Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 2/7/2024 at 11:09 AM, deez nuts. said:

Pisali ste ranije o Succesion, ali nisam pratio nesto. Sad zavrsavam prvu sezonu, odlicna mi je. Kakav je nastavak?

Dobar do kraja, samo što je postalo prilično repetativno, IMO.

Link to comment
Share on other sites

Nasljednici... Nije mi teško da ponovim - neopevana glupost namenjena onima koji se prvi put u životu u nekoj seriji susreću s bogatim skorojevićima - namerno sve prenapumpano za taj veštački "woow faktor" a u stvari je prazno, likovi su prazni, srozani do mentalne imbecilbosti, radnja je nepostojeća, dijalozi veštački, montirano na brzinu, režirano po principu "stavi sve u lonac i mešaj i zatim slikaj istu smešu 4 sezone iz različitih uglova, pa šta uhvatiš, reći ćemo da je to tako namerno i da smo baš to hteli".

 

Inače, trenutno gledam True Detective 4, s X-Files šmekom, ali dobro to ide, već u 5. epizodi se odmiče lagano od X-Files na koji je navlačilo prve 4 epizode... I - uvek sjajni Fargo, 5. sezonu s kraja prošle godine.

odlična glumačka ekipa, otkačeno, zabavno, ludo :s_w:

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Konacno odgledah La casa de papel, tj samo prvu pljacku, to su valjda prve dve sezone.

 

Elem, pre gledanja sam znao samo dve stvari, da je serija o lopovima i pljacki i da je fenomenalno ocenjena. Za mene bas i nije zasluzila tu ocenu, i jeste da je serija sad vec prilicno stara, ali za svaki slucaj utiske pisem u spoileru.

 

Spoiler

Moj pocetni utisak je bio fenomenalan, ajde da kazemo prva trecina pljacke zaista drzi paznju a istovremeno je radnja logicna, ali onda kako vreme odmice toliko je propusta, nelogicnosti (prvenstveno u cuvanja talaca), nemogucih preokreta koji su previse i za seriju (ajde da kazemo polovina takvih je odlicno osmisljena, ali polovina banalna i aposlutno nerealna u stvarnom svetu, a situacija da inspektorka, glavna na slucaju u toku akcije koja traje 5 dana, ima vremena da odjednom vodi socijani zivot je izvan svake pameti), ali ono sto je ubedljivo najgore su pucnjave, tu nema ni jedan jedini procenat realnosti. OK, serija je bazirana na dijalozima, unutrasnjim stanjima likova, njihovim promenama, i to je zanimljivo, ali ako je tako morali su izbeci scene sa pucnjavom jer su one uradnjenje na nivou najgorih filmova u istoriji, mislim na rezultat istih, jer desetine obucenih specijalaca, sa sve 5-6 snajperista, ne mogu nikoga da pogode, gadjaju teroriste iskljucivo u grudi, gde je pancir, a glavu niko nijednom. Zatim ono sto dodatno iritira i ubija volju za gledanjem, previse puta se vracaju ljudi sa ivice smrti, narocito taoci koji su to zasluzili, a to ubija za mene svaku seriju i svaki film, ok je pretnja, ali ako neko povlaci obarac onda on ne moze da promasi ili da ga neko spreci u toj sekunid, to za mene nije dramatizacija vec karikiranje situacije, a cemu to!?

 

S druge strane glavni likovi su bas razliciti i ne mozes da se vezas za njih, pa da ih mrzis poput Tokio (prosto taj tip ljudi nisam mogao podneti nikad u relanom zivout), ili da ih simpatices, ili da se ne pronalazis u njima, ali ti je njihova prica intrigantna (Najrobi i Berlin). A onda opet imamo Profesora, koji je s jedne strane idealni genije, 100% proracunat, a s druge on pravi najvecu gresku, ne ide mi to, ali izgleda da narodne mase to vole.

 

U svakom slucaju ok serija, medjutim covek mora da predje bas preko krupnih stvari da bi mu drzala paznju do kraja, kao sto to radi u prvih 5-6 epizoda.

 

Edited by Romantik
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Drug Crni said:

Mislim da sam ja ipak pobednik: odustao nakon prve epizode :lol_2: Pri tome,uopšte ne mislim da sam neki snob već mi toliko nije legla..

Moja zena je isto odgledala sa mnom samo prvu epizodu i rekla: Ja ovo necu da gledam dalje...

A ja sam dao sansu prvoj sezoni i posle pomalo gledao. 

