Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Pravo da kažem, ja godinama nisam pio ovu Coca Colu original, već zero, i to leti. Originalnu bih kupio da vidim onu flašicu starog oblika od 0,25 samo zbog povratka u prošlost. Čak sam i poslednju zero popio negde u avgustu ili septembru. Naprosto, nisam nikada imao naviku da je nešto mnogo pijem. Doduše, nedavno sam popio Cocktu, ali opet iz nostalgičnih razloga. Čini mi se da bi industrija pića, i alkoholnih i bezalkoholnih, veoma brzo propala da su svi kao ja. Obično popijem kafu, zimi volim i voćne čajeve, dok leti povremeno popijem i nešto hladno. Što se tiče alkohola, tu sam težak izrod - poslednji alkohol sam popio pre nekoliko godina na letovanju, a u pitanju je bilo pivo.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Drago said:

Kasnije kao prvi demokratski premijer je vratio veronauku u škole.

Da umiri popove na taj način (umesto onako kako treba) , koji su mu se odužili tako što mu se risto sotona posr'o na odar u onom govoru, a i ovako je sumnjiv, to jest dok jije postao leš js bio sumnjiv, jer mora da je i on duvao u istu tikvu sa njegovim zetom, koji je drugaru iz bande aci tomiću kad je uhapsen u akciji Sablja u zatvor slao pismo kako se oni najbolje razumeju ćutanjem, omerta bato. Precednik bre. Poenta je, takvi nisu dostojni Titinoj Jugoslaviji nešto da izjedu, ali nije ovde mesto za te teme.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

Pravo da kažem, ja godinama nisam pio ovu Coca Colu original, već zero, i to leti. Originalnu bih kupio da vidim onu flašicu starog oblika od 0,25 samo zbog povratka u prošlost. Čak sam i poslednju zero popio negde u avgustu ili septembru. Naprosto, nisam nikada imao naviku da je nešto mnogo pijem. Doduše, nedavno sam popio Cocktu, ali opet iz nostalgičnih razloga. Čini mi se da bi industrija pića, i alkoholnih i bezalkoholnih, veoma brzo propala da su svi kao ja. Obično popijem kafu, zimi volim i voćne čajeve, dok leti povremeno popijem i nešto hladno. Što se tiče alkohola, tu sam težak izrod - poslednji alkohol sam popio pre nekoliko godina na letovanju, a u pitanju je bilo pivo.

Jos samo reci da praktikujes celibat zadnjih 40 godina, pa da te izglasamo za sveca zastitnika Foruma.

Za ikone i prateci materijal ce sredimo kod @drperce - `oce on to.:s_w:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Fj9SGD4XEAAK64V?format=jpg&name=360x360

.

Rodjendanski meni `80ih. :classic_biggrin:

Tad se na rođendane društvo zvalo kući, zato su bili ovi sendviči, a sad to ne radi niko (možda retki) nego te rođendane prave u ovim igraonicama ili kako ih zovu, što nalazim prilično uvredljivim. Zasto, pa deluje kao da samo hoće da skinu sa... tu neželjenu obavezu, a ne kao da su od srca pozvali pravo drustvo na pravu proslavu.

 

Ima i uvredljivije. To je kad dobiju decu, pa umesto da sa najblizima proslave tada, u trenutku, ako je 4 nocu, u 4 nocu, ne, oni naprave posle nekoliko dana u kafani nešto. Mogli bi da ponude i "turd sandwich" sto bi rekli u South Park, kao i da neko piša po gostima, da bi ugođaj bio kompletniji :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DJ_Vasa said:

Koje su cene kod vas, ako mogu da pitam?

 

Kod mene je pakovanje od 6 malih staklenih flasa, 237 ml, oko 5 Eura, kada preracunam.

Ista cena je npr za 6 plasticnih flasa od 0,7 litara. Dobijes skoro troduplo vise.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

 

Koje su cene kod vas, ako mogu da pitam?


Hm, ne znam na pamet, ali evo iz obližnjeg supermarketa online - gajba od 6x1L je 9,49€, 24x0,33L je 18,99€, 20x0,5L 18,49€. Na to još ide kaucija na flaše, ali to dobiješ nazad. 

