Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

7 minutes ago, koca popovic said:

Ne znam koliko si upoznat bas sa tom situacijom u LA. Postoje price i glasine da je Mirko Novosel  namjerno napravio da nasi izgube u polufinalu od Italijana da se ne bi brukali  u finalu sa USA. Ako ti nije poznato za USA su igrali Patrick Juing ( ne znam kako se pise ispravno) i neki levat sto se zvao Michael Jordan, ne znam za ostale. Pitanje je bilo koliko su motivisani da nekoga ponize. Ako se dobro sjecam Italijansko srebro je kostalo -39 poena. Sam Novosel je negdje rekao  da  ga srebro nije interesovalo po tako nekoj cijeni.

Izgubili smo od Spanije u polufinalu, ali to tada i nije bilo superiznenadjenje, godinu dana pre toga na EP smo izgubili u grupi i od njih i od Italijana te ni u polufinale nismo prosli.  Smena generacija, ali ipak medalja. Za USA je igrao i Kris Malin takodje, posle clan originalnog Dream tima... Nije mi poznata izjava Novosela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stiletto said:

 

Keke Rozberg i Đakomo Agostini. Nije bila neka trka, tek nekoliko paradnih krugova.

 

Užasan snimak, ali ga makar ima :classic_biggrin:

 

 

 

Cini mi se da ga je Keke obisao na 1>50, u ostatku se vidi samo voznja f1. Pretpostavljam da ga je negde na ravnom sa 300kmh zbrisao...na kraju samo se vidi da je Agostini bio u boksu dok je Keke vozio krugove na Grobniku.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Stiletto said:

 

Keke Rozberg i Đakomo Agostini. Nije bila neka trka, tek nekoliko paradnih krugova.

 

Užasan snimak, ali ga makar ima :classic_biggrin:

 

 

 

Snimak je sa TV Capodistria - Koper. Mi vezisti okrenemo antenu iz Ljubljane i gledamo. Tu sam prvi put video NBA utakmicu uživo u prenosu. I Larry Birda

Link to comment
Share on other sites

Konkurencija u kosarci je ogromna, onako generalno govoreci. Npr u Sarajevu je bio samo jedan prvoligas, 12 igraca, e sada ako nemas preko 2 metra, sto je recimo 95% ljudi, onda si u konkurenciji bekova, sto je recimo 4 igraca.

Ja kada sam bio klinac sam u osnovnoj skoli trenirao sam kao clan Kš Bosna (Košarkaška škola). Dolazio je neki trener iz Bosne, sjecam se Aco se zvao i bila je audicija i on je izabrao mozda 15 djece, ne sjecam se tacno i onda smo trenirali nekoliko puta sedmicno. Koliko se sjecam u Sarajevu je tada bilo oko 40 osnovnih skola i od te djece, tj mog godista ne znam nikoga da je dosao do prvog tima. Pokusavam da se sjetim, ali mislim da nije nikome to uspjelo :smiley33: Na sve to su jos dovodili igrace iz drugih gradova, kao sto su nasli Radulovica iz Niksica, koji je bio strasan igrac. 

Pa i sam Delibasic nije iz Sarajeva, i njega su doveli, kao i Varajica, Radovanovica, Pesica, Tanjevica, a najbolji bek rodjen u Sarajevu je Predrag Danilovic, koji je zavrsio u Partizanu.

Delibasic kao najbolji kosarkas svih vremena KK Bosna, poslije igrac Reala, nije bio prva petorka reprezentacije u to vrijeme. Toliko je to bila jaka konkurencija.

Jaka je i sada, ali reprezentacija je na poslednjem mjestu igracima, tako da u kvalifikacijama ne ucestvuju najbolji, pa ako se oni izbore za plasman na EP, SP, Olimpijadu, mozda i oni najbolji zaigraju, ali nije ni to 100% sigurno da ce svi odazvati.

Nije to samo ni nas specijalitet, ogroman novac je sada u opticaju i klubovi imaju prioritet, tj novac.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam iz Sarajeva su bili samo Djogic, Benacek I Hadzic - kasnije Dobras  I Halimic… Ostali su vecinom dolazili iz drugih mjesta - Vule I Bosa su regrutovali igraca iz Crne Gore, a dosta je bilo odlicnih igraca i iz Zenice…

Link to comment
Share on other sites

Sto se kosarke tice 1984te Spanci su imali odlican tim Martin, Jimenez, Corbalan Epifanio. Tih godina YU, Italija, SSSR i Spanija su bili izuzetno jaki , pogotovo SSSR sa litvanskom generacijom, plus Tihonenko, Volkov, Tarakanov, nezaboravni Gomelski.

Nego evo je moja legendarna kapa iz tog vremena, koju sam obecao Konstantinu. Prosto je nevorovatno da je prezivela do danas, ne samo zbog kvaliteta, nego da je nisam izgubio, a dao Bog pogubio sam mnogo vaznije stvari u zivotu, od diploma pa do vencanog prstena.

 

spacer.png

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posto sam pretresao po kuci nadjem jos dve relikvije iz tog vremena. Rukavice koje sam dobio od strica( na slici) koji je bio glavonja u JNA. Imaju sigurno vise od 40 godina, jer je on penzionisan  sa Jovanicem i ekipom.

Nasao sam i rukavice koje sam dobio od oca, mada on nije bio oficir, ali je igrom slucaja proizvodjac bio isti, Crvena Zvezda Sombor. Verovatno su odavno nestali.

