Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

14 hours ago, Janne240 said:

Pa propala je baza u svim sportovima. Profesionalni sport je devastirao ono sto je nekad bila siroka skolska baza za sve kolektivne sportove.

Srbija u reprezentativnoj kosarci nije postigla mnogo. U fudbalu nista-sem omladinaca u 2013 i 2015..EP i SP prvaci. U vaterpolou sve zemlje regiona imaju svoj deo u svetskom vaterpolou, ali je i dalje Italija meka za profesionalce, a s odbojkom Srbija moze da se dici u obe konkurencije u odnosu na sve zemlje regiona.

Pa vidi ovako. Sve se vrti oko novca. Kosarka u cijelom regionu ni blizu nije kao u eks YU. Kvaltetnih pojedinaca ima. E ali odbojka a narocito vaterpolo, su uspjesni zbog toga sto i nisu nesto popularni u svijetu. Pa zato imas EP i na njemu prve tri Srbija Cro i CG. Ja sam citao ovdje da ima predloga da se vaterpolo skine sa olimpijskog programa. Isto se ovdje kod mene pojavljuju diskusije da se neki dijelovi skijaskog trcanja skine sa olimp.programa. Na primer bude neko prvenstvo i od 12-14 zlatnih medalja Norvezani uzmu 10-11 . Dosadno zar ne ?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

Stefanov otac je iz Srbije koliko i Lukin ili koliko i otac Rastka Westbrooka ili otac Rastka Nemanjica…
 

Nije djon, nego jednostavno prihvatanje Donciceve odluke da je Slovenac. A ni otac mu nije iz Srbije, nego je rodjen u majesty Sempeter pri Gorici i citav zivot proveo u Sloveniji i ima slovenacko drzavljanstvo… Istina, ima I srpsko drzavljanstvo ali ne zato sto je “iz Srbije” nego zato sto je Srbin iz Slovenije.  Jednu godinu je igrao ili bio trener u Srbiji - kao  I Obina Ekezie ako ga se sjecas.
 

Luka Doncic koji kaze da je Slovenac bi po tvome  mogao biti Srbin a Bogic Bogicevic koji se odredjuje kao Srbin ne moze… Necemo tako Dino. 

 

Dodjosmo do Bogicevica :classic_laugh: vodi ga kuci :classic_biggrin:

Fakat strasno je sto je Luka mogao da igra za Srbiju. Bas si neki Ters :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

 

Dodjosmo do Bogicevica :classic_laugh: vodi ga kuci :classic_biggrin:

Fakat strasno je sto je Luka mogao da igra za Srbiju. Bas si neki Ters :classic_ninja:

 

1) Jesam Ters

2) Nije strasno, nego smijesno

3) Nije mogao - nista vise nego Mihajlo Dzordan ili Damjan Lilard - sva trojica su podjednako drzavljani Srbije. Trpanje Luke u reprezentaciju Srbije je identicno kao trpanje Mese Selimovica u Antologiju Muslimanske Knjizevnosti... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2021 at 10:12 PM, Amigo said:

To su sve uglavnom bili rezultati igraca koji su ponikli u SFRJ. Bar kosarkasi, poslije 2001 i trijumfa u Indijanapolisu, osim individualnih uspjeha, ne znam da je bilo nekih posebnih rezultata u poredjenju sa bivsom drzavom, kada je bilo nezamislivo da se ne plasiramo na Olimpijadu, SP, EP.

Košarka recimo da je sada pala ali ne sećam se baš onakve dominacije SFRJ kao što je Srbija imala jedno vreme i to kao skraćena verzija tima bez Hrvata i ostalih. Vaterpolo isto, bili smo jaki i kao SFRJ ali je Srbija imala taj period dominacije kakav mislim da nije postojao u vreme zajedničke države dok su istovremeno i Hrvatska i Crna Gora imale uspeha. Za odbojku po sećanju mislim da je Srbija uspešnija nego SFRJ ikad. Isto za Hrvatsku i fudbal. To su sve igrači koji nisu stasali u SFRJ.

