Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Prodao se posle, da, ali ovde još nije bio.Čak se pričalo da je milicija dolazila da ga hapsi zbog rečenice Danas u Afganistanu, sutra u vašem stanu. 

Isto se pričalo da se prodao zbog dece i njihove droge, Al znaj šta je istina...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Helena said:

Prodao se posle, da, ali ovde još nije bio.Čak se pričalo da je milicija dolazila da ga hapsi zbog rečenice Danas u Afganistanu, sutra u vašem stanu. 

Isto se pričalo da se prodao zbog dece i njihove droge, Al znaj šta je istina...

Pričalo se i da je hapšen zbog vica "Ustah ja, ustaše svi"... što kažeš, ko zna...

Link to comment
Share on other sites

...neku večer,nema spavanja,listam programe i naiđem na makedonsku tv,vidim nešto poznato.Jerkov,Plečaš,SlavnićDaneu,Žorga,itd govore o nekom Bušturu.Tek,gledajući shvatim da govore o jednom i meni dragom košarkašu,Blagoju Georgijevskom.Mislim da je dokumentartarac jako dobar,prisjetio me onih davnih vremena kad je košarka prelazila sa asfalta u dvorane.Oni stariji,možda se sječaju makedonskih košarkaša,Mitke i janka Lukovskog,Bocevskog,Andonovskog,skračeno,protiv Rabotničkog u Skoplju rijetko tko je mogao računati na pobjedu.

Inače,Buštur je bio reprezentetivac,ex YU,osvajač i olimpijske medalje.Nisam znao,ali,Buštur je stradao pred dvije godine u saobračajnoj nesreći

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Kronostime said:

P8xf21o.jpg

Dobro, ali to je malo zamena teza i podmetanje. Niko nikad nije (verovatno niko) "pljuvao zemlju" tako sto je gundao mnogo bre vijugava ova reka, pregusta suma, planina nije dovoljno visoka itd, nego svi koji su to radili, meta im je bio "njihov nacin" aka srbstvo, samo su ga mozda ranije drugacije zvali. 

 

Evo npr, ovo sa bacanjem pored kontejnera i to. Da postoji određeni krivac, ko god da je, ovaj koji baca, ovaj koji ne sakupi, ili njegov šef/direktor, resenje je jednostavno - bacite ga lavovima. Ako sledeci radi isto, i njega. I sledeceg. Itd. Ali ne postoji takav krivac, osim srbstva, a ne mogu svi da budu baceni lavovima, kazu nije lepo. A sta je to srbstvo, pa to je kad kazu "to je ovde tako i to je to, ne treba ni menjati nista". E, zato je srbstvo najvece zlo te teritorije, a nista njoj ne fali, ona samo stoji tu gde je bila pre milijardu godina, i bice za milijardu godina, ama da bi oni koji je nastanjuju krenuli napred, srbstvo treba ubiti.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mladenvzz said:

...neku večer,nema spavanja,listam programe i naiđem na makedonsku tv,vidim nešto poznato.Jerkov,Plečaš,SlavnićDaneu,Žorga,itd govore o nekom Bušturu.Tek,gledajući shvatim da govore o jednom i meni dragom košarkašu,Blagoju Georgijevskom.Mislim da je dokumentartarac jako dobar,prisjetio me onih davnih vremena kad je košarka prelazila sa asfalta u dvorane.Oni stariji,možda se sječaju makedonskih košarkaša,Mitke i janka Lukovskog,Bocevskog,Andonovskog,skračeno,protiv Rabotničkog u Skoplju rijetko tko je mogao računati na pobjedu.

Inače,Buštur je bio reprezentetivac,ex YU,osvajač i olimpijske medalje.Nisam znao,ali,Buštur je stradao pred dvije godine u saobračajnoj nesreći

Postoji FB stranica Košarka ex Yugoslavia, imaju strahovito mnogo materijala (fotografije, sastavi ekipa, statistike, istorijati timova, priče o pojedinim igračima) iz tog perioda. Vezano konkretno za Rabotnički, vidio sam na toj stranici da je više puta komentarisao Lazar Lečić, čovjek ima 83 godine i sjeća se svega.

Link to comment
Share on other sites

...Beonegro,sječam se lečića,osebujnog trenera,ali i sječam se igrača Rabotničkog,i poštovanja njihovog domačeg terena.Gledaj,sječam se,neznam koje godine,kada se Rabotnički borio za spas od ispadanja a Lokomotiva za prvaka.Rabotnički,pred kraj ukakmice pobjeđuje,Georgijevski ide u kontru,i zakucava u u dodatni koš.Naime,u to vrijeme dvorane su bile i za dodatne aktivnosti.Geergijevski je dobio tehničku ali ja kao fan Lokosa,to mu nikad nisam zamjerio.Jer,polazio sam od sebe,slično bih postupio u žaru borbe,nikad nebih pomislio da potcjenjujem protivnika,jednostavbo pražnjenje

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenvzz said:

...Beonegro,sječam se lečića,osebujnog trenera,ali i sječam se igrača Rabotničkog,i poštovanja njihovog domačeg terena.Gledaj,sječam se,neznam koje godine,kada se Rabotnički borio za spas od ispadanja a Lokomotiva za prvaka.Rabotnički,pred kraj ukakmice pobjeđuje,Georgijevski ide u kontru,i zakucava u u dodatni koš.Naime,u to vrijeme dvorane su bile i za dodatne aktivnosti.Geergijevski je dobio tehničku ali ja kao fan Lokosa,to mu nikad nisam zamjerio.Jer,polazio sam od sebe,slično bih postupio u žaru borbe,nikad nebih pomislio da potcjenjujem protivnika,jednostavbo pražnjenje

 

Domaci se teren se branio sa ponosom i to ne samo u Skopju nego i u Cacku, Valjevu, Rijeci,Tuzli... 

