uaaaa sve vreme.Ostatak oko nas ravodusno cuti i pozdravlja aplauzima svaki skok i kos nasih, a par redova nize i desno, na svako nase uaaaa, se javlja grupica od par egzaltiranih stovalaca lika i dela Bold Midzet Jr-a, koja aplaudira na svaki njegov kontakt sa loptom, a grupa u parteru sa desne strane nas mrko gleda.Do kraja cetvrtine samo lik  na tri reda ispred mene je jos vice uaaaa, ali je i on batalio na 20+ za nas.Ostatak poluvremena sam analizirao dva lika ispred mene, koji su negodovali na Filipa, da bi se vremenom ucutali i ravnodusno posmatrali utakmicu, i na kraju zavrsili skakanjem na noge na Ficinu trojku u garbage time-u.I tu ja uvideh da je Zvezdina publika masa nekriticnih simpatizera, koju mozes da kupis sa dva dobra pasa i jednim zakucavanjem, a koja ne vidi krater u odbrani cak ni da sami u njega upadnu.

Revolucija i bunt? Da, da...pa Zvezdini navijaci ne bi mogli svojim energicnim pristupom da oteraju ni Micu kafekuvaricu, kojoj zbog nekompetentnosti svaki put iskipi kafa u klupskoj kantini, a oterace Filipa nejakog, tajkunovog malog...evo jos me sramota nas samih...

Edited by Gudura
  • Like 18
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, placebo said:

Nemoj da se ljutis,ovo je cista demagogija...

 

Do explain.

 

Ali dajte nešto argumentovano, mogu ja da smišljam nadimke za tog pajsera od jutra do sutra, kao što se ovde poliva Fićko.

Zabole mene ko je i kako došao u klub, pa sve i da je ovo lično Nebojšino vlasništvo, i da je isti rekao "mali mora da igra", što svakako nije slučaj, ali za mačevanje vezano za FČ nemam vremena niti volje, atm.

 

Nego da čujemo šta je to dotična nepomenica doprinela klubu, i čime je zaslužio da mu se ne zviždi. 

Pokloni(te) se i počni(te).

 

Taman dok odigram tikete, pa da nastavimo, ali samo uz neke činjenice i argumentovanu raspravu, inače nemam vremena da se nadvikujem sa grupom koja jedino ponavlja par floskula, a ništa o košarci ne napiše.

 

I ako može neko ukratko, šta se dešavalo u hali u poslednje vreme, ne mogu da motam 200 stranica unazad, a vidim da se digla uzbuna kao da je neko nastradao, a u vestima nema nikakav naslov o incidentima i sl. pa me zanima čemu sva ova dreka i ustanak protiv Čovića, i čime je izazvao gnev ljudi sa ovog foruma?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

Rizikujem ovim komentarom ali zar ne misliš da malo izlaziš iz teme?

Dobar deo ljudi u hali savršeno zaboli za nekakve forume, čak mislim da i nemaju pojma da tako šta postoji.

Ljudi dolaze zbog ljubavi prema Zvezdi i svakome je na volju da aplaudira /zviždi/apstinira

Ne razumem tu potrebu za političkom konotacijom... ovo je samo ljubav prema klubu a to ne spada u racionalno.

Tako I ti kvalifikuješ svoju ljubav prema kkcz u onom obraćanju NČ ... btw , većinu stvari mogu da potpišem ali dozvoli mi da ne želim da zviždim igraču kkcz, makar to bio i tatin sin.

Nikad to nisam radio, pa neću ni sada , što nikako ne znači da podržavam Filipovo igranje u kkcz... Naprotiv.


 

 

Gle, ovde se radi o bolesti društva. O teškoj bolesti društva. Čitavo naše društvo je skuvana žaba, u bukvalnom smilu. Da li bi nešto ovakvo (Filip u timu) moglo da prođe pre 5, 10, 20 ili 30 godina?

 

Da li bi ministar plagijator mogao da ostane na funkciji pre 5, 10, 20 ili 30 godina?

 

Ovakvo mogu do sutra, primera ima bukvalno nebrojeno.