 

O Đokoviću da ne govorim mada bi možda i Monika Seleš imala sličan uspeh da je onaj manijak nije napao.

 

Kakogod, nekako mi se čini da se nije ostvarila ta crna slutnja o propasti sporta. Bar do sada.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

1) Jesam Ters

2) Nije strasno, nego smijesno

3) Nije mogao - nista vise nego Mihajlo Dzordan ili Damjan Lilard - sva trojica su podjednako drzavljani Srbije. Trpanje Luke u reprezentaciju Srbije je identicno kao trpanje Mese Selimovica u Antologiju Muslimanske Knjizevnosti... 

 

Nemoj bolan da kvaris temu sa politikom, ubacujes Bogicevica i Selimovica u sport, niko nikoga ne trpa nigdje, samo sam rekao da je steta, jer ako za BiH ili Crnu Goru igraju crnci iz Amerike ili ako moze Yvonne Anderson da igra za Srbiju, mogao je i Luka, ali nije htio i niko ga ne kritikuje zbog toga. Od muhe pravis medjeda.

 

yvonne-anderson-of-serbia-looks-on-durin

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Cyrus Smith said:

Košarka recimo da je sada pala ali ne sećam se baš onakve dominacije SFRJ kao što je Srbija imala jedno vreme i to kao skraćena verzija tima bez Hrvata i ostalih. Vaterpolo isto, bili smo jaki i kao SFRJ ali je Srbija imala taj period dominacije kakav mislim da nije postojao u vreme zajedničke države dok su istovremeno i Hrvatska i Crna Gora imale uspeha. Za odbojku po sećanju mislim da je Srbija uspešnija nego SFRJ ikad. Isto za Hrvatsku i fudbal. To su sve igrači koji nisu stasali u SFRJ.

 

O Đokoviću da ne govorim mada bi možda i Monika Seleš imala sličan uspeh da je onaj manijak nije napao.

 

Kakogod, nekako mi se čini da se nije ostvarila ta crna slutnja o propasti sporta. Bar do sada.

O kojem periodu je rec? Juniorska selekcija je slicno juniorskoj u fudbalu bila Evropski prvak a i svetski prvak 2007. (predvodio ih Muta Nikolic). Srbija od 2006, prestankom unije SCG,  koliko je opstepoznatno nije postala prvak Evrope u kosarci pa ni svetski ni olimpijski prvak, za razliku od perioda SFRJ i SRJ odnosno SCG.Kosarkasi Srbije bili su> (11. na OI u Atini 2004, na EP 2005 ispadanje u osimini finala kao  i na SP u Japanu 2006, 2. na EURO 2009., 4. na SP 2010. 7. na EURO 2011, 7. na EURO 2013. 2. na SP 2014 u Spaniji. 4. na EURO 2015. 2. mesto/srebro na OI 2016. 2. na EURO 2017./Slovenija 1/ 5. na SP u Kini 2019.) Na cetiri olimpijade od sticanja samostalnosti R.Srbije, 2006. kosarkaska reprezentacija Srbije kvalifikovala se na jedne olimpijske igre i osvojila srebro, na tri nije ucestvovala.

 

https://sr.wikipedia.org/wiki/Кошаркашка_репрезентација_Србије

 

Za odbojku je tacno, da je Srbija u regionu ispred ostalih zemalja regiona...ali i u odbojci SFRJ je imala uspeha 70-80tih godina proslog veka.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

Sto se odbojke, pomenute tice, pronasao sam ovaj interesantan podatak da je SFRJ bila 6. u odbojci na letnjim OI u Moskvi 1980. (a zanimljivo je da je dobila i Kubu i Brazil od koga je posle u borbi za 5. mesto izgubila.)

https://sr.wikipedia.org/wiki/Одбојка_за_мушкарце_на_Летњим_олимпијским_играма_1980.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od generacijskih spona odbojke SFRJ i Srbije bio je i legendarni, preminuli Zarko Petrovic.

