Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Prelazak Vujanića u KKP je za mene bio definitivni momenat početka mržnje prema KKP. U mojoj glupoj crveno beloj glavici u to vreme to je bio školski primer bezočnog lešinarenja, odsustva bilo kakvih skrupula i džentlmenstva. KKP je u to vreme već bio mnogo bolji od Zvezde ali sam se tešio time da mi imamo u svojim redovima najvećeg talenta od sviju jer je iz aviona bilo jasno da je Vujanić poseban igrač. Baš mi je teško palo kad smo ostali i bez njega. Tek kasnije sam shvatio da je bes trebalo preusmeriti na one koji su doveli Zvezdu u takvo stanje da mora da se odrekne Miloša. A on je jednostavno bio igračina. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Prelazak Vujanića u KKP je za mene bio definitivni momenat početka mržnje prema KKP. U mojoj glupoj crveno beloj glavici u to vreme to je bio školski primer bezočnog lešinarenja, odsustva bilo kakvih skrupula i džentlmenstva. KKP je u to vreme već bio mnogo bolji od Zvezde ali sam se tešio time da mi imamo u svojim redovima najvećeg talenta od sviju jer je iz aviona bilo jasno da je Vujanić poseban igrač. Baš mi je teško palo kad smo ostali i bez njega. Tek kasnije sam shvatio da je bes trebalo preusmeriti na one koji su doveli Zvezdu u takvo stanje da mora da se odrekne Miloša. A on je jednostavno bio igračina. 
Možda bi za dobrobit jugoslovenske košarke bilo dobro da je "maznuo" i Radmanovića, čisto zbog prevaspitavanja ;)
Link to comment
Share on other sites

Quote

– Sećam se da nije postojala ekipa kao što smo bili mi. Najviši igrač u petorci je bio Jan Veseli, momak koji igra na poziciji tri, onda smo imali Novicu Veličkovića na četvorci koji je bio niži od Jana, a mene na petici koji sam bio niži od obojice. Dule je bukvalno izmislio stil košarke te sezone koji se tek danas više forsira. Trenirali smo, ne mogu da opišem koliko smo dugo trenirali, sada kada pokušavam da se setim izgleda mi kao da smo bili od jutra do mraka u dvorani spremajući se za sezonu i utakmice.

Quote

Ispričaću vam kako je to izgledalo sa mnom. Kada sam došao u Partizan, Dule je zahtevao da treniramo rad nogu, sve je posvetio da poboljšam rad nogu. Radili smo neke najosnovnije košarkaške stvari koje su mi posle toliko pomogle da ne mogu da vam opišem, hvala mu na tome. Zamislite sledeću situaciju. Dolazimo na trening u osam ujutru. Treniramo dva sata i priđem Duletu da mu kažem da osećam da neki segment igre moram da popravim, on kaže dobro . . . sedne na stolicu, smisli serijal vežbi i krenemo još dva sata treninga. Tako mu dođe neki drugi igrač, sa novim zahtevom, on ponovo smisli novi trening samo za njega i toliko vremena prođe da ponovo mora da počne novi timski trening i onda shvatiš da je čovek proveo apsolutno kompletan dan u dvorani. To je za mene bio Duško Vujošević.

 

https://www.maxbetsport.rs/lazme-za-maxbet-sport-ne-zaboravljam-govore-vujosevica-i-bezanje-od-navijaca-zvezde-na-parkingu-205553/

Edited by Cooper
  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vujošević: Vučićeva kampanja usred korone je za Ustavni sud!

 

Aleksandar Vučić se ponaša raspojasano, prekršio je Ustav uvođenjem vanrednog stanja, moć mu je udarila u glavu, nije svestan zaludnosti veličine. Mislim da otkad je proglašena epidemija u Srbiji on radi sa maksimalnom energijom, ali nažalost nije u pitanju timski igrač, već nastavlja sa diktaturom koja prelazi u tiraniju - kaže za Direktno.rs proslavljeni košarkaški trener Duško Vujošević.

 
Duško Vujošević Foto: Starsport
 

Duleta smo dobili u Klužu, gde je savetnik u istoimenom klubu. Kaže da su i kod Rumuna na snazi mere protiv koronavirusa, ali bez histeričnih pretnji naciji, da je dobrog zdravlja, ali da retko izlazi iz svog doma. Navikao je da se u ovo vreme igraju odlučujuće utakmice i to mu najviše nedostaje, kao i šetnja pored rascvetalih trešanja i kafa s prijateljima uz čašu lekovitog razgovora.