2 minutes ago, Amigo said:

 

Ista cena je npr za 6 plasticnih flasa od 0,7 litara. Dobijes skoro troduplo vise.


Ukus ne može da se poredi, bez obzira na cenu. Otkad je izašla u staklu, iz plastike pijem samo kad moram :). 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Tad se na rođendane društvo zvalo kući, zato su bili ovi sendviči, a sad to ne radi niko (možda retki) nego te rođendane prave u ovim igraonicama ili kako ih zovu, što nalazim prilično uvredljivim. Zasto, pa deluje kao da samo hoće da skinu sa... tu neželjenu obavezu, a ne kao da su od srca pozvali pravo drustvo na pravu proslavu.

 

Ima i uvredljivije. To je kad dobiju decu, pa umesto da sa najblizima proslave tada, u trenutku, ako je 4 nocu, u 4 nocu, ne, oni naprave posle nekoliko dana u kafani nešto. Mogli bi da ponude i "turd sandwich" sto bi rekli u South Park, kao i da neko piša po gostima, da bi ugođaj bio kompletniji :lol_2:

Zvalo se kuci zato sto nije bilo toliko kafica, igraonica, a ni drustvenih mreza po kojima bi se isti oglasavali i delile slike sa "eventa".

Jednostavnije i mirnije vreme. Putovalo se svuda i moglo se nauciti dosta- ko je zeleo to.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Amigo said:

 

Kod mene je pakovanje od 6 malih staklenih flasa, 237 ml, oko 5 Eura, kada preracunam.

Ista cena je npr za 6 plasticnih flasa od 0,7 litara. Dobijes skoro troduplo vise.

 

50 minutes ago, Eddard said:


Hm, ne znam na pamet, ali evo iz obližnjeg supermarketa online - gajba od 6x1L je 9,49€, 24x0,33L je 18,99€, 20x0,5L 18,49€. Na to još ide kaucija na flaše, ali to dobiješ nazad. 


Ukus ne može da se poredi, bez obzira na cenu. Otkad je izašla u staklu, iz plastike pijem samo kad moram :). 

 

Kod nas je 1,5 litar u plastičnoj flaši 150 dinara (oko 1,3 €), što sam video pre nekoliko dana, dok su leti konzerve (0,33) bile 70-80 dinara na trafici (oko 0,60-0,70 €). Ne znam da li se cena konzervi promenila, ali je izgleda kod Coca Cole bila najmanja inflacija. Imam u podrumu neku flašu od 1,5 litar koju sam kupio pre desetak godina, a na njoj stoji odštampana cena od 119 dinara. Flaša je presečena tačno kod cene, a nije propala jer tu držim neke šrafove.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Kronostime said:

Zvalo se kuci zato sto nije bilo toliko kafica, igraonica, a ni drustvenih mreza po kojima bi se isti oglasavali i delile slike sa "eventa".

 

Slave ne prave u kafanama (valjda) pa preplave drustvene mreze slikama sa tih eventa. Znaci to otpada. Dobro, igraonica nije bilo, a i da ih je bilo, niko tamo ne bi pravio rođendane. Zato što tada niko nije zvao na rođendane celu bulumentu, samo stvarno društvo. U stvari, i da je bilo nečega kao te igraonice, onoga ko tamo pravi rođendan detetu bi verovatno ogovarali. Nije ni važno, samo kažem. Nema razlike izmedu toga i idenja u kafane posle sahrane i parastosa. Sve isti fukarluk.

 

Nikad nisam čuo da kad neko stvarno hoće da ugosti dragog gosta i stvarnog prijatelja, ili nešto, odvede ga u kafanu, pa ga smesti u hotel. Čuo sam da mu/joj ustupi svoj krevet, ako nema drugi, pa spava na onome na naduvavanje, ama za ovo ne :lol_2:

 

U stvari je verovatno istina da su tada dečji rođendani bili nešto što su ljudi iskreno voleli da proslavljaju, a sad su im samo obaveza. Zasto, ne znam. Valjda to ima neke veze sa srbstvom. Ne verujem da je u duhu srbstva slaviti bilo ciji rođendan. Kad neko pandrkne, o tome su u stanju da balave decenijama, i da obelezavaju dan kad je pandrknuo. Ne znam zasto bi obelezavali dan kad je neko umro a ne onaj kad se rodio, ali to rade. I naravno, tu je opsednutost tim slavama. Mozda previse orgijaju kad slave te smrti, i na tim slavama, pa se istrose, i onda za druge porodicne proslave kao sto su rođendani ne ostane nista od entuzijazma.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

...U stvari je verovatno istina da su tada dečji rođendani bili nešto što su ljudi iskreno voleli da proslavljaju, a sad su im samo obaveza...

