Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

@Drug Crni na šta misliš?

A pazite ovo:

https://n1info.rs/magazin/showbiz/3-body-problem-je-najgledanija-na-netfliksu-u-kini-uz-seriju-i-presuda-za-ubistvo/

Netfliks da snimi još jednu krimi-seriju odma' :classic_ninja:

Quote

E ne znam na šta to može da liči stvarno. Ovamo prave serije sa po 10 sezona, a ovo su zgurali u 8 epizoda :classic_wacko:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

@ Leftovers

Kevin je, resio da glumi repera sa sve blokaderom... I, to je sasvim normalno, mozes da se saZivis sa njim, ili da ga osudjujes. Ima, serija pricu, nije neka narucena samuraj krsina!
 


PS. Ima i, Nore, kako vegla biciklove... :classic_love:
 

 

Link to comment
Share on other sites

Tokyo Vice pokidao :Hail:

 

E, a sa druge strane univerzuma...

 

On 3/31/2024 at 2:28 PM, fancy said:

Usput? Da li je neko gledao Constellation?

Ja počeo... Gledam 3. Ep. Sporo, više psiho nego SciFi, ne znam da li da gledam dalje...

 

Au, koliko sam bio blizu da omašim :classic_ohmy:

 

Juče sam ponovo pogledao 3. epizodu, a zatim u nizu sve do 6.  Išao bih i do kraja (1. sezone - 8 ep.) da nisam već ozbiljno došao do 1AM a zbog posla morao da se budim u 5:30...

 

Za ljubitelje paralelnih timenzija i timeline-ova, ovo je definitivno praznik, toliko detalja na koje treba obratiti pažnju, obavezno ostaviti telefon dalje od sebe i gledati s pažnjom.  Obratiti pažnju na igru plave i narandžaste boje i različite kamere u različitim story/time-lineovima. 

Dodatni bonusi koji su mi se dopali:

  1. Korišćenje poznate ideje o amaterskim snimcima komunikacije zemaljske kontrole sa svemirskim letelicama, još od 60-ih godina (da, dosta ljudi širom sveta se decenijama bavi time, čak imaju i jako dobru opremu!) - Ima nekoliko poznatih slučajeva (može se naći na YouTube, sve je legit) i čak sam siguran da je jedan naročito poznat slučaj pogibije nepoznatog ruskog kosmonauta pri re-entry-ju u atmosferu (što se _zvanično_ nikad nije dogodilo... ali snimci ipak postoje, i mogu se, kažem, čuti...) 60ih, ovde iskorišćen...
  2. Nazivi epizoda imaju jake reference na pop kulturu, i baš su mi ubercool - npr. Live and Let Die, Five Miles Out, Through The Looking Glass, Paul Is Dead (:lol_2:!!!)...

Enivej, u principu volim više akcione nego psihološke Sci-Fi uratke, ali ovo mi je definitivno (konačno) privuklo pažnju. 

Definitivno nije za svakoga, ali ko prevaziđe konfuzan (dok se ne pohvataju glavne niti) i relativno spor početak (i pored tu i tamo vrlo dramatične radnje) može da provede kvalitetno vreme uz seriju koja baš baš uključuje mozak.

 

I naravno, ko voli misterije može da se pozabavi i stvarnim snimcima komunikacije na kratkim talasima sa letilicama koje zvanično nikad nisu bile lansirane - pominju se u seriji 2 italijanska brata, pa malo više o tome, za početak, može se naći ovde: https://en.wikipedia.org/wiki/Judica-Cordiglia_brothers ...posle ćete već lako doći i do snimaka pa i onog najčuvenijeg.

 

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Jako ozbiljna serija. Kroz celu seriju se proteze recenica koja otprilike kaze da se čidne stvari desavaju tamo gore. Taj osecaj straha i bespomocnosti 'tamo gore" je jeziv. Gledajuci seriju stalno mi je padao na pamet Intersteler. Taj strah gore, ta velicanstveno zastrasujuca scena sa onim velikim talasom na planeti... Malo podsecanje i na Odiseju.. Kosmonautkinja koja lebdi svemirom, astronaut iz Odiseje koji se otkaci l lebdi.

I da, BB heroj Dzonatan Benks je sjajan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedina loša stvar sa TV je što je završena.
Ne gledam mnogo serija i veoma mi je drago što sam ovu otkrio.

Pošteno je reći  - hvala @berti i @Polivalentni Stevicana preporuci :thumbsup: Mada mislim da mi je Berti prvi skrenuo pažnju,a ja laganeze uskočio u vagon.

Nije savršena,ali sam zaista uživao i sa nestrpljenjem čekao svaku epizodu.

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Uh, ne da vredi, nego imas minus sto je do sada nisi odgledao 😉 . Mozda malo ima slow start, ali ne daj da te to obeshrabri.

 

Wire, Sopranosi i Homicide: Life on the Street su, bar meni, sveto trojstvo televizije devedesetih i dvehiljaditih.

Edited by Geronimo
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geronimo said:

Uh, ne da vredi, nego imas minus sto je do sada nisi odgledao 😉 . Mozda malo ima slow start, ali ne daj da te to obeshrabri.

 

Wire, Sopranosi i Homicide: Life on the Street su, bar meni, sveto trojstvo televizije devedesetih i dvehiljaditih.

Ja jos rekao je li to neki drugi wire kad Drug Crni nije gledao. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Don Dusko said:

Ja jos rekao je li to neki drugi wire kad Drug Crni nije gledao. 😄

Pa vidiš da mu se sviđa ovaj treš od Tokio Vice, nije ni čudo što nije gledao The Wire.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...