Da li pratite trenutnu situaciju u Srbiji? 

- Svakodnevno pratim šta se dešava u Srbiji. Pomalo se glupo osećam da komentarišem stvari koje sam prepoznao u najavi i o kojima sam pričao pre šest, sedam godina, kada nisam imao podršku, mislim pre svega na narcističke i diktatorske osobine vrha vlasti. Čudim se što veći broj mojih kolega iz košarke, ali i iz drugih sportova ćute. Izuzetak je Milan Minić, popularni Slovenac, koji je veliki opozicionar. Nažalost, zbog svojih bolesti znam kako je bilo stanje zdravstva pre pandemije. I pored velike zahvalnosti i poštovanja prema nekim lekarima zahvaljujući kojima sam sad u životu, stanje zdravstvenog sistema Srbije bilo je veoma loše i pre ove bolesti. Ljudi koji su za to nadležni nisu na vreme prepoznali opasnost od pandemije, a veliku grešku napravila je i Svetska zdravstvena organizacija i svetska farmaceutska industrija - kaže Vujošević za Direktno

 

Veliki je broj inficiranih i preminulih od Covida-19?

- Počelo je od dr Nestorovića koji je tvrdio da je virus smešan i da treba ići u Milano u šoping, a to je podržao i predsednik Vučić. S obzirom na prirodu bolesti o kojoj se ne zna previše, fizička distanca je bila osnovni preduslov da se spreči širenje bolesti i većina od mera koje su preduzete je verovatno trebalo da bude donesena, pogotovo što bi se bržem širenju bolesti pokazala sva slabost i loša logistika zdravstvenog sistema. Ali, način na koji su te mere donošene i saopštavane sigurno nije bilo nešto što je rađeno adekvatno. Histerija i pretnje upućivane narodu, kao da je narod kriv što ne postoji vakcina, bile su gaženje dostojanstva svakog čoveka koji ima ponos. Kad je rastao broj zaraženih kriv je bio narod, a kad bi se taj broj smanjivao bile su zaslužne od Kriznog štaba donešene mere.

Može li Srbija da dobije ovu “utakmicu”?

- Ovo nije utakmica, a još manje rat, kako to često predsednik i svita oko njega nazivaju. Bolest je globalna, i biće pobeđena onog momenta kada se pronađe vakcina.

 

Izgleda da nam sve zavisi od selektora, selektora koji ne sedi na klupi nego igra i pleja i beka i krilo i četvorku i peticu, a po potrebi zamenjuje i čirlidersicu. Kako je to moguće, kakva je to igra? Naravno da mislim na Aleksandra Vučića.

- On nije selektor, on je predsednik koji je odavno izašao iz svojih ustavnih ovlašćenja. Sad je ta krizna situacija zbog bolesti i ja bih želeo da budem umeren u kritikama. Ali mora da se kaže da je on odavno ukinuo institucije, da se ponaša raspojasano, da je prekršio Ustav uvođenjem vanrednog stanja bez odluke skupštine nad kojom ima potpunu kontrolu. Moć mu je udarila u glavu, nije svestan zaludnosti veličine. Mislim da otkad je proglašena epidemija u Srbiji da on radi sa maksimalnom energijom, ali nažalost nije u pitanju timski igrač, već nastavlja sa diktaturom koja je u pojedinim momentima prelazila u tiraniju.

Zahvaljujući takvoj igri prvi smo u regionu po broju zaraženih i preminulih u odnosu na broj stanovnika?

