Jump to content

Bivši Partizanovci u Evropi i NBA


Nelson Bighetti

Recommended Posts

 
Recimo najgori stranac u istoriji Partizana, uz onog kukavnog Frenka Robinsona koji vola nije mogao da ubode a bek suter. [emoji846] Ipak, Dalo je prilicno simpatican, bio je kao maskota.
 

Ako se gleda doprinos u Partizanu, Dalo je daleko od najgoreg. Evo samo iz trenutne sezone su ozbiljni fejlovi bili Parahovski i Pejners, svako iz svog razloga. Iz skorije istorije onaj mučeni Braun koji nije ni koš dao za KKP..pa kad odemo još unazad, likovi poput Pitera Kornela i sl.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, pendulum said:


Ako se gleda doprinos u Partizanu, Dalo je daleko od najgoreg. Evo samo iz trenutne sezone su ozbiljni fejlovi bili Parahovski i Pejners, svako iz svog razloga. Iz skorije istorije onaj mučeni Braun koji nije ni koš dao za KKP..pa kad odemo još unazad, likovi poput Pitera Kornela i sl.

 

Zavisi iz kog ugla gledas na stvari.

Parahovski i Peiners su igraci sa ozbiljnim karijerama, prvi je planiran verovatno da bude nosilac igre, a Peiners neka vrlo korisna opcija u rotaciji. Nije se Trinkijeri zajebao kod njih, nesto drugo se desilo.

 

Za Artjoma je valjda bila prica da mu je sin bolestan a Zanis je vukao neku povredu. U svakom slucaju, ono sto hocu reci je da se od njih mnogo ocekivalo pa je i razocaranje vece. Od Daloa se ocekivao neki igracki rast pod Vujosevicem, ali se on nije desio. Zapravo ispalo je potpuno drugacije. Znam da su ljudi na Zvezdinoj tribini ohrabrivali Daloa, naravno posprdno, da resava akcije, jer su sve bile neke cigle. Toliko je los bio. A znam da su se "moji" mnogih Partizanovih stranaca bas plasili.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Barkley#34 said:

). :classic_tongue:

 

Grof nikad nije bio cicija. :classic_sleep: Plaćam za sve ove moje grobose (srećom, malo nas je ovde).

 

Mora da ti se drma ona priča o samoodrživosti Niksa kad morate od nas ubogih da se izdržavate.

 

samo proveravam dal ti je leglo 100 eur (:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki John Terry said:

 

Zavisi iz kog ugla gledas na stvari.

Parahovski i Peiners su igraci sa ozbiljnim karijerama, prvi je planiran verovatno da bude nosilac igre, a Peiners neka vrlo korisna opcija u rotaciji. Nije se Trinkijeri zajebao kod njih, nesto drugo se desilo.

 

Za Artjoma je valjda bila prica da mu je sin bolestan a Zanis je vukao neku povredu. U svakom slucaju, ono sto hocu reci je da se od njih mnogo ocekivalo pa je i razocaranje vece. Od Daloa se ocekivao neki igracki rast pod Vujosevicem, ali se on nije desio. Zapravo ispalo je potpuno drugacije. Znam da su ljudi na Zvezdinoj tribini ohrabrivali Daloa, naravno posprdno, da resava akcije, jer su sve bile neke cigle. Toliko je los bio. A znam da su se "moji" mnogih Partizanovih stranaca bas plasili.


Upravo zato i napisah gore "ako se gleda doprinos u Partizanu".

Ja sam se prvi radovao dolasku Arta i Žanisa jer sam znao šta mogu, ali njihov doprinos na terenu je manji od Daloovog koliko god ovaj potonji bio skroman košarkaš. Ubaci u računicu i finansijske obaveze pa će rezultat biti još gori po ovu dvojicu. Njih sam namerno uzeo kao ekstrem a bilo je još stranaca (neke sam spomenuo) koji jedva da su odigrali neki minut na terenu.

Dalo je bio low risk - (potencijalni) high reward. Verovatno je doveden za siću. Došao kao "sirovina", atleta, krakat, skočan bek..DV je pokušao da mu unapredi neke elemente u igri kako bi od njega napravio ozbiljnijeg igrača i prodao za veće pare, ali nije u tome previše uspeo iako ga jeste poboljšao. Nismo mi imali neku posebnu štetu od njega. Pokušalo se, nije se uspelo nešto epohalno, rastali se i to je to. Neki ljudi se žalili na to što on zauzima mesto "srpskim talentima" poput Miljenovića, ali ih Miljenovićeva kasnija karijera prilično demantuje.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 Duško je neverovatna osoba, zbog načina kako se ponaša i bori kroz život. To je nešto što sam preuzeo od njega, posebno kada sam završio igračku karijeru. Ljubav i poštovanje koje mi je ukazao dok sam bio u Partizanu je nešto neverovatno i uvek ću da budem zahvalan za sve što je uradio za mene tada. Nisu bile u pitanju njegove reči, već dela, njegova dela su legendarna, nikada nas nije slagao, uvek je govorio istinu i zato ga smatram za istinsku legendu. Zavoleo sam Srbiju zbog njega i ljudi koji su slični njemu, a bilo ih je dosta u Partizanu. Uvek nam je pričao da moramo da se držimo kao vojska, uvek zajedno. Da nikada ne okrećemo glavu kada neko napravi grešku, već da idemo glavom napred da ispravimo tuđu grešku, ta filozofija je bila ključna za sve uspehe. Čuo sam skoro da je Miroslav Gajić preminuo (Miša Tumbas), želim da izjavim saučešće kompletnoj porodici Partizana, znam koliko je on bio značajna figura u Partizanu. Ovo pričam jer sam se setio njegovog odnosa sa Duškom. Uvek ga je poštovao i to je nama igračima pokazalo kakav je Duško osoba. Uvek je bio spreman da stane i pokaže vam da ste značajan deo ekipe, da ste deo porodice. Zato ja smatram Duška kao čoveka iz moje porodice koga ću uvek poštovati i voleti.

 

❤️

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...