 

Mic po mic, malim pomacima, stepen prihvatljivog je povišen do toga da bukvalno ne postoji radnja ili čin koje neko može da počini, a da ako je u milosti vlasti to prođe bez ikakvih sankcija ili potpuno neopaženo.

 

Bukvalno svakog dana nam se na SVIM NIVIOMA ŽIVOTA serviraju nepojmljive gadosti na koje NEMA NIKAKVE REAKCIJE. Ovo "nema nikakve reakcije" ne treba shvatiti bukvalno - ima, ali se ona svodi na krajnje mizeran procenat stanovništava ove kloake...što opet daje poruku vlasti da mogu da rade BUKVALNO šta žele, i da to neće biti sankcionisano ni na koji način.

 

Moral društva je u potpunosti izvitoperen i šizofren, zdrave moralne vrednosti i osnovna ljudska pristojnost ne samo što su netragom nestale, već se, sada već voljom većine, smatraju nepoželjnim, a oni koji ih zastupaju u najboljem slučaju preispoljnim budalama.

 

Znanje, obrazovanje, čestitost, altruizam, samilost...su vrednosti koje se vlast gnuša, a većinski deo društva prezire. Arogancija, agresivnost, laž, nemoral, prevrtljivost su osobine koje se cene jer su u današnjim uslovima probitačne.

 

Ovo društvo kao celina nalazi se u slobodnom padu, a ono što je najcrnje, ono ne samo da se ne trudi da se nekako zaustavi ili uspori pad, ono u tom poniranju otvoreno uživa.

 

Da ne dužim, misao koja ti se nije svidela vuče konotaciju iz ovog što sam sada napisao.

  • Like 37
Link to comment
Share on other sites

Jeste forum za diskusiju i sve to, ali bi svi ovi defanzivci lika i dela Filipa Covica mogli da budu banovi- zbog eto zato. Em nas prave debilima, em pospesuju nepotizam, em direktno pisaju u usta svakom Lakiju, Majaku i ostalim casnim i postenim ljudima. 

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je trebalo sezona ipo da glede cufte otvorim oči mome ocu, koga smatram klasičnim predstavnikom one najšire mase Zvezdinih navijača. I to mi verovatno ne bi ni pošlo za rukom da nisu na red dosle EL utakmice koje već i onima sa iole razumevanja za košarku otvaraju oči o kakvom amateru se radi. No, ono sto je najgore, mislim da ukoliko vezemo 3-4 pobede i moj matori, kao pravi primerak Zvezdasa koji je prevashodno odrastao, sazrevao i ostario kao fudbalski fan, će vrlo brzo da zaboravi sa kakvim teretom se mi borimo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste forum za diskusiju i sve to, ali bi svi ovi defanzivci lika i dela Filipa Covica mogli da budu banovi- zbog eto zato. Em nas prave debilima, em pospesuju nepotizam, em direktno pisaju u usta svakom Lakiju, Majaku i ostalim casnim i postenim ljudima. 


Ucutao se Sone ali zato veceras u prve borbene redove, doduse malo stidljivo i izokola, ulecu neki novi troleri... Jedni pokušavaju da skrecu temu na nebitne likove poput Mekela, drugi na suplju priču da se igraču tima za koji navijaš ne zviždi, a i da se zviždi ne isplati se jer ćemo samo još više da naljutimo psiha2, zato psssst, treći se prave neobavešteni...
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Dovoljno je pogledati snimak/GIF koji je Bojana postavila posle utakmice sa Albom... Napisao sam, onakav bezobrazluk nisam video u beton BGD ligama ... iole ozbiljan trener i trener sa autoritetom bi ga obesio za J o obruc za primer ostalima.

 

Svaka dalja rasprava je bespredmetna.

 

Izjava N.dr Covica o statusu sina mu u ekipi je za trenutak uspela nesto sto mislim nikada nisam osetio... Da mi " ogadi" i da se distanciram od KKCz .

 

Ali KKCZ je nesto vece od porodice iz Predgradja i nadam se skorom rastanku.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Noćna mora B92 fantazera said:

 

Do explain.