 

https://www.politika.rs/sr/clanak/24206/Умро-Жарко-Петровић

 

Edit/ neam mogucnost da ubacujem fotke, pa ostalim clanovima na ovom topiku preporucujem da se sete nekih sjajnih imena yu odbojke sedamdesetih i osamdesetih i ubace fotke.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Cyrus Smith said:

Devedesete, generacija Đorđevića, Danilovića, Paspalja i par onih mlađih. Lapsus sa moje strane je da sam to nazvao Srbija iako je tehnički još bila neki krnjetak Jugoslavije.

 

Bile su 4 faze uspjeha kosarkasa:

  • 1967-1971    5 medalja za 5 godina (2 EP srebra, 1 SP zlato 1 SP srebro, 1 OI srebro)  (Korac, Daneu, Cosic, Skansi, Solman, Plecas...)

 

  • 1972 - smjena generacija

 

  • 1973-1982  10 medalja za 10 godina  (3 EP zlata 1 EP srebro 1 EP bronza, 1 SP zlato 1 SP srebro i 1 SP bronza, 1 OI zlato, 1 OI srebro) (Cosic, Kicanovic, Dalipagic, Slavnic, Delibasic...)

 

  • 1983-1985 -smjena generacije (1 SP bronza)

 

  • 1986-1991  6 medalja za 6 godina ( 2 EP zlata, 1 EP bronza, 1 SP zlato, 1 SP bronza, 1 OI srebro) (Petrovic, Divac, Radja, Kukoc, Paspalj, Zdovc...)

 

  • 1995-2002  6 medalja za 7 godina (3 EP zlata, 2 SP zlata, 1 OI srebro) (Djordjevic, Bodiroga, Danilovic, Rebraca, Savic, Stojakovic...)

 

 

1995-2002 je svakako najjsjajnija sa 5 zlata, ali je 1986-1991 meni ostala u pamcenju kao najdominantnija generacija (pogotovo u zadnje 3 godine tog razdoblja), a 1973-1982 ima najduzi niz kojem ce se malo ko pribliziti....

 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Licno uvek sam obozavao tu stariju generaciju sa Mirzom, Dalipagicem, Kicom, Ratkom Radovanovicem, itd.

Medjutim ultimativni svetski vrh bila je generacija sa Radjom, Kukocem, Divcem, Paspaljem, Drazenom Petrovicem.

Edited by Janne240
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jebale vas lopte! :classic_biggrin:

 

Pojma nemam o cemu pricate, nikada nisam voleo loptaske i grupne sportove.

 

Medjutim, Yu je bila relativno siromasna i zaostala zemlja, zato je trebalo ceniti uspehe pojedinaca koji uspeli.

Volim auto-moto sport, pa cu se setiti nekih.

Mnoge cu zaboraviti i preskociti, jebiga, proslo je toliko decenija...

 

Ludvig Staric, Slovenac, je bio evropski sampion u spidveju '30-ih. Nemci su ga nazvali "Fliegend Krainer."

Gianni Sverko, iz Istre, je osvojio evropski sampionat u klasi, vozeci Abarth - "nabrijanog" ficu.

Goran Strok, moj nekadasnji komsija i poznanik, visestruki prvak Yu, je imao medjunarodne uspehe vozeci BMW i Abarth.

Jovica Palikovic je pobedio (u klasi) na Monte Carlo reliju.

Ales Pusnik, iz Maribora, je kao privatnik bio tako uspesan da mu je ponudjeno mesto u fabrickom timu Renaulta. Vracajuci se sa Monte Carlo relija, sudario se sa kamionom i tesko povredio, pa je karijera otpala.

 

Ne znam koliko je u svemu igrala ulogu politika. No, Yu je bila domacin GP u svetskom prvenstvu u u motociklizmu. Vozilo se oko Opatije (Preluk). Na javnim putevima, zatvorenim za saobracaj.

Onda je medjunarodna trkaca organizacija (FIM = Federacion Internacioanal de Motocicliste) zakljucila da je to preopasno, zabranila trke na putevima, pa je u rekordnom roku od samo 11 meseci napravljena staza u Preluku. Blizu Rijeke. Selo/kraj: Grobnik. Trkaci su bili puni komplimenata za dizajn staze.