- Pitanje je da li je ta statistika koja se pojavljuje kod nas i kod drugih tačna. I Hrvatska ima interes da joj letos ne propadne potpuno turistička sezona, a i druge zemlje možda imaju neke svoje interese da ne prikazuju tačnu statistiku. Ne znam zbog čega je kod nas takva situacija, pretpostavljam da je to zbog stanja u kome je bio zdravstveni sistem pre početka pandemije. Sporo smo reagovali kad se epidemija pojavila u Kini, i umesto da se nabavlja neophodna oprema vreme je trošeno u prikupljanju potpisa za izborne liste SNS i njenih satelita i organizovanje političkih mitinga kao što je bilo u valjevskom "Krušiku". Sreća što je u poslednjem momentu izbegnuta proslava 75 godina postojanja Crvene zvezde. Ne znam da li mi imamo respiratore ili ventilatore, ali vidim da velika većina lekara i ostalog medicinskog osoblja rizikuje svoje živote i daje svoj maksimum. Neki su to i glavom platili, ali kad smo imali situaciju da period velikih ekonomskih teškoća nazivamo zlatnim dobom Srbije, po tom istom metodu se i ovaj momenat kada ima dosta zaraženih i preminulih naziva velikim uspehom.

 

Da li je struka, mislim na Krizni štab, na visini zadatka?

- Pojedini članovi Kriznog štaba sve više i više zauzimaju neke političke stavove, na pitanja predsednika odgovaraju sa “apsolutno da”. U početku mi se činilo da dr Predrag Kon ima dignitet, ali kad je počeo udvorički da priča da ništa od ovoga ne bi bilo da nema Aleksandra Vučića, potpuno sam se razočarao. Samo ne znam da li misli da ne bi bilo ovako loše ili ovako dobro da nema Vučića. Sigurno da oni znaju više od svih nas o koronavirusu, ali o nekom drugom virusu koji odavno vlada Srbijom čini mi se da ne znaju dovoljno. Ja nisam ni lekar ni političar, ali se razumem u ljudsku prirodu. Uostalom od svog lekarskog esnafa čini mi se da se načinu vladanja Aleksandra Vučića suprotstavio jedino dr Boško Đukanović i to je skupo platio.

Koju igru igra struka?

- Stavili su se u funkciju politike koja je na vlasti. Još jednom naglašavam da Vučić ulaže 100 odsto svoje energije, ali mu to ne daje za pravo da krši Ustav i zakone, da izlazi iz ingerencija svoje funkcije i da svojim bahatim ponašanjem ugrožava dostojanstvo ljudi.

 

Kako su dozvolili da se na stotine medicinskog osoblja zarazi u bolnicama? Da starački domovi postanu žarišta? Da se zarazi na desetine vojnika i policajaca samo zato što nisu imali adekvatnu zaštitnu opremu?

- Kadrovska politika u kojoj se na rukovodeća mesta postavljaju verni vojnici partije, a ne stručnjaci daje ovakav efekat. I za to direktnu odgovornost ima ne samo taj direktor doma ili bolnice, već izvedenu odgovornost imaju svi u tom lancu koji su učestvovali u međusobnom postavljenju nekompetentnih ljudi na odgovornim finkcijama.

Pre dva dana su javno priznali da su lagali narod. Priznali su da smo potpuno nespremni dočekali epidemiju koronavirusa. Mnoge je to koštalo života. Kakvo je to društvo u kome lekari lažu zarad nečijih političkih interesa?

- Srbija nije ozbiljna država sa ovom vlašću. I to se naravno naročito vidi u vanrednim situacijama.

Nisu izrekli ni jednu reč samokritike ni kritike na račun vlasti, ali su zato žestoko opleli po Novaku Đokoviću zato što je rekao da ima dilemu da li bi primio vakcinu protiv Covida 19?

 

- Novak je, po mom mišljenju, nešto najbolje što Srbija ovog momenta ima. Radi se o čoveku koji nije doktor medicine, ali je doktor čojstva i junaštva. Posmatrajte samo ovaj njegov potez kad on daje pomoć Bergamu, kakav je to osećaj plemića za momenat i za čin. Znam da se mnogo bavi istraživanjem zdravog načina života i da to primenjuje. Sećam se kad je meni slao telefonske poruke kada sam bio prvi put u bolnici zbog problema sa bubrezima. On je bio na turniru u Australiji, a meni je slao poruke s predlozima dijete koja bi mogla da mi pomogne. I sada takav čovek ne može da kaže šta misli o vakcini i da se stavlja na stub srama, a da istovremeno dr Nestorović koji je virus nazvao smešnim i kreirao jednu izuzetno pogrešnu startnu atmosferu ide s televizije na televiziju kao propagator politike partije na vlasti. Ja lično jedva čekam da se nađe vakcina i da se vakcinišem, ali to nema veze sa pravom svakoga, a pogotovo vrhunskog sportiste I čoveka kao što je Novak Đoković, da ima svoj stav.