 

Ali dajte nešto argumentovano, mogu ja da smišljam nadimke za tog pajsera od jutra do sutra, kao što se ovde poliva Fićko.

Zabole mene ko je i kako došao u klub, pa sve i da je ovo lično Nebojšino vlasništvo, i da je isti rekao "mali mora da igra", što svakako nije slučaj, ali za mačevanje vezano za FČ nemam vremena niti volje, atm.

 

Nego da čujemo šta je to dotična nepomenica doprinela klubu, i čime je zaslužio da mu se ne zviždi. 

Pokloni(te) se i počni(te).

 

Taman dok odigram tikete, pa da nastavimo, ali samo uz neke činjenice i argumentovanu raspravu, inače nemam vremena da se nadvikujem sa grupom koja jedino ponavlja par floskula, a ništa o košarci ne napiše.

 

I ako može neko ukratko, šta se dešavalo u hali u poslednje vreme, ne mogu da motam 200 stranica unazad, a vidim da se digla uzbuna kao da je neko nastradao, a u vestima nema nikakav naslov o incidentima i sl. pa me zanima čemu sva ova dreka i ustanak protiv Čovića, i čime je izazvao gnev ljudi sa ovog foruma?

Cist nepotizam evo ima godinu i nesto.

Link to comment
Share on other sites

Ali koje ste vi pičke...strašno ... jadan Mornar, raspali Mornar, da je bilo koja ozbiljnija ekipa pocepala bi nas 30 razlike, užasni Žalgiris, sutra će Valensija biti jebeni raspadač ( iako ima 4/5 zadnjih)... ma jebeni užas… Šakota je penzioner i stvarno ne znamo zasto nas ne trenira Greg Popovic i zasto westbroook nije potpisao za Zvezdu...Realno jebo vas bre Filip..ok, čuli smo svi, i svi znamo da Filip nije za EL ibda Filip ne zna basketa, ali ajde bre više iskulirajte.... koga god Zvezda da pobedi to su raspadači, od koga god da izgubi mi smo nemači pojma.... eeej iskulirajte... cuj sad Mornar se raspao...pa naravno da će u pioniru da se raspadne... sve bre naočiti poznavaoci košarke... i da.. Laki brate svaka tebi cast na svemu, ali pazi brate molim te, nemoj da pogines, niko te nece braniti.....svi te lože i svi su muda ovde.... evo i ja cu da stavim ime npr Fandjo_1od8000 Lakija... jesi li sada zaštićeniji? Jel se osecas sigurnije sad?

Kad ti budu lomili koske niko od nas nece ni znati ... al brate ne zaboravi...svi mi imamo nik Laki i svi pljujemo veprinu ;)

a ja odoh u banovinu lagano...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Pored svih dostupnih statističkih podataka, pored svih snimaka koji se mogu naći na netu, pored eye test-a gde se odmah vidi ko je hendikep na terenu, i što je najbitnije, pored odnosa protivnika prema FČ (ono protiv Barselone je bilo neprijatno za gledanje svima, ne samo navijačima Zvezde) gde suparnički trener namenski menja i napad i odbranu dok je on tu, ti bez blama dodješ ovde i braniš njegovo metastaziranje u klubu do momenta dok nas potpuno ne uništi. I još kao, pa neka mu Šakota redukuje minutažu u EL i sve 5. Pa ko da igra bre, Lorenzo 35 minuta svaku? I šta ako se ne daj Bože povredi? Zakasni na avion? Pa imaš li bar malo srama jebote, bar malo. 

Edited by Boujee
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A ja se obradovah kada videh da Sakota igra sa Djenkom na kecu, oba pleja napolju bila. Na kraju opet nerealno velika minutaza za vepra, bez obzira na garbage time. Imamo Nenadica za te minute (znam, nije plej, ali onaj nije ni kosarkas).