Znam jer sam bio prisutan i na poslednjoj opatijskoj trci i na prvoj grobnickoj.

 

Na toj stazi je odrzana i poslednja FIM 750 utrka - te godine je sampionat te klase ukinut.

 

 

Sve skupa, nije bog zna sta. No, neko nas je i pomenuo.

 

Danas, nista. Na Balkanu se neki malo regionalno jurcaju, no nista svetski prepoznatljivo.

 

Eto. toliko od mene jugonostalgicara.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jebale vas lopte! :classic_biggrin:
 
Pojma nemam o cemu pricate, nikada nisam voleo loptaske i grupne sportove.
 
Medjutim, Yu je bila relativno siromasna i zaostala zemlja, zato je trebalo ceniti uspehe pojedinaca koji uspeli.
Volim auto-moto sport, pa cu se setiti nekih.
Mnoge cu zaboraviti i preskociti, jebiga, proslo je toliko decenija...
 
Ludvig Staric, Slovenac, je bio evropski sampion u spidveju '30-ih. Nemci su ga nazvali "Fliegend Krainer."
Gianni Sverko, iz Istre, je osvojio evropski sampionat u klasi, vozeci Abarth - "nabrijanog" ficu.
Goran Strok, moj nekadasnji komsija i poznanik, visestruki prvak Yu, je imao medjunarodne uspehe vozeci BMW i Abarth.
Jovica Palikovic je pobedio (u klasi) na Monte Carlo reliju.
Ales Pusnik, iz Maribora, je kao privatnik bio tako uspesan da mu je ponudjeno mesto u fabrickom timu Renaulta. Vracajuci se sa Monte Carlo relija, sudario se sa kamionom i tesko povredio, pa je karijera otpala.
 
Ne znam koliko je u svemu igrala ulogu politika. No, Yu je bila domacin GP u svetskom prvenstvu u u motociklizmu. Vozilo se oko Opatije (Preluk). Na javnim putevima, zatvorenim za saobracaj.
Onda je medjunarodna trkaca organizacija (FIM = Federacion Internacioanal de Motocicliste) zakljucila da je to preopasno, zabranila trke na putevima, pa je u rekordnom roku od samo 11 meseci napravljena staza u Preluku. Blizu Rijeke. Selo/kraj: Grobnik. Trkaci su bili puni komplimenata za dizajn staze.
Znam jer sam bio prisutan i na poslednjoj opatijskoj trci i na prvoj grobnickoj.
 
Na toj stazi je odrzana i poslednja FIM 750 utrka - te godine je sampionat te klase ukinut.
 
 
Sve skupa, nije bog zna sta. No, neko nas je i pomenuo.
 
Danas, nista. Na Balkanu se neki malo regionalno jurcaju, no nista svetski prepoznatljivo.
 
Eto. toliko od mene jugonostalgicara.
 
 
 
 
 
Lajk za Gorana Štroka, Jovicu i Djanija i ostale vozače....vidim, pratio si...sećaš li se braće Filimonov, koji su Moskvičom drali neprikosnovene Fince, Tima Salonena i ekipu, na makadamu...

Ovo za timske sportove...grešiš, ovaj sinko, grešiš...iz sve ograde oko političkog sastavljanja reprezentacije, "po ključu"....
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zoran59 said:

Jebale vas lopte! :classic_biggrin:

 

Pojma nemam o cemu pricate, nikada nisam voleo loptaske i grupne sportove.

 

Medjutim, Yu je bila relativno siromasna i zaostala zemlja, zato je trebalo ceniti uspehe pojedinaca koji uspeli.

Volim auto-moto sport, pa cu se setiti nekih.

Mnoge cu zaboraviti i preskociti, jebiga, proslo je toliko decenija...

 

Ludvig Staric, Slovenac, je bio evropski sampion u spidveju '30-ih. Nemci su ga nazvali "Fliegend Krainer."

Gianni Sverko, iz Istre, je osvojio evropski sampionat u klasi, vozeci Abarth - "nabrijanog" ficu.

Goran Strok, moj nekadasnji komsija i poznanik, visestruki prvak Yu, je imao medjunarodne uspehe vozeci BMW i Abarth.