A bile su i prave torte, ne ove „konfekcijske”, koje najviše imaju testa. Imao sam prilike da odem na famoznu proslavu prvog rođendana pre desetak godina i bilo je baš bezvezno. Otišao sam samo jer su u pitanju bliski prijatelji, a na proslavi je bila gomila idiota i jedva sam čekao da odem. Pošto je bilo više dece, supruga i ja smo bili među retkima koji su znali kako slavljenik zaista izgleda. Nekoliko dana kasnije sam čak i pitao za utiske, na šta sam dobio iskren odgovor da je i domaćinima bilo bezvezno i da su se bez potrebe poneli za novim masovnim običajem.

 

Ne znam kakvi su danas pokloni uobičajeni osim što većih igračaka, ali sećam se da sam od društva najčešće dobijao knjige. Dosta ih je bilo iz edicije Plava ptica (klik ko hoće da se podseti), a izbor je bio veoma dobar. Koliko znam, neke od tih knjiga se i danas mogu kupiti u novijim izdanjima, ali prodaja je mnogo manja nego nekada. Sećam se da su i mnoge druge publikacije za decu i mlade bile dosta kvalitetne. Jedna od uspomena koju i dalje čuvam je album koji je trebalo popuniti zastavama i grbovima tadašnjih država, i to u polju koje je sadržalo opšte podatke o datoj zemlji -  glavni grad, valuta, službeni jezik, površina, godina sticanja nezavisnosti i slično. Album se zvao 'Upoznajmo svet', a evo kako izgleda:

Upoznajmo-svet-album-sa-slicicama_slika_

 

Svakako da je i ponuda književnosti za decu bila deset puta bolja nego danas, bilo da govorimo o domaćim, bilo stranim autorima. Ako gledam kao čitalac, mislim da je i književnost generalno bila bolja u 20. veku nego sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Slave ne prave u kafanama (valjda) pa preplave drustvene mreze slikama sa tih eventa. Znaci to otpada. Dobro, igraonica nije bilo, a i da ih je bilo, niko tamo ne bi pravio rođendane. Zato što tada niko nije zvao na rođendane celu bulumentu, samo stvarno društvo. U stvari, i da je bilo nečega kao te igraonice, onoga ko tamo pravi rođendan detetu bi verovatno ogovarali. Nije ni važno, samo kažem. Nem a razlike izmedu toga i idenja u kafane posle sahrane i parastosa. Sve isti fukarluk.

 

Nikad nisam čuo da kad neko stvarno hoće da ugosti dragog gosta i stvarnog prijatelja, ili nešto, odvede ga u kafanu, pa ga smesti u hotel. Čuo sam da mu/joj ustupi svoj krevet, ako nema drugi, pa spava na onome na naduvavanje, ama za ovo ne :lol_2:

 

U stvari je verovatno istina da su tada dečji rođendani bili nešto što su ljudi iskreno voleli da proslavljaju, a sad su im samo obaveza. Zasto, ne znam. Valjda to ima neke veze sa srbstvom. Ne verujem da je u duhu srbstva slaviti bilo ciji rođendan. Kad neko pandrkne, o tome su u stanju da balave decenijama, i da obelezavaju dan kad je pandrknuo. Ne znam zasto bi obelezavali dan kad je neko umro a ne onaj kad se rodio, ali to rade. I naravno, tu je opsednutost tim slavama. Mozda previse orgijaju kad slave te smrti, i na tim slavama, pa se istrose, i onda za druge porodicne proslave kao sto su rođendani ne ostane nista od entuzijazma.

Igraonice i ketering su se pojavile krajem `90ih.