Kad smo kod Đokovića, šta mislite kako će pandemija koronavirusa uticati na vrhunski sport?

- Nisam optimista dok se ne pronađe vakcina. Vrlo teško je znati parametre budućeg života i situaciju sa sportom u predstojećem periodu. I sad se vidi koliko je sport važan. Od koliko ste samo ljudi koji sede kod kuće kao u zatvoru čuli da se žale što nema utakmica. Specifična priroda sporta se pokazuje u tome što sportisti neće moći da nastave da rade svoj posao kao ljudi koji rade u kancelariji. Sportisti su ispali iz forme, jer su bez treninga, bez utakmica. Igrač kada izgubi tri dana zbog povrede nije više isti, tako da ako se razmišlja o pronalaženju načina za završetak sezone to neće više biti isto takmičanje. Sport će se delimično vratiti u normalu tek kad se pronađe dobra vakcina protiv Covida-19.

Šta vas je najviše pogodilo u protekla dva meseca od kako se virus pojavio u Srbiji?

- Svakodnevno nepoštovanje ljudskog dostojanstva.

Šta nam je korona izbacila na površinu?

- Izbacila je sve negativnosti koje su bile više ili manje prikrivene. Voda je bila mutna i pre ovoga, a vlast je i dalje mutila da bi izgledala dublja.

Kako ocenjujete to što u vreme epidemije zaraze i vanrednog stanja predsednik republike ne prekida političku kampanju?

- To nije pitanje za mene, to je pitanje za Ustavni sud.

Duško Vujošević, Foto: Starsport

Da li je moguće da su izbori važniji od zdravlja nacije?

- Ako su tačne priče da se vanredno stanje i druge represivne mere ukidaju oko Đurđevdana da bi se stvorili uslovi za izbore koji se planiraju na Vidovdan, sam taj termin izbora pokazaće da je po sredi bila politička odluka čak i u ovako delikatnom momentu. Ako Vučić zakaže izbore za jesen, pokazaće se da ta teza nije tačna. Videćemo.

Kakav selektor je potreban Srbiji?

- Srbiji je potreban predsednik koji bi u Ustav ubacio i poštovao prvi član nemačkog ustava koji glasi:
Dostojanstvo čoveka je neprikosnoveno - zaključio je Vujošević

 

 
 
  • Like 10
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Bogdanović: Pomogao mi je Duletov vojnički sistem

Košarkaš Sakramento Kingsa Bogdan Bogdanović govorio je u „Give & Go“ podkastu Sport Kluba o svojoj karijeri i počecima, trenerima sa kojima je sarađivao i okolnostima na koje je morao da se privikne u NBA ligi.

Pošto je takmičenje u najjačoj ligi na svetu stopirano sredinom marta zbog koronavirusa i sada se čeka odluka o nastavku, srpski košarkaš je ostao u Sakramentu sa sestrom.

Nismo imali policijski čas, kao u Srbiji, pa smo imali dovoljno vremena da osmislimo dan onako kako mi želimo. Sestra i ja imamo dnevnu rutinu, trudimo se da je ispoštujemo. Napravili smo novi režim rada – buđenje, ustajanje, razgovori sa porodicom i prijateljima iz Srbije. Zatim spremamo zajedno ručak, mada više ona nego ja, onda neki trening u garaži, isto zajedno ili sâm, a onda šta se dogovorimo ili igrice, ili filmovi, ili serije“, istakao je Bogdanović.

 

Upitan koliko uspeva da održi formu u datim okolnostima, 27-godišnjak je rekao:

Svi u NBA ligi su se dobro organizovali. Mislim da je lakše gradovima koji nisu toliko veliki i u njima je jednostavnije da se sve organizuje. Nama je trener dostavio neku opremu iz hale. U Sakramentu je ostalo samo četiri ili pet igrača, ostali su otišli svojim kućama. Tako da je za sve nas bilo dovoljno opreme. Već drugi-treći dan od kada nismo mogli da idemo u halu, u jednom danu su preneli tegove, strunjače, i bicikl“, otkriva Bogdanović.

Bogdanović od 2017. godine brani boje Kingsa, a kaže da je za njega odlazak u Ameriku predstavljao svojevrstan kulturološki šok.