Najjaca mi je epizoda bila kad onog starijeg sina nameste da ostane na nekom mestu blizu Njujorka, ali udare zabranu letenja, pa ne moze helikopter brzo da ga preveze na sastanak borda i onda kao juri limuzinom i ukljucuje se pozivom na sastanak pa slusa ko ce da ga izbusi. Nekako napravljeno kao sapunica, ne kao neka ozbiljna mracna korporativno-porodicna prica. 

Link to comment
Share on other sites

Krenula druga sezona Tokyo vice

On 2/8/2024 at 4:55 PM, Урош19 said:

Jel gledao neko Fool me once?

 

Ja sam 2 epizode pogledao i deluje mi dobro

Mlacenje prazne slame. Jedino sto vredi je glavna glumica. Kao bonbona je

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, berti said:

Krenula druga sezona Tokyo vice

Ovo se čekalo..jel ima na HBO Max?

 

 

57 minutes ago, 40Wins said:

Nekako napravljeno kao sapunica, ne kao neka ozbiljna mracna korporativno-porodicna prica. 

Vidi..hvaljena naširoko..meni je preporučivali svi živi do čijeg mišjlenja držim..jbg..nije mi legla

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drug Crni said:

Ovo se čekalo..jel ima na HBO Max?

 

 

Vidi..hvaljena naširoko..meni je preporučivali svi živi do čijeg mišjlenja držim..jbg..nije mi legla

Ima na.HBO video klubu..Ja na.Kodiju gledam uglavnom

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako ovo što se dešava u 5. epizodi TD ima ikakvog smisla? Motivacija većine likova je blago rečeno neubedljiva :smiley5:

Tamo su očigledno svi ludi, što je trebalo da nam bude jasno već u prvoj epizodi gde mrtvi šetaju okolo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je peta epizoda najbolja do sada..ali ajde ipak pojasni malo ovo..možda mi otvoriš neke vidike..

10 minutes ago, alcesta said:

Kako ovo što se dešava u 5. epizodi TD ima ikakvog smisla? Motivacija većine likova je blago rečeno neubedljiva


 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Meni je peta epizoda najbolja do sada..ali ajde ipak pojasni malo ovo..možda mi otvoriš neke vidike..

Uglavnom mi svi izgledaju kao da su se bunike najeli, što doduše nije toliko nedosledno kad se uporedi s ranijim epizodama.

Spoiler

Ponašanje ćerke, kao da ima 10 godina. Namlate je na protestu, spase je mamina prijateljica i onda se strašno iznenadi što je posle ponovljenih sukoba s policijom i obezbeđenjem završila u zatvoru jer zaboga kako njoj to da urade kad je poznaju, a kako bi prošao svako drugi od protestanata na njenom mestu o tome ne razmišlja. Još drži pridike s visine i očekuje od drugih da stave moral ispred svog posla, a sama ne očekuje posledice za ono što radi. Srce joj je na pravom mestu ali mozak očigledno ima dosta prostora za napredovanje, što se kaže. I inače njihovi odnosi su mi potpuno nejasni, dobije strašnu grdnju što je sebi nacrtala eskimske simbole ali kasnije ništa što je uhvaćena u vandalizmu i Denversova mora da je izvlači da ne popije prijavu. 

Prajora juniora žena izbacuje iz kuće, ajde da bude da je non stop bio na poslu ali ne deluje mi da je tamo baš do ovih ubistava bilo tolikog posla, a ako ga je izbacila zato što je zakasnio samo ovih nekoliko puta što smo videli, ni ta motivacija nije bogzna šta, ali tu im ostavljam da je bilo nagoveštaja da su se ionako uzeli iz pogrešnih razloga pa je ovo samo kap koja je prelila čašu.

Šta je to toliko inkriminišuće bilo u laptopu da je Prajorov otac morao da ga hakuje a nije sam imao prilike da vidi sve te iste dokaze po službenoj dužnosti kad se to desilo? Zašto je morao da uopšte hakuje laptop posle toliko vremena, i kako mu njegovi šefovi iz rudnika nisu još tada naredili da sačuva dokaze radi eventualne ucene, kad je već zataškavanje prošlo? Razume se logično bi bilo da je baš ovo drugo u pitanju a ne provaljivanje u sinovljev laptop, ali predstavljeno nam je kao da Denversova ne može da pogreši u zaključivanju (a zašto njoj ovo drugo nije palo na pamet ne znam).  Mogući odgovor bi bio da se sve to desilo pre ubistva Eni Kotok, nisam dobro ispratila hronologiju, ali i tada mislim da je mogao bar da posumnja o čemu se radi sve i da nije radio na slučaju.