Parastos i pomeni van kuce - iz prakticnih razloga sam uvek za to.

Ako zelim da ugostim gosta - imam jos 1 stan u dvoristu na raspolaganju i nekih 10-ak po gradu o kojima vodim racuna za njihove vlasnike koji su vani vec 40 i kusur godina i u to dolaze kad god su ovde i ceka ih spremno i ocisceno.

Link to comment
Share on other sites

Najpraktičnije bi bilo da to sa okupljanjem zbog jela posle sahrana isl skroz odbace. Gotovo, dosta je bilo. Jeste prakticnije da to obave u kafani nego u stanu ili kući, ali čim je već prebačeno u kafanu, onda više nije običaj prađedovski. Znači, običaj  prađedovski je već odbačen kao gnjavaža (zar nisu to svi*), te prema tome nema razloga da se ne odbaci i ta pomodna travestija istog :classic_biggrin:

 

Inače, u moje vreme, pored knjiga smo za rođendane kao poklon davali jedni drugima singl ploče. Što se rođaka tiče, sve je bilo bolje nego kad nekakve tetke ili babe i slicni donesu odeću. Zato što iz pristojnosti moras bar jednom da obučeš glupost koju su doneli, a sve je bilo glupost :lol_2:

 

* Što bi rek'o Alex DeLarge "nesto sto nikad nisam mogao da podnesem je kad matore drtine zavijaju ogavne pesme svojih očeva; ne podnosim kad bilo ko to radi, koliko god da ima godina, ali naročito ne podnosim kad to radi neko baš drtav, kao ovaj ovde"  :lol_2: U pravu je, a "pesme" ne moraju da budu samo pesme, nego bilo šta  :lol_2:

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Ukus ne može da se poredi, bez obzira na cenu. Otkad je izašla u staklu, iz plastike pijem samo kad moram :). 

 

Verovatno je bolji ukus, mada ne pijem vise koka-kolu pa ne mogu da probam.

Najvise sam mrzio kada narucim koka-kolu, a ono skoro da nema sode, izlapila totalno. :classic_ninja:

 

2 hours ago, DJ_Vasa said:

Album se zvao 'Upoznajmo svet', a evo kako izgleda:

Upoznajmo-svet-album-sa-slicicama_slika_

 

 

E ovog albuma se ne secam. :smiley33:

 

2 hours ago, Kronostime said:

Ako zelim da ugostim gosta - imam jos 1 stan u dvoristu na raspolaganju i nekih 10-ak po gradu o kojima vodim racuna za njihove vlasnike koji su vani vec 40 i kusur godina i u to dolaze kad god su ovde i ceka ih spremno i ocisceno.

 

Za mene ostavi neki u centru da malo obidjem BG, a posle taj u dvoristu pa da me pocastis sa nekim pecenjem :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Dečji rođendani su, ili treba da budu, dani radosti za decu, pokloni isto, treba obradovati dete a ne roditelja ili kućni budžet. 

Slavili smo dečje rođendane u kući, skoro da nije bilo drugih mogućnosti, ali je to trajalo par dana pre, planiranje, nabavka, priprema, nekad i razmeštanje nameštaja i par dan posle, raspremanje, čišćenje fleka sa tepiha, stolnjaka, skupljanje polomljenih igračaka a bogami i escajga i drugih kućnih sitnica i krupnica, rešavanje dileme da li zvati molere da okreče ili pokušati sa uklanjanjem fleka sa zidova, ponekad i nekih rupa.

Kad su došli u tinejdžerske godine, najveći problem je bio gde se evakuisati dok traje žurka, za nas, roditelje nije preporučljivo da sedimo u stanu dok nepogoda ne prođe, kad su došli na red kafići i klubovi to je bilo pravo olakšanje, dogovorimo se koliko mežemo da finansiramo, spram toga biraju mesto, vreme i goste, sutradan prespavaju dan i to je to.
I ostali porodični eventi se sele polako u nemenske prostore, igraonice, klubove, kafane. 