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Amigo said:

Konkurencija u kosarci je ogromna, onako generalno govoreci. Npr u Sarajevu je bio samo jedan prvoligas, 12 igraca, e sada ako nemas preko 2 metra, sto je recimo 95% ljudi, onda si u konkurenciji bekova, sto je recimo 4 igraca.

Ja kada sam bio klinac sam u osnovnoj skoli trenirao sam kao clan Kš Bosna (Košarkaška škola). Dolazio je neki trener iz Bosne, sjecam se Aco se zvao i bila je audicija i on je izabrao mozda 15 djece, ne sjecam se tacno i onda smo trenirali nekoliko puta sedmicno. Koliko se sjecam u Sarajevu je tada bilo oko 40 osnovnih skola i od te djece, tj mog godista ne znam nikoga da je dosao do prvog tima. Pokusavam da se sjetim, ali mislim da nije nikome to uspjelo :smiley33: Na sve to su jos dovodili igrace iz drugih gradova, kao sto su nasli Radulovica iz Niksica, koji je bio strasan igrac. 

Pa i sam Delibasic nije iz Sarajeva, i njega su doveli, kao i Varajica, Radovanovica, Pesica, Tanjevica, a najbolji bek rodjen u Sarajevu je Predrag Danilovic, koji je zavrsio u Partizanu.

Delibasic kao najbolji kosarkas svih vremena KK Bosna, poslije igrac Reala, nije bio prva petorka reprezentacije u to vrijeme. Toliko je to bila jaka konkurencija.

Jaka je i sada, ali reprezentacija je na poslednjem mjestu igracima, tako da u kvalifikacijama ne ucestvuju najbolji, pa ako se oni izbore za plasman na EP, SP, Olimpijadu, mozda i oni najbolji zaigraju, ali nije ni to 100% sigurno da ce svi odazvati.

Nije to samo ni nas specijalitet, ogroman novac je sada u opticaju i klubovi imaju prioritet, tj novac.

Rasa Radovanovic je iz sela pored mog oca u Hercegovini, isao je sa mojim stricem u osnovnu skolu.

20 hours ago, ters said:

Koliko znam iz Sarajeva su bili samo Djogic, Benacek I Hadzic - kasnije Dobras  I Halimic… Ostali su vecinom dolazili iz drugih mjesta - Vule I Bosa su regrutovali igraca iz Crne Gore, a dosta je bilo odlicnih igraca i iz Zenice…

a Krvavac?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Janne240 said:

Rasa Radovanovic je iz sela pored mog oca u Hercegovini, isao je sa mojim stricem u osnovnu skolu.

a Krvavac?

Ne znam za Rodjenog - mislio sam da je i on Hercegovac... 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I onda dodje roditelj, I objasni da je Frederik Eston neki nas Balkanac, I unisti svu romantic Luna.
Pa...tipično. Tako je reagovala "stručna javnost" u eSeFeRJot....čim su saznali da je Frederik Ešton ustvari Mitar Milošević, počeli su da naglabaju kako je to šund. Nekako mi se čine kao ovi današnji "analitičari"..

Meni se ipak čini da su Balkanci romantičniji od ostrvljana...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

KAd smo već kod "šund" literature za decu i omladinu SFRJ...

 

images?q=tbn:ANd9GcQJ_ovDfC__O6NXR_VKc3k

 

Ninđa Lesli Eldridž, devojka mu Sumiko i najbolji mu prijatelj Tabasko Pit...

 

Radnja i glavni negativci se menjaju, ali osnovne postavke su uvek iste:
* hektolitri krvi
* poglavlje posvećeno opisu pojma "haragei - tajanstveno šesto čulo ninđi"
* opisi seksualnih podviga našeg Leslija (uvek su u igri barem tri-četiri "rasne lepotice")
* prisećanje na učitelja senseija Tanaku
* hektolitri krvi
* hvalospevi nadljudskim sposobnostima ninđi
* hektolitri krvi

* Oda australijskom pivu od strane Tabasko Pita
* hektolitri krvi
* pogibija glavnog negativca
* patetičan poetski završetak koji opisuje "zalazak krvavog sunca", "blesak čeličnih zvezda" ili "talase koji u laganom ritmu zapljuskuju obalu, kao da žele da speru svu pokvarenost ovoga sveta"...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Pa...tipično. Tako je reagovala "stručna javnost" u eSeFeRJot....čim su saznali da je Frederik Ešton ustvari Mitar Milošević, počeli su da naglabaju kako je to šund. Nekako mi se čine kao ovi današnji "analitičari"..

Meni se ipak čini da su Balkanci romantičniji od ostrvljana...

Ma nije to bio moj razlog, nego sam ja bila klinka koja je utripovala da je to pisac koji je imao nekog stvarnog na kome je zasnovao lik. Znas ono kao kad imas 5 godina I otkrijes da Deda Mraz ne postoji...

Sto me uopste nije sprecilo da nastavim da konzumiram taj tzv. "Sund", sto je mislim bila ideja mog oca kad mi je to rekao 😁 Dok je on konzumirao Doka Holideja I Wyatt Erpa kao da su biopici (mogla sam da pozajmim nakon sto je on procitao).

Link to comment
Share on other sites

Moje su jos zive, mada izguljene, čak ih i nosim ponekad :lol_2: Mislim da su i starije od ovih, one sa žutim đonom.

 

A i ove vojne imam, i koristim ih za šetanje psa. Prošle godine sam ih obnovio, mada se i njima na petama već izgulio đon skoro do šrafova, jer dosta šetamo. Ima u oglasima nove za oko 2000 din da se nađu, pa i za manje :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...