 

Ono sto ovde fali, ili bar ja nisam procitao, je konstatacija da je angazovanje Sakote, koliko god mi sanjali neko jace ime, poprilican upgrade u odnosu na pomocnog trenera. Ocekujem vise discipline, dajmo mu neku utakmicu fore da vidimo sta od setova ima da ponudi. Ova sezona bi mogla da bude lepa angazovanjem pleja. Pa mi bismo sada sa tek iole kvalitetnim plejom (Gordic) imali 5-5 u EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poslednji put kad sam bio na "maloj" tekmi je bilo još u eri Zmaga, kad smo igrali protiv tkz Lavova, motiv da pozdravim Miletu, legendu, Lisicu! Tako sam i sinoć želeo da ostanem dosledan,  ustao u 5 da bih sve stigao, motiv se zna! Ruku na srce, Fićko je odigrao sasvim solidno u napadu, a to je ono što on realno i zna, kad nema visokog iskakanja i pritiska na naše bekove. Naravno, niko ne vidi da je on igrao celu poslednju i većinu druge četvrtine i da smo mi primili 53 poena za njegovih 19:19 min bivstvovanja na terenu! Prema tome, te priče, odbrana kao u vreme Radonje i sl, ne pije vodu sa njim na terenu! Klasičan igrač za poen više, ali u Evropi to neće ići, pogotovo kad ga uguše, pa bude još veća rupa u napadu, nego što je uvek u odbrani!

 

Nisam očekivao da se ništa spektakularno desi, ljudi ne čitaju forume generalno, a od nas 50, 100 ovde, trećina je išla, trećina nije mogla, a trećina se malo i ukakila. Neko lepo napisa gore, sindrom skuvane žabe, takvi smo mi Srbi u većini! Skoče kad ga uteraju, ali kad ga ubacuju lagano cm po cm, sve prođe! Zato i može da nam se dešava da neki manijak u punom tramvaju maltretira devojku, a svi gledaju svoja posla!

 

Mada, zviždanje uopšte nije bilo tiho, bitno da je krenulo i biće toga sve više, pogotovo kad mediji počnu da izveštavaju, a počeli su! Treba biti samo dosledan! Na kraju, postavlja se pitanje da li želimo da ode samo Filip ili sa seniorom u paketu? Ja iskreno samo Filip, mada je i matori zaslužio dobre zvižduke za ono za vikend! Onda dolazimo u paradoksalnu situaciju, da li je kriv Filip koji ne zna ili onaj koji ga je tu postavio? A opet ne želim da ode taj koji ga je postavio, pat pozicija.

 

Neki utisci i o samom meču, poređani po jačini:

 

1. Đenka, njegovo igranje odbrane i ono skakanje za loptu!

2. Suđenje! Stvarno ne volim da komentarišem, ali bi Nebojša mogao više energije da potroši da u Beogradu imamo bar neutralno suđenje, umesto da troši tu energiju a odbranu sina! Ono sinoć je bilo kao da se u Baru igralo!

3. Očekivao sam neku pnr akciju za Gista, a ne igru na low postu. Ok, davao je poene, ali ih je porađao, to neće proći u Evropi!

4. Šakotin timeout za Barane! U neko trenutku ostala Moranru sekunda za napad i čovek lepo zvao TO da Mihajlo može da im nacrta napad!

5. Bzvze zadnji napad, Pavićevići su uvek bili jako korektni sa nama!

 

 

P.S. Gudura, vrlo moguće da si ti bio iznad mene (ako je A tribina u pitanju), tačno iznad mene su bila 2 momka full u odelima, još iznad neko ko se stalno uključivao (ti pretpostavljam), a ispod mene jedan vrlo simpatičan mladi bračni par koji je konstantno tapšao kad je mališa u posedu. Što se mene tiče, ja sam ostao dosledan sebi do kraja, a par je orgazmički skakao na svaki dobar potez Fićka. U jednom trenutku Fićko zabada trojku, a ovaj suprug, malo niži od Fićka. lakši jedno 20 kg i samo za nijansu kosmatiji, pobednički se okrene ka meni sa pesnicama u vis. Kako sam ga pogledao, odmah je plašljivo seo i bi mi krivo iskreno, osećao sam se kao Čokijevi mandrili. 🤣

 

P.P.S. U nekom trenutku se pojavio Vesić, dobio veće zvižduke od Fiće. 🤣🤣🤣

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 1 od 8000 Lakija said:

Elem, Covic stariji nekim cudom nije bio najvece govno u hali jer je bio prisutan i de facto gradonacelnik, Vesic . 😄

 

menjali iskustva, andegdote i pošalice, zanimljive situacije,...


kako je bilo Čovo dok si ti gradonačelnikovao?

a tebi Veske dok si crvenozvezdovao?