Prisustvovao sam mnogim eventima i u kući i u kafani i pod šatorom, ugođaj mnogo više zavisi od gostiju nego od prostora, a izbor gostiju zavisi od domaćina. Čuo sam da se počelo i sa slavama u kafani, verujem da će se i to omasoviti, ako je cilj domaćina da skine obavezu sa glave, lakše je, ako je cilj druženje ništa ne ograničava ni kafana, ako je cilj molitva, ma, kome je do molitve kad je tolko jela i pića na stolu.
 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

E ovog albuma se ne secam. :smiley33:

 

Ne znam kako je išla distribucija jer je izdavač tog albuma bila Narodna knjiga, dok su ostale albume po licenci italijanske kuće Panini izdavale Dečije novine iz Gornjeg Milanovca. Ovaj album sa zastavama je izašao malo pre ili kasnije od albuma Euro '84 koji je sadržao sličice evropskog fudbalskog prvenstva u Francuskoj:

Euro-84-Panini-Odlican_slika_O_114587657

 

Prethodio mu je album sa mundijala u Španiji:

Spanija-82-Espana-82-ALBUM-ZA-SLICICE-PO

 

Bili su tada još neki albumi, kao npr. Tarzan, Štrumpfovi, nešto o ljubavi, Sarah Kay, Mapetovci i slično. Uglavnom ih se sećam kao kroz maglu, ali sam imao prilike da obnovim gradivo jer imam prijatelja koji to čuva kao kolekcionar. Naravno, nisam sve ovo skupljao, ali se sećam da ih je bilo po trafikama i bili su upadljivo izloženi.

 

Sećam se i roto-romana, koji su naprosto nestali krajem osamdesetih. Pročitao sam nekoliko puta Luna, mada sam više voleo stripove. Bio je prisutan i neki kaubojski treš, neki ljubavni romančići i tako to. Ne znam da li sam pročitao više od 3-4, znam da nemaju neku vrednost, ali bih voleo da se podsetim i toga.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

Dečji rođendani su, ili treba da budu, dani radosti za decu, pokloni isto, treba obradovati dete a ne roditelja ili kućni budžet. 

Slavili smo dečje rođendane u kući, skoro da nije bilo drugih mogućnosti, ali je to trajalo par dana pre, planiranje, nabavka, priprema, nekad i razmeštanje nameštaja i par dan posle, raspremanje, čišćenje fleka sa tepiha, stolnjaka, skupljanje polomljenih igračaka a bogami i escajga i drugih kućnih sitnica i krupnica, rešavanje dileme da li zvati molere da okreče ili pokušati sa uklanjanjem fleka sa zidova, ponekad i nekih rupa.

Kad su došli u tinejdžerske godine, najveći problem je bio gde se evakuisati dok traje žurka, za nas, roditelje nije preporučljivo da sedimo u stanu dok nepogoda ne prođe, kad su došli na red kafići i klubovi to je bilo pravo olakšanje, dogovorimo se koliko mežemo da finansiramo, spram toga biraju mesto, vreme i goste, sutradan prespavaju dan i to je to.
I ostali porodični eventi se sele polako u nemenske prostore, igraonice, klubove, kafane. 

Prisustvovao sam mnogim eventima i u kući i u kafani i pod šatorom, ugođaj mnogo više zavisi od gostiju nego od prostora, a izbor gostiju zavisi od domaćina. Čuo sam da se počelo i sa slavama u kafani, verujem da će se i to omasoviti, ako je cilj domaćina da skine obavezu sa glave, lakše je, ako je cilj druženje ništa ne ograničava ni kafana, ako je cilj molitva, ma, kome je do molitve kad je tolko jela i pića na stolu.
 

Znajuci onaj nas kraj - zurke su bile vrlo dinamicne. :classic_biggrin:

Sto bi rek`o moj pokojni otac "ovo bre sve za vesala i dugogodisnju robiju",  ali vrlo retko se desavalo neko sranje na istim.

Ako mi nesto nedostaje iz tog vremena to je ono kad se ujutro, u praskozorje, skupimo na mojoj terasi i udarimo u gitare, a blesavi Njegos iz tvoje zgrade se prikljuGroblja ci sa bubnjevima.

A pogled bludi preko Centralnog Groblja ka gradu i jos dalje ka Vojvodini koji su bili kao na dlanu.