Link to comment
Share on other sites

...u ono vrijeme o kojem ja pričam(vrijeme Buštura)važila su u košarci "vrući" tereni,Čačak,Skoplje,Zadar.Npr kroz Skoplje je praktično neokrznuta prolazila tadašnja Jugoplastika i nitko drugi.Čačak,sa Mišovićem,bio je isto pa skoro neosvojiva tvrđava.O Zadru ne vrijedi govoriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mladenvzz said:

...u ono vrijeme o kojem ja pričam(vrijeme Buštura)važila su u košarci "vrući" tereni,Čačak,Skoplje,Zadar.Npr kroz Skoplje je praktično neokrznuta prolazila tadašnja Jugoplastika i nitko drugi.Čačak,sa Mišovićem,bio je isto pa skoro neosvojiva tvrđava.O Zadru ne vrijedi govoriti.

Pa vrijeme Georgijevskog je potrajalo do osamdesetih... I da - Zadar je po meni jedan od tri velika centra Yu kosarke - uz Ljubljanu i Beograd... Kasnije su tu prispjeli i Sarajevo, Split i Zagreb, ali je pocelo od Zadra, Zvezde, Radnickog, Olimpije i Partizana...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Dobro, ali to je malo zamena teza i podmetanje. Niko nikad nije (verovatno niko) "pljuvao zemlju" tako sto je gundao mnogo bre vijugava ova reka, pregusta suma, planina nije dovoljno visoka itd, nego svi koji su to radili, meta im je bio "njihov nacin" aka srbstvo, samo su ga mozda ranije drugacije zvali. 

 

Evo npr, ovo sa bacanjem pored kontejnera i to. Da postoji određeni krivac, ko god da je, ovaj koji baca, ovaj koji ne sakupi, ili njegov šef/direktor, resenje je jednostavno - bacite ga lavovima. Ako sledeci radi isto, i njega. I sledeceg. Itd. Ali ne postoji takav krivac, osim srbstva, a ne mogu svi da budu baceni lavovima, kazu nije lepo. A sta je to srbstvo, pa to je kad kazu "to je ovde tako i to je to, ne treba ni menjati nista". E, zato je srbstvo najvece zlo te teritorije, a nista njoj ne fali, ona samo stoji tu gde je bila pre milijardu godina, i bice za milijardu godina, ama da bi oni koji je nastanjuju krenuli napred, srbstvo treba ubiti.

Shvatili do sad da nije naodmet još poneka ljudska žrtva... Mislim da si ovo isto napisao 3423 puta skoro pa na svakoj mogućoj temi... 

Link to comment
Share on other sites

Shvatili do sad da nije naodmet još poneka ljudska žrtva... Mislim da si ovo isto napisao 3423 puta skoro pa na svakoj mogućoj temi... 
Ja mislim da bi [mention=2]MetalHead[/mention], budući da je vlasnik foruma, ttrebao da naplaćuje takve, više puta ponovljene postove....po dinar, po dva-tri za veličanje NATO-a, po 5 za reklamiranje Basare, rusofilima i rusofobima po 0,50 para, dok je rat...jbg to bi bilo na "akciji"...a ovima što nemaju svoje mišljenje, nego stoje u zasedi, utrče, ispljuju po nekog...to košta 10 dinara. Vredjanje, psovanje, uopšteno ružne reči...20 kinte...batalite banovanje i da se poradi na samoodrživosti :s_d:

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Konstatovanje da je nešto veličanstveno nije veličanje. Dobro, možda nije loš predlog, ali da nema duplih aršina. Nego da isto važi i kad neko pokušava da nađe "kasus beli" (khh khh celi) za putlerov rat u širenju (guzova nekima od strane) NATO, ili kad god neko u negativnom kontekstu pominje evropsku civilizaciju, tj tzv "zapad" sa sve zločinačkom Amerikom, ili za pominjanje mrtvaka i nokšira, pa onda za propagiranje samoizolacije i obrnutog robinzonstva, i tako dalje, spisak je bez kraja. A kazna da bude samo jedna para, može i ona žuta banka iz SFRJ, evo je dole. Čak i sa svim devalvacijama i menjanjima para, i kurseva, mora da bi onaj koji to naplaćuje do sada bio milijarder, u dolarima :wicked:

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Nego, kako to da se ista kritika ne upućuje na adrese ovih koji 30 godina na svim mestima svuda drndaju jednu istu priču 3423 na gugolpleks pa na gugolpleks puta, i sve vreme na to vaćare "žrtve"? Kakva je to sad natprirodna pojava? To ne smeta, ili šta?

 

Da li oni kojima to ne smeta znaju da ako uzmete običan list 'artije, pa ga presavijete 42 puta, visina tog objekta bi bila veća nego što je razdaljina od Zemlje do Meseca?

 

I? Koliko daleko od Zemlje su stigli ovi koji 30 godina "presavijaju papir" milionima puta šireći The Istinu o ugroženom srbstvu? Mora da zato sami sebe nazivaju "nebeski narod".

Link to comment
Share on other sites

@Milenko Puzigaca ko Boga te molim da se na ovoj temi uzdrzis od tvoje standardne mantre. Imas sasvim dovoljno tema da pises o "srbstvu".

Tema je tokom svog zivota postala neko mjesto lijepih uspomena, pa neka se nastavi u tom smjeru. 

Upravo sam pricao sa jednom drugaricom koja je otisla malo u Sarajevo i kaze da se svi zale, a sadasnja omladina ne moze da vjeruje kako smo zivjeli u Jugoslaviji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...