Ma pusti to, kako fioke ima li kakva nova fascikla i to... 

:s_d:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ljuba82 said:

2. Suđenje! Stvarno ne volim da komentarišem, ali bi Nebojša mogao više energije da potroši da u Beogradu imamo bar neutralno suđenje, umesto da troši tu energiju a odbranu sina! Ono sinoć je bilo kao da se u Baru igralo!

 

majstore, pisali ljudi ovde i to ozbiljni ljudi, da je jedna od stvari na koje je EL gadljiva i što neće da nas (balkanska plemena) gleda od naredne sezone  to što smo i na kakav način smo obezbedjivali pošteno sudjenje.

a ovde i dalje o majstoru čoviću koji em što je obezbedio sina,  em što se svako malo dele lekcije iz istorije (setite se....) em lekcije iz poznavanja (prirode) i društva (Laki književnik i drugar iz Kraljeva),....  i još treba da bije sudije...    pa majka mu stara šta je taj čovek Bobu zgrešio pa mora da bude preCednik ovakvim stalno nezadovoljnim navijačima.

p.s. suština je u prvom pasusu, i da okrpio sam i budućnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi, došlo je vreme da vam se pridružim, čitam vas stalno - već par godina unazad na starom forumu, ali ne pišem jer prosto ništa nemam da dodam što već nije napisano.

Do ovog trenutka. Na sadašnje stanje u klubu apsolutno ne postoji dovoljan broj upisa i kritika, pa eto da dam svoj skromni doprinos.

Juče sam došao u halu da takođe izrazim svoje nezadovoljstvo (dolazim inače redovno -višegodišnji sezonac, ali sa drugim ambicijama naravno) i nisam izdržao da ne uđem u verbalnu raspravu sa tapšačima u humanoidnom prikazanju - čak i sa članovima prodice.
Čovek (sa velikim Č) neposredno pored  mene je isto negodovao svaki put kad je mali od palube imao loptu u posedu i na nevericu mojih drugara i mene, u 3/4 su iz lože sišle majka i žena malog, da ga uznemiravaju žašto on pobogu ne voli njihovog sina/muža!! Momak se bez rasprave ljubazno udaljio iz tog probranog društva na šta je dobio glasno BITANGO! Šok jbt!

Ovom prilikom želim da ga pozdravim i izrazim žaljenje što mu juče nisam pružio ruku. SVAKA ČAST MAJSTORE!
A nama ostalima ostaje da nastavimo sa protestima jer to očigledno deluje, da li će biti dovoljno iskreno neverujem, ali je jedino što nam ostaje - ili da prosto prestanemo da pratimo klub. Trećeg nema. PozZ

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da su u startu postavljena nerealna ocekivanja od prvog "organizovanog" performansa protiv dobrog sina Filipa. I kada cela hala nije zagrmela protiv njega, potonulo se u potpuni defetizam i ocajavanje. Tipicno za nas - od euforije do depre u samo par sati.
Ja kazem - polako...tiha voda breg roni.

Utakmica nam je isla na vodenicu i kretala se u skladu sa navijackim zeljama. No,i tada nisam stekao utisak (ispred tv ekrana) da su tapsaci toliko izdominirali...onako..bilo je ipak neugodno za Covice,ali oni blama nemaju pa su se smejali zvizducima.

Edited by Crni Bombarder
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, red_white said:

1. Filip Covic nije bas takav amater kakvim ga predstavljate.

2. Voleo bi i ka da ga zamjenimo nekim Stefanom Markovicem ali ne moze. 

1. Jeste

2. Može za bilo kog PG KOŠARKAŠA koji zna da prevede loptu preko pola

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...