Prvih mesec kada sam došao mi je baš bilo teško i nisam mogao da se naviknem na tu brzinu u svemu. Došao sam iz ekipa u kojima su bile postavljene uloge, jasan cilj da se recimo osvoji Evroliga i to smo gradili tri godine. Onda dolaziš u mladu ekipu koja je u razvoju, a iz te prve sezone je ostalo tri, četiri igrača ukupno. Mnogo stvari se promenilo. Najteže je bilo to koliko u stvari ima utakmica, ni ja toga nisam bio svestan. Ljudi igraju ponedeljak, pa utorak, sredu kao odmaraju, pa ih u četvrtak vidiš igraju ponovo. Bjelica je jednom to dobro rekao u prvoj sezoni u NBA: 'To je kao Evropsko prvenstvo, ali tokom cele sezone'. Dva dana igraš, jedan pauze, pa opet dva, jedan, dva. To je ono što je najveća razlika i izgubiš se u tome. Trening, terapija, nemaš vremena da se pozabaviš drugim stvarima, osim da se posvetiš košarci i oporavku svog tela. To su jedine stvari koje tebe tada brinu jer te sledeća utakmica čeka sutra ii prekosutra, vidiš na kalendaru. Retko te čekaju dva dana slobodna i to traje. Jedino kada je njihov Božić, ili Ol-star, kada imaš neki odmor. Sasvim je drugačije nego u Evropi, tamo možeš čak i da odmoriš neku utakmicu vikendom, kada je slabiji meč u domaćem prvenstvu. Mislio sam u početku da je jedina razlika u građi igrača, ovdašnji su veće atlete. Ali, ovde je košarka brža, zasniva se na većem broju poena, nema toliko pravila, odnosno pravila su jednostavnija. Mislim da je sve podređeno igračima i publici, da im se dopadne ‚na oko‘“, ističe Bogdan.
 

Bogdan Bogdanović

Christian Petersen, Getty Images Sport

Njegov uzor od malih nogu bio je Kobi Brajant, te je, kao i mnogi drugi, teško podneo njegovu pogibiju. 

Mnogo teško, stvarno. Često ga se setim, gledam klipove. Bila je jedna tužna scena iz filma ‚Last dance‘, on se tu pojavio u nekoj petoj, šestoj epizodi, gde on priča o Majklu kao o nekom životnom mentoru i bilo mi je jako teško. Nerealno je da takva zvezda, takav čovek ode. On je veliki trag ostavio ovde i teško je prihvatiti da ga nema. I dalje ljudi ne shvataju da je nestao, ali eto, to je život“,kaže Bogdan.

Bogdanović ističe da je imao sreću da na početku karijere sarađuje sa velikim trenerskim imenima.

U periodu rasta i razvijanja stvarno sam imao tu sreću da radim sa vrhunskim trenerima i sa vrhunskim igračima i znao sam da iskoristim njihov savet. Znaju i oni da ih nisam baš sve poslušao, ali to je igrački. Kad sam počeo da radim sa Duletom, mislim da mi je on najviše pomogao u tom profesionalnom razmišljanju. Uopšte nisam znao šta to znači biti profesionalni košarkaš i koja je uloga profesionalnog košarkaša u društvu. Kod nas je bio taj problem što nije bilo edukacije igrača na najboljem nivou, nego ‚ako je pravi, razviće se‘. Veliki broj igrača se uguši u tom prelasku iz juniorske u seniorsku košarku, izgube se jer ne shvataju da im tada košarka postaje jedina obaveza u životu. Kao junior si se još edukovao, imao si par godina da razmisliš šta ćeš da uradiš u životu, pa fakultet, a ovde veoma mlad moraš da doneseš tu odluku da se samo baviš košarkom. Tu ti je zadatak da napreduješ prvo u košarkaškim elementima, da budeš kao osoba reprezentativan, ne možeš da radiš šta god voliš. Recimo, ja sam voleo da jedem u Mekdonaldsu, ali onda nisam mogao tamo da idem i da jedem, da me gledaju ljudi, to se ne poklapa. A svi mi to volimo, to je sve normalno. Moraš da nađeš u tome neku motivaciju, to moraš stvarno da voliš“, ističe košarkaš Kingsa.