Ako Prajor senior stvarno nikad nije uradio ništa gore od pomeranja tela, kako je to sad odjednom spreman da pobije više ljudi uključujući koleginicu samo da bi došao do pozicije šefa? Jer u kolima nije ni pomenuta neka ucena njegovim saučesništvom u prethodnom zločinu nego bukvalno to da eto hoće da bude šef umesto Denversove. To ako je motivacija za višestruko ubistvo stvarno ne znam... svakako ne izgleda kao neki criminal mastermind od početka.

Posebna priča je oceubistvo, tu scenu moram ponovo da pogledam jer mi se čini da nisam dobro videla taj momenat, je li bila samoodbrana ili je sin mislio da spasava šeficu. U svakom slučaju, upuca oca s minimalne razdaljine, ajde da rastrojstvu pripišemo što nije stigao da cilja neko drugo mesto, ali najbolji deo, momak ubije oca, nebitno je li u samoodbrani ili ne, i ove dve ga odmah posle toga ostave tamo samog da sve to počisti :ajme: jer zaboga ne može da se pričeka ni minut, mora ODMAH da se nađe pećina u kojoj se zločin desio ko zna kad, može on to sam :ajme: još kako ga je Džodi pogledala rekao bi čovek da razume, a ni Navaro nije ništa bolja, više je empatije prema njemu pokazala kao je morao da radi na Božić.

Sve u svemu, lud zbunjenog. Sigurna sam da sam nešto zaboravila, ako se setim dodaću, ima ponečega i iz prethodnih epizoda ali ne ovoliko drastično. Inače atmofera mi je najbolji deo i dalje.

Spoiler

Pretpostavljam da za narednu epizodu ostaje otkriće pećine i da tamo sledi kompletan rasplet, pa ajde da vidimo.

E da, neko je ranije čini mi se pomenuo kako nema nekih reakcija kod stanovništva na ovoliko mrtvih. Meni to nije izgledalo toliko čudno pošto mrtvi svakako nisu bili iz njihove zajednice, a deluje da su tamo navikli na taj element natprirodnog i da žive po sistemu ne čačkaj đavola pa neće ni on tebe. Zato je naravno mnogo jača reakcija na rudnik i njegov uticaj koji ih direktno ugrožava.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Auh..što bi jedan forumaš sa FKCZ teme rekao: "ne bavimo se istim sportom" :lol_2: Prevod - ti si potpuni profi za mene..ja sam laik..uopšte se ne angažujem toliko u praćenju serije..svaka čast naravno :thumbsup:

Poroci Tokija.
Alal im vera kad na početku prve epizode druge sezone makar u kratkim crtama nisu podsetili na završetak prethodne :ajme: Gledam i uopšte ne mogu da se setim skoro ničega, posebno detalja..pa moram da se snađem..:frusty: No,dobro,nekako mi je sve na kraju došlo na mesto..

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Poroci Tokija.

 

Mnogo, mnogo dobra serija.

Prosto nisam mogao da verujem kako sam - i pored preporuka ekipe ljudi čijem ukusu verujem - pao na jeftin naziv serije misleći da je sadržaj nešto stereotipno i dosadno... :classic_biggrin:

8 hours ago, alcesta said:

Uglavnom mi svi izgledaju kao da su se bunike najeli, što doduše nije toliko nedosledno

 

Meni od početka liči (budući da je onako perfidno skrajnuto i sve vreme nas navlače na X-Files fazon) da se rešenje misterije ekrije u:

 

Spoiler


8 hours ago, alcesta said:

rudnik i njegov uticaj


 

Tačnije...

 

Spoiler

u vodi ...za piće, ne u okeanu :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fancy said:

Meni od početka liči (budući da je onako perfidno skrajnuto i sve vreme nas navlače na X-Files fazon) da se rešenje misterije ekrije u:

 

  Hide contents

 

 

 

Tačnije...

 

  Hide contents

u vodi ...za piće, ne u okeanu :lol_2:

Spoiler

Ja sam pre dve epizode pomislila da je možda u pitanju neki eksperiment Tsalala tipa Jacob's ladder, ali se nadam da nije, tako bukvalno može da se ubaci u priču bilo šta do kraja.

 

E da, kad sam opet pogledala scenu Prajorove smrti sad mi više liči da je u poslednjem momentu rešio da ga sin ubije, što pravi od njega još mnogo goreg oca nego što je od početka izgledao.

 

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...