Jovica Palikovic je pobedio (u klasi) na Monte Carlo reliju.

Ales Pusnik, iz Maribora, je kao privatnik bio tako uspesan da mu je ponudjeno mesto u fabrickom timu Renaulta. Vracajuci se sa Monte Carlo relija, sudario se sa kamionom i tesko povredio, pa je karijera otpala.

 

Ne znam koliko je u svemu igrala ulogu politika. No, Yu je bila domacin GP u svetskom prvenstvu u u motociklizmu. Vozilo se oko Opatije (Preluk). Na javnim putevima, zatvorenim za saobracaj.

Onda je medjunarodna trkaca organizacija (FIM = Federacion Internacioanal de Motocicliste) zakljucila da je to preopasno, zabranila trke na putevima, pa je u rekordnom roku od samo 11 meseci napravljena staza u Preluku. Blizu Rijeke. Selo/kraj: Grobnik. Trkaci su bili puni komplimenata za dizajn staze.

Znam jer sam bio prisutan i na poslednjoj opatijskoj trci i na prvoj grobnickoj.

 

Na toj stazi je odrzana i poslednja FIM 750 utrka - te godine je sampionat te klase ukinut.

 

 

Sve skupa, nije bog zna sta. No, neko nas je i pomenuo.

 

Danas, nista. Na Balkanu se neki malo regionalno jurcaju, no nista svetski prepoznatljivo.

 

Eto. toliko od mene jugonostalgicara.

 

 

 

 

 

 

U Sarajevu je kultni status uzivao Sejo Alihodzic kao vozac formule 2 ili 3 - meni je tesko odvojiti sta je istina a sta mit, ali se navodno utrkivao sa Alenom Prostom, Nelsonom Pikeom i Najdzel Manselom prije nego sto su postali vozaci Formule-1. Prica o njegovoj voznji u nekoj VW bubi na relaciji Sarajevo -Mostar 131 km za 70 minuta (stari put prije rekonstrukcije i skracenja na kojem su dijelovi bili pokriveni kockom)  je bila druga legenda o njemu.

 

I da - sjetio sam se da je negdje osadesetih na tom Grobnickom Polju bila trka formule 1 i motocikla - ne sjecam se imena, ali su bili svjetski poznati vozaci.

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

 

U Sarajevu je kultni status uzivao Sejo Alihodzic kao vozac formule 2 ili 3 - meni je tesko odvojiti sta je istina a sta mit, ali se navodno utrkivao sa Alenom Prostom, Nelsonom Pikeom i Najdzel Manselom prije nego sto su postali vozaci Formule-1. Prica o njegovoj voznji u nekoj VW bubi na relaciji Sarajevo -Mostar 131 km za 70 minuta (stari put prije rekonstrukcije i skracenja na kojem su dijelovi bili pokriveni kockom)  je bila druga legenda o njemu.

 

I da - sjetio sam se da je negdje osadesetih na tom Grobnickom Polju bila trka formule 1 i motocikla - ne sjecam se imena, ali su bili svjetski poznati vozaci.

 

Keke Rozberg i Đakomo Agostini. Nije bila neka trka, tek nekoliko paradnih krugova.

 

Užasan snimak, ali ga makar ima :classic_biggrin:

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

...meni je ostao u sječanju jedan košarkaš koji je nekoliko sezona bio najbolji strijelac prvenstva ex-yu,još iz doba prije trica,igrao je za Borac iz Čačka a zvao se Radmilo Mišović.Upravilu kraj njegovog imena stajalo je obično 40 i više koševa.Ne sječam se više zašto nije,ili koliko puta je igrao za državnu reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mladenvzz said:

...meni je ostao u sječanju jedan košarkaš koji je nekoliko sezona bio najbolji strijelac prvenstva ex-yu,još iz doba prije trica,igrao je za Borac iz Čačka a zvao se Radmilo Mišović.Upravilu kraj njegovog imena stajalo je obično 40 i više koševa.Ne sječam se više zašto nije,ili koliko puta je igrao za državnu reprezentaciju.