Nekadašnji trener Partizana ga je svojim prepoznatljivim pristupom oblikovao kao igrača.

Dule me je naučio o tim osnovnim stvarima, šta je bitno u tome šta postaješ i kako se napreduje. Naučio me je koliko ti ponavljanja treba da bi ti jedan pokret ušao u automehanizam, da bi ti na utakmici to mogao da uradiš automatski, da ne razmišljaš. Kad govorim o tom prelasku iz juniora u seniore, imao sam šut dosta sporiji i pokušavao sam sa Vladom Jovanovićem da to promenim i čini mi se da on tada nije imao vremena da se pozabavi mnome, a ni ja nisam znao kako da priđem treneru. Bio sam izuzetno mlad, došao sam iz ekipe gde sam bio superstar očekivao sam isti tretman u Partizanu. Vodiš se onim sa čim si do tada bio uspešan, pa sam ja mislio tada radim ono što znam i to je to. Vlada je mnogo radio sa Gagijem, sa mnom, sa Bertom te druge sezone. Tu je bio i Jaka Klobučar, bilo je mnogo mladih igrača – sa Jaramazom, Banetom Đekićem, i mislim da je i njemu bio težak taj prelazak sa pomoćnog trenera na glavnog, prvog trenera. Nije imao vremena da se bavi mladim igračima. Ali, već mi je tada rekao da moram da promenim šut i da brže donosim odluke. Ja sam to pokušavao, a u tome mi je najviše Dule pomogao, tako što se on bukvalno odricao svog vremena da radi sa mnom. Dolazili bismo u šest ujutro i on je samo sa mnom radio dva sata. Govorio mi je da ponovim pokret rukom, držanje lakta. Ima je taj vojnički sistem, ali meni je to pomoglo. Možda to ne i bi pomoglo svakom igraču, možda to ne može svako da izdrži, ali meni je u tom momentu bilo nenormalno značajno. Kad sam shvatio da sam promenio neke stvari na terenu, da mi sve to ide lakše, krenuo sam da se sâm bavim tehnikom i kako ću brže da driblam. Mnogo sam napredovao samo tim ponavljanjima i to je jedna stvar koju sam naučio“, istakao je Bogdanović.

 

IZVOR: http://sportklub.rs/Blog/Srdjan-Radojevic/a331093-Bogdanovic-Pomogao-mi-je-Duletov-vojnicki-sistem.html

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dule ima mnogo mana i nervirao nas je (ili nas nervira) iz različitih razloga. E, sad, koliko god da otkrivam toplu vodu po stoti put, mislim da neke stvari moraju da budu potcrtavane iznova i iznova. Ko posle ovog:

3 hours ago, pendulum said:

Kad sam počeo da radim sa Duletom, mislim da mi je on najviše pomogao u tom profesionalnom razmišljanju.

 

3 hours ago, pendulum said:

Dule me je naučio o tim osnovnim stvarima, šta je bitno u tome šta postaješ i kako se napreduje. Naučio me je koliko ti ponavljanja treba da bi ti jedan pokret ušao u automehanizam, da bi ti na utakmici to mogao da uradiš automatski, da ne razmišljaš.

 

3 hours ago, pendulum said:

Ja sam to pokušavao, a u tome mi je najviše Dule pomogao, tako što se on bukvalno odricao svog vremena da radi sa mnom. Dolazili bismo u šest ujutro i on je samo sa mnom radio dva sata. Govorio mi je da ponovim pokret rukom, držanje lakta. Ima je taj vojnički sistem, ali meni je to pomoglo.

a posebno posle ovog boldovanog iznad, kaže da Dule nije veliki trener, za mene nije ozbiljan sagovornik.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

.. inače, mislim da nikada niko nije sporio da je dule vrhunski razvojni trener. vremenom je postao i dobar trener generalno. ako bih cepidlacio, verovatno bolji u pripremi tekme nego u odlukama na tekmi 

 

ali za razvoj igrača verovatno nema puno boljih u bogatoj xsfrj istoriji 

1 minute ago, Kronostime said:

Jbg, nekoga lozi "vojnicki sistem", a nekoga "policijski sat". :default_coffee:

 

da, to je ona priča ko je koga osnovao, jedino što vi i 2020 svirate ono postrojavanje na temi i ostale vojne manevre (:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...