Eh, kako je legala "Jednoj zeni" u ta jutra.....:classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Ne znam kako je išla distribucija jer je izdavač tog albuma bila Narodna knjiga, dok su ostale albume po licenci italijanske kuće Panini izdavale Dečije novine iz Gornjeg Milanovca. Ovaj album sa zastavama je izašao malo pre ili kasnije od albuma Euro '84 koji je sadržao sličice evropskog fudbalskog prvenstva u Francuskoj:

Euro-84-Panini-Odlican_slika_O_114587657

 

Prethodio mu je album sa mundijala u Španiji:

Spanija-82-Espana-82-ALBUM-ZA-SLICICE-PO

 

Bili su tada još neki albumi, kao npr. Tarzan, Štrumpfovi, nešto o ljubavi, Sarah Kay, Mapetovci i slično. Uglavnom ih se sećam kao kroz maglu, ali sam imao prilike da obnovim gradivo jer imam prijatelja koji to čuva kao kolekcionar. Naravno, nisam sve ovo skupljao, ali se sećam da ih je bilo po trafikama i bili su upadljivo izloženi.

 

Sećam se i roto-romana, koji su naprosto nestali krajem osamdesetih. Pročitao sam nekoliko puta Luna, mada sam više voleo stripove. Bio je prisutan i neki kaubojski treš, neki ljubavni romančići i tako to. Ne znam da li sam pročitao više od 3-4, znam da nemaju neku vrednost, ali bih voleo da se podsetim i toga.

 

Sad mi je jasno, ja sam tada vece prestario za skupljanje slicica :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kronostime said:

Zvalo se kuci zato sto nije bilo toliko kafica, igraonica, a ni drustvenih mreza po kojima bi se isti oglasavali i delile slike sa "eventa".

Jednostavnije i mirnije vreme. Putovalo se svuda i moglo se nauciti dosta- ko je zeleo to.

 

Samim tim sto je bilo manje restorana i cene zu bile daleko vise u odnosu na tadasnje plate. Pre koju godinu je cena po osobi za parastose bila ispod 10 eura, verovatno je sada vise, jer je sve poskupelo. 

Meni je bilo  neobicno kada sam pre 20tak godina cuo da se deciji rodjendani slave u Mekdonaldsu, jedno vreme je to bilo masovno.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DJORDJE said:

Samim tim sto je bilo manje restorana i cene zu bile daleko vise u odnosu na tadasnje plate. Pre koju godinu je cena po osobi za parastose bila ispod 10 eura, verovatno je sada vise, jer je sve poskupelo. 

Meni je bilo  neobicno kada sam pre 20tak godina cuo da se deciji rodjendani slave u Mekdonaldsu, jedno vreme je to bilo masovno.

To je bilo baš "in" jer su u Meku bile animatorke, zabavljale decu....to što se tiče najmanjeg uzrasta. Ovi malo veći su imali "tradiconalne žurke" i to je, po meni OK....ali što mi idu naživce proslave 18. rodjendana i kičeraj koji se "podrazumeva" uz to...brrrr

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

To je bilo baš "in" jer su u Meku bile animatorke, zabavljale decu....to što se tiče najmanjeg uzrasta. Ovi malo veći su imali "tradiconalne žurke" i to je, po meni OK....ali što mi idu naživce proslave 18. rodjendana i kičeraj koji se "podrazumeva" uz to...brrrr

"Punoletstvo" je zamenilo "ispratnicu":s_d:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Sad mi je jasno, ja sam tada vece prestario za skupljanje slicica :classic_biggrin:

Ni ja se ne sećam da sam bilo koji album sakupljao otprilike od kad je umro Tita. U stvari sam najviše voleo onaj "Praistorijske životinje", jer je bio vise kao neka mala enciklopedija, samo sam popunjavas slike :classic_smile:

 

kompletno-popunjen-album-praistorijske-z

 

kompletno-popunjen-album-praistorijske-z

 

kompletno-popunjen-album-praistorijske-z

2 hours ago, Kronostime said:

Njemu i Flaviu Rigonatu vazda naklon do poda za njihove prevode.  :Hail:

Ovome drugome za Bukovskog, jel da?:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...