 

Neko verovatno zna pouzdanije od mene, mislim da nije igrao u reprezentaciji, bio je nepogrešiv strelac ali nije igrao odbranu po tadašnjim zahtevima, nije ni neku brzinu imao. 

 

Link to comment
Share on other sites

Sa Wiki:
 

Quote

Radmilo Mišović, (rođen 14. marta 1943. u Čačku), bivši je košarkaš i direktor KK Borac Čačak. Završio je Ekonomsku školu u Čačku. Igrao je za prvi tim Borca 20 godina (od 1958. do 1978) i bio dugo godina kapiten tima. Za 12 sezona u Prvoj saveznoj ligi SFR Jugoslavije postigao je 7.456 koševa. Pet puta je bio najbolji strelac Prve lige: 1968 (642 koša/29.2 prosek), 1969 (625/28.4), 1971 (645/29.3), 1972 (660/30.0) i 1974 (825/31.7). Bio kapiten tima kada je ostvaren najveći uspeh - četvrto mesto u Prvoj ligi i plasman u Kup Radivoja Koraća u sezoni 1972/73. Pet puta je nastupao za reprezentaciju Jugoslavije.

 

Link to comment
Share on other sites

Nij

3 hours ago, Div said:

 

Neko verovatno zna pouzdanije od mene, mislim da nije igrao u reprezentaciji, bio je nepogrešiv strelac ali nije igrao odbranu po tadašnjim zahtevima, nije ni neku brzinu imao. 

 

 

Nije to bilo neobicno  -i Branko Skroce  je koliko se sjecam "igrao" samo na SP 78 i OI 80, a godinama je bio najbolji strijelac prvenstva. Igrao je pod navodnicima jer se ne sjecam da li je uopste ulazio u igru - bio je samo na pobjednickom postolju. Jednostavno nije bilo mjesta za sve - Delibasic, Krstulovic, Radovanovic, Zizic  su ulazili sa klupe...  Milun Marovic i Varajic su samo povremeno bili reprezentativci, Srecko Jaric, Branko Kovacevic, Slobodan Subotic, Arsic uopste nisu igrali za reprezentaciju 

 

70'tih je bila neka emisija ne TV Zagreb gdje su dovodili po dvojicu sportista da se medjusobno takmice u 3 ili 5 sportskih disciplina koje nisu njihova specijalnost - Misovic je  igrao stoni tenis protiv cini mi se rukometasa Horvata, a senzacija je bila kada je Ivica Surjak pobijedio Luciana Susnja u sprintu na 50 metara...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Bluecuracao2 said:

@ters, samo da dodam, 1984 na LOI u LA osvojena je bronzana medalja kada su u timu bila dvojica velikih Dražena! Smena generacija, svakako.

Ne znam koliko si upoznat bas sa tom situacijom u LA. Postoje price i glasine da je Mirko Novosel  namjerno napravio da nasi izgube u polufinalu od Italijana da se ne bi brukali  u finalu sa USA. Ako ti nije poznato za USA su igrali Patrick Juing ( ne znam kako se pise ispravno) i neki levat sto se zvao Michael Jordan, ne znam za ostale. Pitanje je bilo koliko su motivisani da nekoga ponize. Ako se dobro sjecam Italijansko srebro je kostalo -39 poena. Sam Novosel je negdje rekao  da  ga srebro nije interesovalo po tako nekoj cijeni.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koca popovic said:

Ne znam koliko si upoznat bas sa tom situacijom u LA. Postoje price i glasine da je Mirko Novosel  namjerno napravio da nasi izgube u polufinalu od Italijana da se ne bi brukali  u finalu sa USA. Ako ti nije poznato za USA su igrali Patrick Ju  Ewing ( ne znam kako se pise ispravno) i neki levat sto se zvao Michael Jordan, ne znam za ostale. Pitanje je bilo koliko su motivisani da nekoga ponize. Ako se dobro sjecam Italijansko srebro je kostalo -39 poena. Sam Novosel je negdje rekao  da  ga srebro nije interesovalo po tako nekoj cijeni.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...